Rusya’nın Refah Seviyesi En Yüksek Şehri Krasnodar’da Yapılacaklar

Tarihi ve kültürel açıdan Güney Rusya’nın en önemli yerlerinden biri olmasına rağmen biz onu tanımakta biraz geç kalmış sayılsak da, Pegasus’un ucuz uçak biletleri ile artık Krasnodar’a gitmemek için pek bir bahanemiz kalmamış durumda. O zaman Krasnodar’da neler yapılır, nereleri gezmeli bu Kafkas şehre yakından bakalım.

Krasnodar Tarih ve Arkeoloji Müzesi Gezisi

Krasnodar Tarih ve Arkeoloji Müzesi

Krasnodar Tarih ve Arkeoloji Müzesi, 1977’de kurulmuştur ve Kafkasların en değerli müzelerinden birine dönüşmüştür. Eşsiz bir koleksiyona sahip olması, onu dünya çapında da saygın bir konuma yükseltmiştir. Antik dünyaya dair birçok örneği inceleyebileceğiniz gibi müzenin kütüphanesinden faydalanmak da mümkün.

Kilise ve Katedral Ziyaretleri

Krasnodar’da Yapılacaklar

Tarihin ve modern yaşamın birleştiği Krasnodar’da günlük gezilerinizin çoğu Red Street’ten başlayacak. Ve yürüdükçe, ara sokaklara girip çıktıkça bir yenilikle karşılaşacaksınız. Bunların arasında en çok dikkat çekenler de, kuşkusuz kilise ve katedraller olacak. Rusya ve Doğu Ortodoksu’nun 1000 yılı aşkın dostluğunun birer sembolü olan bu yapılar Krasnodar’da ziyaret edilecek yerlerin başında geliyor. Saint Trinity Tapınağı, Army Alexander Nevsky Katedrali, Catherine’s Katedrali, Saint Elias Kilisesi ve Alexander Nevsky Cathedral… İşte listenizde bulunması gereken isimler bunlar.

Krasnodar F.A. Kovalenko Sanat Müzesi’ni Gezin

Krasnodar F.A. Kovalenko Sanat Müzesi

Kuzey Kafkasya’nın en büyük müzesi olma özelliğini taşıyan Krasnodar F.A. Kovalenko Sanat Müzesi, henüz daha içeri girmeden büyüsü altına alıyor sizi. Etkileyici mimari yapısı ile diğer binalardan ayrılan müzede yüzlerce yıllık eserlere şahit olacaksınız. Hem Rus hem de Türk-Kafkas geleneğinin nasıl da birbirine kaynaşmış olduğunu göreceksiniz.

Avrupalı Gibi Davranın

krasnador 2

Doğu ile batı arasına sıkışmış gibi görünse de, kimileri geleneklerine bağlı kimileri de tamamen modern bir yapıda olmasını bekler Krasnodar’ın. Ancak Krasnodar’ın tek bir yüzü yoktur. Aynı anda ikisini birden olabilir ve Avrupa’ya bakan yüzlerinden bir tanesi de kafe ve restoran kültüründe yatar. Avrupa mutfağının en lezzetli yemeklerine yer veren Cafe Malibu ve Lubo Cafe en popüler noktalar arasında.

Sunny Island Parkı’nda Bir Etkinliğe Katılın

Sunny Island Parkı

Nasıl vakit geçirmekten hoşlandığınızı bilmiyoruz. Ancak Sunny Island Parkı’nda zevkinize göre bir aktivite bulacağınızdan eminiz. İsmi gibi neşe ve huzur saçan bu park, her türlü spor dalından eğlence gecelerine kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bir, Krasnodar için ucuza uçak bileti; iki, park eğlencesi… Bu ikisini kaçırmayın.

Sen Yeter Ki Uçmak İste! Seyahatini baştan sona planlamak için ihtiyacın olan her şey bende! Öneriler bende... Fikirler bende... Uçak bileti bende...