SAYFA BAŞINA DÖN

Mobil Biniş Kartı (Barkod) Nedir?

Mobil biniş kartı (barkod) hem web sitesi hem de mobil platformlardan yapılan check-in işlemlerinde temin edilebilir bir kare koddur. 

  • Web üzerinden www.flypgs.com veya cep telefonlarından mobile.flypgs.com mobil sitesi veya Pegasus’un i-Phone, Android ve i-Pad uygulamaları üzerinden check-in işlemine başlanır.
  • Check-in menüsüne tıklanır.
  • Rezervasyon Kodu (PNR), Ad ve Soyad bilgileri girilerek check-in'e uygun uçuşlar sorgulanır.
  • İlgili uçuş seçilerek, check-in işlemi, sayfadaki adımlar takip edilerek tamamlanır.
  • Check-in işlemi tamamlandıktan sonra Cep Telefonu ve E-posta bilgilerinin girileceği sayfa gelir. Buraya bilgiler girilir ve onaylanır.
  • Verilen cep telefonu ve e-posta adresine uçuş bilgilerini ve mobil biniş kartı (barkod) linkini içeren mesaj (SMS ve/veya e-posta) gönderilir.
  • Gelen linke tıklandığında biniş kartı yerine kullanılabilecek olan mobil biniş kartı (barkod) açılır.
  • Bagajı olmayan misafirler bu mobil biniş kartını (barkodu) güvenlik geçişlerindeki görevlilere ve uçağa girmeden önce boarding işlemi yapan görevlilere göstererek hızlı ve kolayca geçiş sağlarlar.
  • Pegasus misafirlerinin, check-in sonrasında gönderilen mobil biniş kartı (barkod) linkini açabilmeleri için cep telefonundan internet erişimi (EDGE, 3G, GPRS veya WI-FI gibi) sahibi olmaları gerekiyor.

Mobil Barkod

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.