Adıyaman Alışveriş Rehberi: Adıyaman'dan Ne Hediye Alınır?

Anadolu’nun ve hatta dünyanın en özel dağlarından birine, Nemrut’a ev sahipliği yapan Adıyaman’da alışveriş de bu tarihi bölge etrafında şekilleniyor denilebilir. Komagene Krallığı’ndan bugüne kalan Nemrut Dağı’ndaki devasa heykellerin örneklerinin yer aldığı Nemrut heykelleri ve yörenin tarihinin anlatıldığı Nemrut rehber kitapları, “Adıyaman’dan ne alınır?” sorusuna verilecek ilk cevaplar.


Adıyaman’ın tarihi eserleri dışında köklü el sanatları geçmişi de ziyaretçilerin dikkatini fazlasıyla çekiyor. Şehir merkezindeki Kapcami Mahallesi’nde yer alan Tarihi Oturakçı Pazarı’nda, halı, kilim, bez bebek, heybe ve Nemrut heykelleri, nakışlı motifleri ile yatak örtüsü ya da perde olarak kullanılabilen cicim, Adıyaman el sanatlarının en güzel örneklerini sunmak için sizi bekliyor. Ayrıca Adıyaman’dan alınabilecek hediyelik eşyalar dışında fıstıklı muska, kesme, pekmez, cevizli sucuk ve pestil gibi yöresel lezzetler de sevdiklerinize tatlı sürprizler sunmanızı sağlayabilir. Bu lezzetler için Adıyaman semt pazarlarına uğrayabileceğiniz gibi Besni ilçesine de bir yolculuk yapabilirsiniz.


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.