• TR
PAYLAŞ

Pegasus, İnternet Sitesinde yer alan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini düzenli olarak gözden geçirmektedir. Bununla birlikte COVID-19 önlemleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları gerektiğinde ülkelerin resmi mercileri tarafından değiştirilebilmektedir. Dolayısıyla seyahatinizi planlarken bu kurallar için resmi kaynakları kontrol etmeniz gerekmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

 YÖNLENDİRME LİSTESİ

 
Türkiye Fransa Kazakistan Polonya
Almanya Gürcistan Kırgızistan Romanya
Arnavutluk Hollanda KKTC Rusya Fed.
Avusturya Irak Kosova Suudi Arabistan
Azerbaycan İngiltere Kuveyt Sırbistan
Bahreyn İran Lübnan Umman
Belçika İspanya Macaristan Ukrayna
Birleşik Arap Emirlikleri İsrail Makedonya Ürdün
Bosna Hersek İsveç Mısır Yunanistan
Çek Cumhuriyeti İsviçre Moldova
Danimarka İtalya Norveç
Fas Katar Pakistan

Seyahat Edeceğiniz Ülke İçin Gereken Online Formu Havalimanına Gelmeden Önce Doldurmanız Gerekmektedir!

Aşağıdaki ülkelere seyahat edecek yolcularımızın ilgili ülkenin mobil uygulamasını indirip gerekli işlemleri yapması ve var ise online formu doldurması gerekmektedir.

 • Bahreyn: BeAware Bahrain uygulaması Android & iOS
 • Birleşik Arap Emirlikleri: 

           - Dubai: COVID-19- DXB Smart uygulaması Android & iOS
           - Sharjah: ALHOSN uygulaması AndroidiOS

Aşağıdaki ülkelere seyahat edecek yolcularımızın online yolcu bilgi formunu doldurmaları gerekmektedir.

Ülke Giriş Formları Sayfasına Git

 UÇUŞ ÖNCESİ ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER 

 

 

 

 TÜRKİYE 

 Türkiye’ye yapılacak olan uçuşlarımızda tüm misafirlerimizin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu veya 48 saat içinde hızlı antijen test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. 

İlk biniş noktası İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka olan bütün misafirlerin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışlarından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir.
İlk biniş noktası Birleşik Krallık olan bütün misafirlerin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışlarından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Transit uçuşu olmayan misafirlerimiz, PCR testine alternatif olarak NHS PCR ve NHS Lateral Flow testlerinden birini de ibraz edebilir.

o PCR veya RNA ibaresi olmayan testler kabul edilmeyecektir.
o Test sonucu ibraz edemeyen veya test türü belirtilen şartlara uymayan yolcular sefere kabul edilmeyecektir.
o PCR testleri hem çıktı olarak hem de online olarak kabul edilebilir.
o Latin alfabesiyle yazılmış PCR testler kabul edilecektir.
o Son 14 gün içerisinde Banglandeş, Brezilya, Hindistan, Nepal, Güney Afrika veya Sri Lanka’da bulunmuş yolcular, 31 Ağustos 2021’e kadar varıştan en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test olmalıdır. Yolcular 14 gün karantinaya alınacaktır. Transfer ve konaklama giderleri yolcu tarafından karşılanacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız
o Son 14 gün içerisinde Afganistan, Pakistan, da bulunmuş yolcular, 31 Ağustos 2021’e kadar varıştan en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test olmalıdır. Yolcular 10 gün karantinaya alinabilir. Transfer ve konaklama giderleri yolcu tarafından karşılanacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

PCR testten muaf olan misafirler;

 • Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz Covid-19 aşı sertifikasına (Johnson & Johnson tek doz) sahip olup son 14 gün içerisinde Birleşik Krallık, İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’da bulunmamış yolcular.
 • Türkiye, Sırbistan veya Macaristan tarafından düzenlenmiş bağışıklık veya aşı sertifikası sahibi olan Türkiye, Sırbistan veya Macaristan vatandaşları ile seyahat eden 18 yaşından küçük çocuklar
 • Varıştan en az 28 gün,en fazla 6 ay önce düzenlenmiş COVID-19 PCR test sonucu “POZİTİF” olan ve son 14 gün içerisinde Birleşik Krallık, İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’da bulunmamış yolcular.
 • Son 6 ay içerisinde düzenlenmiş “İyileşme sertifikası” sahibi olup son 14 gün içerisinde Birleşik Krallık, İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Bangladeş,Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’da bulunmamış yolcular.
 • 0-6 yaş arası yolcular,
 • Cenaze beraberinde gelecek Türk vatandaşları (Türkiye girişinde PCR testi yapılacaktır.)
 • Cenazesi olduğunu sözlü beyan eden Türk vatandaşları (Türkiye girişinde PCR testi yapılacaktır.)
 • KKTC’den Türkiye’ye seyahat edecek, hudut geçiş belgesine sahip er ve erbaşlar (PCR test ve karantinadan muaf tutulacaktır.)
 • Gemici/Denizci adamı,
 • Uçuş Ekipleri,
 • Türkiye'ye giriş yapmayacak, SAW’dan dış hat transfer uçuş yapacak olan yolcular, Transit yolcuların son varış ülkesinin kurallarını kontrol etmesi gerekmektedir. 

- Hold bagajı olan misafirler için; devam uçuşunun Pegasus Havayolları'nın Interline/Codeshare anlaşması olan bir havayolu ile olması gerekmektedir.
- Sadece el bagajı olan misafirler için; online check-in olması şartıyla tüm firmalar,

 Resmi otoritelerin kararı üzerine; 15 Mart 2021 tarihinden itibaren yurt dışından Türkiye’ye gelen tüm misafirlerimizin uçuş öncesi son 72 saat içerisinderegister.health.gov.tr” adresindeki Türkiye Giriş Formunu doldurmaları zorunludur. Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için havalimanına gelmeden önce formu doldurmanızı önemle rica ederiz.

Online Form doldurmaktan muaf olan yolcular:

 • 6 yaşından küçük yolcular,
 • Türkiye’den dış hat transit devamı olan yolcular,

Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
  Kısıtlamalar:

 • Üçüncü ülkelerden Türkiye’ye seyahat eden bütün yolcular son 14 gün içinde Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Sri Lanka’da bulundularsa varışlarında valiliklerce belirlenmiş yerlerde, 14 gün devlet karantinası altına alınacaklardır. Ev karantinası uygulanmamaktadır. 14.gün sonunda 2. PCR testi yapılarak test sonuçları negatif çıkanların karantinası sonlandırılacaktır. Transfer ve konaklama ücretleri yolcu tarafından karşılanacaktır.
 • Üçüncü ülkelerden Türkiye’ye seyahat eden bütün yolcular son 14 gün içinde Afganistan, Pakistan’da bulundularsa varışlarında valiliklerce belirlenmiş yerlerde, 10 gün devlet karantinası altına alınacaklardır. Ev karantinası uygulanmamaktadır.10.gün sonunda 2. PCR testi yapılarak test sonuçları negatif çıkanların karantinası sonlandırılacaktır. Transfer ve konaklama ücretleri yolcu tarafından karşılanacaktır.
 • Uçuş ekipleri PCR ve karantina kısıtlamalarından muaftır.
 • Dış hat uçuşlarından, iç hat uçuşlarına bağlantısı olan veya iç hat uçuşlarından dış hat uçuşlarına bağlantısı olan 65 yaş üstü yolcular seyahat izin belgesi olmadan devam biletlerini göstermek şartı ile seyahat edebileceklerdir.
 • 31 Temmuz 2020 tarihinden sonra geçerlilik süresi sona eren Kuzey Makedonya Diplomatik ve Hizmet pasaportlarının geçerlilik süreleri 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.
 • Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 ALMANYA 

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Almanya İstanbul Köln Başladı
Almanya İstanbul Düsseldorf Başladı
Almanya İstanbul
Frankfurt
Başladı
Almanya İstanbul
Hamburg Başladı
Almanya İstanbul
Münih
Başladı
Almanya İstanbul Nürnberg Başladı
Almanya İstanbul
Hanover
Başladı
Almanya İstanbul
Stuttgart
Başladı
Almanya İstanbul
Berlin
Başladı
Almanya Kayseri
Düsseldorf
Başladı
Almanya Gaziantep
Düsseldorf Başladı
Almanya Adana
Köln
Başladı
Almanya Adana
Düsseldorf Başladı
Almanya İzmir
Köln Başladı
Almanya İzmir
Düsseldorf Başladı
Almanya İzmir
Stuttgart
Başladı
Almanya Kayseri
Köln Başladı
Almanya Kayseri
Düsseldorf Başladı
Almanya Kayseri
Stuttgart Başladı
Almanya Ankara Köln
Başladı
Almanya Ankara
Düsseldorf
Başladı
Almanya Ankara Frankfurt
Başladı
Almanya Ankara
Stuttgart
Başladı
Almanya Trabzon
Düsseldorf Başladı
 • 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız gerekenler: Uçuştan önce online yolcu bilgi formunu doldurmanız zorunludur. 
o Almanya’ya giriş yapacak uçuş ekiplerinin Online Yolcu Bilgi Formu doldurması gerekmektedir.
o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Almanya’ya seyahat edecek tüm yolcuların varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR, RT-Lamp veya TMA testi olmalı veya; Varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde olan negatif Antijen testi olmalıdır.
Botsvana, Brezilya, Eswatini (Svaziland), Lesotho, Malawi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Uruguay, Zambiya veya Zimbabwe'den Almanya'ya seyahat edecek veya transit geçecek yolcuların varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR, RT-Lamp veya TMA testi olmalı veya; Varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-24 saat içerisinde olan negatif Antijen testi olmalıdır.Test sonucu İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca veya İspanyolca olmalıdır.
PCR testi ibraz etmekten muaf yolcular;
o0-6 yaş arası yolculardan test istenmemektedir.
oSchengen olmayan ülkelere devam uçuşu olan yolcular.

 


oVarıştan en az 28 gün ve en fazla 6 ay önce düzenlenmiş COVID-19 PCR, RT-LAMP veya TMA test sonucu pozitif olan ve son 10 içerisinde Botsvana, Brezilya, Svaziland, Hindistan, Lesotho, Malavi, Mozambik, Nepal, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabve’de bulunmamış yolcular
oVarıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid 19 aşı sertifikasına sahip olup, son 10 gün içerisinde Botsvana, Brezilya, Svaziland, Hindistan, Lesotho, Malavi, Mozambik, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabve’de bulunmamış yolcular ve beraber seyahat ettikleri 12 yaşından küçük çocukları. Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna ve Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
oBağışıklık sertifikasına sahip olup, son 10 gün içerisinde Botsvana, Brezilya, Svaziland, Hindistan, Lesotho, Malavi, Mozambik, Nepal, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabve’de bulunmamış yolcular.
o6 aydan daha eski İyileşme sertifikasına sahip ve en az 14 gün önce 1 doz aşı olan yolcular ve beraber seyahat ettikleri 12 yaşından küçük çocukları.

 


Almanya’ya giriş yapacak uçuş ekiplerinin varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR, RT-Lamp veya TMA testi olmalı veya varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde olan negatif Antijen testi olmalıdır. Test sonucu İngilizce, Fransızca veya Almanca olmalıdır.

oAlmanya’da 72 saaten az kalacak uçuş ekipleri muaftır.

 

 

 

 

 

 

Almanya’ya aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilecektir.
 • Almanya vatandaşları ve oturum sahipleri,

 • Avrupa Birliği vatandaşları ve oturum sahipleri,

 • Almanya ve Avrupa Birliğine ait D tipi vize sahipleri,

 • Almanya vatandaşlarının ve oturumu olanların evli olmayan partnerleri, ilişki bildirim formları olması gerekmektedir,

 • Acil ailevi sebepler için seyahat eden yolcular. (Doğum, cenaze, hastalık, düğün)
  o Birinci ve ikinci derece akrabalar, çekirdek aile ve yetişkin çocuklar, büyükanne ve büyükbabalar, yetişkin çocukların ebeveynleri, torunlar ve kardeşler için geçerlidir.

 • 18 yaşından küçük çocukları Almanya’da yaşayan ebeveynler,
 • Alman vatandaşı eşi ile seyahat eden kişiler,
 • Alman vatandaşı çocukları ile seyahat edenler,
 • C tipi vize sahibi üçüncü dünya ülkeleri ve Gri/Yeşil (Hizmet/Hususi) Türk pasaportu sahiplerinin önemli iş sebepleri (satış sözleşmesi veya bakım/onarım gibi) ile seyahatlerinde Almanya’da bulunan şirket tarafından onaylı evrakı olması şartıyla, toplantılara katılım hariç.
 • Fuarda çalışacağını kanıtlayabilen yolcular,
 • Fuara katılacağını kanıtlayabilen yolcular,
 • Kongreye katılacağını kanıtlayabilen yolcular,
 • Arnavutluk, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Kanada, Çin Taipei, Hong Kong, İsrail, Japonya, Ürdün, Kore, Kosova, Lübnan, Makao, Moldova, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Katar, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Tayland, Ukrayna ve ABD’den gelen yolcular vize veya oturum ile (vize veya oturum ihtiyaç duyuyorlar ise). Son 6 ay içinde ikamet edilen ülkede yaşıyor olmalılar. 

 • Turistik veya arkadaş ziyareti amaçlı seyahatlerde Servis (Gri) veya Hususi (Yeşil) pasaport sahibi kişiler kabul edilmeyecektir.

 • Botsvana, Brezilya, Eswatini (Svaziland), Hindistan, Lesotho, Malawi, Mozambik, Namibya, Nepal, Potekiz, Rusya, Güney Afrika, İngiltere, Uruguay, Zambiya veya Zimbabwe'den gelen yolcuların girişine izin verilmez.
  o Almanya vatandaşları ve Almanya oturum sahipleri muaftır.

 • Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid 19 aşı sertifikasına sahip olup, son 10 gün içerisinde Botsvana, Brezilya, Svaziland, Hindistan, Lesotho, Malavi, Mozambik, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabve’de bulunmamış yolcular.(Çin'de ikamet edenler için geçerli değildir.)
  o Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız.
 • Yolcular PCR test ve yaşadığı Federal Eyaletlerin belirlerdiği Pandemi kurallarına göre karantinaya tabidir.
  Karantinadan muaf yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid 19 aşı sertifikasına sahip olup, son 10 gün içerisinde Botsvana, Brezilya, Svaziland, Hindistan, Lesotho, Malavi, Mozambik, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabve’de bulunmamış yolcular. Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır.
  Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

  o Fuarda çalışacak veya katılacağını kanıtlayabilen misafirler
  o Karantina ve PCR test muafiyetlerinin listesi için tıklayınız.

 • Almanya giriş yapacak tüm yolcuların aşağıda linkte belirtilen ülkelerde yapılmış testleri kabul edilecektir.
  Link İçin Tıklayınız.
 •  Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 ARNAVUTLUK

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Arnavutluk
İstanbul Tiran Başladı

 • Arnavutluk'a seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Ülkeye girişte herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Resmi vize kuralları geçerlidir.

 • İngiltere’den aktarmalı olarak gelen yolcular 14 gün karantinaya tabidir.
 •  Arnavutluk'a varışta sağlık kontrolü ve test yapılacaktır.

 •  Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 AVUSTURYA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Avusturya İstanbul Viyana  Başladı
Avusturya Ankara Viyana Başladı
Avusturya İzmir  Viyana Başladı
Avusturya Kayseri Viyana  Başladı
 • 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Tüm yolcular varışta Seyahat Öncesi İzin belgesi sunmak zorundadır. Seyahat Öncesi İzin belgesi için lütfen tıklayınız.
 • Son 10 gün içinde Botsvana, Brezilya, Eswatini, Hindistan, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Nepal, Rusya, Güney Afrika, Birleşik Krallık, Uruguay, Zambiya veya Zimbabve'den gelen veya buralarda bulunmuş olan Avusturya oturumu sahipleri ve Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre vatandaşları varıştan en fazla 72 saat önce negatif COVID-19 LAMP, PCR veya TMA test sonucu olması gerekir. Ayrıca 10 gün karantinaya tabi olacaklardır.
  o Bir yetişkin eşliğinde seyahat eden 12 yaşından küçük yolcular için geçerli değildir.
 • Avusturya’ya seyahat eden bütün yolcular varışta 24 saat içerisinde test yaptırabilirler ya da;
  o Varıştan önce en fazla 48 saat içerisinde alınmış bir negatif COVID-19 antijen testi olması ya da;
  o Varıştan önce en fazla 72 saat içerisinde alınmış bir COVID-19 LAMP, PCR ya da TMA testi olması ya da;
  o COVID-19 iyileşme sertifikası olması ya da;
  o COVID-19 aşı sertifikasına sahip olması;
  o Varıştan en az 22 gün veya en fazla 3 ay önce AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinovac veya Sinopharm aşılarından birinin ilk dozunu olan yolcular ya da;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinovac veya Sinopharm aşılarından birinin ilk dozunu en fazla 9 ay önce olmuş ve ikinci dozuda almış yolcular veya
  o Varıştan önce Janssen aşısı varıştan en az 22 gün ve en fazla 9 ay önce olan yolcular ya da;
  o Aşılanmadan en az 21 gün önce pozitif testi olup AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinovac veya Sinopharm aşısını varıştan en fazla 9 ay önce olan yolcular.
  Muaf olan yolcular;
  o 10 yaş altı çocuklar.
 •  Avusturya’ya aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

  o  Avrupa Birliği vatandaşları ve aile üyeleri.

  o  Schengen üye devletlerinin vatandaşları ve aile üyeleri.

  o Andorra, Avustralya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Rep.), İtalya, Japonya, Kore(Rep.), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık, Uruguay ve Vatikan Şehri (Holy See) oturum sahipleri ve aynı evde birlikte yaşadıkları kişiler,

  o Arnavutluk, Andora, Avustralya, Belçika, Bulgaristan, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong (SAR Çin), Macaristan, İzlanda, İrlanda'dan gelen yolcular (Rep.) , İsrail, İtalya, Japonya, Kore (Cumhuriyet), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao (Çin Özel Bölgesi), Malta, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya , San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayland, ABD, Vatikan (Holy See) veya Vietnam'dan gelen kişiler,

  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş Covid 19 aşı sertifikasına sahip yolcular; ComirnatyBioNtech/Pfizer: 2 doz-AstraZeneca, Covishield: 2 doz-Johnson & Johnson/Janssen 1 doz-Moderna: 2 doz-Sinopharm: 2 doz-Sinovac-CoronaVac: 2 doz.

  o  Avusturya’ya ait D tipi vize sahipleri.

  o  İş amaçlı seyahat eden yolcular.

  o  Evli olmayan partnerlerini ziyaret eden yolcular.

 •  Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 • Son 10 gün içinde Botsvana, Brezilya, Eswatini, Hindistan, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Nepal, Güney Afrika, Birleşik Krallık, Uruguay, Zambiya veya Zimbabwe'de bulunan yolcuların girişine izin verilmez.
  o Bu kural Avusturya oturum izni olanlar ve Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre vatandaşları için geçerli değildir.
  o Daha fazla bilgi için tıklayınız.


HEMEN UÇUŞ ARA

 

  AZERBAYCAN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Azerbaycan Alanya-Gazipaşa Bakü Başladı
Azerbaycan İzmir Bakü Başladı
 • 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren COVID-19 aşı veya iyileşme sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Yolcuların, Azerbaycan'a son doğrudan uçuşun kalkışından en fazla 0- 72 saat önce verilmiş basılı bir negatif COVID-19 PCR test sonucu olması gerekir. (1 yaşından küçük yolcular PCR testten muaftır.)

  Azerbaycan'a aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.
  Azerbaycan vatandaşları,
  o Azerbaycan oturum izni sahipleri,

  o Bahreyn, Katar veya Birleşik Arap Emirlikleri oturum izni sahipleri,
  -Yolcuların tam aşılanmış bir QR kodlu COVID-19 aşı sertifikası veya QR kodlu bir iyileşme sertifikası olması gerekmektedir,
  -1-18 yaş arasında olan yolcular aşı ve iyileşme sertifikasından muaftır.
  o Bahreyn, Macaristan, İsrail, Katar, Rusya Fed., Türkiye, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiliz vatandaşları,
  -Yolcuların tam aşılanmış bir QR kodlu COVID-19 aşı sertifikası veya QR kodlu bir iyileşme sertifikası olması gerekmektedir,
  -1-18 yaş arasında olan yolcular aşı ve iyileşme sertifikasından muaftır.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 BAHREYN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Bahreyn İstanbul Bahreyn
İleri tarihte duyurulacaktır.
Bahreyn Trabzon Bahreyn İleri tarihte duyurulacaktır.
 • Bahreyn'e  seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz. 

Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir. 
o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Bagladeş, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka veya Vietnam’dan gelip Bahreyn'e giren veya transit kullanan yolcular, kalkıştan en fazla 48 saat önce negatif bir COVID-19 PCR testi yaptırmalıdır.
  o Test QR kod içermelidir.
  o 7 yaş altı çocuklar PCR testten muaf.
  o Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular.
 • 21 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Bahreyn vatandaşları ve Bahreyn oturum izni olan yolcular son 14 gün içinde Bangladeş, Dominik Cumhuriyeti, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, Malezya, Meksika, Moğolistan, Mozambik, Myanmar, Namibya, Nepal, Pakistan, Panama, Filipinler, Güney Afrika, Sri Lanka, Tunus, Uganda, Viet Nam veya Zimbabwe'de bulunan yada transit olarak kullanmış olan yolcuların kalkıştan en fazla 48 saat önce yapılan COVID-19 PCR testi olması gerekmektedir. Test sonucu bir QR koduna sahip olmalıdır

   Bahreyn’e aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

  o Bangladeş, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka veya Vietnam'dan gelen yolcuların girmesine izin verilmez; (Bahreyn vatandaşları ve Bahreyn oturum sahipleri muaftır.)
  o 21 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, son 14 gün içinde Bangladeş, Dominik Cumhuriyeti, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, Malezya, Meksika, Moğolistan, Mozambik, Myanmar, Namibya, Nepal, Pakistan, Panama, Filipinler, Güney Afrika, Sri Lanka, Tunus, Uganda, Viet Nam veya Zimbabve’de bulunan yolcuların girişine izin verilmez.
  -Bahreyn vatandaşları ve Bahreyn oturum sahipleri muaftır.
  o Bahreyn vatandaşları ve oturum sahipleri,
  o Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları,
  o Bahreyn e-vizesine sahip yolcular,
  o Bahreyn’e varışta vize alabilen ülke vatandaşları,
  o Askeri personeller,

 • Yolcular varışta masrafları kendilerine ait olmak üzere ve kendilerini izole ederek bir COVID-19 PCR testine tabi tutulur.
  o Varıştan en az 14 gün önce aşının son dozunu aldıklarını belirten bir COVID-19 aşı sertifikası veya COVID-19 recevery sertifikası olan Bahreyn, Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları muaftır.
 • Yolcular 10 gün karantinaya alınabilir.
 •  Coronavirus (COVID-19) nedeniyle sınır geçişi geçici olarak askıya alınmıştır.

 •  Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

   BELÇİKA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Belçika İstanbul Brüksel Başladı
 • 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız gerekenler: Belçikaya seyahat edecek tüm misafirlerimizin uçuştan önce 48 saat içerisinde aşağıda yer alan adresleri ziyaret ederek, Sworn ve Passenger Locator formlarının çıktısını alıp, doldurmaları gerekmektedir.
Belçika Sworn Form  

Belçika Passenger Locator Form
Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Online Yolcu Bilgi Formundan muaf yolcular;
oBelçika'da 48 saatten az kalacak yolcular,

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Belçika’ya seyahat edecek bütün yolcuların varış itibari ile 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.

 • PCR testten muaf olanlar;
  oBelçika vatandaşları ve Belçika Oturum sahipleri,
  o12 yaşından küçük yolcular.
  oAvusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Almanya, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Malta, Polonya, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İsviçre, Vatikan Şehri (Vatikan) Arnavutluk, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Kanada, Çin Taipei, Hong Kong (Çin Özel Bölgesi), İsrail, Japonya, Ürdün, Kore (Cumhuriyeti), Kosova (Cumhuriyeti), Lübnan, Makao (Çin Özel İdari Bölgesi), Moldova ( Rep.), Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyet), Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Tayland, ABD'den gelen yolcular.
  oDanimarka, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya ve İsveç'in belirli bölgelerinden gelen yolcular. Detaylar için tıklayınız.
  oVarıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan ve son 14 gün içerisinde Arjantin, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Eswatini, Lesoto, Malavi, Malezya, Meksika, Mozambik, Namibya, Paraguay, Peru, Filipinler, Güney Afrika, Surinam, Trinidad ve Tobago, Uruguay, Zambia veya Zimbabwe’de bulunmamış yolcular.
 •  Belçika’ya aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

  o Belçika vatandaşları.

  o Belçika’ya ait oturum sahipleri.

  o Belçika’ya ait D tipi vize sahipleri.

  o Avrupa Birliği, Schengen üye ülke vatandaşları ve onların aile bireyleri.

  o Andora, Monako, San Marino ve Vatikan (Holy See) vatandaşları.

  o Avrupa Birliği, Schengen Ülkeleri,oturum/aile birleşim kartı sahipleri ve D tipi vize sahibi kişiler,

  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan ve son 14 gün içerisinde Arjantin, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Eswatini, Lesoto, Malavi, Malezya, Meksika, Mozambik, Namibya, Paraguay, Peru, Filipinler, Güney Afrika, Surinam, Trinidad ve Tobago, Uruguay, Zambia veya Zimbabwe’de bulunmamış yolcular.

  o Arnavutluk, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Kanada, Çin Taipei, Hong Kong (Çin Özel İdari Bölgesi), İsrail, Japonya, Ürdün, Kore (Cumhuriyeti), Kosova (Cumhuriyeti), Lübnan, Makao (SAR) Çin), Moldova (Cumhuriyeti), Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Katar, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, ABD ve Ukrayna’de ikamet eden yolcular bu ülkelerden gelmeleri halinde,

  o Diplomatlar, uluslararası kuruluşların personeli, askeri personel ve insani yardım görevlileri,

  o C tipi Belçika vizesine sahip yolcular(Belçika büyükelçiliği veya konsolosluğu tarafından verilmiş bir Gerekli Seyahat Sertifikasına sahip olmalıdır);

  o 18 Mart 2020 tarihinden sonra Belçika tarafından verilmiş C tipi vize sahibi yolcular.

  o Belçika konsolosluğu tarafından verilmiş seyahat izin formu olan C tipi vize sahibi ve vizesiz seyahat hakkı bulunan yolcular.

  o Yolcular PCR test ve karantinaya tabi olacaklardır.

  Kısıtlamalar;

 • İtalya tarafından 'ASILO' olarak verilen oturma izinleri, Belçika'ya girişlerine veya Belçika üzerinden transit geçmelerine izin verilmez.
 • Arjantin, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Eswatini, Lesoto, Meksika, Mozambik, Namibya, Paraguay, Peru, Filipinler, Güney Afrika, Surinam, Trinidad ve Tobago, Uganda, Uruguay, Zambiya veya Zimbabve’den gelen yolcuların girişine izin verilmemektedir. (Belçika vatandaşları hariç varıştan önce 0- 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi veya en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz COVID-19 aşı sertifikası olması gerekmektedir.)
  Muaf Yolcular;
  o Belçika vatandaşları ve oturum sahipleri.
  o Essential Journey Certificate sahibi gemici/denizci adamları.
  o Essential Journey Certificate sahibi görev için seyahat eden diplomatik pasaportu olan yolcular.
 •  Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız


HEMEN UÇUŞ ARA

 

 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Birleşik Arap Emirlikleri
İstanbul
Dubai
Başladı
Birleşik Arap Emirlikleri
İstanbul Şarjah
Başladı
Birleşik Arap Emirlikleri
İstanbul
Abu Dabi
İleri Tarihte Duyurulacaktır.
Birleşik Arap Emirlikleri
Ankara Dubai Başladı
Birleşik Arap Emirlikleri
Trabzon Dubai Başladı
 • Birleşik Arap Emirlikleri'ne seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
  Sizin yapmanız gerekenler: Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
  o  Dubai (DXB)’ye seyahat edecek yolcular COVID-19 (DXB) Smart Uygulamasını indirmelidirsiniz. Android & iOS
  o  Sharjah (SHJ)’a seyahat edecek yolcular ALHOSN (SHJ) Uygulamasını indirmelidirsiniz. Android & iOS
 • Dubai’ye (DXB) seyahat edecek yada transit geçecek bütün yolcuların son direkt uçuşlarından kalkış öncesi numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negative PCR testi olması gerekmektedir.
  o PCR test İngilizce ya da Arapça dillerinde yazdırılmış ve el yazısı ile yazılmış PCR testler kabul edilmeyecektir.
 • Sharjah’a (SHJ) seyahat edecek yada transit geçecek bütün yolcuların kalkış öncesi numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde alınmış negative PCR testi olması gerekmektedir.
  o PCR test İngilizce yada Arapça dillerinde yazdırılmış olmalıdır ve el yazısı ile yazılmış PCR testler kabul edilmeyecektir.
 • Abu Dabi (AUH)’a seyahat edecek ya da transit geçecek bütün yolcuların kalkış saati öncesi numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde alınmış negative PCR testi olması gerekmektedir.
  o PCR test İngilizce ya da Arapça dillerinde yazdırılmış olmalıdır ve el yazısı ile yazılmış PCR testler kabul edilmeyecektir.
  o PCR testinin https://screening.purehealth.ae adresinde bulunan onaylı bir laboratuvardan yapılması veya ülkeler tarafından akredite edilmiş laboratuvarlar olması gerekmektedir. Mısır, Etiyopya, Lübnan veya Sudan'dan gelen yolcuların test sonuçlarında QR kod olmalıdır.
 • PCR testten muaf yolcular;
  oUAE vatandaşları,
  o12 yaşın altındaki çocuklar ve orta ve ağır engelli çocuk yolcular.
 • İngitere’den BAE’ye seyahat edecek veya transit olarak gidecek bütün yolcuların uçuş öncesi 0-72 saat içerisinde negative PCR testi olması gerekmektedir.
 • Pakistan, Lübnan veya Sudan’dan gelen DXB’ye seyahat edecek tüm yolcuların varıştan en fazla 72 saat önce negatif PCR testlerini ibraz etmeleri zorunludur. PCR testinin https://screening.purehealth.ae adresinde bulunan onaylı bir labaratuvardan yapılması gerekmektedir.
 • Son 14 gün içinde Afganistan, Endonezya, Hindistan, Bagladeş, Nepal ve Pakistan, Sri Lanka ve Viet Nam’da bulunmuş ve BAE’ye seyahat edecek yada transit kullanacak tüm yolcuların varıştan en fazla 48 saat önce negatif PCR testlerini ibraz etmeleri zorunludur. PCR testinin https://screening.purehealth.ae adresinde bulunan onaylı bir labaratuvardan yapılması gerekmektedir.
 • Aşağıda ismi geçen ülkelerden gelen tüm yolcular DXB’ye varışta PCR testine tabii tutulacaktır. Bahsi geçen Ülke listesinden gelen yolcular DXB havalimanını sadece transit olarak kullanmak istemeleri durumunda dahi negatif PCR test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.
  oAfganistan, Angola, Arjantin, Bahreyn, Bangladeş, Bosna-Hersek, Brezilya, Kamboçya, Şili, Fildişi Sahili, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Cibuti, Mısır, Eritre, Etiyopya, Gürcistan, Gana, Yunanistan, Gine, Macaristan, Hindistan , Endonezya, İran, Irak, İsrail, Ürdün, Kenya, Kırgızistan, Kuveyt, Lübnan, Malta, Moldova (Cumhuriyeti), Karadağ, Fas, Myanmar, Nepal, Nijerya, Umman, Pakistan, Filipinler, Polonya, Katar, Romanya, Rusça Fed., Ruanda, Senegal, Slovakya, Somali, Güney Afrika, Güney Sudan, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Özbekistan, Vietnam, Zambiya, Zimbabve.

  Birleşik Arap Emirlikleri’ne aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • GCC ülkeleri oturumu sahipleri GDRFA onayı ile seyahat edebilmektedirler.
 • Kısıtlamalar:
 • Dubai oturum e vizesi olanların GDRFA onayı alması gerekmektedir;
  o https://smart.gdrfad.gov.ae/Smart_OTCServicesPortal/ReturnPermitService.aspx ya da  https://smartservices.ica.gov.ae/echannels/web/client/guest/index.html#/residents-entry-confirmation adreslerinden ön onay alınabilir.
 • Dubai (DXB) ve Sharjah‘a (SHJ) turistik olarak seyahat edecek yolcuların sağlık sigortası olması gerekmektedir.
 • Yolcular Abu Dabi’den (AUH) maksimum 12 saat içerisinde transit kullanabilirler.
 • Abu Dabi'ye (AUH) varışlı yolcuların ve havayolu ekibi tıbbi tarama ve karantinaya tabidir.
 • 'IDEX' ve IDEX/NAVDEX ibaresi olan e-vizelere sahip yolcuların Abu Dabi’ye (AUH) girişine izin verilmeyecektir.
 • Ras Al Khaimah (RKT) için transit yolcu kabul edilmemektedir.
 • Son 14 gün içinde Afganistan, Endonezya, Bangladeş, Kongo, Hindistan, Liberya, Namibya, Nepal, Pakistan, Sierra Leone, Sri Lanka, Uganda, Viet Nam veya Zambiya'da bulunan yolcuların girişine ve transit geçişlerine izin verilmez.
  Muaf yolcular;
  o Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları ve onların aile üyeleri,
  o Birleşik Arap Emirlikleri oturum sahipleri,
  o Görev için seyahat eden diplomatik veya Servis pasaportuna sahip yolcular.
 • Son 14 gün içinde Nijerya veya Güney Afrika’da bulunan yada transit geçen yolcular kabul edilmeyecektir.
  Muaf yolcular;
  o Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları,
  o MOFA'dan alınmış resmi bir yazı ile görev için seyahat eden diplomatik pasaportlu yolcular.

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 BOSNA HERSEK

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Bosna Hersek İstanbul Saraybosna Başladı
 • Bosna Hersek'e seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 •  Resmi vize kuralları geçerlidir.

 • Türkiye, Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Kazakistan, Kosova (Cumhuriyeti), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Fed. , San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Krallık veya Vatikan’dan gelen yolcuların varış itibarı ile 0-48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi ya da antijen testi olması gerekmektedir.

 • Yukarıda bulunan ülkeler dışından seyahat eden tüm yolcuların varış itibarı ile 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi ya da antijen testi olması gerekmektedir.
 •  PCR testten muaf olanlar yolcular aşağıda belirtilmiştir.

  o  Bosna Hersek vatandaşları ve onların eşleri, çocukları.

  o 0-7 yaş arasındaki yolcular,

  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz Covid-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,

  o Varıştan en az 14 gün ve en fazla 180 gün önce düzenlenmiş COVID-19 PCR test sonucu pozitif olan veya iyileşme sertifikası olan yolcular,

  o  Son uçuş noktası Bosna Hersek olan görevli uçuş ekipleri.

  o  Bosna Hersek’te görevli Diplomatik Pasaport sahibi ve Konsolosluk personelleri (oturum veya D, MO, K, S, PO, PK, PP tipi vizeleri olması şartıyla).

  o  Acil olarak Bosna Hersek’te görev alacak Sivil Koruma Hizmetleri çalışanları.

  o  Barış için ortaklığa katılan NATO ve diğer devletlerin askeri kuvvetleri ve Bosna-Hersek'teki NATO ve EUFOR karargâhlarına katılacak kişiler.

  o  Devlet başkanları ve geliş ve gidişleri yetkili merci tarafından ilan edilen heyet üyeleri.

  o  Transit olarak yaşadığı ülkeye devam edecek ülke vatandaşları veya oturum sahipleri,

 •  Bosna Hersek’e seyahat edecek yolcular Bosna Hersek Sağlık ve Epidomolojik servislerin duyurmuş oldukları kısıtlama ve talimatları takip etmekle sorumlulardır.

 •  Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 ÇEKYA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Çekya
İstanbul
Prag
Başladı 
Sizin yapmanız gerekenler: Çekya’ya seyahat edecek bütün yolcuların FFP2 sınıfı maske veya çift cerrahi maske takmaları zorunludur.
o Uçuştan önce dijital olan Yolcu Bilgi Formunu doldumanız ve QR kod almanız gerekmektedir.
Yolcu bilgi formundan muaf olan yolcular;
o 6 yaşından küçük yolcular,
o Görev için seyahat eden ve en fazla 72 saat kalacak olan Diplomatik yada Servis pasaportu olan Çek vatandaşları,
o Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Balear Adası, Bulgaristan, Çin Taipei, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong (SAR Çin), Macaristan, İzlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kore, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao (Çin Özel Bölgesi),
Madeira, Malta, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Romanya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Tayland, ABD veya Vatikan’dan gelen yolcular.
o Online bilgi formu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
o Daha fazla bilgi için tıklayınız.
o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Çekya’ya seyahat edecek bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR testi olması zorunludur.

 • Andorra, Belçika, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Monako, Portekiz, Slovenya,İspanya, İsveç veya İsviçre’den gelen Çekya’ya seyahat edecek bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR; yada ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 0-48 saati aşmayan negatif Coronavirus (COVID-19) Antijen testi olması zorunludur.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o En fazla 72 saat kalış süresi boyunca görevli olarak seyahat eden Servis pasaportuna sahip Çekya vatandaşları,
  o En fazla 72 saat kalış süresi boyunca görevli olarak seyahat eden diplomatik pasaportu olan yolcular,
  o Çekya vatandaşları, Çekya süresiz oturum sahipleri, Çekya vatandaşlarının eşleri ve onların 21 yaş altı çocukları, Çekya vatandaşlarının 21 yaş altı çocukları ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile 048 saat önce negatif bir COVID-19 antijen testi
  varsa,
  o Çekya’da yaşayan Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan vatandaşları ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile 0-48 saat önce negatif bir COVID-19 antijen testi varsa,
  o Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Lübnan, Lichtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Makao, Malta, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Romanya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İsveç, İsviçre, Tayland, Tayvan, ABD, Vatikan, Madeira, Andorra, Kıbrıs, İrlanda, Letonya, Monako, Hollanda,Portekiz (Azor Adaları dahil) ve Balear Adaları’dan gelen yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün ve en fazla 180 gün önce İsviçre veya Avrupa Birliği tarafından düzenlenmiş COVID-19 Recovery sertifikası olan Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan vatandaşları ve Çekya tarafından verilmiş oturum veya D tipi vize sahibi olan yolcular. Sertifika Çekçe veya İngilizce olmalıdır.
  oÇek Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından verilen COVID-19 Recovery sertifikası olan yolcular,
  oVarıştan en az 14 gün önce AB arafından verilmiş COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  oVarıştan en az 14 gün önce İsrail veya İngiltere tarafından verilmiş COVID-19 aşı sertifikasına sahip AB vatandaşları.

