Şu anda güncel olmayan bir tarayıcı kullandığınız için sitemizin bütün fonksiyonlarını kullanamıyorsunuz.
Lütfen tarayıcınızı güncelleyiniz.

 

BİLET İŞLEMLERİM

Online kanallardan ve çağrı merkezinden alınan biletlerin değişiklik, iptal vb işlemlerini ve rezervasyonların bilete çevrilmesini buradan yapabilirsiniz.

Tüm rezervasyonlarınızı görüntüleyebilir, Elektronik Biletinizi yazdırabilirsiniz.

UÇUŞUNUZ İÇİN HİZMETLER

Ek Bagaj Koltuk Seç Yemek Seç

Biletlenmiş olan rezervasyonunuzu görüntüleyebilir, Elektronik Biletinizi yazdırabilirsiniz.

Ek bagaj satın almak için aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Koltuk seçimi yapmak için, aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Yemek seçimi yapmak için, aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Pegasus Yönetim Ailesi
Kampanyalardan Haberdar Ol

Size özel hazırladığımız Pegasus fırsatlarından haberdar olmak için kaydolun.

Pegasus Yönetim Ailesi

Ali İsmail SABANCI

Yönetim Kurulu Başkanı

Ali İsmail Sabancı 2005’ten beri Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 1991 ile 1997 yıları arasında Morgan Stanley & Co. Incorporated ve Akbank T.A.Ş. kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Kendisi aynı zamanda 1997 ile 2001 yılları arasında Sabancı Holding Projelerinden Sorumlu Yönetici 2001 ile 2004 yılları arasında ise Strateji ve İş Geliştirmeden Sorumlu İcracı Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ali İsmail Sabancı, Esas Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ali İsmail Sabancı, Tufts Üniversitesi’nden Ekonomi ve Politika dalında Yüsek Lisans Derecesi ve Columbia Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nden Uluslararası Finans dalında Lisans Derecesi almıştır.

TOBB bünyesinde Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve aynı zamanda İSO ve TAİK üyesidir.

H. Çağatay ÖZDOĞRU

Yönetim Kurulu Üyesi

Hüseyin Çağatay Özdoğru, 2007 yılından beri Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 1997 ve 2001 yılları arasında France Telecom Group bünyesinde çeşitli görevler üstlenen ve son olarak REEMEA (Rusya-Doğu Avrupa-Orta Doğu-Afrika) Bölgesi Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Hüseyin Çağatay Özdoğru, 2002 ve 2005 yılları arasında Sabancı Holding'de Bilgi ve Telekomünikasyon Şirketleri Başkanlığı görevini yürütmüştür. Hüseyin Çağatay Özdoğru, Haziran 2005'te İcra Komitesi Üyesi olarak Esas Holding A.Ş.'ye geçmiş olup 2010 yılından bu yana Esas Holding A.Ş.'nin CEO'su olarak görev yapmaktadır. Hüseyin Çağatay Özdoğru, George Washington Üniversitesi'nden Telekomünikasyon Mühendisliği dalında Yüksek Lisans Derecesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği dalında lisans derecesi almıştır.

Şükrü Emre BERKİN

Yönetim Kurulu Üyesi

Şükrü Emre Berkin 2010 yılından beri Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Şükrü Emre Berkin, 1983 yılında Digital Equipment Corporation kuruluşunda çalışmaya başlamış ve Birleşik Devletler ve Türkiye'de satış, danışmanlık, destek ve hizmet pozisyonlarında görev yapmıştır.

Şükrü Emre Berkin, 1993 ile 2006 yılları arasında Microsoft Corporation kuruluşunda çalışmış ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgeleri Başkan Yardımcılığı, Ortadoğu ve Afrika Operasyonları Başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Ayrıca Microsoft Türkiye'nin ilk Genel Müdürü olmuştur. Şükrü Emre Berkin halen uluslararası iş geliştirme, birleşmeler ve satın almalar, fonlama ve yatırımlar konularında danışmanlık vermektedir. Şükrü Emre Berkin ayrıca diğer şirketlerin yönetim kurullarında da üyelik yapmaktadır.

Şükrü Emre Berkin, bilgisayar mühendisliği dalında DePaul Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nden lisans derecesi almıştır.

Sertaç HAYBAT

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Sertaç Haybat 2005 yılından beri Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.'de Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Sertaç Haybat 1979 yılında Bursa Havayolları'nda Bakım Müdürü olarak havayolu sanayinde iş hayatına başlamıştır.

1982 ile 1987 yıllarında mühendislik ekibinin bir üyesi olarak, 1989 ile 1993 yılları arasında Singapur, Malezya ve Endonezya için Stratejik Planlama ve Yatırımlar Müdürü, Pazarlama Direktörü ve Satış Direktörü olarak ve 1997 ile 2003 yılları arasında Finans ve Kurumsal Planlamadan Sorumlu İcra Takımının bir üyesi olarak olmak üzere Türk Havayolları'da görev yapmıştır.

Sertaç Haybat ayrıca bir dönem SunExpress firmasının da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Sertaç Haybat 1976 yılında Manchester Üniversitesi'nden havacılık mühendisliği dalında lisans derecesi almıştır.

