Belgrad'a Ne Zaman Gidilir?

Belgrad’a Ne Zaman Gitmeli ve Önemli Kurumlar


Belgard Hava Durumu


Sırbistan’ın en kalabalık bölgesi Belgrad’da dört mevsim yaşanıyor ama hava sıcaklıkları sonbahar ve kış döneminde Türkiye standartlarına göre düşük oluyor. Şehir bu dönemlerde daha soğuk iklim şartlarına sahip olsa da Belgrad gece hayatı turizmi sayesinde gezginlerin tercihi olmaya devam ediyor. Belgrad gezisini planlamadan önce Belgrad otel rezervasyonunuzu ve Belgrad uçak biletinizi erkenden alarak tatil bütçenizi ekonomikleştirebilirsiniz. Hızlı karar verilmiş bir Belgrad seyahatine çıkıyorsanız da merak etmeyin, Belgrad en ucuz tatil rotalarından biri.


Belgrad hava durumu bahar aylarında ortalama 13°C, yaz mevsiminde 21°C, kış döneminde ise 3°C civarında seyrediyor. Yaz mevsiminde Belgrad hava sıcaklığı en yüksek 28°C’yi görürken kış mevsiminde -1°C’ye kadar inebiliyor. Belgrad kışın karlı, baharlarda yağmurlu ve yaz aylarında ise güneşli bir şehir.


T.C. Belgrad Konsolosluğu


Belgrad tatilinizde her türlü danışmanlık hizmeti için T.C. Belgrad Konsolosluğuna başvurabilirsiniz. Konsolosluk hafta içi her gün 09.00-12.30 ile 14.00-18.00 saatleri arasında açık. Sırbistan resmi tatillerinde, Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk günlerinde ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ise kapalı.


Adres : Krunska 1, 11000 Belgrad
Telefon : +381 11 333 24 00
Faks : +381 11 333 24 33
Web : http://belgrad.be.mfa.gov.tr/ 
Mail : embassy.belgrade@mfa.gov.tr


Belgrad Havalimanları


Belgrad’da sivil kullanıma açık tek uluslararası havalimanı var ve onun da adı Belgrad Nikola Tesla Havalimanı.


Belgrad Nikola Tesla Havalimanı


Belgrad Nikola Tesla Havalimanı (IATA: BEG, ICAO: LYBE), Sırbistan’ın ana havalimanı olarak hizmet veriyor ve eskiden adı Surcin iken 2016 yılında değiştirilerek ünlü mucit Nikola Tesla’nın ismi verilmiş.


Nikola Tesla Havalimanından Belgrad şehir merkezi ulaşımı için otobüs, taksi ve araç kiralama gibi alternatifleriniz var. Belgrad şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından taksi ücreti ortalama 1800 Sırp dinarı tutuyor.


Havalimanından Belgrad merkez ulaşımı için ayrıca 72 numaralı otobüsü ya da 1A minibüsünü tercih edebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 40 dakika sürüyor.
Nikola Tesla Havalimanı hakkında her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz mobil uygulamalar için:

iOS

Android


Belgrad’a Ne Zaman Gitmeli?


Belgrad’da yaz tatili beraberinde Belgrad nehir kulüplerini, çılgın partileri, gündüz sohbetlerini ve tabii ki ağustosta düzenlenen Belgrad Beer Fest etkinliğini getiriyor. Bu festival sırasında tüm dünyadan eğlence düşkünü birçok gezgin Belgrad’da birleşiyor ve etkinlikler günlerce devam ediyor. Ayrıca Avrupa’nın en iyi festivali olarak görülen EXIT için Belgrad’dan ulaşım sağlayabiliyorsunuz.


Belgrad’da sonbahar, caz nağmeleri eşliğinde yaşanıyor. Ekim ayında düzenlenen Beogradski Jazz Festivali, dünyanın yetenekli caz sanatçılarını bir araya getiriyor. Üstelik yaz mevsimine oranla daha küçük bütçelerle şehirde konaklayabiliyorsunuz.


Belgrad’da ilkbahar, şehirde kültür ve sanat günleriyle geliyor. Belgrad gezinizi mayıs ayına denk getirirseniz Museum Night, yani müze gecesi etkinliğine katılabilirsiniz.


Belgrad’da kış, hem yılın en uygun fiyatlarının hem de coşkulu yılbaşı partilerinin habercisi. Belgrad tatilinizi bu dönem için planlıyorsanız yılbaşı etkinliklerini es geçmeyin!

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.