Erzurum Alışveriş Rehberi: Erzurum'da Nereden Ne Alınır?

Erzurum alışveriş dünyasında yöresel ürünler, el işçiliği eserleri ve Erzurum’a özgü yiyeceklerin ağırlığı hissedilse de şehirde bulunan alışveriş merkezleri ve mağazalarda aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi gibi büyük bir üniversiteye ve dolayısıyla kalabalık bir genç nüfusa sahip olan Erzurum’da alışveriş için farklı alternatifler bulmak mümkün. Erzurumlular alışveriş için Erzurum AVM’yi tercih ediyor. Erzurum AVM, aynı zamanda sinema salonuyla da şehir hayatında önemli bir yer tutuyor.

Erzurum alışveriş rehberi

Erzurum’a gelip de görülmesi gereken tarihi pasajlardan biri Rüstem Paşa Pasajı. Şehir merkezinde bulunan Rüstem Paşa Pasajı, özellikle oltu taşından yapılan el emeği tespihleri bulabileceğiniz ve tarihi atmosferi deneyimleyebileceğiniz; mutlaka görülmesi gereken alışveriş adreslerinden biri. Bu pasaja aynı zamanda Taşhan da deniyor. Sadece tespih değil, oltu taşından yapılan birçok aksesuar ve süs eşyasını da Taşhan’dan satın alabilirsiniz.

Forum Erzurum

Çağdaş mimarisiyle Erzurum’un modern çehresini oluşturan Forum Erzurum’da keyifli vakit geçirebilirsiniz. Global yemek firmalarının ve ünlü marka mağazalarının bulunduğu Forum Erzurum, sinema salonu, çocuk oyun alanları ve konforlu dinlence yerleriyle Erzurum’da alışveriş yapmak ve eğlenmek için iyi bir durak.

Adres: Solakzade Mah. Yavuz Sultan Selim Blv. No:43, Palandöken

Tel: 0442 232 7000

Rüstem Paşa Kervansarayı-Taşhan

“Erzurum’dan hediyelik ne alınır?” diye merak ediyorsanız kesinlikle uğramanız gereken ilk yerlerden biri Rüstem Paşa Kervansarayı. Bu tarihi mekan, Kanuni Sultan Süleyman döneminde Sadrazam Rüstem Paşa tarafından 1561 yılında inşa ettirilmiş. Tam teçhizatlı bir kervansaray olarak tasarlanan yapı, günümüzde Erzurum’a özgü oltu taşı tespih, yüzük ve gerdanlık gibi hediyelik eşyaların satıldığı otantik bir yer konumunda.

Adres: Menderes Cd. Erzurum Ticaret Lisesi yanı

Kars Bakkaliyesi

Erzurum’un en iyi kahvaltılık yiyeceklerini bulabileceğiniz Kars Bakkaliyesi, doğal baldan organik peynirlere, kavurma ve sucuk gibi et mamullerinden yağ çeşitlerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Adres: Bakırcı Mah. Pelit Cd.

Tel: 0442 235 3534


 

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.