İngiltere varışlı uçuşlarda yeni el bagajı güvenlik uygulaması


14.06.2017

İngiltere varışlı uçuşlarda yeni el bagajı güvenlik uygulaması

25 Mart 2017 itibariyle Birleşik Krallık’ın ilgili otoritelerince İngiltere varışlı seferlerde cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük (16 cm uzunluk x 9,3 cm genişlik x 1,5cm derinlik boyutlarından büyük) elektronik cihazların (tablet, dizüstü bilgisayarlar, e-kitap okuyucular, oyun konsolları, harici bataryalar, klavyeler, kablolu adaptörler, harici sabit diskler, taşınabilir güç kaynakları) kabin içinde (misafirin beraberinde) taşınmaması kararı alınmıştır.

Ayrıca 16 cm uzunluk x 9,3 cm genişlik x 1,5 cm derinlik boyutlarını aşan harici bataryalar ve taşınabilir güç kaynaklarının (powerbank) hem kabinde hem de uçak altına teslim edilen bagaj içerisinde de yer almaması gerekmektedir. Bu cihazlar uçuşa kabul edilmemektedir.

Uçak içerisinde taşıyacağınız tüm elektronik cihazlar için alınması gereken tedbirler: 

1. Aşağıdaki boyutlardan küçük olması:

- Boy: 16 cm

- En: 9,3 cm

- Derinlik: 1,5 cm

2. Medikal cihazların hariç tutulduğu uygulama kapsamında ilgili boyutları aşan elektronik eşyalarınızın, uçak altı kargo bölümünde taşınmak üzere, check-in kontuarlarında bagaj ile birlikte teslim edilmesi,

3. Uçak altı bagajlarına koyulan elektronik cihazlar için;

- Türkiye’deki havalimanı girişlerinde bulunan güvenlik geçiş noktalarında, kurallar gereği dizüstü bilgisayar ve tabletlerin bagajdan çıkarılarak güvenlik kontrolünden geçirilmesi gerekmektedir. Bu sebeple, dizüstü bilgisayar ve tabletlerin bagajda kolayca çıkarılabilecek bir şekilde yerleştirilmesi veya check in işlemleri tamamlanana dek el bagajında taşınarak, kolayca çıkarılıp tekrar uçak altı bagajına yerleştirilebilecek şekilde hazırlanılması, 

- Bagaja koyulmadan önce kapatılması ve taşınabilir şarj cihazlarına takılmaması/şarj edilmemesi,

- Yükleme ve taşıma esnasında hasarlanmaya karşı korunacak şekilde paketlenmesi,

- Sıvılar (parfüm, krem vb) ile yan yana koyulmaması,

 - İlgili boyutlardan büyük harici bataryalar ve taşınabilir güç kaynaklarının (powerbank) bagaj içinde yer almaması,

4. Transfer misafirlerin bu kapsamdaki elektronik eşyalarını İngiltere varışlı seferlerinin boarding kapısında teslim etmeleri gerekmektedir.

Bu uygulama İngiltere varışlı seferlerde geçerli olup, İngiltere çıkışlı seferleri kapsamamaktadır.

Detaylı bilgiye https://www.gov.uk/government/news/additional-hand-luggage-restrictions-on-some-flights-to-the-uk linki üzerinden ulaşabilirsiniz.


×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

E-Bilet numaranız, E-Faturanız da belirtilen PC12345 ile başlayan belge numarasıdır. Bilet işlemlerim menüsünden ödeme ayrıntıları altından detaylı görüntüleyebilirsiniz

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.