İstanbul Atatürk Havalimanı

İstanbul Atatürk Havalimanı

Pegasus uçuşunuz öncesinde ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız İstanbul Atatürk Havalimanı ulaşım bilgileri, araç kiralama hizmeti, otopark ve otel rezervasyonu gibi detayları sizin için derledik.

Türkiye’de 1900’lerin başında havacılığın başladığı ilk yer olan Atatürk Havalimanı, İstanbul’un Avrupa yakasında hizmet vermektedir. Eski adı Yeşilköy Havalimanı olan Atatürk Havalimanı, 1953 yılından bu yana uluslararası havaalanı statüsünde yolcuları ağırlamaktadır.

Atatürk Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

İstanbul’un geniş ulaşım ağı havalimanı ile şehir merkezi arasında pek çok farklı alternatif sunmaktadır. Sabah 6’den gece 12’ye kadar toplu taşıma araçları ile ucuz ve kolay bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metro

M1 A Yenikapı - Atatürk Havalimanı metro hattını kullanarak terminale gidebilirsiniz. Bu metro hattının Marmaray ile bağlantılı olması sayesinde Asya kıtasından da aktarmalı bir şekilde alana ulaşabilirsiniz. Ayrıca T1 Kabataş - Bağcılar tramvay hattından M1 A metro hattına aktarma yaparak da havalimanına gidebilirsiniz.  

Otobüs

İETT belediye otobüsleri ile şehrin belli noktalarından Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. TH1 Taksim - Atatürk Havalimanı otobüs hattı kullanabileceğiniz güzergahtaysa bunu tercih edebilirsiniz. Ayrıca H1 nolu otobüsleri kullanarak İstanbul Yeni Havalimanı’na da tek vesait ile ulaşabilirsiniz.  

HAVABUS

Taksim - Atatürk Havalimanı arasında servis hizmeti veren HAVABUS otobüsleri terminale ulaşmak için bir diğer toplu taşıma seçeneğiniz. Sabah 4’ten gece 1’e kadar her yarım saatte bir hareket eden servislerle uçuşunuza yakın bir saatte alana varabilirsiniz. Yalnız İstanbul trafiğini ve havaalanındaki kontrolleri göz önünde bulundurmayı unutmayın.  

Taksi

Atatürk Havalimanı’na gitmek için terminal çıkışında sizi bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz.

 

Not: Bilgiler Ocak 2019 tarihinde güncellenmiştir. Lütfen resmi kaynaklardan bilgilerin güncelliğini teyit etmeyi unutmayın.

Atatürk Havalimanı Hakkında Bilgiler

Bulunduğu Ülke: Türkiye

Bulunduğu Şehir: İstanbul

Havalimanı Kodu: IST  

Terminal içerisinde iç ve dış hat yolcularının her türlü ihtiyacını karşılayabilmeleri için pek çok hizmet sunulmaktadır. Restoranlar, ATM’ler, bilgi bürosu ve posta ofisi, çocuk bakım odası, sağlık ve turizm konularında bilgi alabileceğiniz bölümler, exchange ofisi, VIP salon, araç kiralama, konferans salonu, ücretsiz Wi-Fi, mescit, buluşma noktası vs. havaalanında yararlanabileceğiniz alan ve hizmetlerden bazılarıdır.

İstanbul Otel Rezervasyonu

Nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce İstanbul uçak bileti sayfamızı ziyaret ederek, önce şehirde sizi bekleyen tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri keşfedebilir; ardından size en uygun tarih aralığındaki uçak bileti fiyatlarını listeleyerek seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


REZERVASYON YAP

Atatürk Havalimanı Otopark

İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı uçuşlarınızda ya da birini karşılamak için havaalanına özel aracınız ile geldiğinizde otopark hizmetinden yararlanmak için, önceden flypgs.com üzerinden online otopark rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

OTOPARKTA YERİNİ AYIRT

Atatürk Havalimanı Araç Kiralama

Ayrıca iş seyahati ya da tatil için İstanbul’a geldiğinizde şehir içi ulaşım için daha konforlu bir seçeneğini değerlendirmek isterseniz, Pegasus ayrıcalıkları ile araç kiralayabilirsiniz.

ARAÇ KİRALA

Atatürk Havalimanı İletişim

Adres: Yeşilköy Mahallesi, 34149 Bakırköy/İstanbul

Telefon: (0212) 463 30 00

Web sitesi: http://ataturkairport.com/

İstanbul Yakınındaki Diğer Havaalanları

Yazdır
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.