Adrenalinsever Arkadaşlara Lyon’dan Davet Var!

Lyon’da görülmesi gereken yerleri görmek için arkadaşlarınla bir plan yaptın. Lyon ucuz uçak biletlerini aldın. Saone Nehri’nde bir tur attın ve Terreaux Meydanı, Notre Dame Bazilikası, Vieux Lyon gibi şehrin en önemli noktalarını keşfettin. Şimdi eğlencenin dozunu biraz daha arttıralım! Hayır, Lyon gece hayatından bahsetmiyoruz. Seyahatini renklendirmek için güneşin batmasını beklemene gerek yok. Lyon, genç bünyelere birbirinden eğlenceli ve macera dolu fırsatlar da sunuyor.

Canyoning ile Açık Hava Macerası
Eğer şehir dışına kaçış arıyorsan ve bu kaçışın adrenalin dolu olmasını istiyorsan, Lyon tam sana göre bir şehir. Kanyonların arasından zorlu yürüyüşler, atlayış ve tırmanma etkinlikleri ile çok farklı bir güne hazır ol deriz. Planet Canyon’dan bahsediyoruz. Misafirler farklı zorluk seviyelerine göre canyoning yapma şansı yakalıyorlar. Sadece arkadaşlar için değil, çocuklu aileler için de burayı önerebiliriz çünkü etapların bir kısmı çocuklara da hitap ediyor. Arkadaşlarınla birlikte heyecan verici bir açık hava deneyimi için eşsiz bir seçenek.
Adres: 54 Montée du Gourguillon, Lyon

canyoning-ile-acik-hava-macerasi

Closed Escape Game
Closed Escape Game yani isminden de anlaşılacağı üzere bir tür kapalı kaçış oyunu. Arkadaşlarınla birlikte heyecan duyacağın, bir grup egzersiz oyunu oynamak ister misin? Bu oyunda gruplara ayrılıp, odada kilitli kalıyorsunuz. Bu oda, bazen bir hapishane bazen de insanlığın sonunu getirecek virüse çare bulmak için kullanılan laboratuvar olabiliyor. 1 saatiniz var! Mekandaki ipuçlarını bulup, bu odalardan başarıyla çıkabilirsiniz. Lyon’da arkadaşlarınızla beraber hem eğlenceli hem de zeka dolu bir gün geçirmek için harika bir yer.
Adres: 4 Rue de La Martiniere, Lyonclosed-escape-game

France Adventures in Lyon

Ağaçların arasında hoplayıp zıplayarak geçireceğin macera dolu bir etkinliği de sana ve arkadaşlarına France Adventures in Lyon sunuyor. Yetişkin ve küçük çocuklar için halatlarla örülmüş engeller, tırmanma alanları ile karşına çıkıyor. Akrobatik hareketleri halatlar sayesinde kolaylıkla yapmanı sağlayan bu alan, eğlencenin sınırlarını belirliyor. Lyon şehir merkezine hiç de uzak olmayan bu olağanüstü eğlenceli mekâna gitmek için arkadaşlarını kesinlikle ikna etmelisin.
Adres: Place du 158 Alay d’Infanterie, Lyon

france-adventures-in-lyon

Lyon Bisiklet Turu
Lyon’u yürüyerek keşfedebilirsin çünkü burada her yer birbirine çok yakın. Ama kısa sürede dolu dolu bir gün geçirmek için rehber eşliğinde düzenlenen bisiklet turlarına da katılabilirsin. Bu bisikletler çoğu zaman elektrikli fakat istersen klasik bir bisiklet yolculuğu da sana ve arkadaşlarına iyi gelebilir. Çünkü Lyon kesinlikle bisiklet dostu bir şehir.

lyon-bisiklet-turu