İtalya'da Alışveriş: Bologna Outlet

Bologna’da Alışveriş


İtalya’da alışverişin en keyifli duraklarından olan Bologna; popülistlere dünyanın en bilindik markalarının mağazalarıyla, keşfetmeyi sevenlere ara sokaklara saklanmış tasarım butikleriyle, maceraperestlere ise sokaklara yayılan bitpazarlarıyla hitap ediyor.


Dünyaca ünlü Bologna outletlerinde inanılmaz fiyatlarla alışveriş yapılabiliyor; zaten ünleri uygun fiyat politikalarından ötürü geliyor. Bologna alışveriş dünyası şehrin Orta Çağ dokusuna yaraşır şekilde antika ve yiyecek pazarları çevresinde yoğunlaşsa da Bologna gezisi beraberinde en son moda giyim tüyolarını beraberinde getiriyor: Buradaki herkes çok şık!


İtalya alışveriş tutkunları Bologna tatiline hem klasik mimarisini korumuş şehrin atmosferini yaşamak hem de meşhur İtalyan yemeklerinin hammaddesi ev yapımı makarnaları ve birbirinden şık el yapımı ayakkabıları almak için çıkıyorlar. Bologna’da alışveriş yaparken alabileceğiniz iki lezzetli ürün daha var: Peynir ve çikolata çeşitleri.


İtalya’da alışveriş yapılacak yerlerden biri olan Bologna’da, özellikle yerel dükkânların birçoğunda pazarlık payı bırakılıyor. Bologna’dan ne alınır sorularına lezzetli ve şık cevaplar veren bu dükkânlardan alışveriş yaparken fiyatları indirmelerini isteyerek alışveriş bütçenizi ekonomikleştirebilirsiniz.


İtalyan politikalarına göre Bologna’da alışveriş yapan Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişiler vergi iadesi alabiliyorlar. Giyim ve mücevher ürünlerinde % 22’ye varan vergi iadesi alabilmek için “tax-free” yazan yerlerden minimum 155 euro’luk alışveriş yapmanız, vergi iadesi formunu doldurarak mağaza çalışanına kaşeletmeniz ve ülkeden çıkış yaparken vergi iadesi ofisine belgelerinizi teslim etmeniz gerekiyor. Bologna Havalimanı’nda her gün 06.00-22.00 saatleri arasında çalışan, check-in yaptığınız alana konumlanmış bir vergi iadesi ofisi bulunuyor.

 

bologna-alisveris


Quadrilatero


Bologna’nın en asil bölgesi Quadrilatero; lüks markaların mağazalarının ve birbirinden lezzetli yiyecek dükkânlarının bulunduğu, mimarisiyle ziyaretçilerini büyüleyen bir bölge. Buradaki mağazaların birçoğu öğlen tatili, yani siesta yapıyor. Bu yüzden 13.00-15.00 saatleri arasında gittiğiniz takdirde kapı duvarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek.


Geleneksel İtalyan klasını gözlemlemek için bu bölgeye mutlaka gidin ama alışveriş konusunda temkinli olun çünkü şehrin en yüksek fiyatları burada.


Şehrin en iyi peynirlerini ve makarnalarını burada bulabilirsiniz. Ulaşım için Bologna Centrale tren istasyonundan yürüyebilir ya da 14, 19, 20, 25, 27 ve 62 numaralı otobüslerin Rizzoli durağında inebilirsiniz.
Adres: via Clavature & via Pescherie Vecchie, 40124, Bologna


Galleria Cavour


Dünyanın en popüler tasarım markaları Bologna’da nerede diye merak ediyorsanız isiz Galleria Cavour’a alalım.


Bulgari, Gucci, Mia Mia ve Prada gibi üst segment markaları bulabileceğiniz alışveriş bölgesinde aynı zamanda Bologna’nın en yaratıcı tasarım butikleri bulunuyor.


Buradaki mağazaların çoğu 10.00-19.30 saatleri arasında çalışıyor ve ulaşım için otobüs kullanacaksanız Piazza Minghetti durağında inmeniz gerekiyor; 11, 13, 20, 30, 62, 90, 96, C ya da T2 hatları o duraktan geçiyor.
Adres: Via Luigi Carlo Farini 40124 Bologna


Castel Guelfo The Style Outlet


Bologna şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Castel Guelfo The Style; Diadora, Harmont & Blaine, Colmar, North Sails ve Liu Jo gibi ünlü moda tasarım markalarının ürünlerini %30 ila %70’e varan indirimlerle alabileceğiniz bir alışveriş bölgesi.


“Bologna outlet shopping” kavramının merkezi Castel Guelfo; cumadan pazartesiye saat 10.00-20.00, hafta sonu ise saat 10.00-22.30 aralığında gezilebiliyor.


Casel Guelfo The Style Outlet ulaşımı için FS Castel S.Pietro Terme durağından kalkan ücretsiz shuttle’lara binebilirsiniz, servisler 10.00-16.00 arası saat başı çalışıyorlar.
Adres: Castel Guelfo The Style Outlets, Via del Commercio 4/2, 40023 Castel Guelfo di Bologna


Zoo


El yapımı ürünler ve tasarım objeleri bulabileceğiniz Zoo, aynı zamanda lezzetli atıştırmalıklarla karnınızı doyurabileceğiniz bir yer.


Her gün 08.00-19.00 saatleri arasında hizmet veren Zoo, orta dereceli fiyatlara sahip.


Merkezi bir konumda bulunan Zoo’ya 14, 19, 25, 27 ila 62 numaralı otobüsleri kullanarak gidebilirsiniz, Strada Maggiore durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: Strada Maggiore 50/A, 40125 Bologna
Telefon: +39 373 843 8500


Abacanto Home


Bologna’dan hediyelik almayı planlıyorsanız Abacanto Home’a mutlaka uğrayın, sınırsız çeşitlilikte ev dekoru ve tasarım objeleriyle dolu bir mağazada mutlaka istediğiniz bir şeye denk geleceksiniz.


Sevimli tasarım butiği 10.00-13.00 ve 16.00-19.30 saatleri arasında açık.


Abacanto Home’a en yakın durak 11, 13 ve T1 otobüs hatlarının geçtiği Piazza Minghetti.
Adres: Via Santo Stefano, 23/b, Bologna
Telefon: +39 051 648 6669

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.