SAYFA BAŞINA DÖN

Macar Yemekleri: Budapeşte'de Ne Yenir?

Budapeşte’de Ne Yenir?


Tarih boyunca Osmanlı, Rus ve Alman yemek kültüründen etkilenmiş Macar mutfağı; baharatlı ve bol aromalı tariflerden oluşuyor. Macar yemekleri daha çok et ağırlıklı; dana, koyun ve diğer kırmızı et türleriyle yapılan tarifler Macar yemek kültüründe geniş bir yer kaplıyor. Macaristan’da ne yenir sorusunun en lezzetli cevaplarından biri de dünyaca ünlü Macar tatlıları.


Budapeşte yemek dünyasında ünlü Macar tariflerinin yanı sıra popüler yabancı mutfaklara ait lezzetleri bulabileceğiniz birçok mekân var. Budapeşte yemek fiyatları, Avrupa’nın birçok yerine göre daha uygun ama üst düzey hizmetin verildiği Budapeşte restoranlarında hesap yüksek miktarlarda oluyor. Budapeşte yeme içme kültüründe porsiyonlar büyük ve doyurucu, bazı yerlerde tek porsiyonla iki kişi bile doyabiliyor.


Budapeşte’de ne yenir? İlk denemeniz gereken şey gulaş (goulash) ve langos isimli tarifler. Gulaş, etli ve sebzeli bir tür doyurucu çorba; langos ise hemen hemen bizim pişimizin aynısı. Macar sosisi de gezginler tarafından büyük beğeniyle tüketilen başka bir yiyecek. Palacsinták tarifini de deneyin; kendisi krepe benzeyen ünlü bir Macar tatlısı. Budapeşte’de Türk restoranları da çok popüler, Macar tarifleri size çekici gelmezse onları tercih edebilirsiniz.


Comme Chez Soi


Macar, Akdeniz ve Avrupa mutfağından tarifleri özenli sunumla mükemmelleştiren Comme Chez Soi, şehrin en iyi aşçılarını bünyesinde çalıştırıyor.


Pazartesiden cumartesiye saat 12.00-24.00 arasında açık olan ünlü Macar restoranı, sadece rezervasyonlu müşterilerini kabul ediyor.


Tuna Nehri’ne yakın konumlanmış Comme Chez Soi ulaşımı için M3 hatlı metroyu kullanabilirsiniz. Ferenciek tere durağı oraya çok yakın.


Comme Chez Sui’de bir kişi ortalama 45 TRY miktarına karnını doyurabiliyor (2016).
Adres: Aranykéz utca 2, Budapeşte 1052
Telefon: +36 1 318 39 43


Mazi Greek Kitchen


Konuklarını Yunan, Akdeniz ve Avrupa mutfağından özel tariflerle ağırlayan Mazi; canlı müzik eşliğinde yemek yiyebileceğiniz bir mekân.


Mazi restoranı her gün 11.30-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.


Restoran ulaşımı için M3 hatlı metroyu kullanabilirsiniz. Nyugati pályaudvar durağından oraya yürünebiliyor.


Mazi Greek Kitchen restoranında bir kişi ortalama 55 TRY miktarına doyabiliyor (2016).
Adres: Alkotmány utca 19., Budapeşte 1054
Telefon: +36 1 794 5853


Local Korner


Budapeşte gezinizde şehrin en lezzetli ve ilginç pizzalarını tatmak istiyorsanız Local Korner gitmeniz gereken yer.


Local Korner pizza ücretleri 15-27 TRY arasında değişiyor. Dilim pizzalar ise ortalama 2 TRY miktarına satılıyor (2016).


Pazar günleri kapalı olan pizzacı, diğer günler 11.00-21.30 saatleri arasında açık.


Local Korner ulaşımı için M1 hatlı metroya binebilirsiniz. Vörösmarty utca durağında indikten sonra Csengery sokağına girince, yolun sonunda pizzacıyı göreceksiniz.
Adres: Szondi utca 19/A, Budapeşte 1067
Telefon: +36 1 708 4800


TöLTő


Macar sosisinin en lezzetli hali TöLTő restoranında sizi bekliyor.


Burada bir kişinin hesabı ortalama 10 ila 20 TRY arasında geliyor.


Yemek saatlerinde aşırı kalabalık olabilen küçük mekân, her gün 12.00-21.00 saatleri arasında açık.


TöLTő ulaşımı için M2 hatlı metroya binerek Blaha Lujza tér durağında inebilirsiniz.
Adres: Wesselenyi utca 31., Budapeşte 1077


Titiz


Budapeşte’de Türk restoranı arıyorsanız sizi Titiz restorana alalım.


Türk mutfağının lezzetli tariflerle konuklarını ağırlayan Budapeşte yeme içme mekânı, her gün 12.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyor.


Titiz restoranda ortalama 30 TRY miktarına karnınızı doyurabiliyorsunuz.


Restoran ulaşımı için M3 hatlı metroyu tercih ederek Nyugati pályaudvar durağında inebilirsiniz.
Adres: Bajcsy-Zsilinszky út 60, Budapeşte 1054
Telefon: +36 70 213 4218

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.