seyahate-hazirlanan-cift

2019 Resmi Tatiller Takvimi: 2019’da Nereye Gitmeli

2019 resmi tatil takvimi, bol dinlenceli ve çok keyifli bir yıl olacağını gösteriyor. “2019 resmi tatil günleri ne zaman?” diye merak ediyorsan doğru yerdesin, çünkü 2019 yılındaki tüm resmi tatillerden kısa kısa bahsedeceğiz. Ayrıca neler yapılabileceği hakkında da konuşacağız. Çalışanlar ve öğrencilerin en sevdiği günler yani tatil günleri, bu yıl çoğunlukla hafta içine denk geliyor! Seni seviyoruz 2019!

2019 Resmi Tatil Takvimi

 • 1 Ocak 2019 Salı:                          Yılbaşı
 • 23 Nisan 2019 Salı:                      Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs 2019 Çarşamba:             Emek ve Dayanışma Günü
 • 19 Mayıs 2019 Pazar:                   Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • 3 Haziran 2019 Pazartesi:          Ramazan Bayramı Arifesi
 • 4 Haziran 2019 Salı:                    Ramazan Bayramı 1. gün
 • 5 Haziran 2019 Çarşamba:         Ramazan Bayramı 2. gün
 • 6 Haziran 2019 Perşembe:         Ramazan Bayramı 3. gün
 • 15 Temmuz 2019 Pazartesi:       Demokrasi ve Milli Birlik Günü
 • 10 Ağustos 2019 Cumartesi:      Kurban Bayramı Arifesi
 • 11 Ağustos 2019 Pazar:               Kurban Bayramı 1. gün
 • 12 Ağustos 2019 Pazartesi:        Kurban Bayramı 2. gün
 • 13 Ağustos 2019 Salı:                  Kurban Bayramı 3. gün
 • 14 Ağustos 2019 Çarşamba:       Kurban Bayramı 4. gün
 • 30 Ağustos 2019 Cuma:              Zafer Bayramı
 • 29 Ekim 2019 Salı:                       Cumhuriyet Bayramı

2019 Yılında Hangi Tatil Kaç Gün?

sahilde-yuruyen-aile

2019 resmi tatil takvimindeki tatil günlerinin çoğu salıya denk geliyor. Yıllık iznini parça şeklinde kullanmak isteyenlere gün doğdu diyebiliriz! Pazartesi gününü de bağlayınca karşımıza 4 günlük kocaman tatiller çıkacak. Cuma akşamını da sayarsak 5. Doğal olarak tatil yerlerini bir akın bekliyor ve eğer zamanında davranmazsan ucuz uçak bileti bulamayacağın gibi kalacak yerler için de rezervasyon yapamayacaksın; çünkü hepsi satılacak. En iyisi, geniş bir vaktinde kendine bir tatil programı yapman. Böylelikle tatil bütçesi için de şimdiden kenara para koymaya başlayabilirsin.

 • Salı gününe denk gelen tatillerden biri, 2019 yılbaşı tatili. 2018 yılının son gününü de kendine tatil ilan edersen cuma akşamından başlayan 4 günlük bir tatilin olur.
 • 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı, salı gününe denk gelen tatil günlerinden biri. Pazartesiyi de bağla, olsun sana 4 günlük mis gibi tatil.
 • 1 Mayıs, çarşamba gününe denk geliyor. Hafta ortası 1 gün tatil. Güzelce dinlenilir. Bir yere gitmeye gerek yok.
 • 2019’da Ramazan Bayramı hangi günlere geliyor? Ramazan Bayramı arifesi 3 Haziran pazartesi günü. Yani o gün, yarım günlük tatil var. Geri kalan tüm hafta tatil. Cumayı da bağla, olsun sana 9 günlük bir tatil.
 • 2019’da Kurban Bayramı tarifesi 10 Ağustos cumartesi gününe denk geliyor. Tatil ise çarşamba günü bitiyor. Perşembe ve cumayı birleştirerek tatili 9 güne çıkarabilirsin.
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü de pazartesiye denk geliyor. Böylece tüm çalışanlar için 3 günlük bir tatil ortaya çıkıyor.
 • Bayram tatilleri 2019’da gerçekten keyifli. Örneğin Zafer Bayramı. Cuma gününe denk geliyor, çalışanlara neşe kaynağı oluyor!
 • 2019 Cumhuriyet Bayramı da salı gününe denk gelen tatillerden. Çalışanlar pazartesi günü için izin alabilirse toplamda 4 gün tatil yapmış olacaklar.

