Şu anda güncel olmayan bir tarayıcı kullandığınız için sitemizin bütün fonksiyonlarını kullanamıyorsunuz.
Lütfen tarayıcınızı güncelleyiniz.

 

BİLET İŞLEMLERİM

Online kanallardan ve çağrı merkezinden alınan biletlerin değişiklik, iptal vb işlemlerini ve rezervasyonların bilete çevrilmesini buradan yapabilirsiniz.

Tüm rezervasyonlarınızı görüntüleyebilir, Elektronik Biletinizi yazdırabilirsiniz.

UÇUŞUNUZ İÇİN HİZMETLER

Ek Bagaj Koltuk Seç Yemek Seç

Biletlenmiş olan rezervasyonunuzu görüntüleyebilir, Elektronik Biletinizi yazdırabilirsiniz.

Ek bagaj satın almak için aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Koltuk seçimi yapmak için, aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Yemek seçimi yapmak için, aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Kampanyalardan Haberdar Ol

Size özel hazırladığımız Pegasus fırsatlarından haberdar olmak için kaydolun.

Elektronik Bilet, Rezervasyon ve Ödeme Bilgileri

Kağıt bilet kullanımını ortadan kaldıran biletleme sistemidir. Tüm bilet bilgileri elektronik olarak sistemde saklanır ve satış anında size tüm bilgileri içeren bir "seyahat belgesi" verilir. Rezervasyon ve ödeme, kağıt bilette olduğu gibi devam eder ve size verilen seyahat belgesi olsun ya da olmasın, check-in kontuarında sadece resimli bir kimlik ile (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) beraber check-in yaptırabilirsiniz. Dış Hatlarda pasaport zorunludur. Kıbrıs-Lefkoşa hattı dış hat kapsamına girmektedir.

Satış anında size verilen "seyahat belgesi" rezervasyon ve uçuşla ilgili tüm gerekli bilgileri konfirme eden bir belgedir, bu nedenle kağıt bilete gerek duyulmaz.

Elektronik biletin kaybolma, çalınma ve unutulma riski yoktur. Rezervasyondan, boarding ve uçuş aşamasına kadar tüm bilet işlemlerinin daha pratik, hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlar.

Hayır, değildir. Elektronik bilet Pegasus veritabanında tüm bilgileri içeren bir sisteme sahiptir. Eğer elektronik bilet bilgileriniz sistemde saklıysa, doğrudan check-in kontuarına giderek işlem yaptırabilirsiniz. Kağıt biletin ise satış ofislerinden veya acentelerimizden satın alınması gerekir ve daha sonra check-in işlemlerine başlanır.

Pegasus Web Sitemiz (www.flypgs.com), Pegasus satış ofisleri, Pegasus Bilet Hattı, (0888 228 12 12) veya yetkili acentelerimiz aracılığı ile tüm iç ve dış hat uçuşlarımıza bilet satın alabilirsiniz.

Rezervasyon esnasında iletişim bilgilerinize GSM numaranızı ve e-posta adresinizi eklediğiniz takdirde rezervasyonunuz biletlendikten sonra cep telefonunuza ya da e-posta adresinize uçuş detaylarınızı içeren bir bilgilendirme sms'i veya e-postası alacaksınız.

Rezervasyon yedeği sıralaması, yedeğe yazılış tarihi, tercih edilen bilet ücreti ve diğer kriterlere göre sistem tarafından otomatik olarak belirlenmektedir. Bu sıralamaya kaydolmuş, ancak rezervasyonu okeylenmemiş yolcularımızın havalimanında check-in kontuarına başvurarak "alan yedeği" olarak, kendilerini kaydettirmesi gerekmektedir. Havalimanında yedek yolcu alımı; bilet türü ve check-in'e başvuru saati esaslarına dayanarak sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan alan yedeği sıralamasına göre yapılır.

Rezervasyonunuzu yaptırdığınız acente veya Pegasus Bilet Hattı ile irtibat kurarak uçuşunuzun konfirme olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Sınıf, aynı kabin içerisinde, seyahat tarihlerine, biletin uçuştan ne kadar önce satın alındığı, vb. gibi unsurlar göz önünde bulundurularak, çeşitlendirilmiş ücretler için ayrılan kapasite gruplarını temsil etmektedir.

Evet. İlgili birimlerimiz rezervasyonunuzda bulunan kontakt numaralarından size ulaşarak değişikliği bildirecek ve gerekirse alternatifler sunacaklardır.

Grup rezervasyonlarınız için uçuş detaylarınızı içeren (seyahat tarihi, parkur, kişi sayısı ve tercih ettiğiniz saat gibi.) bir e–maili satis@flypgs.com veya sales@flypgs.com adresine iletebilirsiniz. Grup rezervasyonları 14 kişi ve üzerinde olan yolcu sayıları için geçerlidir. Gönderdiğiniz grup talebiniz en kısa süre içerisinde yanıtlanacaktır.

Tarifeli uçuşun kalkış saatine kadar online rezervasyon sistemimiz satışa açıktır. Check-in'in iç ve dış hatlarda 30 dakika önce kapandığının dikkate alınarak rezervasyon ve biletleme işleminin yapılması gerekmekte olup, gecikme nedeniyle uçuşa kabul edilmemenizden şirketimiz sorumlu değildir.

