Silah Taşıma Ücretlendirmesi Hakkında


21.12.2017

1 Ocak 2018 Tarihinden İtibaren Uçuşlarımızda Kişisel Tercihinize Bağlı Silah Taşıma Hizmeti Ücretli Olacaktır.

Değerli misafirlerimiz,

Pegasus olarak uçmayı ekonomik ve maksimum kişi için mümkün hale getirmeye yönelik politikamızdan yola çıkarak, temel uçuş hizmetinin bedelini, tüm ekstra hizmet bedellerinden bağımsız olarak sunuyoruz. Böylece misafirlerimizin kişisel tercihlere bağlı hizmetleri, isteği dahilinde satın almasına imkan tanıyarak bilet fiyatlarımızı minimum düzeyde tutabiliyoruz.

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren uçuşlarımızda kişisel tercihinize bağlı silah taşıma hizmeti de  ekstra hizmet ücretine tabi olacaktır. Silah taşıma ücreti 20 TL’dir.

Uçuşlarında silah taşıma ihtiyacı olan misafirlerimizin, havalimanı girişindeki güvenlik kontrolü öncesindeki silah teslim noktalarına gitmeleri gerekmektedir. Bundan sonra kontuara geldiklerinde hizmet ücretini ödeyecek olan misafirler ödemelerini kredi kartı ya da nakit ödemeyle gerçekleştirebilirler. Kontuarda işlemini tamamlayan misafirlerimiz kendilerine verilen etiketle birlikte silah taşıma noktasına gelmeleri gerekmektedir.

Silah taşıma ücretlendirme uygulamasından muaf tutulacak misafirler aşağıda belirtilmekte olup bu kişiler geçerli kimlik belgelerini uçuş kayıt işlemi sırasında check-in kontuarında ibraz etmek şartıyla muafiyetten yararlanabilecektir. Aşağıda belirtilen kişiler haricindeki tüm misafirler için ruhsatlı silah ve bileşenlerinin taşınması ek ücrete tabidir. Sportif amaçlı silahların taşınması da ek ücrete tabidir.

  1. Havalimanları şeref salonları ve VIP salonlarından faydalanan VIP yolcular
  2. VIP yolcular ile birlikte seyahat eden 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun hükümleri uyarınca yetkilendirilmiş veya bu görevle kamu çalışanı olarak kadrolu çalışan korumalar
  3. Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında istihdam edilen subay, astsubay ve uzman erbaş rütbeli personel
  4. Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra kadrolarında istihdam edilen Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeli  
  5. Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Teşkilatı kadrolarında istihdam edilen subay, astsubay, uzman erbaş rütbeli personel
  6. Milli İstihbarat Teşkilatı personeli kapsamında yer alan kadrolu memurlar ve sözleşmeli personel ile görevlendirilen Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolu personeli
  7. Bedeliye Zabıtası personeli
  8. Köy Korucuları
  9. Orman Bakanlığına bağlı Orman Muhafaza Memurları
  10. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrükler Muhafaza Memurları

Bunun dışındaki sorularınız için flypgs.com’daki "Bize Yazın" bölümünden veya 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İyi uçuşlar dileriz.


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.