SAYFA BAŞINA DÖN

Barselona Gece Hayatı

Barselona’da Gece Hayatı


İspanya gece hayatının merkezi Barselona, tüm dünyadan eğlencenin tutkunlarının Avrupa tatillerindeki uğrak yeri. Barselona gece kulüpleri neredeyse haftanın her günü doluyor, dönemin en yetenekli DJ’leri ve müzisyenleri bu mekânlarda performans sergiliyor.


Barselona geceleri her zaman parıldıyor. 4 milyonluk nüfusuyla Katalanların şehrinde partiler sabaha taşıyor. Akdeniz’in esintileriyle beraber tüm dünyadan insanlarla sosyalleşebileceğiniz Barselona barları, sahil kentini renklendiriyor.


Latin müzikleri eşliğinde tutkulu dansların hiç bitmediği Barselona eğlence hayatında gidebileceğiniz birçok mekân var ve çoğu La Rambla (Las Ramblas olarak da biliniyor fakat bu yanlış bir kullanım) caddesine konumlanmış. La Rambla, biraz İstiklal Caddesi’ne benziyor ama çok daha büyük ve iyi düzenlenmiş. Cadde boyunca pandomim sanatçıları, sokak müzisyenleri ve jonglörler sıralanmışlar, elinizde içecekle yürürken onları izlemek aşırı keyifli oluyor.


Barselona gezi rehberinde göremeyeceğiniz bir noktayla sizi uyaralım, şehirde çok fazla yan kesici var. Bu tür insanlar özellikle akşamları sokakların kalabalık olmasından faydalanarak hırsızlık yapıyorlar. Gideceğiniz mekânlara yürürken her zaman dikkatli olun, böylece olası sorunların önüne geçmiş olursunuz. Yeni insanlarla tanışırken biraz şüpheci davranmakta fayda var, yan kesiciler sürekli yabancıları gözlemledikleri için ilk başta çok iyi niyetli ev sahipleri gibi yaklaşabiliyorlar.


La Rambla ulaşımını metro ile sağlayabilirsiniz; yeşil hatlı (L3) ya da kırmızı hatlı (L1) metrosuna binerek Catalunya durağında inerseniz caddenin başlangıcına varmış olursunuz. Şehrin önemli noktalarını gözlemleyebileceğiniz Barselona turu atan Barcelona Tours Bus ve havalimanı ulaşımı sağlayan Aerobus da burada bulunuyor.


Barselona’da gece hayatı 12.00’den sonra başlıyor. Özellikle 01.00’den sonra kulüp ile barların dans pistleri insanlarla dolup taşıyor ve Katalanların ışıltılı şehri, İspanya gecelerini aydınlatıyor.


Barselona gece hayatı çok pahalı değil, üstelik sizin için gizli bir ipucumuz var: Barcelona Parties.


Bu web sitesine üye olarak birçok partiye bedava giriş hakkı ve eğlence mekânlarından indirimler kazanabilirsiniz.

barselona-gece-hayati


Razzmatazz


Avrupa’nın en iyi gece kulüplerinden Razzmatazz, eski bir fabrikanın yeniden restore edilmesiyle oluşturulmuş üç katlı mükemmel bir eğlence mekânı. Her katında farklı müzik türlerinde yetenekli DJ ve sanatçılar sahne oluyor, ayrıca birçok bağımsız müzik festivali burada yapılıyor.


Razzmatazz’a en kısa yoldan kırmızı hatlı metroyu (L1) kullanarak gidebilirsiniz, Marina durağında inmeniz gerekiyor. Sarı hatlı metroyu (L4) da kullanabilirsiniz, Bagotell durağı oraya çok yakın. Razzmataxx’a giriş ücreti 17 euro (2016) ve içkiler Barselona standartlarına göre biraz pahalı olsa da mekânın kalitesi buna değiyor.


Razzmatazz cumadan pazara saat 23.00-06.30 arasında açık ama 24.00’ten sonra insanlar buraya gelmeye başlıyor. En yoğun saatleri 02.00’den sonra başlıyor.
Adres: Almogàvers, 122, 08018 Barselona, İspanya
Telefon: +34 933 20 82 00


Club Catwalk


Olağanüstü manzarasıyla ön plana çıkan Catwalk, Barselona’nın popüler mekânlarından. İki katlı gece kulübünün alt katında House müzik, üst katında ise R&B ve Funk müzik türü çalınıyor. Barselona eğlence hayatının popüler mekânı Club Catwalk’e giriş ücretli ve fiyatlar 15 ile 20 euro arasında değişiyor. Kulübün kapasitesi 1000 kişi ve hafta sonları inanılmaz kalabalık oluyor, şık giysiler içeri giriş için yardımcı olabilir.