Online Bilet bölümünde, gidiş-dönüş seçeneğini seçerek, biletinizi gidiş-dönüş olarak yapabilirsiniz.

Her bir seyahat planınız için ayrı bir uçuş kaydı yaratarak bilet ödemenizi yapabilirsiniz.

Online rezervasyon en az bir, aynı parkur için birden fazla uçuş olmamak şartıyla en çok 6 uçuş segmenti içerebilir.

Web sitemizden, bir rezervasyon kaydında toplam (yetişkin+çocuk) 5 kişiye kadar rezervasyon yapılabilmektedir.

Web sitemiz aracılığı ile yarattığınız rezervasyonunuzun detaylarına, bilet bilgilerim seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

Sadece web sitemiz aracılığıyla yapılan rezervasyonlarınızı web sitemizden görebilirsiniz.

Web sitemiz aracılığıyla uçuşa yedek yazılmak mümkün değildir. Ancak Pegasus satış ofislerini/Pegasus Bilet Hattı merkezlerini arayarak, yedek kayıt yaptırabilirsiniz.

Ödemesi yapılmış rezervasyonlar, teyit edilmiş kabul edilir.

Evet. Yaptığınız rezervasyon değişikliği, ücrette değişikliğe yol açıyorsa, kredi kartınızdan fark ücreti tahsil edilecek veya fazla ödeme varsa hesabınıza aktarılacaktır.

Yapmış olduğunuz rezervasyonu bilete dönüştürmek için sistemde kredi kartı detaylarınızı girip "satın al" butonuna bastığınızda bilet ücreti kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Limit yetersizliği, yanlış kart numarası, son kullanma tarihinde hata ve benzeri nedenleri olabilir, bankanız ile irtibat kurunuz.

Rezervasyon değişiklikleri ve iptallerde bilet ücret ve sınıflarına göre farklı kurallar uygulanabilir. Detaylı bilgi için lütfen 'Genel Kurallar' menüsünü okuyunuz.

Web sitemizde ödeme yaparken, Master ve Visa Card kullanılmaktadır. HSBC Pegasus Kartınıza taksit imkanımızdan da yararlanabilirsiniz. Kredi kartı dışında Almanya'da banka hesap numaranız var ise;
ELV (Elektronik Havale) ve Giropay (Online-Überweisung) ile Ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Her 2 ödeme de uçuşa 7 günden fazla zaman varsa kullanılabilir.

ELV ( Elektronik Havale) ve Giropay (Online-Überweisung) ile Ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Her 2 ödeme de uçuşa 7 günden fazla zaman varsa kullanılabilir.

Elektronik bilet dokümanı, seyahat edecek yolcuya veya ödemenin yolcudan başka biri tarafından yapılması halinde ödemeyi yapan kişiye verilir.

Biletinizi web sitemizden aldığınız sürece, elektronik bilet seyahat belgenizi web sitemizden alabilirsiniz. Diğer satış kanallarından alınan biletler için ilgili ofislere başvurabilir veya uçuş yaptığınız havalimanındaki Pegasus Bilet Satış ofislerinden elektronik biletinizi temin edebilirsiniz.

Biletlerin kullanım, rezervasyon/parkur değiştirme vb. hakkı, sadece biletin üzerinde adı - soyadı yazılı kişiye aittir ve bu hak hiç bir şekilde devredilemez.

Evet, düzenleyebilirsiniz.

Rezervasyonlu iç hat biletlerin kullanım süresi, bilet üzerindeki ilk uçuş tarihinden itibaren 12 ay, iade süresi ise ilk uçuş tarihinden itibaren 14 ay'dır.

Acenteden satın aldığınız iç hat biletin iadesini, sadece acentenizden alabilirsiniz.

Web sitemizden yapılan biletleme işlemlerinde, bilete ilişkin tüm bilgiler elektronik ortamda muhafaza edilmektedir. Size verilen ‘seyahat belgesi' ise taşımaya ilişkin haklarınızı ve kullanılan ücret kurallarını bilmeniz açısından yararlı olabileceğinden ve fatura amaçlı kullanılabileceğinden kaybedilmesi seyahatinizi engellemez.

Seyahat edecek yolcu ile bu yolculuğun ücretini ödeyecek kişinin farklı şehirlerde bulunması durumunda da rezervasyon ve ödemeyi yapabilirsiniz. Elektronik bilet kullanıldığından, acente, Pegasus Bilet Hattı veya ofislerden ödeme yaptığınız seyahate ilişkin rezervasyon numarasını vererek kızınızın seyahatini sağlayabilirsiniz.

Kıbrıs'a yalnız seyahat eden 18. yaş gününü doldurmamış çocuklar, T.C. Nüfus Cüzdanı ile seyahat edeceklerse anne veya babalarının vekaletnamesi gerekmektedir. Vekaletname noter veya resmi makamlarca tasdikli olacaktır. 18. yaş gününü henüz doldurmamış yolcular; anneleri ile seyahat edeceklerse babalarının, babaları ile seyahat edeceklerse annelerinin vekaletnamesi gerekmektedir.

Yanıtını aradığınız başka bir soru varsa diğer soru kategorilerini görmek için tıklayınız.