Berlin Gece Hayatı

Berlin’de Gece Hayatı


Sadece Almanya gece hayatının değil tüm Avrupa gece hayatının merkezi olarak kabul edilen Berlin, tüm dünyadan eğlencenin ve müziğin peşinden giden gezginleri kendine çekiyor. Berlin gece kulüpleri cuma gecesinden pazar gecesine kadar insanlarla dolup taşıyor, dans pistleri dönemin en ünlü DJ’lerinin mükemmel ritim duygusuna kendini kaptırmış insanların enerjisiyle titriyor.


Elektronik müziğin kutsal toprakları Berlin şehri, Tekno ve House hayranlarının Avrupa’daki buluşma noktası. Dünyanın en büyük elektronik müzik festivali Fusion Berlin şehir merkezine 160 kilometre uzaklıkta bulunan eski bir havalimanında yapılıyor ve Fusion Festival döneminde Berlin otelleri tamamen dolu oluyor.


Berlin gece hayatında enerji hiçbir zaman bitmiyor, eğlence de. Berlin eğlence hayatının toplandığı bir bölge yok, Berlin’in her köşesinde bir gece kulübü ya da bar bulabiliyorsunuz. Berlin’de toplu taşıma hafta sonları 24 saat boyunca çalışıyor, o yüzden geç saatlere kaldığınız zamanlarda bile kolayca ulaşım sağlayabiliyorsunuz.


Berghain & Panorama Bar


Dünyanın en ünlü gece kulübüne hoş geldiniz! Ama kapısında bekleyen ünlü fotoğrafçı ve koruma Sven sizi beğenmezse Berghain’le hızlı bir şekilde vedalaşacaksınız demektir. “Tekno müziğin kilisesi” olarak tanımlanan Berghain, eski bir elektrik santralinin gece kulübüne dönüştürülmesiyle ortaya çıkmış.


Size Sven’in sizden hoşlanmasını sağlayacak birkaç ipucu verelim: Kalabalık gruplarla gitmeyin, çok şık giyinmeyin, yüksek sesle gülmeyin ve sırada beklerken gürültülü çıkarmamaya çalışın. Ayrıca asla akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarmayın.


Berghain’e giriş 8-14 euro arasında değişebiliyor, bazı büyük etkinliklerde fiyat daha da yükselebiliyor.
Adres: Am Wriezener Bahnhof, 10243 Berlin
Telefon: 030 29 36 02 10


Sisyphos


Berlin eğlence hayatında Sisyphos gibi yer yok dersek yanlış olmaz çünkü Sisyphos hem gece kulübü hem de bir sahil; ayrıca düzenli olarak festivallerin düzenlendiği bir bar. Sisyphos etkinliklerinin çoğu zaman reklamı yapılmıyor ve mekânın telefonu yok. Dış dünyadan tamamen uzaklaşabileceğiniz ve tüm hafta sonu boyunca eğlenebileceğiniz parti mekânı arıyorsanız Sisyphos sizin adresiniz.


Mekâna girişte pek problem çıkarmıyorlar fakat kalabalık gruplar tercih edilmiyor, giriş ücreti ise 10 euro (2016).
Adres: Hauptstrasse 15 10317 Berlin Lichtenberg

 

berlin-gece-hayati


Tresor


Terk edilmiş 22.000 m2’lik bir enerji santralinde, birbirine tünellerle bağlı birçok bölmede farklı tarzlarda eğlenceler düzenlenen Tresor, Berlin gece turunda mutlaka ziyaret edilmesi gereken mekânlarından. Almanya gece hayatının merkezlerinden biri olarak görülen Tresor, aynı zamanda ülkenin en ünlü elektronik plak şirketi.


Tresor’a giriş ücreti etkinliklere göre değişiyor.
Adres: Köpenicker Str. 70, 10179 Berlin


Chalet


Türklerin yoğun olarak bulunduğu Kreuzberg’de yer alan Chalet, 1850’lerden kalma eski bir konağın restore edilmesiyle gece kulübüne dönüşmüş. Chalet gece kulübünde asıl partiler 03.00’ten sonra başlıyor ve giriş ücreti 6 ile10 euro arasında değişiyor (2016).


Chalet, 19. yüzyıldan kalma dekoruyla Berlin gece hayatında sıra dışı bir eğlence deneyimi sunuyor, ayrıca mekânın müzikten sıkıldığınızda çıkabileceğiniz bir bahçesi var.


Chalet’te pazartesi ve perşembe günleri özel partiler düzenleniyor.
Adres: Vor dem Schlesischen Tor 3 10997 Berlin Kreuzberg
Telefon: 030 695-36290


Watergate


Popüler DJ’lerin sahne aldığı Watergate, sunduğu Spree Nehri’nin büyüleyici manzarasıyla unutulmaz bir eğlence gecesi vaat ediyor. Berlin gece kulüpleri arasında en gelişmiş ses sistemlerinden birine sahip mekân, Berlin gecelerini muhteşem ışık gösterileriyle renklendiriyor.


Watergate’e girerken kimlik göstermek zorunlu ve içeriye sadece 21 yaş üzerindeki insanları alıyorlar.


Watergate giriş ücreti, etkinliğe bağlı olarak 8-15 euro arasında değişiyor (2016).
Adres: Falckensteinstr. 49 10997 Berlin Kreuzberg
Telefon: 030 612-80394

 


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.