Aralık 2012'de Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Başkanlığı'na seçilmiş olup, bu görevini de yürütmeye devam etmektedir.

Mehmet Cem KOZLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Cem Kozlu 2013 yılından beri yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Mehmet Cem Kozlu, The Coca-Cola Company şirketinde 1996 ve 2006 yılları arasında farklı pozisyonlarda çalışmış ve son olarak Orta Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu'dan sorumlu başkanlık görevini yürütmüştür.

2006 yılından beri Coca-Cola'nın Avrasya ve Afrika Grubu'nda danışman olarak görev yapmaktadır. Mehmet Cem Kozlu, 1991 ve 1995 yılları arasında millet vekilliği yapmış ve 1988 ile 1991 yılları arasında Türk Havayolları'nın genel müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Ayrıca, 1990 yılında Avrupa Havayolları Birliği'nin başkanlığını yapmıştır. Mehmet Cem Kozlu, Denison Üniversitesi'nden lisans ve Stanford Üniversitesi'nden yüksek lisans dereceleri almış, Boğaziçi Üniversitesi'nde ise işletme doktorası yapmıştır.

Conor MCCARTHY

Yönetim Kurulu Üyesi

Conor McCarthy, 2012 tarihinden beri Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Conor McCarthy 1978 yılında Aer Lingus kuruluşunda çalışmaya başlamış ve mühendislik, operasyonlar ve bakımdan ticari planlama, pazarlama, hat ekonomisi, finans, stratejik yönetim, filo planlaması ve genel yönetime kadar havayolu işletmesinin bütün alanlarında toplam 18 yıl boyunca bu şirkette çalışmıştır.

Conor McCarthy, Aer Lingus Commuter'in baş icracı sorumlusu olarak görev yaparken 1996 yılında Aer Lingus firmasından ayrılmasından sonra, Ryanair kuruluşunda işe başlamış ve 2000 yılına kadar grup operasyonları yöneticisi olarak görev yapmıştır. Conor McCarthy halen Dublin Aerospace Ltd kuruluşunun icracı başkanı ve ayrıca müştereken kurulmasına katkıda bulunduğu AirAsia kuruluşunun bir yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Conor McCarthy ayrıca PlaneConsult.com sitesinin idari yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Conor McCarthy, Trinity College Dublin okulundan Mühendislik derecesi almıştır.

Mehmet SAĞIROĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Sağıroğlu 2013 yılından beri yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Mehmet Sağıroğlu, Türkiye Sinai Kalkınma Bankası'nda 1980 ve 1999 yılları arasında farklı pozisyonlarda çalışmış ve son olarak kurumsal finansmandan sorumlu müdür olarak görev yapmıştır.

Mehmet Sağıroğlu, Alman yatırım bankası IEG Investment Banking tarafından ortak girişim olarak kurulan bir kurumsal finansman danışmanlık şirketinin genel müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Halihazırda, Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'de bağımsız yönetim kurulu üyesi ve Borsaya Kote Ortaklık Yöneticileri Derneği'nin (Koteder) başkanı olarak görev yapmaktadır.

Mehmet Sağıroğlu, Boğaziçi Üniversitesi'nden lisans derecesi almıştır.

Saad Hassan HAMMAD

Yönetim Kurulu Üyesi

Saad Hassan Hammad 25 Nisan 2014 tarihinde icrada görevli olmayan Yönetim Kurulu üyesi olarak Şirketimize katılmıştır. Ağustos 2013'ten bu yana İngiliz Flybe Group plc şirketinin genel müdürlüğünü yürüten Saad Hammad havacılık sektöründe yönetici ve yönetim kurulu üyesi olarak önemli tecrübeye sahiptir.

Saad Hammad 2005 ila 2009 yıllarında easyJet plc'nin ticaretten sorumlu yöneticisi olarak, Mayıs 2011 ila Eylül 2012 arasında ise Air Berlin plc'de icrada görevli olmayan yönetim kurulu üyesi ve Finans Komitesi üyesi olarak görev yapmıştır.

Havacılık sektörü dışında ise 2009 ila 2013 yıllarında Saad Hammad yaklaşık 4 milyar ABD Doları tutarında portföyü yöneten The Gores Group özel girişim sermaye şirketinde icracı yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmış, ayrıca Procter & Gamble, Thorn-EMI, Vision Express, the Minit Group ve the Boston Consulting Group gibi şirketlerde marka yönetimi, satış, pazarlama, perakende ve yönetim görevlerinde bulunmuş, Tibbett & Britten firmasında icradan sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak, kurucusu olduğu Avrupa çapında otomotiv sektöründe faaliyet gösteren internet tabanlı gelir yönetim firması Autocascade'de genel müdür, Optos plc şirketinde ise icrada görevli olmayan yönetim kurulu üyesi, denetim ve ücret komiteleri üyesi olarak görev üstlenmiştir.

Saad Hammad Oxford Üniversitesi'nden Siyaset, Felsefe ve Ekonomi dallarında lisans ve Fransa INSEAD'dan işletme alanında yüksek lisans dereceleri almıştır.