2019 Resmi Tatillerde Nereye Gitmeli?

2019-yazili-kumsal

Tatil günlerini belirledik ve gördük ki 2019 resmi tatil takviminde birçok tatil fırsatı bizi bekliyor. Nerelere gitmeli? Dolar ve euro kurlarının ne olacağı meçhul; ama şimdilik bu iki para biriminin tüketildiği yerler bizim için pahalı olacak gibi görünüyor. Bir yandan da bu kadar çok tatil fırsatı varken insanın canı Avrupa tatili çekiyor. O zaman fiyatların kısmen daha makul olduğu nisan ayı için bir Avrupa tatili düşünülebilir. En iyisi, her bayram tatili için sana ilham verecek fikirler sunalım. Hoşuna giden olursa planını şimdiden yaparsın!

2019 Yılbaşı Tatilinde Nereye Gitmeli: Kayağa Çıkmaz mıyız?

kar-uzerinde-uzanan-ve-gulumseyen-aile

Yılbaşında iki olasılık öne çıkar: Ya çılgın partiler ya da evde aile saadeti. Birincisi biraz daha bekarlara, ikincisi ise evlilere ya da hayırlı evlatlara yönelik bir aktivitedir. Bu yılbaşında iki aktiviteyi birleştirmeye ne dersin? “Nasıl?” diye merak ettiğini duyar gibiyiz. Ailenle kayak tatiline çık, tıpkı eski Türk filmlerindeki gibi! Gerçi o filmlerde kayak yapmak bir zengin aktivitesi olarak görülüyordu, ama günümüzde Türkiye’de birçok kayak merkezi var ve fiyatları çok uygun. Ailende kimse kayak yapmayı bilmiyorsa endişelenmene gerek yok. Kayak merkezlerindeki eğitmenler, en amatör tatilcileri bile sadece bir günde kayabilecek kıvama getiriyorlar. Ya düşersen? Ne olacak canım, her yer kar… Ailen ya da sevdiklerinde ne kadar eğleneceğini düşün!

Türkiye’deki kayak rotaları ile ilgili 2 tane yazımızı aşağıya bırakıyoruz. Seç, beğen; ama rezervasyonunu erkenden yapmayı unutma. Çünkü bu yerlere yılbaşında çok talep oluyor.

Kış Tatiline Macera Katacak 4 Kayak Rotası

Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezi

2019’da 23 Nisan Tatilini Nerede Geçirmeli: Kısa Yoldan Avrupa Tatili

avrupa-sinirinda-bekleyen-adam

Euro ve dolar kurları gezginleri üzüyor dedik. 2019’da Amsterdam olsun, Berlin olsun, Barselona olsun, Roma olsun gitmek istersen en uygun zaman 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Pazartesi günü için izin al, böylece tatili 4 güne çıkar. Otel ya da hostel rezervasyonunu ocaktan yap, uçak biletini de en geç şubat olmak üzere erkenden ayır. Böylece 23 Nisan’da çocuklar gibi eğlenmeye hazır ol! Cumadan git, salı günü dön. Üstelik salı günü uçak biletleri dip fiyatlarda olur. Yani dönüşün çok ucuza gelecek.

Avrupa tatili ile çok yazdık. Blog içinde arama yaparak istediğin şehrin gizemlerini öğrenebilirsin. Ayrıca ucuz tatil ile ilgili harika iki infografik tasarımı ve bir de metin içeriğimiz var. Aşağıya ekliyoruz, lazım olduğunda tıklarsın.

