SAYFA BAŞINA DÖN

Brüksel Gece Hayatı

Brüksel’de Gece Hayatı


Belçika’nın Brüksel şehrinde geceler sessiz ve sakin ama nereye gideceğinizi bilirseniz kentte eğlenerek sosyalleşebileceğiniz birçok mekân var. Dünyaca ünlü Brüksel gece kulüpleri eğlence tutkunlarını birleştirirken daha sakin bir Brüksel gecesi yaşamak isteyenler şehir merkezindeki bar ve pubları tercih ediyor.


Brüksel Grand Place, şehrin ana meydanı olarak birçok ünlü bar ve kafeyi içinde barındırıyor. Buradaki mekânlar akşam saatlerinde sohbet ederek yiyip içmenin tadını çıkarmak için bire bir. Ayrıca düzenli olarak konser ve sokak festivalleri gerçekleşiyor.


Dans etmek ve konserlere katılmak için Brüksel’de gezilecek yerler de şehrin dört bir yanına dağılmış durumda. Brüksel gece hayatı daha çok gece kulüplerinde devam ediyor, ev ya da sokak partileri çok yaygın değil. Popüler DJ’ler ve sanatçılar bu tür Brüksel eğlenme mekânlarını ritimleri ve melodileriyle coşturuyorlar, en sıkı Brüksel partileri hafta sonlarında yaşanıyor.


Elektronik, R&B, house ve techno kültürü Brüksel gecelerinde ağırlığını hissettirse de klasik zamanların şık atmosferiyle beraber içeceklerini yudumlamak isteyenler için şehirde birçok nostaljik mekân da var.


Delirium Café


Sahip olduğu içecek çeşitliliğiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanan Delirium Café, Brüksel gezi rehberinin ilk duraklarından biri ve burası her zaman aşırı kalabalık.


Brüksel turunda, Delirium Café’ye mutlaka uğranıyor ve şehrin gençleri burada takılmayı çok seviyor. Hafta içi 10.00-02.00 saatleri arasında kapılarını açık tutan mekân, hafta sonu kapanma saatini 04.00’e kadar uzatıyor.


Delirium Café ulaşımı için 1 ila 5 numaralı metroyu kullanabilirsiniz. Brüksel şehir merkezinde bulunan mekâna, Gare Centrale olarak geçen merkez istasyondan yürünebiliyor.
Adres: Impasse de la Fidélité 4, Brüksel
Telefon: +32 2 514 44 34

 

bruksel-gece-hayati


Hard Rock Café


Dünyaca ünlü Hard Rock Café, lezzetli tarifleri ve ferahlatan içecekleriyle Grand Place Brüksel’de keyifli bir gece geçirmek isteyenleri ağırlıyor.
Merkezi konumuyla her gün kalabalık olan Hard Rock Café, her gün 11.00-24.00 saatleri arasında çalışıyor. Cuma ve cumartesi ise kapanış saatini 01.00’e çekiyor.


Brüksel’de gece hayatına başlamadan önce Hard Rock Café’de enerji toplamak iyi bir fikir.


Hard Rock Café tam şehir merkezine konumlanmış. 1 ya da 5 numaralı metroya binerek merkez istasyonda inince oraya yürüyebilirsiniz.
Adres: Grand-Place 12a, Brüksel
Telefon: +32 2 546 16 60


Fuse


Brüksel’in ünlü gece kulübü Fuse, Brüksel gençlerinin dünyaca ünlü DJ’ler eşliğinde dans etmek için gittiği bir yer. Brüksel elektronik müzik kültürünün mabedi olarak görülen Fuse, ünlülüğünün getirisi olarak fiyatlarını biraz yüksek tutuyor.


Sadece cumartesi günleri saat 23.00’ten sonra açık olan gece kulübüne giriş ücreti, etkinliklere göre değişiyor ve mekân kalabalık erkek gruplarını içeriye kabul etmiyor. Gece kulübüne 5 dakikalık mesafede, mekâna ait olan ve müşterilerin 3 euro’ya kullanabildikleri bir otopark bulunuyor.


Fuse ulaşımı için 27, 48 ve N12 numaralı otobüslerin Hopital Saint-Pierre durağında ya da 2 ila 6 numaralı metronun Porte de Hal / Halleport istasyonunda inebilirsiniz.
Adres: Rue Blaes 208, Brüksel
Telefon: +32 2 511 97 89


Mirano Continental


Brüksel’de hafta sonu eğlencelerinin popüler mekânlarından bir diğeri Mirano Continental, özellikle Brüksel gezisine çıkmış gezginler tarafından tercih ediliyor. Cuma ve cumartesi günleri 23.00-06.00 saatleri arasında kapılarını açık tutan gece kulübünün giriş ücreti etkinliklere göre değişiyor.


Mirano Continental ulaşımı için 2 ya da 6 numaralı metroyu kullanarak Madou durağında inebilirsiniz.
Adres: Chaussée de Louvain 38, 1210 Saint-Josse-ten-Noode, Brüksel
Telefon: +32 2 227 39 42

 

bruksel-gece-hayati


L’Archiduc


Brüksel gecelerinde popüler kültürden uzak durup art-deko atmosferiyle klasik ve nezih bir gece geçirmek isterseniz sizin mekânınız L’Archiduc.


Her gün 16.00-05.00 arasında konuklarını ağırlayan nostaljik bar, 1937 yılında Madame Alice tarafından açılmış. Caz sanatçılarını dinleyebileceğiniz L’Archiduc, eski zamanlara özlem duyanlar için Brüksel’de görülmesi gereken yerlerin ilk sırasında bulunuyor.


1 numaralı metronun Sainte Catherine durağında ya da 52, 55, 58 ile 81 hatlı tramvayların Bourse durağında inerek mekana yürüyebilirsiniz.
Adres: Antoine Dansaert, 6 1000 Brüksel
Phone: +32 2 512 06 52


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.