Antalya Şehir Rehberi

Antalya, deniz kum güneş üçlüsünün muazzam bir kombinasyonunu sunmasının yanı sıra Antik çağ kalıntılarına ilgi duyanlar için de mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Antalya, Türkiye’nin en büyük yedinci şehri ve Akdeniz sahili boyunca uzanan şehir, tarihi mirası, doğal güzellikleri ve uçsuz bucaksız plajlarıyla Türkiye’nin turizm cenneti...

Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen şehrin en güzel zamanları için Antalya uçak biletini mayıs, haziran, eylül ve ekim ayları için alarak bölgenin doğal güzelliklerinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Antalya’da tatil yapmak, denizi, kumu ve güneşi tanımak demek. Belki de Antalya sahillerinin yılın her dönemi talep görmesinin nedeni budur. Bu üçlüyle tanışan gezginler, Antalya’nın muhteşem iklimini ve sıcacık denizini, çevrelerine anlatarak Antalya’nın ününü oluşturmuşlardır. Bilemeyiz ama şu bir gerçek ki Türkiye’nin en gözde tatil yeri, Antalya.

Antalya’da Ulaşım

Pegasus Hava Yolları’nın bir gün içinde birden fazla Antalya seferi ile dilediğiniz herhangi bir gün herhangi bir saatte Antalya’ya uçmak çok kolay. Antalya Havalimanı, 1 Nisan 1998'den beri hizmet veriyor. Günümüzde iç ve dış hatlar terminalleriyle yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Şehir merkezine oldukça yakın olan bu havalimanından şehre ve beldelere ulaşmak için çeşitli yollar kullanılabilir. Bunlar içinde en pratiği Havaş. Antalya Otogarı’na uğrayan otobüsler sayesinde beldelere ulaşım da çok kolay. Antalya toplu taşıma sistemini incelemek için şu linke tıklayabilirsiniz: http://www.antalya-ulasim.com/

Antalya’da ulaşım için diğer bir seçenek de taksi kullanmak. Şehirde görülmedik yer bırakmayıp rahatından ödün vermek istemeyenlerdenseniz, sizin için en doğru seçenek flypgs.com üzerinden araç kiralamak olacak.

 

Önemli Telefonlar

Şehir kodu: 242

İl Turizm Müdürlüğü: 0 242 247 76 60

Turizm Danışma Bürosu: 0 242 241 17 47

Jandarma: 156

Polis: 155

Acil: 112

İtfaiye: 110

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.