Berlin Gezisi: Ne Zaman Gidilir?

Berlin’e Ne Zaman Gitmeli ve Önemli Kurumlar


Berlin Hava Durumu


Almanya hava durumu, ülkenin kuzeydeki konumu sebebiyle ortalamanın altında seyrediyor. Berlin tatili için en ideal zamanlar yaz ayları ama serin havaları sevenler için bahar ayları da iyi bir fikir olabilir.


Berlin hava durumu yazın ortalama 18°C, kışın ise 1°C ila -1°C aralıklarında oluyor. Soğuk ve karlı havaları sevmiyorsanız kışın Berlin gezisi sizin için iyi bir fikir olmaz ama ucuz Berlin uçak biletleri ve Berlin tatili peşindeyseniz en uygun Berlin otel fiyatlarına da bu mevsimde ulaşabilirsiniz.


Bahar ve yaz aylarında ise Berlin tüm dünyadan gezginleri kendine çektiği için fiyatlar maksimuma çıkıyor ve kalacak yer bulmak zorlaşıyor. Bu yüzden Berlin seyahatiniz öncesinde kalacak yerinizi ayırtmanızı öneriyoruz, ayrıca Pegasus’tan en uygun fiyatlı Almanya uçak bileti erken rezervasyonla geliyor.

 

berlin-ne-zaman-gidilir


T.C. Berlin Konsolosluğu


Berlin’deyken her türlü probleminiz için T.C. Berlin Konsolosluğuna danışabilirsiniz. Konsolosluk pazartesiden cumaya 08.30 ile 12.30 saatleri arasında başvurulara açık; Almanya resmi tatillerinde, Kurban ile Ramazan Bayramı’nın ilk günlerinde ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ise kapalı.


Adres : Heerstr.21, 14052 Berlin
Telefon : +49 30 89680211
Faks : +49 30 8931898; 89680246
Web : http://berlin.bk.mfa.gov.tr/  
Mail : konsulat.berlin@mfa.gov.tr


Berlin Havalimanları


Berlin’de iki tane havalimanı bulunuyor: Berlin Schönefeld Havalimanı ve Berlin Tegel Otto Lilienthal Havalimanı*.


Berlin uçak biletini Pegasus’tan satın almış gezginler Schönefeld Havalimanı’na iniş yapacaklar.


*Berlin Tegel Havalimanı’nın kapatılması ve Schönefeld Havalimanı’nın büyütülerek şehrin tek havalimanına dönüştürülmesi planlanıyor. Her şey programa göre ilerlerse tüm işlemlerin 2017 yılında bitirileceği söyleniyor.


Berlin Schönefeld Havalimanı


Schönefeld Havalimanı, Berlin şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunuyor.


Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifleriniz bulunuyor. Terminalden 300 metre uzaklıkta S-Bahn istasyonu var, ister yürüyerek ister de shuttle’lara binerek oraya gidebilirsiniz.


Otobüs kullanmak isterseniz 171, X7 ve N7 hatlarını kullanarak Rudow istasyonuna gitmeniz gerekiyor. Oradan U-Bahn kullanarak şehir merkezine ulaşım çok kolay.


Havalimanından taksiyle şehir merkezine ulaşmak isterseniz de ortalama 40-50 euro kadar tutacak.


Berlin’e Ne Zaman Gitmeli?


Berlin’de kış tatili yapmayı planlıyorsanız sıcaklıkların -20 dereceye kadar düşebileceğinin bilincinde olun. Metropol olması sayesinde Berlin’de kışın hayat durmuyor ama insanlar çoğunlukla evlerinde oturmayı tercih ediyorlar. Berlin otel fiyatları en düşük miktarlara bu mevsimde ulaşıyor ama fuar dönemlerinde fiyatlar normalden de pahalı olabiliyor.


Berlin’de bahar tatili yapmayı düşünüyorsanız size mayıs ayını öneriyoruz çünkü Sputnik Spring Break festivali bu ay içinde düzenleniyor. Berlin’den 160 kilometre uzaklıkta bulunan Pouch adasında yapılan festivalde dünyanın ünlü DJ’leri 3 gün boyunca binlerce kişiyle beraber baharı kutluyorlar. Festival biletleri ortalama 100 euro civarında oluyor.


Berlin’de yaz tatili, şehri tam anlamıyla yaşamak için yapabileceğiniz en ideal program. Sıcak havalarla beraber Berlin, sosyalleşmek ve eğlenmek için mükemmel bir konuma dönüşüyor. Üstelik dünyanın en ünlü müzik festivallerinden Fusion ve Melt; yaz aylarında gerçekleşiyor.

 

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.