   Çekya’ya aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • Çekya vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Çekya tarafından verilmiş D tipi vize sahipleri,
 • Çekya tarafından 11.05.2020 sonrasında verilmiş C tipi vize sahipleri,
 • Arnavutluk, Andora, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kore, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayland, ABD veya Vatikan vatandaşları.
 • Hong Kong, Makao, ÇinTaipei pasaportu olan yolcular.
 • Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Macaristan, Letonya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Romanya, Slovenya ve İsveç tarafından verilen BK-AB Çekilme Anlaşması Lehdarı statüsü için başvuru belgesine sahip İngiliz vatandaşları ve aile üyeleri.
 • Arnavutluk, Andora, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kore, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao, Malta, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, Sırbistan, İsveç,İsviçre, Tayland, ABD ve Vatikan tarafından verilen oturma iznine sahip yolcularbu ülkelerden geliyorsa.
 • Görevli olarak seyahat eden Diplomatik pasaportlu yolcular.
 • Çekya’da ikamet eden İngiliz vatandaşlarının eşleri, evlilik cüzdanları veya beraberliklerini ispatlayan onay evrakları ile.
 • Çekya’da ikamet eden İngiliz vatandaşlarının 21 yaşından küçük çocukları. Orijinal doğum belgesi veya ve ebeveynlerinin oturma izninin bir kopyasına sahip olmaları gerekir.
 • Andorra, Monako, San Marino, İsviçre, Vatikan Şehri ve Çekya'da ikamet eden bir AEA Üye Devleti vatandaşlarının evli olmayan partnerleri olan yolcular. Çekya Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen ilişkilerinin bir onayına sahip olmaları gerekir.
 • Botsvana, Brezilya, Kolombiya, Eswatini, Hindistan, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Nepal, Paraguay, Peru, Rusya Federasyonu, Güney Afrika, Tanzanya (Zanzibar ve Pemba dahil), Tunus, Zambiya veya Zimbabve'den gelen yolcuların seyahat etmesine izin verilmez.
  Muaf Yolcular;
  o Çekya vatandaşları,süresiz Çekya oturum sahipleri ve süreli Çekya oturumu olan Avrupa Birliği ve Schengen ülke vatandaşarı,
  o Görevli olarak seyahat eden Diplomatik pasaportlu yolcular,
  o Çekya vatandaşlarının, Çekya oturum sahiplerinin ve süreli Çekya oturumu olan Avrupa Birliği ve Schengen ülke vatandaşarının eşleri ve 21 yaşından küçük çocukları,

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 DANİMARKA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Danimarka İstanbul Kopenhag Başladı
Danimarka Konya Kopenhag Başladı
Danimarka Kayseri Kopenhag Başladı
Danimarka Ankara Kopenhag Başladı


 • 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Türkiye’den seyahat edecek yolculardan PCR test istenmeyecektir.
 • Arjantin, Botsvana, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Eswatini, İran, Lesoto, Libya, Malavi, Malezya, Mozambik, Namibya, Panama, Rusya, Surinam, Güney Afrika, Tunus, Zambiya, Zimbabve'den Danimarka'ya seyahat eden veya transit geçen yolcuların varıştan en fazla 72 saat önce alınmış negatif bir COVID-19 PCR testi olmalıdır. Testler Danca, İngilizce, Fransızca, Almanca, İzlandaca, İtalyanca, Norveççe, İspanyolca veya İsveççe dilinde olmalıdır.
  PCR testten muaf yolcular;
  o 15 yaşından küçük yolcular,
  o Faroe Adaları'na (FAE) seyahat eden yolcular
  o Varıştan en az 14 gün ve en fazla 12 ay önce alınmış pozitif sonucuna sahip COVID-19 (PCR) sertifikası olan yolcular. Sertifika Danca, İngilizce, Fransızca, Almanca, İzlandaca, İtalyanca, Norveçce, İspanyolca veya İsveçce olmalıdır.

 • Danimarka’ya aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

  o Danimarka vatandaşları ve oturum sahipleri.

  o Almanya (Schleswig-Holstein) ve İsveç (Blekinge, Halland, Scania and
  West Gothia) oturum sahipleri,

  o Norveç ( Nordland, Trondelag, Troms ve Finnmark bölgeleri) oturum
  sahipleri,

  o Arnavutluk, Ermenistan, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Bosna-Hersek, Brunei Sultanlığı, Bulgaristan, Kanada, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong (SAR Çin), Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Kore (Cumhuriyeti), Kosova (Cumhuriyeti), Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao (Çin Özel İdari Bölgesi), Malta, Moldova (Cumhuriyeti .), Karadağ, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Norveç, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Ukrayna ve ABD oturum sahipleri,

  o Danimarka oturumu olan kişilerin eşleri, ebeveynleri, çocukları veya birlikte yaşadığı kişiler,

  o Danimarka vatandaşlarının Danimarka’da ikamet etmeyen eşleri, ebeveynleri, çocukları veya birlikte yaşadığı kişiler (birlikte seyahat etmeleri şartıyla)

  o Danimarka oturumu olan kişilerin erkek arkadaşları, kız arkadaşları, nişanlıları, kız kardeşleri, erkek kardeşleri veya büyükanne ve büyükbabaları.

  o Danimarka vatandaşlarının Danimarka'da ikamet etmeyen erkek arkadaşları, kız arkadaşları, nişanlıları, kız kardeşleri, erkek kardeşleri veya büyükanne ve büyükbabaları (birlikte seyahat etmeleri şartıyla)

  o Yaşadıkları ülkeye Danimarka üzerinden transfer seyahat eden yolcular.

  o Diplomatik pasaportu olan yolcular ve eşleri,partneri,çocukları veya üvey çocukları,

  o Öğrenci olarak seyahat eden yolcular.

  o Çalışmak için seyahat eden yolcular(İş toplantıları hariç),

  o Transfer yolculara izin verilmektedir.

  o Gemi adamları.

  o İkamet ettikleri ülkeden alınmış oldukları COVID-19 aşı sertifikası olan Andorra, Kanada, Şili, Kolombiya, Meksika, Monako, San Marino, Türkiye, Birleşik Krallık (Bedford, Blackburn with Darwen, Bolton ve Rossendale bölgeleri hariç) ve Vatikan oturum sahipleri. Sertifika, seyahatten en az 2 hafta ve en fazla 8 ay önce tam olarak aşılanmış olduklarını göstermelidir. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

  -Bangladeş, Botsvana, Brezilya, Eswatini, Hindistan, Lesoto, Malavi, Mozambik, Nepal, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabve'den gelmemeleri gerekmektedir.
  -Daha fazla bilgi için tıklayınız.

 • Yolcular varışta COVID-19 testine tabi tutulur.
 • Yolcular 10 gün karantinaya tabi tutulabilir.
 •  Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız ve Lütfen Tıklayınız.

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 FAS

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Fas
İstanbul
Kazablanka
Başladı

 

 • Fas'a seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Fas vatandaşları dâhil tüm misafirlerin kalkış itibari ile 0-72 saat içerisinde alınmış olan negatif PCR test istenmektedir. 

 • Kısıtlamalı ülkelerden gelen misafirlerin kalkış itibari ile 0-48 saat içerisinde alınmış olan negatif bir PCR testi olması gerekmektedir.
  o Test Arapça, Fransızca ya da İngilizce dillerinde olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 10 yaşından küçük yolcular.
  Kısıtlamalı Ülkeler dışından gelip varıştan en az 2 hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular. (AstraZeneca, Sinopharm, Sputnik, Pfizer/BioNTech, Janssen (Johnson & Johnson), Covishield (Serum Institute of India), Moderna – Sinovac)

 •  Fas’a aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

  o Resmi vize kuralları geçerlidir

  Kısıtlamalar;

 • Kısıtlamalı Ülkeler: Afghanistan, Algeria, Angola, Argentina, Bahrain, Bangladesh, Benin, Bolivia, Botswana, Brazil, Cambodia, Cameroon, Cape Verde, Central African Rep., Chad, Chile, Colombia, Congo, Congo (Dem. Rep.), Cuba, Eswatini, France, Guatemala, Haiti, Honduras, India, Indonesia, Iran, Iraq, Spain, Jamaica, Kazakhstan, Kenya, Korea (Dem. People's Rep.), Kuwait, Latvia, Lesotho, Liberia, Lithuania, Egypt, Mauritus, Madagascar, Malawi, Malaysia, Maldives, Mali, Mexico, Namibia, Nepal, Nicaragua, Niger, Oman, Pakistan, Panama, Paraguay, Peru, Portugal, Russia, Qatar, Saudi Arabia, Seychelles, Sierra Leone, Somalia, South Africa, South Sudan, Sri Lanka, Sudan, Syria, Tanzania, Thailand, Togo, Tunisia, Uganda, Ukraine, United Arab Emirates, Uruguay, Venezuela, Viet Nam, Yemen, Zambia veya Zimbabwe’den gelen misafirlerin kalkış itibari ile 0-48 saat içerisinde
  alınmış olan negatif PCR testi olması gerekmektedir.

 • Yasaklı ülkelerden gelen tüm yolcular http://www.onda.ma/Je-suis-Passager/Guide-du-voyageur/News-aéroportuaires-COVID19 adresinde bulunan otellerden birinde 10 günlük karantinaya tabidir.
  Otel Karantinasından muaf yolcular;
  o Fas vatandaşları,aile üyeleri,Fas’ta doğanlar (5 günlük ev izolasyonunun ardından yapılacak antigen/PCR teste tabiler)
  o Varıştan en az 2 hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 FRANSA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Fransa İstanbul Paris Başladı
Fransa İstanbul Lyon Başladı
Fransa İstanbul Marsilya Başladı
 • 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
Sizin yapmanız gerekenler: Fransa’ya seyahat edecek tüm misafirlerimizin uçuş öncesinde https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Certificate-of-international-travel adresini ziyaret ederek, aşağıda yer alan 3 farklı Bilgi Formunun çıktısını alıp, doldurmaları gerekmektedir. Formlar Fransızca veya İngilizce doldurulmalıdır.

Doldurulması gereken formlar:

1.Public Health Passenger Locator Form: Birlikte seyahat eden aileden 18 yaş üzeri bir kişinin formu doldurması yeterlidir. Birlikte seyahat eden diğer aile bireylerinin isimleri aynı form üzerine yazılabilir.

2. Travel Certificate: Vatandaşlık durumuna göre doldurulacak formdur. Fransa ve AB ülkelerinin vatandaşları 1. Formu; İngiltere ve diğer ülke vatandaşları 2.formu doldurmalıdır.

3. SWORN Form: Yaş durumuna göre doldurulacak formdur.11 yaş ve üzeri yolcular 1.formu; 11 yaş altı yolcular 2.formu doldurmalıdır.

Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formların havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • İlk biniş noktası Türkiye olan misafirler, aşı sertifikası ile sefere kabul edilmeyecektir. İlgili misafirler, 0-72 saat negatif PCR testi veya 0-48 saat negatif Antijen testi ibraz etmek zorundadır.
 • İlk biniş noktası (Kırmızı Liste) Afganistan, Arjantin, Bahreyn, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kongo (Dem. Cum.), Kosta Rika, Hindistan, Maldivler, Namibya, Nepal, Umman, Pakistan, Paraguay, Rusya Fed., Seyşeller, Güney Afrika, Sri Lanka, Surinam, Uruguay veya Zambiya olan bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinden PCR testi veya COVID-19 Antijen testi olması gerekmektedir.                
 • İlk biniş noktası (Sarı Liste) (Birleşik Kırallık hariç) Cezayir, Angola, Antigua ve Barbuda, Ermenistan, Azerbaycan, Bahamalar, Barbados, Beyaz Rusya, Belize, Benin, Butan, Botsvana, Brunei Sultanlığı, Burkina Faso, Burundi, Kamboçya, Kamerun, Cape Verde, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Çin (Halk Cumhuriyeti), Komorlar, Kongo, Kongo (Dem. Cum.), Fildişi Sahili, Küba, Cibuti, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Mısır, El Salvador, Ekvator Ginesi, Eritre, Etiyopya, Fiji, Gabon, Gambiya, Gürcistan, Gana, Grenada, Guatemala, Gine, Gine-Bissau, Guyana, Haiti, Honduras, Endonezya, İran, Irak, Jamaika, Ürdün, Kazakistan, Kenya, Kiribati, Kore, Kuveyt, Kırgızistan, Lao Halk Dem. Rep., Lesoto, Liberya, Libya, Makao , Madagaskar, Malawi, Malezya, Mali, Marshall Isl., Moritanya, Mauritius, Meksika, Mikronezya Moldova ,Moğolistan, Fas, Mozambik, Myanmar, Nauru, Nikaragua, Nijer, Nijerya, Umman, Palau, Panama, Papua Yeni Gine, Peru, Filipinler, Katar, Ruanda, Samoa, Sao Tome ve Principe, Senegal, Sierra Leone, Solomon Adası, Somali, Güney Sudan, St. Kitts ve Nevis, St. Lucia, St. Vincent ve Grenadinler, Sudan, Svaziland, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Doğu Timor, Togo, Tonga, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Tuvalu, Uganda, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Özbekistan, Venezuela, Vietnam , Yemen, Zambiya veya Zimbabve olan bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negatif COVID-19 PCR testi ya da 0-48 saat içerisinde COVID-19 Antijen testi olması gerekmektedir.
 • Birleşik Krallık'tan gelen yolcular ilk biniş noktasından kalkıştan itibaren numune veriliş tarihi en geç 0-24 saat içerisinde negatif bir COVID-19 antijen veya PCR testi olmalıdır.
 • İlk biniş noktası (Yeşil Liste) (Kıbrıs, Yunanistan, Hollanda, Portekiz ve İspanya hariç) : Arnavutluk, Andorra, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Kanada, Çin Taipei, Hırvatistan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kore, Kosova, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İsveç, İsviçre, ABD, Vanuatu veya Vatikan Şehriolan bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinden PCR testi veya COVID-19 Antijen testi olması gerekmektedir.
 • Kıbrıs, Yunanistan, Hollanda, Portekiz veya İspanya'dan gelen yolcuların ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile numune veriliş tarihi en geç 24 saat içerisinde negatif bir COVID-19 antijen veya PCR testi olması gerekir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Yeşil Listeden gelen; İlk biniş noktasından kalkıştan en az 11 gün ve en fazla 6 ay önce COVID-19 PCR testi pozitif olan yolcular.
  o Yabancı uyruklu resmi delegasyon üyeleri, diplomat ve konsolosluk çalışanları, merkezi veya ofisleri Fransa’da bulunan uluslararası organizasyon üyeleri ve aile bireyleri.
  o COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular ve yanlarında eşlik ettikleri 18 yaşından küçük çocukları.
  o Gemici/Denizci adamı,
  o Deadheading uçuş ekipleri,
  o Yurtdışındaki bir görevden dönen Fransız askeri personeli.
  Aşı sertifikaları;
  o Janssen aşı sertifikası ilk aşı dozu varıştan en az 28 gün önce veya;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech) aşı sertifikaları ikinci doz varıştan 7 gün önce veya;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Covishield aşı sertifikaları birinci doz varıştan önce 7 gün önce ve COVID-19 enfeksiyonun geçirdiğini kanıtlayan yolcular.
 •  Yolcular 7 günlük ev karantinasına tabi olup, 7. gün sonunda tekrar PCR test yaptırmak zorundadır.

Fransa’ya aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • Fransa vatandaşları, eşleri ve çocukları,

 • Fransa oturum sahipleri,

 • Andora, Monako, San Marino, İsviçre, Vatikan, Avrupa Birliği üye ülke vatandaşları, eşleri ve çocukları,

 • Andora, Monako, San Marino, İsviçre, Vatikan, Avrupa Birliği üye ülkeleri oturum sahipleri,

 • İlk biniş noktası Afganistan, Arjantin, Bahreyn, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Hindistan, Maldivler, Nepal, Pakistan, Paraguay, Güney Afrika, Sri Lanka, Surinam veya Uruguay olmayan İngiltere, Kuzey İrlanda Vatandaşları ve aile üyeleri.
 • Fransa vatandaşlarının evli olmayan partnerleri, Fransa vatandaşından yazılı bir davetiyesi olması koşulu ile

 • Lassiez-Passer sahibi yolcular,

 • Arnavutluk, Andora, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Bulgaristan, Kanada, Çin Taipei, Komorlar, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Hong Kong(SAR Çin), Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İsrail, İtalya, Japonya, Kore (Cumhuriyeti), Kosova (Cumhuriyeti), Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Karadağ, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyet), Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, ABD, Ukrayna, Vanuatu veya Vatikan’dan gelen ve son 14 gün bu ülkeler dışında kalmamış yolcular,
 • İlk biniş noktası Afganistan, Arjantin, Bahreyn, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Hindistan, Maldivler, Nepal, Pakistan, Paraguay, Güney Afrika, Sri Lanka, Surinam veya Uruguay’dan olmayan COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular ve yanlarında eşlik ettikleri 18 yaşından küçük çocukları. (Sadece yeşil ülkelerden gelen yolcular PCR test şartlarından muaftır. Kırmızı ve sarı ülkelerden seyahat edecek olan, aşı sertifikasına sahip olan yolcular PCR testten muaf değildir. PCR test şartlarının yerine getirilmesi gerekmektedir.)
  Aşı sertifikaları;
  o Janssen aşı sertifikası ilk aşı dozu varıştan en az 28 gün önce veya;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech) aşı sertifikaları ikinci doz varıştan 7 gün önce veya;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Covishield aşı sertifikaları birinci doz varıştan önce 7 gün önce ve COVID-19 enfeksiyonun geçirdiğini kanıtlayan yolcular.
 • Diplomatik, Resmi ve Servis pasaportlu yolcular,
 • Gemi Adamları,
 • İlk biniş noktası Afganistan, Arjantin, Bahreyn, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Hindistan, Maldivler, Nepal, Pakistan, Paraguay, Güney Afrika, Sri Lanka, Surinam veya Uruguay’dan olmayan eğitim için seyahat eden yolcular.
 • Fransa’da tedavi olacaklarını kanıtlayan yolcular,
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız.

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 GÜRCİSTAN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Gürcistan İstanbul Tiflis Başladı
Gürcistan İstanbul Batum Başladı
Gürcistan Antalya Tiflis Başladı
 • Gürcistan'a seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız gerekenler: Tüm yolcuların uçuştan önce online formu doldurması gerekmektedir.
Formdan muaf olan yolcular;
o Gürcistan vatandaşları 
o Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Tüm yolcuların varıştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif PCR test sonucuna sahip olması gerekmektedir.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  oGürcistan vatandaşları
  o10 yaşından küçük yolcular,
  o Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
 • Son 14 gün içinde Hindistan'da bulunmuş yolcuların girişine izin verilmemektedir.

  Gürcistan’a aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • Gürcistan vatandaşları,
 • Gürcistan vatandaşlarının eşleri ve çocukları,
 • Gürcistan oturumu olanlar,
 • Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Irak, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore, Kuveyt, Kırgızistan, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Moldova, Monako, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Rusça Fed., San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tacikistan, Türkiye, Türkmenistan, ABD, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Özbekistan, Irak, Ürdün ve Lübnan vatandaşları ve oturum sahipleri,(Gürcistan vize kurallarını karşılamalı)
 • Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
 • BUS (XHQ) bilet sahibi yolcular, Türkiye vize kurallarını karşılaması gerekmektedir.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız


HEMEN UÇUŞ ARA

 

 

 HOLLANDA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Hollanda İstanbul Amsterdam Başladı
Hollanda İstanbul Eindhoven Başladı
Hollanda Kayseri Amsterdam Başladı
Hollanda Konya Amsterdam Başladı
Hollanda Kayseri Rotterdam Başladı
 • 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o 13 yaşından küçük yolcuların Sağlık Bilgi Formunu doldurmasına gerek yoktur.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
  o COVID-19 önlemleri kapsamında Eindhoven Havalimanı'nı kullanacak yolcularımızın aşağıdaki kurallara uyması gerekmektedir.
  -13 yaş ve üzeri tüm yolcuların maske takması zorunludur.
  -Havalimanına yalnızca biniş kartı veya uçuş rezervasyonu bulunan yolcular kabul edilecektir. Özel hizmet ihtiyacı olan yolcularımıza ve 18 yaş altı yolcuların refakatçileri ve havalimanı personelleri kabul edilecektir.
  -Eindhoven Havalimanı çıkışlı veya varışlı uçuşu olan tüm yolcuların Sağlık Bilgi Formunu doldurmaları ve havalimanında online olarak ya da çıktı olarak ibraz etmeleri gerekmektedir.

 • Hollanda’ya seyahat edecek veya transfer olarak kullanacak bütün yolcuların varıştan önce 0-72 saat içerisinde alınmış negatif LAMP, MPOCT, NAAT, PCR, RT-PCR, TMA testi veya ilk biniş saati itibariyle 0-24 saat içerisinde alınmış Antijen testi olması gerekmektedir. Test sonucu İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca ve Flemenkçe olmalıdır.

 • PCR Testten muaf olanlar:
  o 12 yaşından küçük yolcular
  o Diplomatik pasaportlu ya da Diplomatik oturum sahipleri
  o Gemi adamları,
  o NATO Seyahat Emri ile veya NATO-2 vizesine sahip yolcular
  o Arnavutluk, Ermenistan, Aruba, Avustralya, Azerbaycan, Bonaire, St. Eustatius ve Saba, Bosna-Hersek, Brunei Sultanlığı, Kanada, Tayvan, Curacao, Hong Kong (Çin Özel Bölgesi), İsrail, Japonya, Ürdün, Kore (Rep.) , Kosova (Cumhuriyeti), Lübnan, Makao (Çin Özel İdari Bölgesi), Moldova (Cumhuriyeti), Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Katar, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, St. Maarten, Ukrayna, ABD veya Vatikan’dan gelen yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş tam aşılanmış COVID-19 sertifikasına sahip olan yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covieshield, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm ve Sinovac.Yolcuların Arjantin, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Fiji, Fransız Guyanası, Guyana, Hindistan, Kuveyt, Maldivler, Moğolistan, Myanmar, Namibya, Nepal, Umman, Pakistan, Panama, Paraguay, Peru, Ruanda, Seyşeller, Güney Afrika, Surinam, Tayland, Tunus, Birleşik Krallık, Uruguay, Venezuela veya Virgin Isl. dışında başka bir ülkeden geliyor olması gerekmektedir.
  o İsviçre’den veya başka bir Schengen üye ülkesinden gelen COVID-19 recovery sertifikası olan yolcular.

  o Varıştan en az 2 hafta ve en fazla 8 hafta önce alınmış pozitif bir COVID-19 NAAT test sonucu olan ve Varıştan en fazla 72 saat önce alınan pozitif bir COVID-19 NAAT testi sonucu ve İlk biniş noktasının uçuşuna binmeden en fazla 24 saat önce alınan negatif bir COVID-19 hızlı test sonucu olan yolcular,
  o Varıştan en az 2 hafta ve en fazla 8 hafta önce alınmış pozitif bir COVID-19 NAAT test sonucu olan ve Varıştan en fazla 72 saat önce alınan pozitif bir COVID-19 NAAT testi sonucu ve Kalkıştan en fazla 72 saat önce yolcunun COVID-19 bulaşıcı olmadığını belirten sağlık raporu olan yolcular.