Mekân, saat 22.30 ile 06.00 saatleri arasında açık ve metro ile kulübe ulaşabiliyorsunuz. Sarı hatlı metroya (L4) bindiğinizde Ciutadella | Vila Olímpica durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: Ramón Trias Fargas 2-4, Barselona, İspanya
Telefon: +34 932 24 07 40


Carpe Diem Lounge Club


Tam deniz kenarında bulunan konumuyla CDLC, elit zevklere uygun müzikler ve lezzetler eşliğinde serin bir Barselona akşam keyfi sunuyor. Barselona da en iyi sushi yapan yerlerden biri Carpe Diem’de de fiyatlar biraz yüksek ama yemeklerin lezzeti buna değiyor.


CDLC’de ünlü futbolculara denk gelebilirsiniz ama kulübe girmek için rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Ayrıca şık giyinmelisiniz yoksa içeri alınmayabilirsiniz.


Mekân 12.00 ile 05.00 saatleri arasında açık, sarı hatlı metroyu kullanarak oraya gidebiliyorsunuz. Ciutadella | Vila Olímpica durağında indikten sonra sahile doğru kısa bir yürüyüşle oraya varıyorsunuz.
Adres: Passeig Marítim de la Barceloneta, 32, 08003 Barselona, İspanya
Telefon: +34 932 24 04 70


Opium


Barselona’nın en çok tercih edilen eğlence mekânı Opium, özellikle 02.00’den sonra tıka basa doluyor. İspanya’nın yetenekli DJ’lerinin sahne aldığı mekânda, dünyanın dört bir yanından gelen gezginler sabaha kadar dans ediyorlar.


Opium, CDLC’ye çok yakın o yüzden aynı metro güzergahını (L4-Ciutadella | Vila Olímpica) kullanarak buraya varabilirsiniz.


Opium kıyafete önem veriyor, şık görünmüyorsanız içeri alınmayabilirsiniz. Giriş ücretli, kapıda ortalama 20 euro isteniyor.
Adres: Passeig Marítim, 34, 08003 Barselona, İspanya
Telefon: +34 932 25 91 00


Harlem Jazz Club


Güncel ve elektronik müzik pek size göre değilse Barselona’nın en yetenekli caz sanatçılarının buluştuğu Harlem Jazz Club sizi mutlu edebilir. Caz, Funk, Groove ve Gypsy müzik türlerinde canlı performansların sergilendiği barda oturacak yer bulmak zor ama kim müthiş ritimler eşliğinde kendini dansa bırakmak varken oturmak ister ki?


Harlem Jazz Club her gün 20.00-04.00 saatleri arasında açık.


Mekâna yeşil hatlı metroyu (L3) kullanarak gidebilirsiniz, Liceu durağında inmeniz gerekiyor.

Adres: Carrer Comtessa de Sobradiel, 8, Barselona, İspanya
Telefon: +34 933 10 07 55


Rubi Bar


Barselona gezinizde, el emeğiyle hazırlanmış içeceklerin enfes tatları eşiğinde çılgınlarca dans etmek istiyorsanız Rubi Bar’ı Barselona’da gidilmesi gereken yerler listenize ekleyin. Rubi Bar çoğu zaman aşırı kalabalık oluyor çünkü burada içecekler çok ucuz. Fiyatlar 3 Euro’dan başlıyor ve kokteyller için ortalama 5 euro isteniyor.


Rubi Bar’da Wi-Fi’ye pek önem verilmiyor, aklınızda bulunsun. Buradayken kendi internet paketiniz yoksa bağlanamazsınız. Zaten tüm dünyanın her yerinden burayı ziyareret gelmiş insanlarla sosyalleşirken pek ihtiyacınız olmayacak.


Rubi Bar’a gitmek için sarı hatlı metroya (L4) binerek Jaume I durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: Banys Vells, 6, 08003 Barselona, İspanya
Telefon: +34 647 73 77 07

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.