Belgrad Gece Hayatı

Belgrad’da Gece Hayatı


Parti denilince akla gelen ilk destinasyonlardan birinin Belgrad olması şaşırtıcı değil. Belgrad gece hayatı sınırsız eğlence anlayışı ve uygun fiyatlarıyla Avrupa tatilinin en gözde rotalarından.


Sırbistan gece hayatının merkezi Belgrad, yılın her mevsimi rengârenk ve kışkırtıcı. Belgrad tatilinizi yaz dönemine denk getirirseniz Sava ve Tuna nehirlerinin kesiştiği olağanüstü bölgeye konumlanmış Belgrad gece kulüplerinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Kış dönemine denk getirirseniz de şehir merkezinde bulunan Belgrad barlarında sıcak bir gecenin tadını çıkartabilirsiniz.


Belgrad geceleri, sadece gece kulüplerinde değil; şehrin tamamında yaşanan eğlenceli bir dünyayı içeriyor. Sokak müzisyenleri caddeleri notalarla şenlendirirken mekândan mekâna gezen insanların neşeli sohbetleri, sokak müzisyenlerinin şarkılarına arka plan oluyor. Kapalı ve kalabalık alanda kalmayı sevmeyen insanlar, bahar ve yaz mevsimlerinde nehir kenarında toplanıyor; kış mevsiminde ise daha çok ev partilerini tercih ediyorlar.


Eğlenceli bir Belgrad gecesi yaşamak istiyor ama nereye gideceğiniz bilmiyorsanız aşağıda sizin için birkaç önerimiz var. Ayrıca partiler Belgrad’da nerede diye merak ediyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.


Belgrad gece kulüplerinin çoğu giriş ücreti istemiyor, Belgrad ucuz mu sorusunun cevabı ise ceplerinizi sevindiriyor. Belgrad’da yeme içme fiyatları birçok yere göre inanılmaz ucuz. Belgrad gece kulüplerine gidecekseniz önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Yoksa içeri alınmayabilirsiniz. Birçok yer, kapasitesini aşan kalabalıklara maruz kaldığından dolayı Belgrad gece mekânları böyle bir sistemle çalışıyorlar.


Gece için Belgrad’da gezilecek yerler çok çeşitli, karşınızda en popülerleri:

 

belgrad-gece-hayati


Freestyler


Belgrad’ın en ünlü gece kulüplerinden Freestyler, bir yaz dönemi eğlence mekânı. Sava Nehri’nin üzerine kurulan gece kulübünde hafta sonları ve hafta içleri özel partiler düzenleniyor. Ülkenin en popüler DJ’lerinin sahne aldığı Freestyler, 800 kişilik bir kapasiteye sahip ve önceden rezervasyon yaptırmadan buraya giremiyorsunuz.


İngilizce konuşan personeli, birbirinden güzel dansçıları ve şehrin eğlenceli insanlarıyla Freestyler, Belgrad gezinizde unutamayacağınız anılar yaratacak.
Freestyler, 00.00’dan sonra kalabalıklaşmaya başlıyor ve mekân genelde 05.00’te kapılarını kapatıyor.


Freestyler’a en yakın durak, 60 numaralı otobüsün geçtiği Slavka Shlandera. Tramvayı kullanmak istiyorsanız da 7, 9, 11 ve 13 hatlarının geçtiği Staro Saimishte durağında inerek oraya yürüyebilirsiniz.
Adres: Brodarska, Belgrad 11000
Telefon: +381 62 800 2020


Tilt Club


Belgrad’ın kış mevsiminde açılan gece kulüplerinden Tilt Club, şehrin en yeni eğlence mekânı olarak göz dolduruyor. Büyüleyici ışık ve ses sistemiyle kusursuz bir gece sunan Tilt Club, kapılarını her gece 23.00’te açıyor.


Belgrad’ın en gözde bölgelerinden Beton Hala üzerine konumlanmış Tilt Club ulaşımı için 2 ve 11 numaralı tramvayı kullanabilirsiniz. Dock durağında inmeniz gerekiyor.


Bank Club


Şehrin R’n’B müzik türüne yoğunlaşmış ilk gece kulübü Bank Club, ünlü mimar ve dekoratörlerin tasarladığı müthiş mekânıyla Belgrad gece hayatına yeni bir soluk getiriyor.


Eskiden Beton Club olarak bilinen mekânın dönüştürülmesiyle Belgrad gece hayatına giriş yapan Bank Club, şehrin bir numaralı gece mekânı olmaya aday.


Beton Hala üzerinde bulunan Bank Club’a gitmek için 2 ve 11 numaralı tramvayı tercih edebilirsiniz. Dock durağında inince mekân yürüme mesafesinde.
Adres: Beton Hall, Karadjordjeva 2, Belgrad

 

belgrad-gece-hayati


Club 94


Yaz geldiğinde nehir üzerine kurulan, eğlence peşindeki Belgradlıların özellikle hafta sonları 00.00’dan sonra doldurmaya başladığı Club 94; Belgrad’da disko kültürünü devam ettiren en ünlü eğlence mekânlarından.


Zemun bölgesinde bulunan Club 94, 500 kişilik kapasiteye sahip ve çoğunlukla 00.00-04.00 arası açık.


Club 94 ulaşımı için tramvay ve otobüsleri kullanabilirsiniz; 7, 9, 11 ve 13 numaralı tramvaylara binerek Staro Saimishte durağında ya da 60 numaralı otobüsü tercih ederek Slavka Shlandera durağında inmeniz gerekiyor.


Shake ‘n’ Shake


Yaz mevsiminde Belgrad’da Sava Nehri ışıl ışıl oluyor, nehrin üzerine kurulan Belgrad gece mekânlarında eğlenen insanların sesleri, nehrin sularına karışıyor.


Shake ‘n’ Shake, Belgrad nehir barları arasında müthiş kokteylleriyle ön plana çıkıyor.


Shake ‘n Shake ulaşımı için 15 ve 84 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Ušće durağında inince kısa süreli bir yürüyüşle oraya varabilirsiniz.
Adres: Ušće бб, Belgrad 11000
Telefon: +381 (0)63 269000

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.