  Hollanda’ya aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • Hollanda vatandaşları ve oturum sahipleri,

 • Avrupa Birliği, Schengen üye ülkeleri vatandaşları ve oturum sahipleri,

 • Avrupa Birliği, Schengen üye ülkelerine ait D tipi vize sahipleri

 • Avrupa Birliği ve Schengen ülkeleri vatandaşlarının ve oturum sahiplerinin aile üyeleri (Aile üyeleri olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir)

 • 19 Mart 2020 tarihinden sonra alınmış Hollanda üzerinden başka Schengen üye devletine seyahat eden Schengen vizesi sahibi yolcular,

 • Arnavutluk, Ermenistan, Aruba, Avustralya, Azerbaycan, Bonaire, St. Eustatius ve Saba, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Kanada, Çin Taipei, Curacao, Hong Kong (Çin Özel Bölgesi), İsrail, Japonya, Ürdün, Kore (Rep.) , Kosova (Cumhuriyeti), Lübnan, Makao (SAR Çin), Moldova (Cumhuriyeti), Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Katar, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, St. Maarten, Ukrayna, ABD veya Vatikan’dan gelen yolcular,

 • Görevli olarak seyahat eden Diplomatik, Resmi ve Servis pasaportlu yolcular,

 • Bir eğitim kurumu tarafından kabul edildiğine dair belge sunabilen öğrenciler,

 • Varıştan en az 14 gün önce tam aşılanmış COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covieshield, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm ve Sinovac.Arjantin, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Fiji, Fransız Guyanası, Guyana, Hindistan, Kuveyt, Maldivler, Moğolistan, Myanmar, Namibya, Nepal, Umman, Pakistan, Panama, Paraguay, Peru, Seyşeller, Güney Afrika, Surinam, Tunus, Birleşik Krallık, Uruguay veya Venezuela dışında başka bir ülkeden geliyor olması gerekmektedir.
 • Askeri personeller,

 • Hollanda üzerinden transit uçuş gerçekleştirecek yolcular,

 • Seyahat kısıtlama muafiyetleri ve muafiyetler için doldurulması gereken formlar için Lütfen Tıklayınız
 • Yolcular 10 gün karantinaya tabidir. Karantina muafiyetlerinin listesi için tıklayınız.

 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız


HEMEN UÇUŞ ARA

 

 

 IRAK

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Irak İstanbul Erbil Başladı
Irak İstanbul Bağdat Başladı
Irak Ankara Erbil Başladı
Irak Antalya Erbil Başladı
Irak İstanbul Basra Başladı
Irak Antalya Bağdat İleri Tarihte Duyurulacaktır.
 •  Irak'a seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız  gerekenler:  ERBİL uçuşu sırasında dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
Bağdat'a seyahat edecek bütün yolcuların www.iraqmosafer.com web adresinden kayıt olması oluşturmaları gerekmektedir.
o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Irak vatandaşları dâhil tüm yolculardan, BGW & BSR istasyonu için, 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi istenmektedir.
 • Irak vatandaşları dâhil tüm yolculardan EBL istasyonu için, ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 48 saati aşmayan negatif PCR testi olmalıdır. PCR testi 48 saati
  aşan ve varışta EIA Medical tarafından kabul görmeyen veya PCR testi başka dilde olan kişilere vardıklarında masrafları kendilerine ait olmak üzere yeniden test yapılacaktır.
  Erbil için PCR Testten muaf olanlar:
  o COVID-19 virüsüne karşı aşı sertifikasına sahip yolcular, Sertifikada aşının iki dozuda tamamlanmış ve İngilizce olmalıdır.
  Güncel Aşı listesi için Lütfen tıklayınız
  o EBL için 12 yaşından küçük yolcular PCR testinden muaftır.
  BGW ve BSR için PCR Testten muaf olanlar:
  o BGW ve BSR için 10 yaş altı yolcular PCR testten muaftır.

  Erbil ve Süleymaniye uçuşları için kurallar;
 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
  Kısıtlamalar:
 • 20 Nisan ve sonrasında Hindistan’dan çıkış yapan misafirlerin Erbil (EBL) veya Süleymaniye’ye (ISU) girişine izin verilmeyecektir.
  o Irak vatandaşları muaftır.
  o Diplomatik pasaport sahipleri muaftır.
 • Birleşik Krallık'ta Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) tarafından yapılan NHS testleri kabul edilmez.
 • Bağdat ve Basra uçuşları için kurallar;
 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Bağdat ve Basra seferinde tek seyahat edecek Türk vatandaşlarının Irak konsolosluklarından vize alması gerekmektedir. Grup halinde seyahat edecek Türk vatandaşlarının, vize veya Irak iç işleri bakanlığından ön onay yazısı alması gerekmektedir.
  Kısıtlamalar:
 • Hindistan vatandaşlarının ve Hindistan’dan gelen misafirlerin Bağdat (BGW) veya Basra’ya (BSR) girişine izin verilmeyecektir.
 • Endonezya vatandaşlarının Basra’ya (BSR) girişlerine izin verilmez.
 • Bağdat ve Basra seferinde tek seyahat edecek Türk vatandaşlarının Irak konsolosluklarından vize alması gerekmektedir. Grup halinde seyahat edecek Türk vatandaşlarının, vize veya Irak iç işleri bakanlığından ön onay yazısı alması gerekmektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 

 İNGİLTERE


Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
İngiltere İstanbul Londra-Stansted Başladı
İngiltere İstanbul Londra-Heathrow Başladı
İngiltere İstanbul Manchester Başladı
İngiltere İzmir Londra-Stansted İleri Tarihte Duyurulacaktır
İngiltere Antalya Londra-Stansted
İleri Tarihte Duyurulacaktır
İngiltere Dalaman Manchester
İleri Tarihte Duyurulacaktır
İngiltere Antalya Manchester İleri Tarihte Duyurulacaktır
İngiltere Ankara Londra-Stansted İleri Tarihte Duyurulacaktır
İngiltere Dalaman Londra-Stansted İleri Tarihte Duyurulacaktır


Sizin yapmanız gerekenler: Uçuştan önce dijital Sağlık Formunun doldurulması gerekmektedir.(Transfer yolcular dahildir)
o Form, iki COVID-19 testlerini veya karantina otel rezervasyon numarasını içermelidir.
o Online bilgi formu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.

o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • 5 yaş ve üzeri tüm yolcuların İngiltereye seyahat etmeden önce “Seyahat Test Paketi” alıp beyan etmek zorundalar. 10 günlük karantinanın 2. ve 8. gününde yapılacak Covid-19 testi içermektedir.
 • Avustralya, Brunei Darussalam, Falkland Adası, Faroe Adası, Cebelitarık, İzlanda, İsrail, Yeni Zelanda, Portekiz, Singapur veya St. Helena'dan İngiltere’ye gelen 5 yaş ve üzeri tüm yolcuların 10 günlük karantinanın 2. gününde yapılacak Covid-19 test “Seyahat Test Paketi” olmalıdır.
  oPaket rezervasyon linki için lütfen tıklayınız
  oMuafiyet listesi için tıklayınız.
  oSeyahat Test Paketi olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.

 • İngiltere’ye seyahat edecek ya da transit olarak kullanacak tüm yolcuların ilk biniş noktasından itibaren 3 günü aşmayan Coronavirus (COVID-19) PCR, Antijen, Nükleik asit veya LAMP test sonuçlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.
  Testin gereksinimleri aşağıdaki gibi olmalıdır :
  oİngilizce, Fransızca ya da İspanyolca dilinde,
  oPasaporttaki ile eşleşecek şekilde yolcu isim bilgileri,
  oPasaporttaki ile eşleşecek şekilde doğum tarihi ya da yaş,
  oTestin yapıldığı laboratuvarın iletişim bilgileri
   Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız. 
  PCR testten muaf olan yolcular:
  o 11 yaş altı çocuklar,
  o Denizci/Gemici adamı,
  o Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.
 • Tüm yolcular, İngiltere'ye seyahat etmeden önce 11 günlük karantina otel paketi alıp beyan etmek zorundadırlar.
  o Paket rezervasyon linki için lütfen tıklayınız.
  o Savunma Bakanlığı'ndan muafiyet mektubu olan askeri personeller otel paketinden muaftır.
  o Karantina otel paketi olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir
  İngiltere'ye aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.
 • İngiltere ve İrlanda vatandaşları,
 • Birleşik Kırallık oturum sahipleri
 • Daha fazla bilgi için :Lütfen Tıklayınız.
 • Kısıtlamalar:
 • İngiltere, İrlanda vatandaşları ve İngiltere oturumuna sahip olan yolcular sadece aşağıda belirtilen havalimanlarına İngiltere hükümeti’nin talep ettiği otel rezervasyonları ile seyahat edebilirler.
  o Heathrow Airport
  o Gatwick Airport
  o London City Airport
  o Birmingham Airport
  o Bristol Airport
  o Farnborough Airport

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 

 İRAN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
İran İstanbul Tahran Başladı
İran Ankara Tahran Başladı
 • İran'a seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • İran vatandaşları dâhil tüm yolcuların varış itibari ile 0-96 saat içerisinde İngilizce olarak alınmış negatif PCR testi olmalıdır.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o0-8 yaşındaki yolcular.
  oAB veya Türkiye’den gelen ya da bu ülkelerden transit geçen yolcular, varıştan en az 15 gün önce tam aşılanmış COVID-19 aşı sertifikası ile birlikte.
 • Yolcular tıbbi tarama ve karantinaya tabi olacaktır.
 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Kısıtlamalar:
 • Botsvana, Brezilya, Eswatini, Hindistan, Lesoto, Malavi, Mozambik, Nepal, Güney Afrika, Uruguay, Zambiya veya Zimbabve’den gelen veya son 14 gün içinde bu ülkelerde bulunmuş veya 4 saatten fazla bu ülkeleri transit olarak kullanmış olan yolcular kabul edilmeyecektir.
 • Arjantin, Bolivya, Cape Verde, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Ekvador, Mısır, Litvanya, Malezya, Maldivler, Moğolistan, Namibya, Paraguay, Peru, Seyşeller, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tanzanya, Trinidad ve Tobago veya Tunus’dan gelen veya 4 saatten fazla bu ülkeleri transit olarak kullanmış olan yolcular varışta COVID-19 testine ve masrafları kendilerine ait olmak üzere karantinaya tabi tutulur.
 • İran için geçerli bir vize veya oturumu olmayan Irak vatandaşlarının girişlerine izin verilmeyecektir.
 • Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti tarafından düzenlenen seyahat tavsiyesi kısıtlamasına dayanarak, Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının İran'a seyahat etmesine izin verilmemektedir.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

   

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 

 İSPANYA 

Ülke Kalkış Varış Uçuş Tarihi
İspanya
İstanbul Barselona Başladı
İspanya
İstanbul Madrid Başladı

 • 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçuştan önce dijital olan Sağlık Kontrol Formunu doldumanız ve QR kod almanız gerekmektedir. Sağlık bilgi formu için lütfen tıklayınız.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Tüm yolcuların varıştan önce en fazla 72 saat içerisinde negatif bir COVID-19 PCR, CRISPR, HAD, LAMP, NEAR, RT-LAMP, RT-PCR, SDA ve TMA testi yada en fazla 48 saat içerisinde alınmış bir Antijen testi olmalıdır ve testler, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 12 yaş altı çocuklar, transit yolcular ve uçuş ekipleri Pcr testten muaftır.
  o Varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna veya Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam olarak aşılandığını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o Pozitif COVID-19 NAAT test sonucundan en az 11 gün sonra verilen COVID-19 kurtarma sertifikası olan yolcular. Sertifika numunesi varıştan en fazla 180 gün önce alınmış olmalıdır.
  o Arnavutluk, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Brunei, Kanada, Çin, İsrail, Japonya, Ürdün, Kosova, Lübnan, Karadağ, Yeni Zelanda, Katar, Moldova Cumhuriyeti, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Ruanda, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Güney Kore, İsviçre, Tayland, Amerika Birleşik Devletleri, Hong Kong, Makao, Kosova, Tayvan’dan gelen yolcular.
 • Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Hindistan veya Namibya gelen yolcular karantinaya tabidir.
 • İngiltere’den gelen yolcuların varıştan önce en fazla 72 saat içerisinde negatif bir COVID-19 PCR, CRISPR, HAD, LAMP, NEAR, RT-LAMP, RT-PCR, SDA ve TMA testi olmalıdır ve testler, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca olmalıdır yada varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vasxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam olarak aşılandığını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  Muaf yolcular;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Deadheading uçuş ekipleri.
 • Hindistan'dan gelen yolcular 10 gün karantinaya tabi tutulur.

  İspanya’ya aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

  o   İspanya vatandaşları ve ikamet izni sahibi kişiler.

  o   Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Rep.), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre veya Vatikan Şehri vatandaşları veya oturumu olan yolcular,

  o  Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Bosna-Hersek, Brunei Sultanlığı, Bulgaristan, Kanada, Çin, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Kore, Kosova, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao, Malta, Moldova, Monako, Karadağ, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya , Portekiz, Katar, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, ABD, Ukrayna, Birleşik Krallık, Vatikan vatandaşları ya da oturum sahipleri,

  o   Schengen Üye Devletleri tarafından verilen D tipi vizeye sahip yolcular.

  o   İspanya vatandaşlarının evli olmayan partnerleri. İspanya konsolosluğu tarafından verilen ilişkilere dair bir onay almaları gerekmektedir.

  o Varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna veya Pfizer-BioNTech, Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam aşı olduklarını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Brezilya veya Güney Afrika dışında bir ülkeden geliyor olmalılar. (Aşıları tam olan ebeveynleri ile seyahat
  eden küçükler).

 • Yolcular 10 gün karantinaya alınabilir. Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 


 İSRAİL 

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
İsrail İstanbul Tel Aviv Başladı
İsrail Antalya Tel Aviv Başladı
İsrail Dalaman Tel Aviv Başladı
İsrail İzmir Tel Aviv İleri Tarihte Duyurulacaktır

Sizin yapmanız gerekenler: Uçuştan önce Online Giriş Formunun doldurulması gerekmektedir. Bu formu doldurmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
o Görev için seyahat edecek Diplomatik Pasaport sahipleri formdan muaftırlar.

o İsrail’e seyahat eden tüm yolcular varışta terminalden ayrılmadan önce COVID-19 testi yaptırmaları gerekmektedir. Varışta yapılacak test için yolcular Omega aplikasyonundan ücretsiz olarak kayıt yapabilirler.
o Uygulama için lütfen tıklayınız.

o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • İsrail dışında 72 saatten uzun süredir bulunan yolcuların, ilk biniş noktasından kalkıştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş, Negatif Koronavirüs (COVID-19) PCR, RT-PCR veya Q-PCR test sonucuna sahip olmaları gerekir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  oİsrail özel komitesinden alınmış resmi onayı olan yolcular,
 • İsrail’e seyahat edecek tüm yolcuların COVID-19’u kapsayan bir sağlık sigortası olması gerekmektedir.
  Sağlık sigortasından muaf yolcular;
  oİsrail vatandaşları ve oturum sahipleri.
 • 13 Haziran 2021 tarihine kadar Türkiye, Arjantin, Rusya, Ukrayna, Etiyopya, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan ve Meksika’dan İsrail’e seyahat edecek bütün yolculara 10 veya 14 günlük karantina uygulanacaktır. 

  Aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • İsrail vatandaşları,
 • İsrail mülteci (iltica) pasaportlarına sahip yolcular,
 • İsrail oturumuna sahip yolcular,
 • İsrail Konsolosluğu, İsrail Nüfus Otoritesi veya İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen giriş izin formuna sahip yabancı yolcular
  o Güney Afrika, Hindistan, Rusya, Belarus, Özbekistan, Meksika ve İspanya vatandaşları İsaril’e giriş yapmaları için ellerinde 01 Temmuz 2021 veya sonrası tarihli giriş izin belgesi bulunmalı. 01 Temmuz 2021 öncesi verilen belgeler geçerli değildir.
  o Türkiye, İngiltere ve Kırgızistan vatandaşları İsrail vatandaşları İsrail’e giriş yapmaları için ellerinde 29 Temmuz 2021 veya sonrası tarihli giriş izin belgesi bulunmalı. 29 Temmuz 2021 öncesi verilen belgeler geçerli değildir..
 • İsrail Sınır otoritesi bildirisi üzerine Özbekistan vatandaşları izin belgeleri olsa dahi uçuşa kabul edilmeyecektir.
 • Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık veya ABD’den gelen A1, A2, A3, A4, A5, B1 veya B4 vize sahipleri. 
  o Son 14 gün içinde Arjantin, Brezilya, Hindistan, Meksika, Rusya Fed. veya Güney Afrika’da bulunmamış veya bu ülkelerden transit geçmemiş olmaları gerekir.
 • Transit olarak yolcular kabul edilmemektedir.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 İSVEÇ

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
İsveç İstanbul Stockholm Başladı
 • Sizin yapmanız gerekenler: Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • İsveç’e seyahat edecek misafirlerin varış saati itibariyle numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde olan negatif COVID-19 antijen, LAMP, PCR veya TMA testi olması gerekmektedir.   
  Muaf Yolcular;
  oİsveç vatandaşı ve oturum sahipleri,
  oDanimarka, Finlandiya, İzlanda veya Norveçten gelen yolcular,
  o18 yaşından küçük
  yolcular,
  oGemici/Denizci adamı,
  oAvusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Estonya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç veya İsviçre’den gelen yolcuların varış saati itibariyle 0-72 saat içinde antijen, LAMP, PCR veya TMA testi veya pozitif COVID-19 NAAT test sonucundan en az 11 gün sonra verilen bir COVID-19 recovery sertifikası olan yolcular veya varıştan en az 14 gün önce bir doz aldıklarını gösteren bir COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular.

İsveç’e aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • İsveç vatandaşları ve onların aile üyeleri,
 • İsveç oturum kartı sahiplerive onların aile üyeleri,
 • Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan vatandaşları ve onların aile üyeleri,
 • Andora, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan,İngiltere,İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Luxemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre ve Vatikan 3 aydan uzun süreli oturum sahipleri veonların aile üyeleri veya bu ülkelerden alınmış 3 aydan uzun süreli ‘’D’’ tipi vize sahipleri
 • Arnavutluk, Avustralya, Çin Taipei, Hong Kong (Çin Özel Bölgesi), İsrail, Japonya, Kore (Cumhuriyeti), Lübnan, Makao (Çin Özel İdari Bölgesi), Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Ruanda, Sırbistan, Singapur, Tayland ve Amerika Birleşik Devletleri ülkelerinin herhangi ikamet eden vatandaşlar (Yolcunun belirtilen bu ülkelerde yaşıyor olduğunu kanıtlaması halinde)
 • 12 Temmuz 2021 tarihinden itibaren, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Kanada, Ürdün, Kosova (Cumhuriyeti), Moldova (Cumhuriyeti), Karadağ, Katar ve Suudi Arabistan’da ikamet eden yolcular.
 • Askeri Personel
 • Öğrenciler
 • Gemi Adamı
 • İsveç'ten transfer uçuş yapacak yolcular

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 İSVİÇRE 

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
İsviçre İstanbul Basel Başladı
İsviçre İstanbul Zürih Başladı
İsviçre İstanbul Cenevre Başladı
İsviçre İzmir Basel İleri Tarihte Duyurulacaktır.
 • 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir ya da Online Kayıt Formu doldurulup QR onay kodu alınmalıdır.
Formdan muaf olan yolcular;

o Son 6 ay içerisinde alınmış pozitif testi olan yolcular,
o Varıştan önce son dozu olmuş COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • İsviçre’ ye seyahat edecek bütün yolcuların ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 0-72 saati aşmayan Coronavirüs PCR testi veya ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 0-48 saati aşmayan negatif Coronavirüs Hızlı Antijen testi olması gerekmektedir.
 • Hızlı antijen testi ile seyahat edecek yolcular, varışta ücretlerini ödeyerek ikinci bir test yaptırmak zorundadır.
  Testten muaf olan yolcular;
  o16 yaşından küçük yolcular
  oSon 6 ay içerisinde alınmış pozitif PCR testi olan yolcular. Bu yolcuların iyileşme sertifikası olması gerekmektedir,
  oVarıştan en fazla 12 ay önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen(1 doz), Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm ve Sinovac'tır.
  oKalkış ülkesinde test yaptırma olasılığı olmayan İsviçre vatandaşları ve İsviçre oturum sahipleri. https://tinyurl.com/2xllqfnn adresinden alınan bir öz beyan formunu doldurmaları gerekir. Varışta bir COVID-19 testine tabi tutulurlar.
  oDaha Fazla Bilgi İçin Lütfen Tıklayınız.

