Antalya Alışveriş Rehberi: Antalya'da Nereden Ne Alınır?

Antalya’da alışveriş için gidilebilecek birçok yer var. Sahil kenarı sokaklarındaki butik mağazalar, şık takı eşyaları satan seyyar satıcılar ve caddelerde kurulan pazarlar; Antalya alışveriş dünyasının vazgeçilmez öğeleri. Daha fazla seçenek görmek isteyenler için de Antalya alışveriş merkezleri var.

Türkiye’nin 5. en kalabalık kenti ve en önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya’da alışveriş için de birçok farklı alternatif bulunmakta. Aradığınız her şeyi bir arada bulabileceğiniz geniş alışveriş merkezlerinden ara sokaklardaki hediyelik eşyacılara kadar farklı alternatifler sunan Antalya’da alışveriş de çok keyifli olacak.

Kaleiçi

Antalya’nın en eski bölgelerinden Kaleiçi, günümüzde şehrin kalbi konumunda. Bu bölge turist potansiyeli ile orantılı olarak otantik alışveriş açısından da zengin. Lüle taşı pipolardan, Şile bezi elbiselere birçok ürünü bu sokaklarda bulabilirsiniz.

Antalya Çarşısı

Antalya Çarşı, aslında şehir merkezi. Burada yerel satıcılardan restoranlara, Antalya alışveriş dünyasıyla ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

Kalekapısı ve Belediye İşhanı civarı

Günlük hayatın akıp gittiği bu çarşıda her şeyi bulmak mümkün. Buralardayken atlamamanız gereken bir dükkân var; enfes ve çok çeşitli reçelleriyle Yenigün. Antalya’nın turunçgil reçellerinin yanı sıra karpuz kabuğu ve patlıcan reçeli gibi lezzetleriyle de tanışmalısınız.

Shemall

Antalya’nın özellikle yaz aylarındaki sıcağı, alışverişi de daha çok alışveriş merkezlerinde mümkün kılıyor. Shemall bunlardan biri.

Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cd. No:3, Muratpaşa

Tel: 0 242 323 4747

http://www.shemall.com.tr/

Terracity

Şehrin alışveriş merkezlerinin en lüksü. Büyük markaların ürünlerini bulabileceğiniz Terracity, daha çok üst gelir grubunun tercihi.

Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cd. no:55, Muratpaşa

Tel: 0 242 318 1818

http://www.terracity.com.tr/

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü

Bu enstitünün şehrin göbeğinde bulunan devasa narenciye bahçelerinde üretilen meyve sebzelerin, onlardan üretilmiş reçellerin satıldığı bir de mağazası bulunuyor. İstediğiniz her ürünü her an bulamasanız da bu bahçeleri ucundan da olsa görmek için mutlaka uğrayın deriz. Hem de ürünler oldukça hesaplı.

Adres: Demircikara Mah. Paşa Kavakları Cad. No: 11

Tel: 0242 321 67 97

https://arastirma.tarim.gov.tr/batem

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.