SAYFA BAŞINA DÖN

Antalya Şehir Rehberi

Antalya, deniz kum güneş üçlüsünün muazzam bir kombinasyonunu sunmasının yanı sıra Antik çağ kalıntılarına ilgi duyanlar için de mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Antalya, Türkiye’nin en büyük yedinci şehri ve Akdeniz sahili boyunca uzanan şehir, tarihi mirası, doğal güzellikleri ve uçsuz bucaksız plajlarıyla Türkiye’nin turizm cenneti...

Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen şehrin en güzel zamanları için Antalya uçak biletini  mayıs, haziran, eylül ve ekim ayları için alarak bölgenin doğal güzelliklerinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Antalya’da tatil yapmak, denizi, kumu ve güneşi tanımak demek. Belki de Antalya sahillerinin yılın her dönemi talep görmesinin nedeni budur. Bu üçlüyle tanışan gezginler, Antalya’nın muhteşem iklimini ve sıcacık denizini, çevrelerine anlatarak Antalya’nın ününü oluşturmuşlardır. Bilemeyiz ama şu bir gerçek ki Türkiye’nin en gözde tatil yeri, Antalya.  

Antalya’da Ulaşım

Pegasus Hava Yolları’nın bir gün içinde birden fazla Antalya seferi ile dilediğiniz herhangi bir gün herhangi bir saatte Antalya’ya uçmak çok kolay. Antalya Havalimanı, 1 Nisan 1998'den beri hizmet veriyor. Günümüzde iç ve dış hatlar terminalleriyle yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Şehir merkezine oldukça yakın olan bu havalimanından şehre ve beldelere ulaşmak için çeşitli yollar kullanılabilir. Bunlar içinde en pratiği Havaş. Antalya Otogarı’na uğrayan otobüsler sayesinde beldelere ulaşım da çok kolay. Antalya toplu taşıma sistemini incelemek için şu linke tıklayabilirsiniz: http://www.antalya-ulasim.com/

Antalya’da ulaşım için diğer bir seçenek de taksi kullanmak. Şehirde görülmedik yer bırakmayıp rahatından ödün vermek istemeyenlerdenseniz, sizin için en doğru seçenek flypgs.com üzerinden araç kiralamak olacak.

 

Önemli Telefonlar

Şehir kodu: 242

İl Turizm Müdürlüğü:    0 242 247 76 60

Turizm Danışma Bürosu: 0 242 241 17 47

Jandarma: 156

Polis: 155

Acil: 112

İtfaiye: 110  

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.