İsviçre’ye aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • İsviçre ve Lihtenştayn vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Avrupa Birliği vatandaşları,
 • Avrupa birliği ve İngiltere vatandaşlarının eşleri, partnerleri, 21 yaşından küçük çocukları, 21 yaşından küçük torunları, bakmakla yükümlü olunan çocukları, bakmakla yükümlü olunan torunları, bakmakla yükümlü olunan ebeveynleri veya bakmakla yükümlü olunan büyükanne ve büyükbabaları,
 • İsviçre üzerinden ülkesine direkt transit olarak dönecek Schengen ülkeleri oturum ve D tipi vize sahipleri,
 • İsviçre vatandaşlarının ve oturumu olanların evli olmayan partnerleri, yazılı bir davetiyeleri olmalı ve ilişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir.
 • İsviçre’ye ait D tipi vize sahibi yolcular,
 • Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Brunei Sultanlığı, Bulgaristan, Kanada, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Hong Kong (Çin Çin Özel Bölgesi), İrlanda (Cumhuriyet), İsrail, Japonya, Ürdün, Kore (Cumhuriyeti .), Lübnan, Makao (SAR Çin), Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Katar, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Ukrayna, ABD veya Vatikan’dan gelen yolcular.
  o Başka ülkelerden transit geçiş yapacaklarsa, havalimanının uluslararası transit bölgesinde kalmaları gerekmektedir.
 • 16 Mart 2020 tarihinden sonra verilmiş olan C tipi İsviçre vize sahipleri,
 • Varıştan en fazla 12 ay önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar; are AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm and Sinovac.
 •  Yolcular 10 gün karantinaya tabidir. Karantina muafiyetlerinin listesi için tıklayınız.
 • Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

  

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 

 İTALYA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
İtalya İstanbul Milano Başladı
İtalya İstanbul Roma Başladı
İtalya İstanbul Bologna İleri Tarihte Duyurulacaktır.
İtalya İstanbul Venedik İleri Tarihte Duyurulacaktır.


 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Tüm yolcular https://app.euplf.eu/ adresinde bir Dijital Yolcu Bulma Formu doldurmalıdır.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • İtalya’ya seyahat edecek bütün yolcuların varış itibarıyla 0-72 saati aşmayan negatif bir COVID-19 Antijen veya PCR testi olması gerekmektedir.

 • 30 Temmuz 2021 tarihine kadar, Andorra, Avusturya, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Fransız Guyanası, Fransız Batı Hint Adaları, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Mayotte, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Reunion, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre’den gelen bütün yolcular varış itibarıyla 0-48 saati aşmayan COVID-19 negatif Antijen veya PCR testi olması gerekmektedir.
 • Testten muaf olan yolcular:
  o COVID-19 iyileşme sertifikası olan yolcular. Sertifika İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca olmalıdır.
  o Varıştan en az 14 gün önce iki doz aşı olduklarını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Sertifika İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca(Vaxzevria, Jassen, Moderna ve Pfizer BioNTech. Kanada, İsrail, Japonya veya ABD'den gelen yolcular için tüm belgeler geldikleri ülke tarafından düzenlenmelidir.
  o Askeri personel,
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o Uluslarası taşıyıcılar, turizm personlleri,
  o Çalışma, sağlık veya mutlak aciliyet nedeni ile İtalya’da 120 saatten az kalacak veya 120 saat içinde geri dönen yolcular,
  o 36 saat içerisinde İtalya’dan transit devam edecek yolcular,
  o Günlük veya haftalık başka bir ülkede öğrenim gören ve İtalya’ya geri dönecek öğrenciler,
  Daha fazla muafiyet için tıklayınız.

 • Son 14 gün içinde Bangladeş, Hindistan veya Sri Lanka'da bulunan veya transit geçiş yapan yolcuların, varıştan en fazla 72 saat önce COVID-19 antijeni veya moleküler testinin negatif olması gerekir. Ayrıca varışta COVID-19 antijen veya PCR teste ve 10 günlük otel karantinasına tabidirler.
 • Son 14 gün içinde Cebelitarık veya Birleşik Krallık'ta bulunan veya buralardan transit geçen yolcuların, varıştan en fazla 48 saat önce yapılmış bir negatif COVID-19 antijeni veya moleküler testi olmalıdır. Ayrıca 5 gün boyunca kendi kendine izolasyona tabidir ve kendi kendine izolasyonun sonunda bir COVID-19 antijeni veya moleküler teste tabi tutulurlar.
  o6 yaşından küçük çocuklar için geçerli değildir.
 • İtalya’ya aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

  o İtalya vatandaşları veya ikamet eden kişiler.

  o İş seyahatinde olan yolcular, acil sağlık nedenleri, görevde seyahat eden sağlık personeli, acil durum nedenleri olan kişiler.

  o Avrupa Birliği, Schengen üyesi, İsviçre, İngiltere, Andorra, Monako, San Marino ve Vatikan (Holy See) ülkeleri vatandaşları, ikamet / aile üyesi kartı ve D tipi vize sahipleri.

  o İtalya vatandaşlarının ve İtalya oturumu olanların partnerleri. İlişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir.

  o Son 14 gün içinde yalnızca Andorra, Avusturya, Avustralya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa (Guadeloupe, Martinik, Guyana, Reunion ve Mayotte dahil), Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Rep. ), İsrail, Japonya, Kore Cum., Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Ruanda, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayland , Birleşik Krallık veya ABD’de bulunmuş yada transit gelen yolcular,

 •  Nakliye hizmeti yapan yolcular; eksiksiz bir bildirim formu sunmalı ve girişlerini, giriş bölgesinin yerel sağlık birimlerinde (ASL) Önleme Departmanına bildirmelidir.

 • 31 Ocak 2020 tarihinden sonra sona eren İtalya’ya ait oturumlar, 31 Temmuz 2021 tarihine kadar geçerli sayılacaktır.
 •  Yolcular 14 gün karantinaya alınır. (İtalya’daki kalış süreleri 72 saati geçmeyen iş amaçlı seyahat eden yolcular hariç, belirli ihtiyaçlar halinde ek olarak 48 saat bu süre uzatılır.)

 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 KATAR 

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Katar
İstanbul
Doha
Başladı 


Sizin yapmanız gerekenler:
 
 Doha’ya varış öncesinde “EHTERAZ” uygulamasını indirmelidir. Android & iOS

Katar’a seyahat edecek tüm yolcular “Ehteraz” web sitesinden (https://www.ehteraz.gov.qa/) kayıt yaptırmalı ve seyahatleri için gerekli tüm belgeleri buraya varışlarından en geç 12 saat önce yüklemeleri gerekmektedir. Buradan bir “Seyahat İzin” belgesi almaları gerekmektedir. “Seyahat İzin” belgesi olmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.
Muaf yolcular;
o Diplomatlar, İdari Kart Sahipleri ve VVIP yolcular,
o Katar vatandaşları ve Katar oturum sahipleri,
o İş vizesine sahip yolcular.

Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Değerlendirme Formunun doldurulması gerekmektedir.

o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Katar’a seyahat edecek veya transit kullanacak tüm yolcuların varıştan önceki son 72 saat içinde menşe ülke/yerel sağlık bakanlığı onaylı tıp merkezlerinden alınmış PCR testi olması zorunludur.
  o Testler fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.
 • Hindistan, Nepal, Bangladeş, Pakistan, Sri-Lanka, Filipinler, Vietnam’dan (05/06/21 tarihinden itibaren) gelen tüm yolcuların varışları itibariyle 48 saati aşmayan negatif PCR testini ve 10 günlük karantina otel rezervasyonunu ibraz etmeleri zorunludur. Rezervasyon için tıklayınız.
  o Testler ve otel rezervasyonları fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.
  o Katar Devleti'nde COVID-19 aşısı olan/iyileşen yolcular iki günlük otel karantinasına tabi tutulur ve PCR testinin sonucunun negatif çıkması durumunda ikinci gün otelden ayrılmalarına izin verilir.
 • Katar’a seyahat edecek bütün yolcuların Discover Qatar’dan 7 günlük karantina oteli rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
  o Otel rezervasyonları fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.

  Otel karantinasından muaf yolcular:
  oYeşil Liste Ülkelerinden seyahat eden yolcular,
  oKatar’da görevli olan yabancı diplomatlar,
  oNato ve US seyahat emri sahibi askerler,
  oİki doz COVID-19 aşısı olmuş Katar vatandaşları veya oturum sahipleri ve birlikte seyahat ettikleri 18 yaşından küçük yakınları,
  o Katar tarafından tanımlanan aşı sertifikası (son doz üarinden en az 14 gün geçmiş olması şartıyla) ile GCC ülke vatandaşları ve beraber seyahat ettikleri sposorluğu altındaki yolcular,
  o İki doz COVID-19 aşısı olmuş GCC vatandaşları ve birlikte seyahat ettikleri 18 yaşından küçük yakınları Discover Qatar üzerinden rezervasyon yaptırmak ve ebeveynlerinden birinin eşlik etmesi için 7 gün boyunca otel karantinasına girmeleri gerekir.

  o75 yaş ve üzeri yolcular yalnızca bir (1) refakatçi eşliğinde(aynı evde yaşayan).
  oHamile kadınlar ve 2 yaşına kadar bebeği olan ve tam aşılanmış bir koca ya da yakın akraba (aynı evde yaşayan) eşliğinde hamile kadınlar ve emziren anneler.
  oVarıştan en fazla 9 ay önce Katar’da yapılmış pozitif COVID-19 testine sahip Katar vatandaşları ve oturum sahipleri. Bu kural sadece Katar’da enfekte olmuş kişiler için geçerlidir. Yolcular sertifikalarını MyHealth uygulamasından göstermelidir.

  oDaha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.
 • Aşı sertifikası için belirlenen şartlar;
  oAlınan aşı, MOPH tarafından tanınan COVID-19 aşılarından biri olmalıdır.Bunlar:
  1.Pfizer/BioNtech
  2.Moderna
  3.AstraZeneca
  4.Johnson &Johnson
  5. Covishield
  6. Sinopharm
  oAşağıdaki bilgileri içeren resmi bir aşı sertifikası veya kartı olmalıdır:
  1.Yolcunun adı.
  2.Her doz için aşılama tarihi.
  3.Aşının türü.
  4.Aşının seri numarası.
  5.Aşı kurumunun resmi logosu ve/veya resmi damgası olmalı.
  -Aşı sertifikaları fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.
  Sarı Liste için lütfen tıklayınız.
  Kırmızı Liste için lütfen tıklayınız.
  oYolcunun ülkeye girişte ya da girişten sonra MOPH tarafından tanımlı merkezlerden alınmış 72 saati aşmayan bir PCR testi ibraz olmalıdır.
  oTam Aşılanmamış yolcular, Katar Devletinde tanınmayan diğer aşılarla aşılanmış olanlar ve ikinci dozdan itibaren 14 günlük aşı uygulama süresine ulaşamayanlar:
  -Seyahat ettiğiniz ülke sınıflandırmasına bağlı olarak bir süre karantinaya tabi tutulacaksınız. Sarı (7 gün) veya Kırmızı ülkelerden (10 gün) geliyorsanız, Discover Qatar aracılığıyla bir otel paketi rezervasyonu yaptırmanız gerekecektir.
  -Tam aşılı ebeveynleri ile seyahat eden (0-11) yaş arasındaki küçükler, Yeşil Listedeki ülkelerden seyahat etmeleri halinde karantinadan muaf tutulur.
  -Aşıları tam olarak yapılmış Katar, GCC ülke vatandaşları veya Katar oturum sahibi ebeveynleri ile seyahat eden (12-17) yaş arasındaki Aşısız Küçükler, Yeşil Listedeki ülkelerden seyahat etmeleri halinde (05) gün evde karantinaya tabi tutulur.
  -Aşıları tam olarak yapılmış yapılmış Katar, GCC ülke vatandaşları veya Katar oturum sahibi ebeveynleri ile seyahat eden (0-17) yaş arasındaki aşısız Küçükler, Sarı Listedeki ülkelerden seyahat ediyorsa (07) gün evde karantinaya, Kırmızı Listedeki ülkelerden seyahat ediyorsa (10) gün evde karantinaya tabi tutulur.

Aşağıdaki kriterlere uymayan yolcuların ülkeye girişi kabul edilmemektedir.

 • Katar vatandaşları,
 • GCC ülke vatandaşları,
 • Katar oturum kartı ve elektronik giriş vizesi sahibi yolcular,
  o Geri dönüş izin belgesleri fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.
  Geri Dönüş İzin Belgesinden Muaf olan yolcular:
  o Nato ve US seyahat emri sahibi askerler
  o 6 aydan fazla katar dışında kalmamış Katar oturum sahipleri.
 • Katar vatandaşlarının sponsorluğunda seyahat eden Katar oturum sahibi yolcular.
 • GCC ülke vatandaşlarının sponsorluğunda seyahat eden Katar oturum sahibi yolcular.
 • Tam aşılı bir Covıd-19 sertifikasına sahip ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olan AB ve Schengen ülke vatandaşları, (Yolcuların Katar vize kurallarını karşılaması ve pasaport geçerlilik tarihinin 6 aydan fazla olması gerekmektedir.)
 • Tam aşılı bir Covıd-19 sertifikasına sahip ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olan Türkiye, Andora, Ermenistan, Arjantin, Antigua ve Barbuda, Azerbaycan, Dominik Cumhuriyeti, Bahamalar, Ekvador, Seyşeller, Sırbistan, KKTC, Malezya, Uruguay, Brezilya, Bosna Hersek, Vatikan, Meksika, Hong Kong, Ukrayna, ABD, Japonya , Endonezya, Paraguay, Brunei, İngiltere, Panama, Bolivya, Peru, Tayland, Şili, Çin, Maldivler, Makedonya, Güney Afrika, Gürcistan, Rusya, San Marino, Singapur , Surinam, Guyana, Venezuela, Kazakistan, Kanada, Küba, Güney Kore, Kosta Rika, Kolombiya, Lübnan, Moldova, Ruanda vatandaşları, (Yolcuların Katar vize kurallarını karşılaması ve pasaport geçerlilik tarihinin 6 aydan fazla olması gerekmektedir.)
 • Aşağıdaki ülke vatandaşları varışta vize alabilirler;
  o Tam aşılı bir Covıd-19 sertifikasına sahip ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olan Pakistan, Falkland Adaları, Tayvan, Fransız Guyana, Makao, Mauritius, Karadağ, Belarus, İran, Hindistan vatandaşları veya GCC ülkeleri oturum sahipleri ve onların sponsorluğu altında çalışanları : 100 QAR ücret karşılığında (30) günlük.( Hindistan vatandaşları 1,400$ yada geçerli bir kredi kartı ibraz etmelidir)
 • Katar’dan Hindistan’a devam edecek misafirlerin Hindistan Konsolosluğu veya Hükümeti tarafından seyahat izin/onay formu/maili ibraz etmek zorundalar.
  oGeri dönüş izin belgesi gerekmemektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız. 

 KAZAKİSTAN 

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Kazakistan İstanbul Almati İleri tarihte duyurulacaktır.
Kazakistan Antalya Almati Başladı
Kazakistan İstanbul Çimkent Başladı
 • Kazakistan'a seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir. 
o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Kazakistan’a seyahat edecek tüm misafirlerin varış itibari ile 0-72 saat (0-3 gün) içerisinde alınmış negatif PCR testi olmalıdır.
  Muaf olan misafirler:

  o0-5 yaş arası misafirler PCR testten muaftır.
  oKazakistan'da verilen COVID-19 aşı sertifikasına sahip Kazakistan vatandaşları ve oturum sahipleri.
 • Kazakistan’a gelen tüm yolcuların ateş ölçümü yapılacak.
 • Kazakistan vatandaşları ve onların eşleri, ebeveynleri, çocukları
 • Kazakistan oturum sahipleri ve onların eşleri, ebeveynleri, çocukları
 • Diplomatik pasaportu olan yolcular ve onların aile bireyleri,
 • Öğrenci olarak seyahat eden yolcular,
 • Türkiye, Almanya, Belarus, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, Gürcistan, Kırgızistan, Özbekistan, Maldivler, Mısır, Rusya, Sri Lanka, Tacikistan, Ukrayna ve Hollanda vatandaşları normal vize kurallarına göre giriş yapabilirler.
 • Transfer olarak yolcu kabul edilmektedir.
 • Tedavi amaçlı gidecek misafirler aşağıdaki kliniklerden davetiyesi olması koşuluyla seyahat edebileceklerdir:
  oRSE on REM "Research Institute of Traumatology and Orthopedics" of the Ministry of Health of the Republic of Kazakhstan
  oKF UMC "National Research Center for Motherhood and Childhood"
  oNJSC "National Scientific Cardiac Surgery Center"
  oJSC "National Scientific Center of Oncology and Transplantology"
  oJSC "National Scientific Medical Center"
  oJSC "National Center for Neurosurgery"
  oLLP "National Scientific Oncological Center"
  oJSC"Scientific Center of Pediatrics and Pediatric Surgery"
  oJSC "National Scientific Center for Surgery named after A.N. Syzganov "
  oJSC "Kazakh Research Institute of Oncology and Radiology"
  oJSC "Scientific Research Institute of Cardiology of Diseases"
  oNJSC Kazakh National Medical University named after S. D. Asfendiyarova "
  oJSC "Central Clinical Hospital", Almaty
  oJSC "National Scientific Medical Center", Nur-Sultan

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 KOSOVA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Kosova İstanbul Priştine Başladı

 • Kosova'ya seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız gerekenler: Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Türkiye, Danimarka, Fransa, Yunanistan, İrlanda (Cumhuriyeti), Letonya, Litvanya, Hollanda, Slovenya, İspanya veya İsveç’den gelen yolcuların varıştan en fazla 72 saat önce COVID-19 negatif bir RT-PCR testinin olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf yolcular;
  oKosova vatandaşları,
  oCOVID-19 aşı sertifikası olan yolcular,
  o11 yaşından küçük yolcular,
  oVarıştan en geç 30 gün önce alınmış –IgG pozitif serum antikor testi sonucu olan yolcular,
  oKosova'da akredite yabancı diplomatlar ve aileleri,
  oKosova’dan üzerinden üçüncü bir ülkeye seyahat eden yolcular. 3 saat içerisinde Kosova’dan çıkış yapmaları gerekmektedir.
  Kısıtlamalar:
 • Son 2 hafta içinde Brezilya, Hindistan ve Güney Afrika'da bulunan yolcuların girmesine izin verilmez.
  Muaf;
  o Varış itibari ile 0-72 saat içerisinde negatif PCR testi olan Kosova vatandaşları ve oturum sahipleri.
 • Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 KIRGIZİSTAN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Kırgızistan
İstanbul
Bişkek
Başladı
Kırgızistan
Antalya
Bişkek
Başladı

 

 • Kırgızistan'a seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler:  Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Tajikistan vatandaşları kabul edilmeyecektir,
  o Diplomatik yolcular muaftır.
 • Kırgızistan’a seyahat edecek ya da transit geçecek bütün yolcuların kalkış öncesi (numune veriliş) tarihi 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR testi olması gerekmektedir.

  PCR testten muaf olan yolcular aşağıdaki gibidir.

  o 5 yaşından küçük yolcular,
  o İki doz covid-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Kırgız Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının davetlisi olarak seyahat eden yabancı devletler ve uluslararası kuruluşların delegasyonlarının üyeleri.
  o Uçuş ekipleri,
  o Seçim süreci için Kırgızistan'a gelecek uluslararası gözlemciler.

Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız.

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Kıbrıs İstanbul
Lefkoşa
Başladı
Kıbrıs Adana Lefkoşa Başladı
Kıbrıs Ankara Lefkoşa Başladı
Kıbrıs İzmir Lefkoşa Başladı
Kıbrıs Gaziantep Lefkoşa Başladı
Kıbrıs Hatay Lefkoşa İleri Tarihte Duyurulacaktır.
Kıbrıs Antalya Lefkoşa Başladı

 

 • KKTC'ye seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

   

 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • KKTC’ye seyahat edecek bütün misafirlerin numune veriliş tarihi 0-3 gün (0-72 saat) içerisinde olan negatif PCR testi olması gerekmektedir. Testlerin çıktı alınarak fiziki çıktının ibraz edilmesi gerekir. İngilizce, Fransızca veya Türkçe dil zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Kıbrıs’a seyahat edecek tüm misafirlerimizin Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartlarına uygun yeni tip çipli ve fotoğraflı kimlik kartlarıyla seyahat etmeleri gerekmektedir.
 • PCR testten muaf yolcular;
  o 0-5 yaş için test zorunluluğu yoktur. (5 yaş dâhil)
  o Yeşil ülkelerden gelen ve 6 ay içerisinde aşı sertifikası veya seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi olan yolcular.
 • Türkiye’ye kısa süreli ziyaret gerçekleştiren KKTC vatandaşlarının KKTC’ye dönerken, KKTC’den alınan son 3 gün içerisindeki PCR testleri geçerli sayılarak, bu kişiler KKTC’ye girişlerinde 10 günlük karantina uygulamasına tabi tutulacaktır.
 • 01.08.2021’den itibaren;
  Türkiye’ye kısa süreli ziyaret gerçekleştiren KKTC vatandaşlarının KKTC’ye dönerken, KKTC’den alınan son 3 gün içerisindeki PCR testleri geçerli sayılarak, bu kişiler KKTC’ye girişlerinde 5 günlük karantina uygulamasına tabi tutulacaktır.
 • PCR test üzerinde “Yurt Dışı Seyahat Amaçlı Kullanılmaz” ibaresi bulunan testler kabul edilmeyecektir
 • KKTC-ECN varışlı uçuşlarda, Türkiye'de yapılmış olan PCR testlerinde QR kodu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir. QR kodlu testi bulunmayan misafirler, E-NABIZ sistemi üzerinden QR kodlu test sonuçlarına ulaşıp çıktı alabilmektedir.

  -Yurt dışından aktarmalı olarak seyahat eden misafirlerde QR kod şartı aranmamaktadır.
  -Türkiye’den KKTC’ye seyahat eden misafirler için HES kodu kontrolü zorunlu hale gelmiştir. Temaslı misafirlerin seyahate kabul edilmemesi gerekmektedir.
  -Test ve karantina ücretlerinin (KKTC vatandaşları dâhil) aşağıda yer alan hesap numaralarına yatırılmış olması ve işlem yapılan personel tarafından kontrol edilmesi zorunlu hale gelmiştir. Dekontlarını ibraz edemeyen yolcular kabul edilmeyeceklerdir.

  Karantina Giriş ve Kısıtlamaları

 • Yolcular son 10 gün içinde ayak bastıkları/bulundukları ülkeler arasından en yüksek risk grubundaki ülkeye göre değerlendirilecektir.
 • Koyu Kırmızı Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  Koyu kırmızı ülkelerden gelen son 14 gün içerisinde bu ülkelere seyahat geçmişi olan kişilerin, ülkeye girişi yasaktır.
  o KKTC vatandaşları, son 72 saat ve adaya girişte negatif PCR test sonucu ve 14 gün karantina şartı ile ülkeye giriş yapabileceklerdir.
 • Kırmızı Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız. 
  o Kırmızı ülkelerden gelen aşılı ve hastalığı geçirmiş olan yolcular, yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde negatif PCR sonucu ve 3 gün karantina şartı ile ülkeye giriş yapılabilecektir.
  o 01.08.2021’den itibaren;
  Kırmızı ülkelerden gelen aşılı ve hastalığı geçirmiş olan yolcular, yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde negatif PCR sonucu ve 5 gün karantina şartı ile ülkeye giriş yapılabilecektir.
  -31.08.2021 tarihine kadar Birleşik Krallık’tan gelecek olan aşılı kişiler karantina uygulaması olmaksızın ülkeye giriş yapabileceklerdir
  o Kırmızı ülkelerden gelen aşısız kişiler yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucu ve 7 günlük karantinada kalacaklardır.
 • Gri Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  o Gri Ülkelerden gelen aşılı olup olmadığına bakılmaksızın, son 72 saat içerisinde negatif PCR sonucu ve 14 gün karantina şartı ile ülkeye giriş yapabileceklerdir.
 • Turuncu Ülkeler; TÜRKİYE ve diğer ülkeler listesi için tıklayınız.
  o Turuncu ülkelerden gelen aşı sertifikalı veya hastalığı geçirmiş olduğunu kanıtlayan yolcular negatif PCR test ile karantinaya girmeden seyahat edebilir.
  o Turuncu ülkelerden gelen aşısız kişiler yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucu ve 5 günlük karantinada kalacaklardır. 
 • Delta Varyantı Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  o Yukarıda belirtilen ülkelerden gelen yolculara aşılı veya hastalığı geçirmiş olduğuna bakılmaksızın varışta PCR/LAMP/antijen test yapılacaktır.
 • Yeşil Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  o Yeşil ülkelerden gelen aşı sertifikalı veya hastalığı geçirmiş olduğunu kanıtlayan yolcular PCR testten ve karantinadan muaf olacaklardır.
  o Yeşil ülkelerden gelen aşısız kişiler yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR test sonucu ile ülkeye karantinasız giriş yapabilirler.
 • Hastalığı geçirmiş yolcularla ilgili kurallar;
  o Seyahat öncesi 30 - 180 gün arasında pozitif PCR test sonucu olması gerekmektedir.
  o Hastalığı geçirmiş ve üzerinden 6 ay geçmiş kişilerini bir doz takviye aşı olmaları halinde tam aşılı kişi olarak değerlendirilecektir.
 • Aşı sertifikası ile ilgili kurallar; 
  o 6 ay içerisinde olan aşı sertifikaları kabul edilecektir. 6 aydan eski olan aşı sertifikaları kabul edilmeyecektir.
  o Aşağıda belirtilen aşılardan 2 dozunu farklı aşı işe olması halinde yolcular tam aşılı olarak değenlendirilecektir.
  o 18 yaş altı yolcular aşı sertifikası olan ebevyleri ile seyahat edebilir.
  Kabul edilen aşılar;
  - Sinovac Biotech (2 Doz),
  - Sinapham (2 Doz),
  - Comirnaty (Pfizer-Biontech) (2 Doz),
  - Vaxzevria (Astrazeneca-Oxfort) (2 Doz),
  - Covid-19 Vaccine Janssen-Johnson (Johnson) (1 Doz),
  - Sputnik V (2 doz),
  - Moderna (2 Doz),
 • 18 yaş altı çocuklar aşılı ebeveynleri ile gelmiş olduklarını ülke kategorisine göre belirtilen PCR test kuralları ( 6 yaşını doldurmuş çocuklar) doğrultusunda ülkeye giriş yapabilirler. 
 • Yolcular son 14 gün içinde ayak bastıkları/ bulundukları ülkeler arasında en yüksek risk grubundaki ülkeye göre değerlendirileceklerdir.
 • EV KARANTİNASI UYGULAMASI VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR:
  o Kişilerin KKTC’ de ikamet adresi göstermeleri ve ülkeye gelmeden önce ‘Güvende kal’ uygulamasını indirmeleri koşuluyla el bilekliği ile geldikleri ülkeye göre 7-10-14 günlük karantina sürelerini belirtilen ikamet adreslerinde geçirebileceklerdir. Karantina sürelerini geçirmeleri amacıyla taahhüt ettikleri ikamet adreslerine ya kendi araçları ile yalnız veya bir şöför eşliğinde ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen toplu taşıma, taksi, turistik minibüs izinli araçlar ile gideceklerdir.
 • Daha fazla bilgi için: WWW.KKTCKARANTINA.COM
 • Karantina Ücretinden Muaf Olacaklar;
  o İkamet adresini gösteren ve Elektronik Bileklik uygulaması kullanma şartı ile Güvende Kal uygulamasını ile birlikte QR kod alan yolcular.
  Güvende Kal Android Uygulaması
  Güvende Kal IOS Uygulaması
  Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız

  o 65 yaş üstü yolcular ile Sağlık Bakanlığı’nın, sağlık kurulu kararı ile yurt dışına sevk edilen hastalar kurul raporlarını ibraz etmeleri kaydı ile Güvende Kal uygulamasını varışta indirebileceklerdir. 12 yaş altı çocuklara el bilekliği takılmayacaktır.
  o Turuncu ülkelerden gelen son dozdan 6 ay içerisinde aşı sertifikası veya seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi olan yolcular.
  o Yeşil ülkelerden gelen ve 6 ay içerisinde yapılmış 2 doz aşı sertifikası, seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi veya 72 saat içerisinde negatif PCR testi olan yolcular.
  o Görev dönüşü KKTC’ye gelecek olan Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Askeri memurlar ile eşleri ve çocukları görevlendirme belgeleri ibraz etmeleri halinde,
  o KTBKK’lığına yeni atanan personelin ayrılış ve kalış belgelerini ibraz etmeleri halinde,
  o Yükümlü Erbaş ve Erlerin Hudut Geçiş Belgelerini ibraz etmeleri halinde,

 •  İkamet adresi olmayan yolcular aşağıda bulunan hesap numarasına karantina ücretini yatırmalıdır.
  o 10 günlük karantinada aynı odada konaklayacak kişilerden 1. kişinin karantina ücreti aşağıda belirtilen tutar olacaktır, (5 yaş üzeri) 2. kişi veya kişilerin karantina ücretleri 1.800 TL – 215 USD – 175 EURO – 150 STG dir.
  o 14 günlük karantinada aynı odada konaklayacak kişilerden 1. kişinin karantina ücreti aşağıda belirtilen tutar olacaktır, (5 yaş üzeri) 2. kişi veya kişilerin karantina ücretleri 2.500 TL – 295 USD – 245 EURO – 210 STG dir.

  ALICI ADI: KKTC MALIYE BAKANLIGI
  ALICI ADRESI: KKTC MALIYE BAKANLIGI LEFKOSA-KKTC
  BANKA ADRESI: SHT. MUSTAFA AHMET RUSO SOKAK NO:11 KUCUK KAYMAKLI LEFKOSA KKTC
  TC ZIRAAT BANKASI
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 4.000 TL
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 5.400 TL
  HESAP NO: 40298710-5001
  IBAN: TR290001000860402987105001
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 475 USD
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 640 USD
  HESAP NO: 40300032-5001
  IBAN: TR470001000860403000325001
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 390 EURO
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 525 EURO
  HESAP NO: 40298710-5002
  IBAN: TR020001000860402987105002
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 335 STG
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 450 STG
  HESAP NO: 40298710-5004
  IBAN: TR450001000860402987105004

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Suriye,Ermenistan ve Nijerya pasaport sahipleri vizeye tabidir.

 • Charter seferlerde misafirlerin sadece 0-72 saat içerisinde alınmış, üzerinde QR kodlu PCR testi olmaları yeterlidir. Bu seferlere KKTC vatandaşları kabul edilmeyecektir.
 • Birleşik Krallık’ta yapılmış ‘NHS’ testler sms olsa dahi kabul edilecektir. İngiltere’den KKTC’ye seyahat edecek yolcuların seyahat tarihlerinden 0-3 gün (0-72) arasında alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir. Bu yolculara ikinci PCR testi yapılacak ve 7 günlük karantinada kalacaklardır. İngiltere’de eğitim gören KKTC uyruklu öğrenciler kendi üniversiteleri tarafından yapılan tüm Covid-19 testleri geçerlidir. Uygulama sadece Birleşik Krallık ile sınırlıdır. 

Daha fazla bilgi için : Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA 

 KUVEYT

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Kuveyt İstanbul Kuveyt Başladı
Kuveyt Trabzon Kuveyt Başladı

  

 Sizin yapmanız gerekenler:  Yolcuların kalkış öncesi ‘SHOLINK’ ve ‘Kuwait Mosafer’ uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Android & iOS
o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Kuveyt’e seyahat edecek bütün yolcuların uçak kalkış saati itibariye 72 saati aşmamış negatif bir PCR test sonucu olmalıdır.
 • Türkiye,Hindistan, Filipinler, Bangladeş, Sri Lanka, Nepal, Bahren, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Oman, Suudi Arabistan, Ürdün, Birleşik Krallık, Fransa, ABD ve Mısır’da yapılan testler MUNA uygulamasında bulunan akredite edilmiş laboratuarlardan yapılmış olması gerekir.
  oKuveyt Mosafer uygulasında bulunan listelenen şehilerde yapılmış testler akredite edilmiş laboratuvarlardan olmalıdır. Uygulamada bulunmayan şehirlerde yapılmış tüm testler kabul edilecektir.
  PCR testten muaf olanlar;
  o0-6 yaş arasındaki yolcular
  oKuveyt'ten ayrılmadan önce verilen COVID-19 PCR testi sonucu negatif olan Kuveyt'e dönen yolcular. Yurt dışında en fazla 4 gün kalmış olmaları gerekir.
 • Kuveyt’e seyahat edecek tüm misafirlerin "kuwaitmosafer" ve ‘SHOLINK’ uygulamasına kayıt olmaları gerekmektedir. Kaydı olmayan yolcular sefere kabul edilmeyecektir.
 • Son 14 gün içerisinde Hindistan, Nepal, Pakistan, Bangladeş ya da Sri Lanka’da bulunan ya da transit olarak kullanmış olanların girişine izin verilmeyecektir.
  Muaf yolcular;
  oKuveyt vatandaşları ve Kuveyt vatandaşlarının birinci dereceden yakınları (Eşleri/çocukları) veya çalışanları.
 • Aşı sertifikası olmayan Kuveyt vatandaşları, birinci derece yakınları ve beraberinde seyahat ettikleri çalışanları 14 gün zorunlu karantinaya tabidir. İlk 7 gün resmi otoritelerce onaylanmış otellerde, sonraki 7 gün ise ev izolasyonu şeklinde olacaktır. 
  Otel karantinasından muaf olanlar :
  o Diplomatlar, aile üyeleri ve onlara bağlı çalışanlar,
  o Tedavi amaçlı Kuveyt dışına seyahat etmiş Kuveyt vatandaşları eğer resmi bir evrakları var ise,
  o Sağlık ekipleri ve aile üyeleri,
  o 18 yaş altı refakatsiz seyahat edecek yolcular,
  o Otellerin listesi ve rezervasyon için lütfen tıklayınız
 • Aşağıdaki kriterlere uymayan yolcuların ülkeye girişi kabul edilmemektedir.
 • Kuveyt vatandaşları ve birinci derece akrabaları ve beraberinde seyahat ettikleri çalışanları aşağıdaki koşulların sağlanması kaydıyla; 
  *Kuveyt içinde aşılanmış;
  A. Immune/Kuwait Mobile ID uygulamalarında yeşil renk görünümü olmalı,
  B. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtlar yapılmalı,
  C. Bir haftalık ev karantinasına tabidirler.
  D. Karantinayı bitirmek istemeleri durumunda PCR için ödeme yapar ve negatif PCR testi ile sonlandırılır.
  **Kuveyt dışında aşılanmış;
  A. Aşıların ayrıntılarını şu adrese yükleyin: https://vaxcert.moh.gov.kw/SPCMS/PH/CVD_19_Vaccine_External_Registration.aspx   
  B. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtlar
  yapılmalı,
  C. Bir haftalık ev karantinasına tabidirler.
  D. Karantinayı bitirmek istemeleri durumunda PCR için ödeme
  yapar ve negatif PCR testi ile sonlandırılır.
  ***Aşılanmamış ve onaylanmamış aşılarla aşılanmış kişiler;
  A. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtlar yapılmalıdır.
  B. 2 PCR testi için ödeme yapılmalı.
  C. Kuveyt-Mosafer uygulamasında listelenen onaylı yerel otellerde 7 günlük karantina ücretini ödeyin.
  D. 6. Gün sonunda PCR test sonucu negatif çıkarsa karantina 7 gün daha evde devam eder.
 • Kuveyt oturum sahibi yolcular aşağıdaki koşulların sağlanması kaydıyla;
  *Kuveyt içinde aşılanmış;
  A. Immune/Kuwait Mobile ID uygulamalarında yeşil renk görünümü olmalıdır.
  B. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtları yapılmalıdır.
  C. Haftalık ev karantinasına tabidir.
  D. Karantinayı bitirmek istemeleri durumunda PCR için ödeme yapar ve negatif PCR testi ile sonlandırılır.
  **Kuveyt dışında aşılanmış;
  A. Onaylı aşıların ayrıntılarını şu adrese yükleyin:
  https://vaxcert.moh.gov.kw/SPCMS/PH/CVD_19_Vaccine_External_Registration.aspx
  B. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtları yapılmalı.
  C. Bir haftalık ev karantinasına tabidir.
  D. Karantinayı bitirmek istemeleri durumunda PCR için ödeme yapar ve negatif çıkan PCR testi ile sonlandırılır.

  Kuveyt Devletinde onaylanan aşılar:
  1. Pfizer BioNTech aşısı (iki doz).
  2. AstraZeneca/Oxford aşısı (iki doz)
  3. Moderna aşısı (iki doz)
  4. Johnson & Johnson aşısı (tek doz)
 • Varışta vize verilmesi askıya alınmıştır.
 • Kuveyt’ten dış hat transfer yolcularına izin verilmemektedir.

Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 

 LÜBNAN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Lübnan İstanbul Beyrut Başladı
Lübnan Trabzon Beyrut İleri Tarihte Duyurulacaktır
Lübnan Dalaman Beyrut Başladı
Lübnan Antalya Beyrut Başladı
 • Lübnan'a  seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız gerekenler: Uçuştan önce Online Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

o 12 yaş üstü tüm yolcular https://covid.pcm.gov.lb/ websitesi üzerinden “Havalimanı Takip Kayıt Formu” doldurup, mail veya sms ile gelen form onayını ibraz etmek zorundadır ve “COVIDLEBTRACK” applikasyonunu indirmeleri ve aktif hale getirmeleri gerekmektedir.

o“Havalimanı Takip Kayıt Formu” olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.

o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 •  Resmi vize kuralları geçerlidir.

 • Son 14 gün içinde Hindistan'da bulunan yolcular uçuşa kabul edilemeyecektir.
 • Lübnan vatandaşları dâhil tüm yolcuların, 96 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olmalıdır, ayrıca Lübnan’a varışta Sağlık Bakanlığı tarafından 50 dolar karşılığında 2. bir PCR testi yapılacaktır. .

