Bir Hafta Sonu Kaçamağına Hazır Mısın: 48 Saatte Lviv

Lviv gece hayatı, hayatın rutin gidişatından sıkılıp bir hafta sonu kaçamağına çıkmak isteyenler için mükemmel bir seçim. Neden? Lviv hakkında bildiklerimizi sayalım, neden en iyi seçenek olduğuna sen karar var.

  • Lviv, vizesiz gidilebilen Avrupa şehirlerinden biri. Minimum bürokratik işlem!
  • Lviv’de Ukrayna para birimi olan grivna kullanılıyor. Yani bu gezi, çok ucuza gelecek.
  • Burada kalacak yerler çok ucuz. En ucuz seçenekler için günlük kiralık dairelerine bakmayı dene.
  • Lviv ucuz uçak biletine ulaşmak çok kolay.
  • Lviv uçuşu kısa sürüyor (ortalama 2 saat).

İlk Gün: Lviv Gezilecek Yerleri Keşfetmek

Lviv gece hayatı çok meşhur olabilir ama bu tüm vaktini Lviv gece kulüplerinde harcayacağın anlamına gelmesin çünkü burada görülebilecek çok şey var. Sıkı bir kahvaltı yap ve güneş yükselirken dışarı çık. Lviv’de görmen gereken yerler:

Rynok Meydanı (Pazar Meydanı-Rynok Square)

Lviv’de nereye gidilir diye merak ediyorsan başlangıç noktan Rynok Meydanı olsun. Lviv şehir merkezi olan Rynok, keşfetmeye başlamak için iyi bir nokta. Burada güzel fotoğraf kareleri yakalayabilir, yorulunca da etraftaki kafelerde dinlenebilirsin.

Shevchenka Meydanı (Shevcenka Avenue)

Kaynak

Rynok Meydanı’ndan devam edince Lviv’in en nezih bölgesi olan Shevchenka Meydanı’na geçiş yapabilirsin. Lviv’de alışveriş için buradaki mağazalara göz atabilirsin.

Potocki Sarayı

Shevchenka Meydanı’nı bitirdikten sonra Lviv’in en ünlü ailelerinin meskeni olan Potocki Sarayı’nı görebilirsin. Barok mimarinin güzel bir örneği olan Potocki Sarayı, günümüzde bir müze olarak hizmet veriyor.  

Lviv’de İlk Gece

Kaynak

Lviv gece mekanları için ilk durağın Malevich Club olmalı. Büyüleyici iç ve dış mekan tasarımı, kalifiye elemanları ve keyif verici müzik yayınıyla Malevich, tartışmasız bir şekilde en iyi Lviv gece kulüplerinden biri.

Haftanın her günü 21:00 ila 06:00 saatleri arasında açık olan Malevich Club, en hareketli zamanlarını cumartesi günleri saat 23:00’den sonra yaşıyor. Malevivc Club, Ukrayna gece hayatı fiyatlarına göre biraz yukarıda kalan bir fiyat politikasına sahip olsa da Lviv’in en iyi gece mekanlarından biri olduğu için bu kabul edilebilir bir durum.

Adres: Viacheslava Chornovola Ave, 2

İkinci Gün: Lviv Görülecek Yerlerden Devam Ediyoruz

Lviv, Ukrayna’nın kültürel ve sanatsal açıdan en gelişmiş şehirlerinden biri. Buradaki sokak müzisyenleri inanılmaz, mutlaka dinlemen gerekiyor. Lviv tatilinin ikinci gününde, şehrin sokaklarında kaybolabilir ardından sanal haritalar yardımıyla Lviv’de mutlaka görülmesi gereken yerleri gezebilirsin. Biz sana isimlerini fısıldayalım:

  • St. George Katedrali
  • St. Olha ve Elizabeth Kilisesi
  • Lviv Tren İstasyonu

Lviv Gecelerinde Son Gün

Hafta sonu kaçamağının son saatlerine yaklaştın. Lviv’de neler yapabilirsin? Bizim önerimiz, Lviv’in en popüler mekanlarından Rafinad’a gidip vakit geçirdikten sonra Metro Club’a yönelmen ve kapanışı yapman. Rafinad People Club, akşamları yemek yerken içeceğini yudumlayabileceğin, geceleri de özel etkinliklere katılabileceğin bir yer. Metro Club ise Lviv’in en kozmopolit gece kulüplerinden biri.

Rafinad People Club Adres: Rudanskoho Street, 1

Metro Club Adres: Zelena str. 14

Bir cevap yazın