Delhi’de Alışveriş

Delhi, mimari yapıları ve kültürel zenginliğiyle olduğu kadar alışveriş için de mükemmel bir seçenek. Hint kültürünü daha yakından tanımanızı sağlayacak pazarlardan alışveriş merkezlerine, hatta sokak köşelerine kurulmuş tezgahlara kadar Delhi’de alışveriş için pek çok seçeneğiniz var.


Delhi dendiğinde akıllara gelen renkli sokakların var olmasının nedenlerinden en kuvvetlisi, Delhi’deki alışveriş alışkanlıkları. Delhi’de, ülkenin pek çok şehrine kıyasla daha çok geleneksel sokak pazarı var. Bu pazarlarda geleneksel elbiselerden hediyelik eşyalara, kumaşlardan baharatlara kadar çok geniş bir yelpaze sizi karşılıyor.


Delhi’de gezilecek yerler listenize almanız gereken Delhi alışveriş noktalarının size pek çok ürünü sunabileceğini söylemiştik ama Delhi pazarlarında mutlaka yapmanız gereken bir şey olduğunu da hatırlatmalıyız: Pazarlık. Delhi esnafları, ürünlerin fiyatlarını olduğundan fazla söylüyor ve size de sıkı bir pazarlık yapmak kalıyor. Delhi’de pazarlık yaparken çekinmemelisiniz.


Peki, bir alışveriş cenneti olan Delhi’den ne alınır? Delhi’nin özel kumaşları, yöresel kıyafetleri Delhi’den alınabilecek şeyler arasında. Yiyecek olarak bir şey alıp dönmek isterseniz baharat, pekmezle yapılan yöresel kurabiyeler, Hint çayı olarak bilinen chai değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında. Gümüş eşyalar, takılar, el yapımı kupalar, kavanozlar bu şehirden kendinize alabileceğiniz güzel hediyeler olduğu kadar sevdiklerinize Delhi’den alınabilecek hediyelik eşyalar arasında da yer alıyor.

Delhi’de nerede alışveriş yapılır? İşte Delhi alışveriş rehberi:

Dilli Haat


Delhi’de rengarenk bir alışveriş deneyimi yaşamak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Dilli Haat, Delhi’nin alışveriş kültürünü en iyi yansıtan noktaların başında geliyor. Geleneksel bir pazar olan Dilli Haat tezgâhlarında satılan ürün yelpazesi mücevherden giyeceğe, el yapımı ürünlerden ayakkabıya farklılık gösteriyor. Kendinizi Hindistan’ın küçük bir kasabasında gibi hissedebileceğiniz bu noktayı Delhi’de alışveriş için gidilecek yerler listesinin başına yazmanız gerekiyor.


Dilli Haat, haftanın her günü 10.30-22.00 arasında açık oluyor. Delhi pazarları arasında farklı bir yeri olan Dilli Haat’a girmek için ise bir ücret vermeniz gerekiyor. Girişler yetişkinler için 20 RS, çocuklar için ise 10 RS olarak ücretlendiriliyor (2017).


Dilli Haat Durağı’nda inerek ulaşabileceğiniz bu pazara gitmek için 326, 335, 336, 344, 400, 433, 460, 467, 474, 480, 500, 501, 502, 503, 505, 506, 509, 512, 516, 517, 519, 520, 533 ve 540 numaralı otobüslere binebilirsiniz.

Adres: Kidwai Nagar West, Delhi

 

Connaught Place


Delhi’nin alışveriş caddeleri arasında modernliğiyle dikkat çeken Connaught Place, ülkeye İngilizlerin hakim olduğu zamanlardan yadigar. Dünyaca ünlü markaların mağazalarına ve etkinliklerine ev sahipliği yapan ve kısaca CP olarak da bilinen Connaught Place’de şehrin gösterişli ve modern kimliğiyle bir araya gelebilirsiniz. Elektronik eşyadan giyeceğe, farklı kategorilerden pek çok mağazayı yan yana bulabileceğiniz bu caddeyi gece geç saatlere kadar ziyaret edebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.


Connaught Place’e ulaşmak için DTC Shivaji Stadium Terminal, Hanuman Mandir, Palika Kendra ya da Scindia House duraklarından geçen otobüslere binebilirsiniz.

 

Janpath Market


Delhi’nin en eski ve meşhur pazarlarından biri olan Janpath, yaşınız ve zevkiniz ne olursa olsun size hitap edebilecek yerel bir pazar. Hindistan’dan olduğu kadar Tibet’ten de ürünlere yer verilen bu pazarda Delhi’nin hediyelik eşya konusunda ne kadar zengin bir şehir olduğunun farkına varabilirsiniz. Janpath Market, hep kalabalık bir yer olduğundan, herhangi bir hırsızlık olayıyla karşılaşmamanız için cüzdanınıza dikkat etmenizde yarar var.

Antikalar, el yapımı takılar, geleneksel kıyafetler alabileceğiniz Janpath; pazar günleri 11.00-20.00 arasında, haftanın diğer günleri ise 10.00-21.00 arasında açık oluyor.


Janpath Market’e ulaşmak için 505, 522, 522A, 522ASPL, 522CL ve 615 numaralı otobüslere binip Indian Oil Bhawan Durağı’nda inebilirsiniz.

Adres: Janpath Road, Delhi

 

Chandni Chowk


İpek ya da pamuk elbiseler, geleneksel takılar, işlemeli çantalar, yerel gelinlikler, baharatlar, elektronik eşyalar… Anlayacağınız, ne isterseniz bulabileceğiniz bir cadde olan Chandni Chowk’un bu kadar popüler olmasında şaşılacak bir şey yok. Delhi’de ucuz alışveriş için tercih edebileceğiniz Chandni Chowk’a pazar günleri hariç haftanın her günü uğrayabilirsiniz. Şehrin en eski pazarlarından biri olan bu noktanın günün her saati kalabalık olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.


Ulaşım için metroyu kullanabilir ve Chandni Chowk Durağı’nda inebilirsiniz.

Adres: Chandni Chowk, Delhi

 

Palika Bazaar


1970’li yıllardan beri var olan ve geçmişte lüks alışverişin adresi olan Palika Bazaar, Delhi’deki diğer alışveriş seçeneklerinden biraz farklı; çünkü o bir yer altı pazarı! Geçmişteki günlerinin aksine bugün ucuz alışverişin adresi olan Palika’da bol bol elektronik eşya, kıyafet, ayakkabı, takı ve parfüm bulunuyor. Connaught Place’de bulunan bu pazarın oldukça dar ve kalabalık olması nedeniyle gezerken sorun yaşayabileceğiniz konusunda sizi uyaralım. Ayrıca Palika Bazaar’dan elektronik eşya alırken de iyi düşünmeniz gerekiyor; çünkü buradaki bazı mağazalar sahte ürünler satarak sizi dolandırmaya çalışıyor.


Delhi yer altı pazarını haftanın her günü 10.00 ile 20.00 arasında ziyaret edip alışveriş yapabilirsiniz.


Palika Bazaar’a ulaşmak için 7, 19, 89, 91, 100, 157, 166, 180, 181, 185, 187, 210, 271, 327, 384, 390, 400, 433, 460, 490, 500 ve 520 numaralı otobüslere binerek Palika Kendra Durağı’nda inebilirsiniz.

Adres: Shop No, B-7, Palika Bazaar Road, Connaught Place, Delhi

 

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.