 • PCR test ve 50 dolar ücret ödemesinden Muaf yolcular:
  o 12 yaşından küçük çocuk yolcular
  o Lübnan’dan  seyahat  eden  ve  bir  hafta  içinde  geri  dönecek  olan yolcular
  o UNIFIL(Lübnan’daki Birleşmiş Milletler Geçici Gücü)
  o Transit seyahat edecek yolcular

 • PCR testten muaf yolcular:
  oSeyahat edecekleri günden en az 15 gün önce ikinci doz COVID-19 aşılarının yapıldığını gösteren sertifika sahibi yolcular. Bu sertifika aşağıda belirtilen ülkelerce verilmiş olmak zorundadır; Afganistan, Arnavutluk, Cezayir, Andorra, Ermenistan, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Beyaz Rusya, Belçika, Butan, Bosna Hersek, Brunei Darussalam, Bulgaristan, Kamboçya, Kanada, Çin, Çin Taypesi, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Mısır, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore (Dem. Halk Cumhuriyeti), Kore (Rep.), Kosova (Rep.), Kuveyt, Kırgızistan, Lao Halk Dem. Rep., Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malezya, Maldivler, Malta, Moldova (Rep.), Monako, Moğolistan, Karadağ, Fas, Myanmar, Nepal, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Rep.), Norveç , Umman, Pakistan, Filistin Bölgesi, Filipinler, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Rusya Fed., San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, Sri Lanka, İsveç, İsviçre, Suriye, Tacikistan, Tayland , Doğu Timor, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, ABD, Özbekistan, Vatikan Şehri, Vietnam veya Yemen.
 • Birleşik Krallık, Brezilya, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Malavi, Etiyopya, Zambiya, Liberya, Kenya, Gambiya ve Sierra Leone’den Lübnan’a seyahat edecek tüm yolcuların aşağıdaki listede bulunan otellerden 4 gün/3 gece bir rezervasyon ibraz etmeleri gerekmektedir.
  o May Flower Beirut-Hamra
  o Royal Tulip Hotel-Achrafieh
  o Alife Apart Hotel-Sodeco
  o Lancaster Tamar Hotel-Hadat
  o Gefinor Rotana-Beirut
  o Raouche Arjaan by Rotana
  o Riviera Hotel-Beirut
  Otel Rezervasyonundan muaf yolcular;
  o Lübnan’dan seyahat eden ve bir hafta içinde geri dönecek olan yolcular,
  o Lübnan'a seyahat etmeden önceki 90 gün içinde Covid-19'dan enfekte olan ve iyileşen yolcular,
  o Karayolu ile Suriye’ye transit geçecek yolcular,
  o Refakatsiz veya ebeveynleri ile seyahat eden 18 yaş altı çocuklar,
  o Yerli ve Yabancı Diplamatlar ve aile üyleri( 4 gün ikamet ettikleri adreslerinde 4 gün karantinada kalma koşuluyla)
  o Varıştan 14 gün önce alınmış herhangi bir Covid-19 aşısından bir doz almış yolcular
 • Havalimanında bulunan sağlık otoritesi tarafından gerekli görülmesi halinde 72 saat içinde tekrar PCR testi yapılabilir, bu PCR testin ücreti yolcular tarafından karşılanacaktır.
 • Lübnan’a gelen ve PCR test sonucu pozitif çıkan yolcular iyileşene kadar Lübnan Sağlık Bakanlığının direktiflerine uymak zorundadır.

 • Bütün yolcular ev karantinasına tabidir.
 • 26 Haziran 2020 sonrasında Türkiye-Beyrut, 23 Aralık 2020 sonrasında Birleşik Krallık-Beyrut ve 7 Ocak 2021 tarihinden sonrasında diğer ülkelerden-Beyrut için alınan biletlerde 50 dolarlık PCR test ücreti bilet ücretine dâhildir.

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayın.

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 MACARİSTAN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Macaristan
İstanbul
Budapeşte
Başladı
 • 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • PCR test istenmemektedir.

  Macaristan’a aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • Macaristan vatandaşları ve aile üyeleri,
 • Macaristan’a ait 90 günden uzun süreli verilmiş olan oturma iznine sahip yolcular ve onların aile üyeleri,
 • Macaristan’a ait D tipi vize sahipleri,
 • Macaristan sınır onay (HATAROZAT) evrakı sahipleri,
 • Macaristandan transfer devam edecek yolcular yeterli seyahat belgeleri olması koşuluyla ülkeye kabul edilecektir,
 • İş amaçlı seyahat eden yolcular,
 • 6 ay içinde Covid-19 enfeksiyonu atlatmış ve bu durumu belgeler ile kanıtlayabilen yolcular,
 • Türkiye, İsviçre ve Avrupa Birliği’nden alınmış aşı sertifikası olan yolcular,
 • Arnavutluk, Bahreyn, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Gürcistan, Macaristan, Kazakistan, Moldova, Moğolistan, Karadağ, Fas, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye, Ukrayna, Rusya ve Özbekistan tarafından verilen COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular ve refakatinde seyahat eden 18 yaşından küçük yolcular,
 • Yolcular tıbbi tarama ve 10 gün karantinaya tabi olacaktır.
  o Türkiye’den alınmış iyileşme veya aşı sertifikası olan Türk vatandaşları muaftır.

Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 MAKEDONYA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Makedonya İstanbul Üsküp Başladı


 • Makedonya'ya seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 •  Resmi vize kuralları geçerlidir.

Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 MOLDOVA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Moldova Antalya Kişinev Başladı


 • Moldova'ya seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Moldova’ya seyahat edecek bütün yolcuların ilk kalkış noktasından önce 0-72 saat içerisinde alınmış bir negatif PCR testti ya da COVID-19 aşı sertifikası yoksa 14 gün karantinaya tabi olacaklardır. Test sonucu ve aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanya, İtalyanca, Romence veya Rusça olmalıdır.
  PCR test ve Aşı sertifikasından muaf yolcular;
  o 5 yaşından küçük çocuklar,
  o Diplomatik, resmi, hizmet veya özel pasaportu olan yolcular,
  o Birleşmiş Milletler tarafından verilen Laissez-Passer'a sahip yolcular,
  o Öğrenciler,
 • Yolcular varışta 14 gün karantinaya tabii olabilir.
  Daha fazla bilgi için : Lütfen Tıklayınız

HEMEN UÇUŞ ARA

 MISIR

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Mısır İstanbul
Hurgada Başladı
Mısır İstanbul
Şarm el-Şeyh Başladı


 • Mısır'a seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Hindistan, Brezilya, Güney Amerika ülkeleri, Bangladeş, Pakistan, Butan, Myanmar, Nepal, Sri Lanka'dan gelen veya son 14 gün içinde bulunan yolcular varışta PCR testine tabi tutulur ve 14 gün karantinaya alınır.
  o Yukarıda belirtilen ülkelerden iki dozu tamalanmış aşı sertifikası ile gelen veya son 14 gün içinde buralarda bulunan yolcular varışta PCR teste tabi tutulur ve test sonucuna göre karantinaya alınır.
 • Aşılar, DSÖ ve Mısır Tıp Kurumu'nun aşağıdaki sınırlar dahilinde onayını taşıyorsa aşılar kabul edilecektir, Pfizer / AstraZeneca / Moderna / Sinopharm / Sinovac / Sputnik için iki doz ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olmalı, Johnson and Johnson tek doz ve üzerinden 14 gün geçmiş olmalıdır.
  o Aşı sertifikası veren ülkedeki akredite bir laboratuvar tarafından düzenlenmiş olmalı, QR kodu ile bağlantılı olmalı ve üzerinde herhangi bir kazıma, iptal veya ekleme içermemelidir.
 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

 • Mısır vatandaşları dâhil tüm yolcuların, 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi istenmektedir ancak HRG veya SSH’ye gidecek ve PCR testi olmayan yolcular ise varışlarında ücretini ödemek şartıyla PCR testi yaptırabilirler. Varışta uzun süreli beklemelerin yaşanmamasi için PCR testinizi uçuşunuzdan önce yaptırmanızı tavsiye ederiz.

  PCR testten muaf olan yolcular aşağıdaki gibidir.
  o  0-6 yaşındaki yolculardan test istenmemektedir.

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 NORVEÇ 

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Norveç
İstanbul
Oslo Başladı
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir. Sağlık bilgi formu için lütfen tıklayınız.
  Uçuştan önce dijital olan Yolcu Kayıt Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Norveç’e seyahat edecek bütün yolcuların ilk kalkış noktasından önce 0-24 saat içerisinde alınmış negatif PCR veya Antijen hızlı testi olması gerekmektedir. Test sonucu Danca, İngilizce, Fransızca, Almanca, Norveçce veya İsveçce olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o12 yaşından küçük çocuk yolcular,
  oAşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikası veya varıştan en fazla 6 ay önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme sertifikası olan yolcular. Sertifikanın QR kodu olmalı ve AB üye ülkeleri tarafından verilmiş olmalıdır.
  oAvusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Almanya, Grönland, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Polonya, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İsviçre ve Vatikan'dan gelen yolcular,
  oDanimarka, Finlandiya ve İsveç'in belirli yeşil bölgelerinden gelen yolcular. Ayrıntılar için tıklayınız.
  oDiplomatik ve Servis pasaportlu yolcular,
  oDenizci adamı,
  oAskeri personel,

  Norveç’e aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • Norveç vatandaşları, oturum izni olan ve D tipi vize sahibi kişiler
 • Norveç'te ikamet edenlerin eşleri, partnerleri, çocukları veya üvey çocukları, ebeveynleri veya üvey ebeveynleri. İlişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir.
 • Norveç’te yaşayan yetiştin çocukları veya yetişkin üvey çocukları, torunları veya üyev torunları olan, Arnavutluk, Avustralya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Kanada, Çin Taipei, İsrail, Japonya, Kore (Cum.), Kosova (Cum.), Moldova (Cum.), Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cum.), Katar, Sırbistan, Singapur, İsviçre, Birleşik Krallık veya AB Üye Devletinde yaşayan yolcular, İlişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir.
 • Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Almanya, Yunanistan (yalnızca Kuzey Ege Adaları), Grönland, Macaristan, İzlanda, İtalya, Lihtenştayn, Litvanya, Polonya, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İsviçre ve Vatikan’dan gelen yolcular,
 • Norveç vatandaşlarının ve oturumu olanların evli olmayan partnerleri, ilişki bildirim formları olması gerekmektedir.
  oİlişki Bildirim Formu İçin Tıklayınız. 
 • Aşılarının tam olduğunu gösteren bir COVID-19 aşı sertifikası veya varıştan en fazla 6 ay önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme sertifikası olan yolcular. Sertifikanın QR kodu olmalı ve AB üye ülkeleri tarafından verilmiş olmalıdır.
 • Transit yolcular
 • Geçerli seyahat nedeni olan ve ispatlayabilen yolcular
 • Norveç'e eğitim için seyahat eden yolcular. Norveç'te öğrenci olarak oturma izni aldıklarını belirten bir karar evrakı almış olmaları gerekmektedir.
 • Seyahat emri olan NATO personelleri ve onların aile üyeleri,
 • Gemi adamı,
  Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız. 
 • Danimarka, Finlandiya ve İsveç'in belirli yeşil bölgelerinden gelen yolcular. Ayrıntılar için tıklayınız.
 • Yolcular varışta ev yada otel karantinasına ve PCR/Antijen testine tabidirler. 
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 

 PAKİSTAN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Pakistan
İstanbul
Karaçi
Başladı

 

 • Pakistan'a seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız gerekenler: Yolcuların ‘PASS TRACK’ uygulamasını indirmesi ve uygulamadan veya belirtilen link üzerinden Kayıt Formunu doldurarak, aldığı onayı çıktısı ile uçuş öncesi ibraz etmesi gerekmektedir. Android & iOS. Engelli yolcular PASS TRACK uygulamasından muaftır.
o Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Tüm misafirlerin ilk biniş noktasından uçak kalkış itibari ile 72 saat aşmamış negatif Coronavırus (COVID-19) testi olmalıdır. Test sonucu Arapça veya İngilizce olmak zorundadır. Kabul edilen testler COVID-19 PCR, COVID-19 Real Time RT-PCR, COVID-19 RT-PCR, SARS-CoV2 GeneXpert, SARS-CoV2 PCR, SARS-CoV2 Real Time RT-PCR, SARS-CoV2 RT-PCR and SARS-CoV2 Xpert Xpress. Test ilk çıkış noktası olan ülke tarafından akredite edilmiş laboratuvardan yapılmış olması gerekır. Testin sadece orjinali kabul edilecek olunup kopyası kabul edilmeyecektir.

 • Pakistan’a seyahat edecek Diplomatlar, Diplamatik görevliler ve aile bireyleri ilk biniş noktasından uçak kalkış itibari ile 72 saat aşmamış negatif Coronavırus (COVID-19) testi ve aşı sertifikası olmalıdır. Varışta 10 günlük ev karantinasına tabidirler.
 • Birleşik Arap Emirlikleri, Irak (Bağdat) ve Bahreyn’den seyahat edecek yolcuların PCR testleri akredite laboratuvardan alınmış olması gerekir.
  PCR testten ve PASS TRACK uygulamasından muaf olan yolcular;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Engelli yolcular,

 • PCR testten ve PASS TRACK uygulamasından muaf olan yolcular;
  o12 yaşından küçük yolcular,
  oEngelli yolcular,

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

  Kısıtlamalar:

 • Yolcular ve havayolu mürettabatı varışta tıbbı taramaya tabidir.

 • Pakistan vatandaşı ve NICOP - POC kartları olan yolcular hariç Arjantin, Bangladeş, Butan, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, Maldivler, Meksika, Namibya, Nepal, Paraguay, Peru, Filipinler, Güney Afrika, Sri Lanka, Trinidad Tobago, Tunus veya Uruguay’dan gelen yolcuların girişine izin verilmemektedir.
  >Pakistan vatandaşları ve ve NICOP - POC kartları olan yolcular hariç yukarıdaki bahsi geçen ülkelerden gelen yolcuların seyahat izin muafiyet yazısı var ise mutlaka onay için sorulması gerekmektedir.

Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 POLONYA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Polonya
- - İleri tarihte duyurulacaktır. 

 

 • Sizin yapmanız gerekenler:
 • Varışta tamamlanmış bir “ Online Yolcu Bilgilendirme Formu” sunulmalıdır.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Aşağıdaki kriterlere uymayan yolcuların ülkeye girişi kabul edilmemektedir. 

 • Avrupa Birliği vatandaşları ve aile üyeleri ile oturum sahipleri,
 • Schengen üye devletlerinin vatandaşları, süresiz veya uzun süreli oturum sahipleri ve aile üyeleri
 • Polonya vatandaşlarının sürekli bakımı altındaki yolcular
 • Avustralya, Belarus, Gürcistan, İsrail, Japonya, Kore (Cumhuriyeti), Yeni Zelanda, Tayland, Tunus, ABD vatandaşları ve oturum sahipleri.
 • Görevli olarak seyahaht eden gemiciler
 • Eğitim amaçlı seyahatini kanıtlayabilen öğrenciler,
 • Yolcular 10 gün karantinaya tabi olabilirler.
  Karantinadan muaf yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren İngilizce veya Lehçe COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech.
  o Daha fazla muafiyet için tıklayınız.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 ROMANYA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Romanya İstanbul Bükreş Başladı

 

 • Romanya'ya seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: 
  o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • PCR test istenmemektedir.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız
 • Romanya’ya aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Romanya tarafından verilen ve süresi dolan oturma izinleri, 11 Ağustos 2021 tarihi baz alınarak 90 gün uzatılmıştır.


HEMEN UÇUŞ ARA

 

 RUSYA FEDERASYONU

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Rusya
İstanbul
Moskova
Başladı
Rusya
İstanbul
Grozni
Başladı
Rusya
İstanbul
Mineralnye Vody
Başladı
Rusya
İstanbul St.Petersburg
Başladı
Rusya
İstanbul
Krasnodar
Başladı
Rusya
Antalya
Krasnodar
İleri tarihte duyurulacaktır
Rusya
İzmir
Moskova
İleri tarihte duyurulacaktır
Rusya
Antalya
Moskova
Başladı
Rusya
Gaziantep
Moskova
İleri tarihte duyurulacaktır
Rusya
Dalaman
Moskova
Başladı
 
 • Rusya'ya seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
  oRusya vatandaşları linkteki formu doldurmalı ve varışlarından itibaren 3 gün içerisinde negatif PCR testlerini web adresine yüklemeliler. Link için Tıklayınız.
  oHavalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Rusya vatandaşları hariç seyahat edecek tüm misafirlerin varış itibari ile 0-72 (3 gün) saat içerisinde Rusça veya İngilizce olarak alınmış negatif PCR testi olmalıdır.
  o Noter tasdikli Rusça tercümesi olan PCR testi kabul edilmektedir.
 • Rusya'ya aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.
 • Rusya Federasyonu vatandaşları,
 • Rusya’ya ait (pasaport şeklinde) oturum izni olan kişiler.
  o Pasaport içerisinde kaşe olarak olan süreli oturumlar kabul edilmez. (Aşağıdaki maddede bulunan ülke listesindekiler hariç)
 • Türkiye, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Belçika, Bulgaristan, Çin Hırvatistan, Küba, Kıbrıs, Mısır, Etiyopya, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İrlanda, İtalya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore, Kırgızistan, Lübnan, Lihtenştayn, Lüksemburg, Maldivler, Malta, Mauritius, Meksika, Fas, Kuzey Makedonya, Portekiz, Katar, Suudi Arabistan, Sırbistan, Seyşeller, Singapur, Sri Lanka, İsviçre, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Özbekistan, Venezuela ve Vietnam vatandaşları. (Rusya vize kurallarını karşılamaları şartıyla)
 • Rus vatandaşı ile evliliklerini ve birinci derece akrabalıklarını ispatlayabilecek kişiler,
 • Türkiye Cumhuriyeti oturum izni olan diğer ülke vatandaşları (Rusya vize kurallarını karşılamaları şartıyla)
 • Rusya Federasyonu'nda bulunan diplomatik misyonlar, konsolosluklar ve uluslararası kuruluşların akredite veya atanmış çalışanları ve aile üyeleri,
 • Resmi heyet üyeleri,
 • Transit olarak seyahat edecek yolcular,
 • Kendi ülkelerine aktarmalı olarak devam eden Bağımsız Devletler Topluluğu, Abhazya Cumhuriyeti ve Güney Osetya Cumhuriyeti vatandaşları
 • Ukrayna’nın Donetsk veya Lugansk bölgelerinde ikamet ettiğini kanıtlayan Ukrayna vatandaşları veya vatansız yolcular,
 • Rusya’ya yüksek vasıflı spor uzmanları olarak girecek veya Rusya’da gerçekleştirilen spor faaliyetlerine katılacak yolcular,
 • Rusya’da tedavi olacaklarını kanıtlayan yolcular,
 • Yakın bir akrabasının ölümü ile ilgili olarak verilen diplomatik, ticari veya normal vizelerin yanı sıra Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın özel kararı ile verilen vizelere sahip kişiler,
 • Yakın bir akrabasının ölümü ile ilgili olarak seyahat edecek kişiler, ölüm belgesinin kopyalarını ve aile ilişkilerini doğrulayan bir belgeye sahip vizesiz seyahat edebilen ülkelerden yolcular,
 • İlişki durumunu onaylayan belgenin bir kopyasının sunulmasına tabi olarak aile üyeleri (eşler, ebeveynler, çocuklar, evlat edinen ebeveynler, evlat edinilmiş ebeveynler, evlat edinilmiş veliler), Rusya vatandaşlarının vekilleri ve mütevellileri olan yolcular,
 •  Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA 

 

  SIRBİSTAN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Sırbistan İstanbul Belgrad Başladı
 
 • Sırbistan'a seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.
Sizin yapmanız gerekenler: Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Sırbistan’a seyahat edecek tüm yolcuların 0-48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf olanlar :
  o Sırbistan vatandaşları

  o Sırbistan’a ait oturumu olan yabancı vatandaşlar
  o Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Gürcistan, Yunanistan, Macaristan, Lübnan, Moldova, Fas, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Tunus, Türkiye veya Birleşik Arap Emirlikleri tarafından verilen COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular ve refakatinde seyahat eden 18 yaşından küçük yolcular. 
  o Varıştan en az 14 gün, en fazla 6 ay önce düzenlenmiş ve Andorra, Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Almanya, Yunanistan, Lüksemburg, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovenya, İspanya, İsviçre, Tunus, Türkiye veya ABD tarafından verilen COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular,

  o Refakat eden yetişkinin testi olması halinde 12 yaşından küçük çocuklar
  o Sırbistan Ticaret Odası tarafından alınmış bir e-posta onayı ile seyahat eden yolcular,

  o Resmi görev evrağı ile seyahat eden yabancı asker, polis veya diğer güvenlik hizmetleri üyesi
  o Kimlik kartı olan Kosova vatandaşları,
  o 12 ile 18 yaş arasındaki yolcular. Varıştan sonraki 48 saat içinde bir antijen veya RT-PCR testi yaptırmalıdırlar,
  o Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Macaristan, Karadağ, Kuzey Makedonya’dan gelen yolcular,
  o 12 saatten az transit devamı olan yolcular,
  o Sırbistan'da öğrenim gören Hırvatistan uyruklu öğrenciler.
  o 0-48 saat içinde alınmış antijen testi olan Slovenya vatandaşları.

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Varış öncesi 0-48 saat içinde alınmış PCR testi olmayan Sırbistan vatandaşları ve oturum sahibi yolcular 10 günlük ev karantinasına tabidir.
 • Hindistan'dan gelen yolcular, uçuşlarından önce “www.e-zdravlje.gov.rs” adresinden "Yabancılar Gözetleme Kaydı" formu doldurmalıdır ve "Kabul Beyannamesi" doldurup imzalamalı ve varışta ibraz etmelidir. Forma “https://tinyurl.com/yjm9fy3z” adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız


 HEMEN UÇUŞ ARA 

 

 SUUDİ ARABİSTAN
Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Suudi Arabistan
İstanbul
Cidde
İleri tarihte duyurulacaktır.
Suudi Arabistan
İstanbul
Riyad
İleri tarihte duyurulacaktır.
 • Sizin yapmanız gerekenler: Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir. Önleyici tedbirler bilgilendirme yazısı uçak içerisinde dağıtılacaktır.

