Adıyaman Alışveriş Rehberi: Adıyaman'dan Ne Hediye Alınır?

Anadolu’nun ve hatta dünyanın en özel dağlarından birine, Nemrut’a ev sahipliği yapan Adıyaman’da alışveriş de bu tarihi bölge etrafında şekilleniyor denilebilir. Komagene Krallığı’ndan bugüne kalan Nemrut Dağı’ndaki devasa heykellerin örneklerinin yer aldığı Nemrut heykelleri ve yörenin tarihinin anlatıldığı Nemrut rehber kitapları, “Adıyaman’dan ne alınır?” sorusuna verilecek ilk cevaplar.


Adıyaman’ın tarihi eserleri dışında köklü el sanatları geçmişi de ziyaretçilerin dikkatini fazlasıyla çekiyor. Şehir merkezindeki Kapcami Mahallesi’nde yer alan Tarihi Oturakçı Pazarı’nda, halı, kilim, bez bebek, heybe ve Nemrut heykelleri, nakışlı motifleri ile yatak örtüsü ya da perde olarak kullanılabilen cicim, Adıyaman el sanatlarının en güzel örneklerini sunmak için sizi bekliyor. Ayrıca Adıyaman’dan alınabilecek hediyelik eşyalar dışında fıstıklı muska, kesme, pekmez, cevizli sucuk ve pestil gibi yöresel lezzetler de sevdiklerinize tatlı sürprizler sunmanızı sağlayabilir. Bu lezzetler için Adıyaman semt pazarlarına uğrayabileceğiniz gibi Besni ilçesine de bir yolculuk yapabilirsiniz.


×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.