Silah Taşıma Ücretlendirmesi Hakkında


21.12.2017

1 Ocak 2018 Tarihinden İtibaren Uçuşlarımızda Kişisel Tercihinize Bağlı Silah Taşıma Hizmeti Ücretli Olacaktır.

Değerli misafirlerimiz,

Pegasus olarak uçmayı ekonomik ve maksimum kişi için mümkün hale getirmeye yönelik politikamızdan yola çıkarak, temel uçuş hizmetinin bedelini, tüm ekstra hizmet bedellerinden bağımsız olarak sunuyoruz. Böylece misafirlerimizin kişisel tercihlere bağlı hizmetleri, isteği dahilinde satın almasına imkan tanıyarak bilet fiyatlarımızı minimum düzeyde tutabiliyoruz.

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren uçuşlarımızda kişisel tercihinize bağlı silah taşıma hizmeti de ekstra hizmet ücretine tabi olacaktır. Silah taşıma ücreti 20 TL’dir.

Uçuşlarında silah taşıma ihtiyacı olan misafirlerimizin, havalimanı girişindeki güvenlik kontrolü öncesindeki silah teslim noktalarına gitmeleri gerekmektedir. Bundan sonra kontuara geldiklerinde hizmet ücretini ödeyecek olan misafirler ödemelerini kredi kartı ya da nakit ödemeyle gerçekleştirebilirler. Kontuarda işlemini tamamlayan misafirlerimiz kendilerine verilen etiketle birlikte silah taşıma noktasına gelmeleri gerekmektedir.

Silah taşıma ücretlendirme uygulamasından muaf tutulacak misafirler aşağıda belirtilmekte olup bu kişiler geçerli kimlik belgelerini uçuş kayıt işlemi sırasında check-in kontuarında ibraz etmek şartıyla muafiyetten yararlanabilecektir. Aşağıda belirtilen kişiler haricindeki tüm misafirler için ruhsatlı silah ve bileşenlerinin taşınması ek ücrete tabidir. Sportif amaçlı silahların taşınması da ek ücrete tabidir.

  1. Havalimanları şeref salonları ve VIP salonlarından faydalanan VIP yolcular
  2. VIP yolcular ile birlikte seyahat eden 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun hükümleri uyarınca yetkilendirilmiş veya bu görevle kamu çalışanı olarak kadrolu çalışan korumalar
  3. Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında istihdam edilen subay, astsubay ve uzman erbaş rütbeli personel
  4. Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra kadrolarında istihdam edilen Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeli
  5. Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Teşkilatı kadrolarında istihdam edilen subay, astsubay, uzman erbaş rütbeli personel
  6. Milli İstihbarat Teşkilatı personeli kapsamında yer alan kadrolu memurlar ve sözleşmeli personel ile görevlendirilen Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolu personeli
  7. Bedeliye Zabıtası personeli
  8. Köy Korucuları
  9. Orman Bakanlığına bağlı Orman Muhafaza Memurları
  10. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrükler Muhafaza Memurları

Bunun dışındaki sorularınız için flypgs.com’daki "Bize Yazın" bölümünden veya 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İyi uçuşlar dileriz.


×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.