 • Yolcular karantinaya tabidir.
  Muaf yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.

 • Varıştan en az 14 gün önce alınmış bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular, https://muqeem.sa/#?vaccine-registration/home adresinde bulunan kayıt aşılama bilgi formunu doldurmalıdır.

 • Tawakkalna Uygulamasını indirmeli ve kişisel bilgilerini göndermelidir.
 • Yolcular cep telefonundan kayıt ve numarasını içeren basılı sertifika sunmalıdır. Yukarıda belirtilen web sitesi üzerinden pasaport numarası kullanarak kaydın doğrulanması gerekmektedir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Suudi Arabistan’a seyahat edecek tüm yolcuların 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.(Suudi Arabistan vatandaşları ve 8 yaşından küçük çocuklar hariç)
  o Çocukların PCR test yaptırmaları için uygun yaşın belirlenmesinde geldikleri ülkelerin farklı uygulamaları ve düzenlemeleri dikkate alınmalıdır.

 •  Suudi Arabistan’a aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

  o   Suudi Arabistan vatandaşları.

  o   Suudi Arabistan oturumu olanlar.
  -  Suudi Arabistan vatandaşlarının ev işçileri. Onlara sponsoru eşlik etmelidir.

  o   Suudi Arabistan’a ait giriş, çıkış, ikame, aile ziyaret ve iş vizesi olanlar

  o   Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Umman vatandaşları.
  - Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının ev işçileri. Onlara sponsor veya sponsorun birinci derece aile üyelerinden biri eşlik etmelidir.

 •  Yolcuların COVID-19 masraflarını karşılayacak sağlık sigortası olmalıdır.
  o Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları ve oturumu olanlar muaftır.
 •  Yolcular karantinaya tabidir.
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna, Pfizer-BioNTech 1 doz Janssen Covid 19 aşı sertifikasına sahip olanlar yolcular muaftır.

 • Kısıtlamalar:
 • Son 14 gün içerisinde Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan Güney Afrika veya Türkiye’de bulunmuş ya da bu ülkeleri transfer olarak kullanan yolcular seyahat edemez.
  Muaf Yolcular:
  - Suudi vatandaşları, diplomatlar, sağlık pratisyenleri ve aileleri 14 gün süreyle evlerinde karantinaya alınacaktır.
 • Son 14 gün içerisinde Etiyopya, Birleşik Arap Emirlikleri veya Vietnam’da bulunmuş ya da bu ülkeleri transfer olarak kullanan yolcular seyahat edemez.
  Muaf tutulan yolcular: Suudi vatandaşları ilgili otoritelerden ön onay izin belgesi ile kabul edilir.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

 HEMEN UÇUŞ ARA 

 UKRAYNA

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Ukrayna
Ankara Kyiv Başladı
Ukrayna
İstanbul Kharkiv Başladı
Ukrayna
İstanbul Lviv Başladı
Ukrayna
İstanbul
Zaporijya Başladı
Ukrayna
İzmir Kyiv Başladı
Ukrayna
İstanbul Odesa Başladı
Ukrayna
Ankara Odesa Başladı
Ukrayna
Muğla Kyiv Başladı
Ukrayna
Dalaman Kyiv Başladı
Ukrayna
Gazipaşa Kyiv Başladı
Ukrayna
Muğla Lviv Başladı
Ukrayna
İstanbul Kherson Başladı
Ukrayna
Muğla Zaporijya Başladı
Ukrayna
Muğla Kharkiv Başladı


 • Ukrayna'ya seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız gerekenler: Yolcuların uçuş öncesi ‘ACT AT HOME’ uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Android & iOS
o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

 • Hindistan, Portekiz, Rusya veya Birleşik Krallık’tan gelen yolcular varışta bir COVID-19 hızlı antijen testine tabidir.
 • Hindistan, Portekiz, Rusya Fed, Birleşik Krallık’tan gelen veya son 14 gün içinde en az 7 gün bu ülkelerden kalan yolcular kendilerini izole edilebilir.
 • COVID-19 pozitif sonucu olan Ukrayna vatandaşları ve oturum sahipleri karantinaya tabidir.
 • Ukrayna vatandaşları ve daimi(Permanent ibareli) oturma izni sahipleri, Hindistan, Büyük Britanya, Rusya veya Portekiz dışında dünyanın herhangi bir ülkesinden Ukrayna'ya dönerken test ve kendi kendini tecrit etme zorunluluğundan muaftır.
 • Diğer tüm yolcular varış itibariyle 72 saati aşmayacak negatif PCR veya Antijen test sonucu ibraz etmek zorundadır.
  PCR/Antijen testinden muaf olanlar;
  oUkrayna’ya ait süresiz (Parmanent ibareli) oturumu olanlar,
  oTam aşılanmış aşı sertifikası sahibi yolcular (AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm or Sinovac),
  o12 yaş altı çocuklar,
  oDiplomatlar ve onların aile üyeleri,
  oDenizci/Gemici adamı,
  oUkrayna’da görevli olan resmi delegasyon üyeleri,
  oTaşıyıcılık faaliyetinde bulunan görevli personeller,
  oİş seyahatinde olan NATO üyeleri.
 • Son 14 gün içerisinde Hindistan’dan gelen ya da en az 7 gün kalmış olan yolcuların girişine izin verilmez.
  Muaf yolcular;
  oUkrayna vatandaşları ve oturum sahipleri,
  oUkrayna vatandaşlarının eşleri ve çocukları,
  oDiplomatik pasaport sahipleri.
 • Ukrayna vatandaşları ve süresiz (Permanent ibareli) Ukrayna oturumu olan yolcular hariç tüm yolcuların Covid-19’u kapsayan bir sağlık sigorta poliçesi olmalıdır.
  o Bu sağlık sigortası KBP, LWO ve ODS istasyonlarına varışta ücret karşılığı alınabilecektir,
  o Bu sağlık sigortası HRK, IEV, KHE ve OZH istasyonlarına varışta alınamamaktadır, sağlık sigortası olmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir,
  o Ayrıca misafirler https://visitukraine.today/ web sitesi üzerinden de sigortalarını alabileceklerdir,
 •  Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız


HEMEN UÇUŞ ARA

 

 UMMAN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Umman İstanbul Maskat Başladı
Umman Trabzon Maskat Başladı

 

 • Umman'a seyahat edecek 05.04.2021 tarihinden önce düzenlenmiş olan geçerli Umman ikamet vize sahibi  veya Son 14 gün içinde Bangladeş, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Malezya, Nijerya, Pakistan, Filipinler, Sierra Leone, Sudan, Tanzanya, Tayland, Birleşik Krallık veya Vietnam dışında bir ülkede bulunmaları halinde Umman tarafından verilen vizeye sahip Türk vatandaşları uçuşlara kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız gerekenler: Kalkış öncesi Yolcu Kayıt Formunu doldurmanız ve QR kod almanız gerekmektedir. Yolcu Kayıt Formu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
o Yolcuların ‘TARASSUD+’ ve ‘HMushrif’ uygulamasını indirmesi gerekmektedir Android & iOS 
o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Umman’a seyahat edecek bütün yolcuların varış itibari ile 0-72 saat içerisinde negatif PCR testleri olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o16 yaşından küçük yolcular,
  oCOVID-19'dan iyileştiklerini pozitif bir COVID-19 PCR testi sonucu ispat eden Umman vatandaşları. Karantina süresini tamamladıklarını kanıtlamaları gerekmektedir.
  oUmman'da akredite yabancı elçilik çalışanları ve Umman'ı ziyaret eden diplomatlar
  oUçuş ekipleri
 • Oman’a seyahat edecek tüm yolcuların SHALA platformu üzerinden 7 günlük hotel rezervasyonu olması gerekmektedir.
  oOtel Rezervasyonu için tıklayın.
  Muaf yolcular;
  oUmman vatandaşları,
  oUmman akreditasyonlu yabancı misyonlarda çalışan diplomatlar, Umman’ı ziyaret eden diplomat ve aileleri.
  o18 yaşından küçük ve 60 yaş ve üstü yalnız seyahat eden yolcular.
  oSağlık otoriteleri tarafından tıbbi durumu ile ilgili muafiyet alan hasta yolcular. Hasta kadın yolcular veya 18 yaş altı hasta yolcular için iki refakatçi ve 18 yaş üstü hasta erkek yolcular için bir refakatçi muaftır.
  oTüm tıbbi ve tıbbi yardım kategorileri (doktorlar ve hemşireler, laboratuvarlar ve röntgen teknisyenleri, eczacılar vb. gibi kamu ve özel sağlık sektörlerinde çalışan tüm sağlık hizmeti sağlayıcıları dahil) ve aile üyeleri zorunlu kurumsal karantinadan muaftır. Varışlarında ev karantinasına tabidirler.
  oYardım ve Barınma sektörü tarafından ön onayı olan Özel izolasyon merkezi izni olan yolcular.
  oKabin ekibi, Sağlık Bakanlığı tarafından alınan ihityati tedbirlere tabidir.
  oAcentası tarafından verilen,Umman’da kalacağı süre boyunca otel ayarlanacağını belirten bir mektup ile seyahat eden gemi adamları.
 • Umman’a aşağıdaki koşullara uygun olan yolcular kabul edilmektedir.

 • Umman vatandaşları ve Umman oturum sahipleri,

 • 05.04.2021 tarihinden önce düzenlenmiş olan geçerli Umman ikamet vize sahipleri,

 • Görev için giden diplomatik pasaport sahipleri,

 • Son 14 gün içinde Arjantin, Bangladeş, Brezilya, Etiyopya, Endonezya, Hindistan, Irak, İran, Kolombiya, Libya, Malezya, Nijerya, Pakistan, Filipinler, Sierra Leone, Sudan, Tanzanya, Tayland, Tunus, Birleşik Krallık veya Vietnam dışında bir ülkede bulunmaları halinde Umman tarafından verilen vizeye sahip yolcular.

  Kısıtlamalar:

 • Umman vatandaşlarıdışındaki bütün yolcuların en az bir aylık süresi olan ve Covid-19 tedavisini ve Umman’ı kapsayan sağlık sigortası yaptırmaları gereklidir.

 • Yolcular, varışta PCR teste tabi tutulacaklardır.
  oUçuş ekipleri ve 15 yaşından küçük yolcular için geçerli değildir.

 • Umman’a seyahat edecek tüm misafirler Yolcu kayıt Formunu doldurup, (Tarrasud +) kaydolmaları ve 25 OMR hizmet bedelini ödemeleri gerekmektedir.
  oÖdeme yapmamış misafirler kabul edilmeyecektir.
  25 OMR ödemeden muaf olan yolcular:
  o16 yaşından küçük yolcular,
  oUçuş ekipleri,
  oDiplomatlar ve aile üyeleri,

 • Umman'da akredite yabancı elçiliklerde çalışan ve Umman'ı ziyaret eden diplomatlar COVID-19 gerekliliklerinden muaftır.

 • Hindistan, Pakistan, Bangladeş, Lübnan, Sudan, Güney Afrika, Brezilya, Nijerya, Tanzania, Gana, Gine, Sierra Leone ve Etiyopya’da son 14 günde bulunan ya da transit geçen yolcular kabul edilmeyecektir.
  oUmman vatandaşları, Diplomatlar, Sağlık personelleri ve aileleri.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

 

HEMEN UÇUŞ ARA

 

 ÜRDÜN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Ürdün Ankara Amman Başladı
Ürdün Antalya Amman Başladı
Ürdün Trabzon Amman Başladı
Ürdün Dalaman Amman Başladı

 

 • Ürdün'e seyahat edecek Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Sizin yapmanız gerekenler: Yolcuların kalkış öncesi ‘AMAN’ uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Android & iOS
o Misafirlerin sahte ya da yalan beyanda bulunmaları halinde 10.000 UD ceza ödemeleri gerekmektedir.

o Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

 • Ürdün’e giriş yapacak bütün yolcuların kalkıştan önce 72 saati aşmayan negatif COVID-19 PCR testlerinin olması gerekmektedir.
 • Ürdün’ü transfer olarak kullanacak yolcuların kalkış saati itibari ile 72 saati aşmayan negatif PCR testlerinin olması gerekmektedir.
  o Planlanan transfer süresi 10 saati aşmamalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 5 yaş altı çocuklar,
  o Görev için seyahat edecek Diplomatik ve Hususi Pasaport sahipleri ve Diplomatik QR kodu olan yolcular ve aile üyeleri.

 • Bütün misafirler için Ürdün varışında başka bir test daha yapılacak ve test sonucuna göre karantina uygulanacaktır. Test ücreti 28 JOD (Ürdün Dinarı) olup varış öncesi ödemesi yapılmış olmak zorundadır. Yolcuların ödemeyi onaylayan QR kodlu bir elektronik makbuza sahip olmaları gerekir.
  Ödeme için: https://www.gateway2jordan.gov.jo/
  28 JOD (Ürdün Dinarı) ödemeden muaf yolcular;
  o5 yaş altı çocuklar,
  oGörev için seyahat edecek Diplomatik ve Hususi Pasaport sahipleri ve Diplomatik QR kodu olan yolcular ve aile üyeleri.
  oAvustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Kore, Kuveyt, Letonya , Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malezya, Malta, Fas, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Rusya Fed., Suudi Arabistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tunus, Türkiye , Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık veya ABD’den gelen ve son aşı dozunu aldıklarını belirten COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular.
 • Mısır, Irak, Filistin ya da Türkiye’den çıkış yapacak yolcuların, aşağıdaki linkte yer alan laboratuarlardan PCR testi yaptırmaları gereklidir;
  o Link için tıklayınız
 • Askeri yolcular ve aileleri aşağıdaki web sitesinden formu doldurup QR kodu almalıdır.
  o Form için tıklayınız
 • Bütün misafirlerin Ürdün için geçerli ve COVID-19 kapsayan bir sağlık sigortası olması gerekmektedir.
  Muaf Yolcular:
  oÜrdün vatandaşları;
  o5 yaşından küçükler;
  oDiplomatik veyahususi pasaport sahipleri ve diplomatik QR kodu olanlar ve aile üyeleri.
  oTedavi amacıyla seyahat eden yolcular,

Tüm yolcuların aşağıdaki şartları karşılaması gerekmektedir;

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
  Kısıtlamalar:
 • Son 14 gün içerisinde Nepal, Bangladeş, Pakistan, Butan, Myanmar ve Sri Lanka’da bulunan yolcular kabul edilmeyecektir
 • Ürdün vatandaşları ve aile üyeleri son 14 gün içerisinde Hindistan’da bulunmuş ya da transit olarak kullanmış ise tazminat formu ibraz etmeleri gerekmektedir. Kendi masraflarını karşılayacakları 14 günlük boyunca karantina uygulanacaktır.
 • Son 45 gün içerisinde Hindistan’da bulunmuş ya da transfer olarak kullanan Ürdünlü olmayan yolcular kabul edilmeyecektir.
 • Sağlık vizesi ile Jordan’a giden tüm yolcuların Özel Hastahaneler Birliği'nden onay almaları gerekmektedir
 • Ürdün’den dış hat transfer yolcularına izin verilmektedir.
  oKalkış itibari ile 72 saati aşmayan negatif PCR testi gereklidir.
  oTransfer uçuş süresi 10 saati geçmemelidir.

Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

HEMEN UÇUŞ ARA

 YUNANİSTAN

Ülke Kalkış Varış Uçuş Durumu
Yunanistan İstanbul Atina Başladı
Sizin Yapmanız Gerekenler: Yolcuların Yunanistan’a varışlarından önce  Yolcu Bilgilendirme Formu'nu doldurmaları gerekmektedir.Yunanistana varışta doldurulan formun onay e-postası ya da oluşturulan QR kod kontrol edilecektir. Aileler tek bir onay e-postası veya QR kod ile kabul edilebilir.Online QR onayı olmayan yolcular kabul edilmeyecektir.
o Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Yunanistan’a seyahat edecek bütün yolcuların varış itibari ile 0-72 saat içerisinde negatif PCR, RT-PCR testi veya en fazla 48 saat içerisinde bir Antijen testi olması gerekmektedir. Testler İngilizce, Fransızca, Almanca, Yunanca, İtalyanca, İspanyolca veya Rusça olmalıdır. Test sonucu İngilizce olmalı ve test üzerinde yolcu ismi, pasaport veya kimlik numarası olmalıdır.
  PCR ve antijen testten muaf olan yolcular;
  o12 yaş altı çocuklar,
  oKoronavirüs (COVID-19) aşı sertifikası olan yolcular. Gereken son doz varıştan en az 14 gün önce uygulanmış olmalıdır. Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça ya da Yunanca olmalıdır. Kabul edilen aşılar;
  AstraZeneca/Oxford, Johnson + Johnson/Janssen, Moderna, Novanax, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm and Pfizer-BioNTech.
  oVarıştan en az 30 gün ve en fazla 180 gün önce COVID-19 antijeni, PCR veya RT-PCR testi pozitif olan yolcular. Test sonucu İngilizce, Fransızca, Almanca, Yunanca, İtalyanca, İspanyolca veya Rusça olmalıdır.
  oTestin pozitif çıkmasından en az 30 gün sonra verilen bir COVID-19 iyileşme sertifikası. Sertifika, ilk olumlu sonuçtan sonra en az 30 gün ve en fazla 180 gün geçerli sayılır.
  oMontenegro vatandaşları ve oturum sahipleri. (12 yaş üzeri bütün yolcuların varıştan önce 72 saat içerisinde alınmış bir COVID-19 PCR veya RT-PRC testi yada son doz varıştan en az 14 gün önce alınmış COVID-19 aşı sertifikası olmalıdır.)
 • Yolcular Yunanistan’a varışta COVID-19 hızlı teste tabi tutulabilir.
 • Yolcular varışta 10 günlük öz karantinaya tabidir. Daha fazla detay için: https://travel.gov.gr/
 • Tüm yolcuların aşağıdaki şartları karşılaması gerekmektedir;
 • Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre vatandaşları ve onların aile üyeleri;
 • İngiltere vatandaşları ve İngiltere oturumuna sahip olanlar;
 • Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Kanada, Çin (Halk Cumhuriyeti), İsrail, Japonya, Ürdün, Kore (Cumhuriyeti), Kosova, Kuveyt, Lübnan, Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Katar, Rusya, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, ABD, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri ve Vatikan vatandaşları ve oturum sahipleri, (Yunanistan vize kurallarını karşılanması şartı ile)
 • Yunanistan oturumu olan yolcular. Oturum uzatma başvuru evrağı sadece Yunanistan veya Avrupa Birliği vatandaşlarının eş veya aile üyesine atıfta bulunması şartıyla kabul edilir.
 • Avusturya, Belçika, Bulgaristan Bosna Hersek, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre veya Birleşik Krallık tarafından verilmiş oturma izni olan yolcular;
 • Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Rep.), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç veya İsviçre tarafından uzun süreli (D Tip) vizeye sahip yolcular,
 • 1 Nisan-30 Aralık 2021 tarihleri arasında süresi dolan Yunanistan’a ait oturum kartları 31 Aralık 2021 tarihine kadar kabul edilecektir.
 • 1 Ağustos 2021-31 Mart 2021 tarihleri arasından süresi dolan Yunanistan’a ait oturum kartları 8 ay uzatılmıştır.
 • Tıbbı ve Hemşirelik personeli, Araştırmacılar ve Sağlık meslek mensubları, ülkeye giriş için uygun mesleki durumlarını kanıtlayan veya ülkeye giriş faaliyetle ilgili olduğunu kanıtlayabilenler,
 • Hükümet üyeleri,
 • Diplomatik heyet veya Konsolosluk yetkilileri ve heyet üyeleri, Uluslaraarası ve Avrupa kuruluşlarının üyeleri, Görev yapan İnsani yardım kuruluşlarının üyeleri,
 • Taşımacılık sektörünce çalışan personel, Tır şoförleri, nakliye için gerekli destek personeli,
 • Tarım alanında çalışan mevsimlik işçiler,
 • Uçak mürettebatı
 • Öğrenciler,
 • Askeri personeller,
 • Gemici/Denizci adamı.
 • Yolcular varışta hızlı COVID-19 testine tabi tutulabilir.
 • Yolcular 10 güne kadar kendini izole edebilir.

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

HEMEN UÇUŞ ARA

 

Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
Whatsapp İletişim Hattı