Bologna Gece Hayatı

Bologna’da Gece Hayatı


Kızıl şehir (çoğu yapının rengi kızıl) Bologna, gece hayatı konusunda oldukça iddialı. Bologna geceleri daha çok klasik müzik dinletilerinin yapıldığı geniş konser alanlarında geçerken popülist eğlence anlayışına sahip gezginler için de birçok disko ve Bologna gece kulübü bulunuyor.


İtalya’nın Bologna şehri, tam anlamıyla bir Erasmus kenti olduğu için yaygın bir öğrenci popülasyonuna sahip; bu sayede Bologna barları ve diskolarında fiyatlar Avrupa’nın birçok yerine göre daha uygun.


Orta Çağ dokusunu koruyan Bologna şehri, geleneksel mimarisini modern anlayışla birleştirerek mükemmel bir eğlence rotası haline gelmiş. Bologna gezilecek yerler konusunda asla sıkılmayacağınız bir yer. Şehrin gece mekânlarının çoğu sahip olduğu klasik mimarileri sayesinde nezih gecelere şık arka fon oluyor.


Bologna şehir merkezinin alanı pek büyük değil, gece hayatında gezinirken her yere yürüyerek ulaşmak mümkün. Bologna insanları çoğunlukla bisikleti tercih ediyor, şehirde çalışan taksiler de var ama çok tercih edilmiyorlar. Bologna’da ayrıca gece 20N ve 25N hatlı otobüsler çalışıyor, şehir merkezi ulaşımı için kullanabilirsiniz.


Bologna gece mekânlarının çoğu üniversite bölgesi olan Zamboni’ye konumlanmış, ayrıca Pratello bölgesinde de birçok eğlence yeri bulunuyor.

 

bologna-gece-hayati


Osteria Del Sole


Bologna gece hayatına yumuşak bir giriş yapmak istiyorsanız 1465 yılından beri hizmet veren taverna Osteria Del Sole’yi görmeniz gerekiyor. Geleneksel dokusunu korumuş mekânda yapılan ev yapımı içeceklerin tadı enfes ve burada çalınan müzikler sohbetleri koyulaştırıyor.


Her gün 10.30 ila 21.30 saatleri arasında hizmet veren Osteria Del Sole ulaşımı için 29, A, C, T2 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz; Piazza Maggiore durağında inince doğuya doğru bir paralel sokağınızda kalacak.
Adres: Vicolo Ranocchi, 1/d, 40124, Bologna
Telefon: 347 968 0171


Bravo Caffe


Canlı caz ya da Blues müzik dinlerken lezzetli yemeklerinizi yiyebileceğiniz mekânlardan Bravo Caffe, özellikle Bologna balayı tatillerinde eşinize keyifli bir sürpriz yapabileceğiniz bir yer.


Bravo Caffe, 19.00-02.00 saatleri arasında rezervasyonlu müşterilerine hizmet veriyor ve konuklarının şık giyinmiş olmalarını bekliyor.


Oldukça merkezi bir konumda bulunan Bravo Caffe ulaşımı için Irnerio durağında inebilirsiniz; oradan 19, 20, 25, 27, 28, 36, 37, 61, 62, C ve T2 hatlı otobüsler geçiyor.
Adres: Mascarella 1, Bologna
Telefon: 333 597 3089


Zona Roveri


Bologna’da konserlere katılmak istiyorsanız muhtemelen Zona Roveri’ye yolunuz düşecek. Şehre gelen popüler sanatçılar burada sahne alıyor.


Mükemmel bir ses sistemine sahip alan, şehrin sanayi bölgesine yakın bir yere konumlanmış.


Zona Roveri ulaşımı için raylı sistemi kullanabilirsiniz. Bologna Roveri durağında inince konser alanı yürüme mesafesinde kalıyor. Ayrıca 14 ve 56 numaralı otobüslerin Muratore durağı da oraya çok yakın.
Adres: Dell'Incisore, 2, 40138, Bologna
Telefon: 051 040 4840


Caos Club


Güncel müzikler eşliğinde sıkı bir Bologna gecesi yaşamak istiyorsanız adresiniz Caos Club.


Caos Club’te ayrıca Anime gecesi ve Transilvanya gecesi gibi özel etkinlikler düzenleniyor.


Caos Club ulaşımını 92 numaralı otobüsle sağlayabilirsiniz. Oca durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: Zanardi 84/3, Bologna
Telefon: 349 537 8273


Matis


Bologna eğlence dünyasının en popüler mekânlarından Matis, özellikle hafta sonları düzenlenen DJ etkinlikleri ve elektronik müzik festivalleriyle tüm gece boyunca dans etmeyi seven insanları buluşturuyor.


Kapılarını her gün 22.00-04.00 arasında açık tutan Matis ulaşımı için 19, 80 ve 86 numaralı otobüslere binebilirsiniz; Salvemini durağında inince yürüyerek oraya gidebilirsiniz.
Adres: Rotta, 10, 40132, Bologna
Telefon: 33 537 3070

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.