SAYFA BAŞINA DÖN

Bologna Otelleri

Bologna’da Nerede Kalınır?


İtalya’nın Bologna şehri; koruduğu klasik mimarisi ve misafirperverliğiyle gezginlere konforlu bir konaklama deneyimi sunuyor. Bologna otelleri şehir merkezinden kenar mahallelere doğru yayılmış durumdalar. Fiyatlar merkezden dış bölgelere doğru gittikçe düşüyor. Bologna otel fiyatları tatil sezonlarında, özellikle yaz mevsiminde maksimum değerlere çıkıyor; kış mevsiminde ise minimum düzeylere iniyor.


Bologna konaklama mekânları her bütçeden insana hitap ediyor; kalacağı yerde üst düzey konfor ve hizmet arayan kişiler için SPA hizmetinden özel masaj seanslarına kadar ayrıcalıklar sunan beş yıldızlı Bologna otelleri bulunurken konaklama bütçesini düşük tutmak isteyenler için merkeze yakın konumlarıyla rahat ulaşım sağlayan Bologna hostelleri var.


Bologna uçak biletleri tatil sezonları dışında erken alımlarda 118 TRY (2017) miktarına kadar düşebiliyor. Bologna tatiliniz için ucuz uçak bileti arıyorsanız Pegasus’un kampanyalı tarifelerine göz gezdirebilirsiniz. Bologna gezisi özellikle kış ve ilkbaharın ilk zamanlarında oldukça cüzi bir tatil bütçesiyle gerçekleştirilebiliyor.


Bologna’da nerede kalınır? Şehir küçük, Bologna gezilecek yerlere her noktadan yürüyüş ya da bisikletle ulaşılabiliyor ama her yere yakın olmak istiyorsanız Bologna şehir merkezinde konaklama doğru bir seçim olur. Öğrenci şehrinde gençlerin İngilizce bilgisi oldukça iyi durumda ama üst nesillerde aynı oranla karşılaşmıyorsunuz, kalacak yer ve ulaşım konusunda iletişim sıkıntısı çekmek istemiyorsanız şehir merkezinde kalmanız iyi olur.


Grand Hotel Majestic Gia Baglioni


Bologna şehir merkezinde, kardinallere yaraşır bir sarayda kalmak isterseniz Grand Hotel Majestic Gia Baglioni tam size göre çünkü otel eskiden kardinal sarayı olarak kullanılan yapının restore edilmesiyle yapılmış.


Toplam 109 odasıyla zevk sahibi konuklarını jakuzili odalarında şımartırken spor salonlarıyla formda kalmalarını sağlıyor. Grand Hotel Majestic Gia Baglioni’da kalmanın gecelik miktarı yaklaşık 1.000 ila 2.250 TRY arasında odanın standartlarına göre değişiyor. Otel, Bologna havalimanından ulaşım imkânını konuklarına ücretsiz olarak sunuyor; ayrıca 11, 20, 28, A ve C numaralı otobüslerin San Pietro durağında inerek oraya yürüyebiliyorsunuz.
Adres: Via dell'Indipendenza, 8, 40121 Bologna
Telefon: +39 051 225 445

 

bologna-otelleri


Hotel Imperial


Bologna tatilinizde ucuz otel arıyorsanız üç yıldızlı Imperial Hotel’den rezervasyon yaptırabilirsiniz, burada kalmanın geceliği 140 ila 390 TRY arasında değişiyor (2017).


Otel şehir merkezine biraz uzak kalsa da toplu taşıma duraklarına yakın, ayrıca ücretsiz otopark hizmeti veriyor.


Otele ulaşım için 25 numaralı otobüsün Carcere durağında inebilirsiniz.
Adres: Hotel Imperial Bologna, Via del Gomito, 16, 40127 Bologna
Telefon: +39 051 327 183


Il Nosadillo


Bologna hostellerine bakınıyorsanız sizin için temizliğe önem veren personeliyle konforlu bir önerimiz var: Il Nosadillo.


Il Nosadillo’da konaklamanın bedeli paylaşımlı odalarda 20 TRY (2017) miktarına kadar düşebiliyor. Erken rezervasyon ve önceden ödeme taahhüttü ile bu miktarı daha da aşağı çekebiliyorsunuz.


Hostel ulaşımı için 13, 14, 18, 29, 86, 89, 90, 94, 96 ve T2 hatlı otobüslere binerek Piazza Malpighi durağında inebilirsiniz.
Adres: Via Nosadella, 15, 40123 Bologna
Telefon: +39 051 716 2926


AirBnB


Evlerini kiralamak isteyenlerle gezginleri buluşturan AirBnB, Bologna seyahatinizde rahat ve güvenli bir şekilde yaşayabileceğiniz Bologna evlerini ekranlarınıza getiriyor.


Couchsurfing


İtalya turunuzda ücretsiz bir şekilde konaklamak istiyorsanız evlerini dünya misafirlerine açan kişileri bulabileceğiniz Couchsurfing uygulamasını kullanabilirsiniz.

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.