Berlin Alışveriş Durakları

Berlin Alışveriş


Berlin’den alınır? Aklınıza ne geliyorsa! Eski tarzları sevenler için Berlin tam bir vintage ve retro şehri; modern modayı takip edenler içinse en sıra dışı tasarımları bulabilecekleri çılgın bir alışveriş kenti.


Berlin alışveriş dünyası belirli bir bölgeye sıkıştırılmamış. Şehrin dört bir yanında gezmesi keyifli alışveriş merkezleri ve el yapımı ürünler bulabileceğiniz butik mağazalar bulunuyor.


Berlin’de gezilecek yerler sadece büyük alışveriş merkezleriyle sınırlı değil; pazar günleri Mauerpark’ta 08.00-18.00, Boxhaneger Meydanı’nda 10.00-16.00 saatleri arasında Berlin bitpazarı kuruluyor. Burada vintage giyim ürünlerini ve klasik zamanlardan kalan antikaları inanılmaz fiyatlara alabilirsiniz. Sadece heyecanlandığınızı belli etmemeye çalışın ve kendiniz fiyat teklif edin.


Berlin’de yılda iki kez sezon sonu indirim dönemi başlıyor, fiyatlar % 70’lere varan oranlarda düşüyor. “Winterschlussverkauf” şubat civarında başlayan kış sonu indirimi, “Sommerschlussverkauf” ise temmuzun son günlerinde gerçekleşen yaz bitimi indirimine deniyor. Size bir Berlin alışveriş tüyosu verelim; en iyi fiyatlara bu indirim sezonu başladıktan bir hafta sonra ulaşabiliyorsunuz.


Kurfürstendamm


Berlin’de görülecek yerlerin en işleği Kurfürstendamm. Burada ünlü markaların mağazaları bulunuyor. Berlin’in en ünlü caddelerinden biri olarak geçen Kurfürstandamm’da, Zara ve Pull & Bear gibi dünyaca ünlü markaların uygun fiyatlarla alışveriş yapabileceğiniz mağazaları da var. Cadde üzerinde bulunan tüm mağazaların bulunduğu listeye buraya tıklayarak göz gezdirebilirsiniz.


Kurfürstendamm ulaşımını S-Bahn, U-Bahn ve otobüsle sağlayabilirsiniz. S-Bahn kullanacaksanız Zoologischer Garten Bhf durağında, U-Bahn kullanacaksanız U Kurfürstendamm durağında; otobüsü tercih edecekseniz 109, 110, 204, 249, M19, M29, M46, N1, N10, N2, N26, N3, N9 ya da X10 hatlarından birine binerek U Kurfürstendamm durağında inmelisiniz.
Adres: Kurfürstendamm 226, 10719 Berlin


KaDeWe


Berlin’de alışverişin en popüler noktası KaDeWe, 60.000 m2’lik alana kurulmuş dev bir yapı. Günde 40.000 kişinin ziyaret ettiği Berlin’in ünlü alışveriş merkezi, iki büyük dünya savaşı da görmüş ve ayakta kalmış.


KaDeWe alışveriş kompleksinde; Chanel, Hermes ve Zegna gibi elit kitleye hitap eden markaların yanı sıra inanılmaz lezzetler sunan mükemmel restoranlar var. Berlin alışveriş turunda es geçilmemesi gereken mekânlardan KaDeWe, büyüleyici mimarisiyle de muhteşem fotoğraf karelerine arka plan oluyor.


KaDeWe ulaşımını U-Bahn ya da otobüslerle gerçekleştirebilirsiniz. U-Bahn’ın ve M19, M29, M46, N1, N2, N26 ya da N3 numaralı otobüslerin U Wittenbergplatz durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: Tauentzienstraße 21-24, 10789 Berlin

 

berlin-alisveris


Friedrichstrasse


Berlin’in turistik yerlerini birbirine bağlayan alışveriş caddesi Friedrichstrasse, Berlinlilerin ve Berlin’i ziyarete gelmiş gezginlerin dolaşmayı sevdiği bölgelerden biri. Galeries Lafayette, H&M, Boss, Escada ve Lomography Store gibi mağazaların bulunduğu cadde, Berlin alışveriş turu programına mutlaka eklenmeli.


Friedrichstrasse bölgesine U-Bahn, S-Bahn, otobüs, tren ve tramvay kullanarak gidebilirsiniz. Berlin’in şehir merkezinde bulunan caddeye gitmek için raylı toplu taşıma sistemlerinin S+U Friedrichstr. Bhf. durağında inmeniz gerekiyor. Otobüs kullanacaksanız da 100, 147, 200, N2, N6 ya da TXL numaralı olanlarına binmeniz gerekiyor.
Adres: Friedrichstr. 83, 10117 Berlin


Alexa


Alışveriş konusunda Berlin’de görülmesi gereken yerlerden biri de Alexa. Pazar günleri hariç akşam 21.00’a kadar açık olan alışveriş merkezinde 200’den fazla mağaza, restoran ve kafe var. Alexanderplatz caddesi üzerinde bulunan dev alışveriş merkezi, ihtiyaçlarınızı topluca gidermek için birebir.


Alexa’ya S-Bahn, U-Bahn, otobüs, tramvay ve tren kullanarak gidebilirsiniz. Tüm raylı sistemlerin ve 248 numaralı otobüsün Alexanderplatz Bhf. durağında inerek alışveriş merkezine yürüyebilirsiniz.
Adres: Grunerstraße 20, 10179 Berlin


Hackescher Markt


Berlin rehberimizin son alışveriş durağında eşsiz tasarım ürünleri bulabileceğiniz Hackescher Markt bölgesi var. Mitte’ye konumlanmış alışveriş caddesinde bilindik büyük markaların yerine Berlin’in genç tasarımcılarının kendi ürünlerini sattıkları mağazalar bulunuyor. Berlin turunuzda kendinizi ya da sevdiklerinizi özel hediyelerle şımartmak isterseniz Hackescher Markt’ta bulunan mağazaları ziyaret edebilirsiniz.


Hackescher Markt’a S-Bahn ile direkt olarak gidebilirsiniz, S Hackescher Markt durağında inmeniz gerekiyor. Tramvay ve N2, N40, N42, N5, N65 ile N8 hatlı otobüsler de aynı durakta duruyorlar.

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.