Günde 20 Euro Harcayarak Berlin’de 4 Gün

Yurt Dışında Ucuz Tatil Yapmanın Püf Noktaları

Euro Kullanmadan Seyahat Edebileceğin Avrupa Şehirleri

2019 Ramazan Bayramı’nda Nereye Gitmeli: Nereye İstersen

denizin-ortasinda-eglenen-gencler

Tatil 9 gün (pazartesi ve cumayı da tatil ilan ettiğini varsayıyoruz)! Dokuz! Yıllık izinlerden sonra yıl içindeki en uzun tatil. Üstelik haziran ayında. Deniz, kum, güneş konseptli tatiller iyi gider. Ülkemizdeki rotalar belli: Fethiye, Muğla, Antalya, Bodrum, Dalaman, Alanya… Seç beğen al! Yurt dışı tatili düşünüyorsan tatilin hazirana denk gelmesi nedeniyle yurt dışındaki deniz, kum ve güneş rotaları muhtemelen birazcık tuzlu olacak. “Avrupa tatili yapmak istiyorum.” diyorsan Marsilya’da çok güzel sahiller varmış.

Marsilya Uçak Bileti

marsilya-ucak-bileti

Ramazan Bayramı’nda her şey dahil tatilleri de düşünebilirsin. Otel odanı kış mevsiminden rezerve edersen çok da ucuz olur. Uçak bileti de aynı şekilde. Başka da bir şey yapmana gerek yok zaten.

2019 Kurban Bayramı’nda Nereye Gitmeli: Memleket Seni Bekler

annesini-open-kiz

Kurban Bayramı, bu topraklardaki devam eden en eski geleneklerden biri. Doğal olarak bu bayramın anlam ve önemi büyük. Annelerimiz, babalarımız, amcalarımız, dayılarımız, teyzelerimiz, halalarımız… Hepsi öpülecek elleri hazır etmiş şekilde seni bekliyor (Unuttuğumuz akrabalarımızdan özür dileriz :D). Kurban Bayramı için Pegasus kampanyalarını takip edebilirsin. Denk getirebilirsen %50’ye varan ucuzluklar, 1+1 uçak bileti promosyonları… Artık şansına hangisini yakalarsan! 2019  resmi tatil listesinde Kurban Bayramı çarşamba günü dahil olmak üzere hafta içinde 3 günlük bir tatil fırsatı veriyor. Ailenle geçirmek için ideal bir zaman aralığı…

2019’da Zafer Bayramı’nı Nerede Geçirmeli: Mümkünse Serin Bir Yerde!

oludeniz-uzerinde-yamac-parasutu-yapan-adam

Ağustos ayında sıcaklar tek kelime ile fena olur. İnsan oturduğu yerde terler ve bunalır. Hazır Zafer Bayramı cuma gününe denk gelmişken 3 günlük tatilde denize girmek varken insan “Tatilde ne yapacağım ben?” diye niye düşünür ki?

Peki, nerede denize girmeli? İstanbul’dakiler için yakın birçok rota var: Ağva, Şile, Büyükada, Burgazada… “Uzak-yakın fark etmez!” diyenler ise küçük bir Fethiye kaçamağı düşünebilir.

2019 Cumhuriyet Bayramı’nda Nereye Gitmeli: Anıtkabir Gezisi

gun-batimi-anitkabir-ankara

Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemine ithafen Ankara turu kesinlikle düşünmeye değer. Atamızın kabrini şimdiye kadar ziyaret etmediysen işte sana bir fırsat. Üstelik Ankara’da başka görülebilecek birçok şey var. Hepsi aşağıdaki linkte!

Ankara’da Gezilecek Yerler

2019 resmi tatil takvimi içeriğimiz burada sona eriyor. Sana iyi tatiller!

Ankara Uçak Bileti

ankara-ucak-bileti

2 Comments

 • Filiz Yalçınkaya

  4 Aralık 2018 at 10:28

  Sitede 2019 resmi tatil günlerinde 2019 Ramazan bayramı için 3 haziran salı arefe denmiş. Ancak 3 haziran 2019 salı günü değil pazartesi gününe denk geliyor. Tarih mi hatalı gün mü? Doğrusu nedir? Ona göre bilet alacağız:)

  Cevapla

Bir cevap yazın