SAYFA BAŞINA DÖN

Erzurum Alışveriş Rehberi: Erzurum'da Nereden Ne Alınır?

Erzurum alışveriş dünyasında yöresel ürünler, el işçiliği eserleri ve Erzurum’a özgü yiyeceklerin ağırlığı hissedilse de şehirde bulunan alışveriş merkezleri ve mağazalarda aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz.  

Atatürk Üniversitesi gibi büyük bir üniversiteye ve dolayısıyla kalabalık bir genç nüfusa sahip olan Erzurum’da alışveriş için farklı alternatifler bulmak mümkün. Erzurumlular alışveriş için Erzurum AVM’yi tercih ediyor. Erzurum AVM, aynı zamanda sinema salonuyla da şehir hayatında önemli bir yer tutuyor.

Erzurum alışveriş rehberi

Erzurum’a gelip de görülmesi gereken tarihi pasajlardan biri Rüstem Paşa Pasajı. Şehir merkezinde bulunan Rüstem Paşa Pasajı, özellikle oltu taşından yapılan el emeği tespihleri bulabileceğiniz ve tarihi atmosferi deneyimleyebileceğiniz; mutlaka görülmesi gereken alışveriş adreslerinden biri. Bu pasaja aynı zamanda Taşhan da deniyor. Sadece tespih değil, oltu taşından yapılan birçok aksesuar ve süs eşyasını da Taşhan’dan satın alabilirsiniz.

Forum Erzurum

Çağdaş mimarisiyle Erzurum’un modern çehresini oluşturan Forum Erzurum’da keyifli vakit geçirebilirsiniz. Global yemek firmalarının ve ünlü marka mağazalarının bulunduğu Forum Erzurum, sinema salonu, çocuk oyun alanları ve konforlu dinlence yerleriyle Erzurum’da alışveriş yapmak ve eğlenmek için iyi bir durak.

Adres: Solakzade Mah. Yavuz Sultan Selim Blv. No:43, Palandöken

Tel: 0442 232 7000

Rüstem Paşa Kervansarayı-Taşhan

“Erzurum’dan hediyelik ne alınır?” diye merak ediyorsanız kesinlikle uğramanız gereken ilk yerlerden biri Rüstem Paşa Kervansarayı. Bu tarihi mekan, Kanuni Sultan Süleyman döneminde Sadrazam Rüstem Paşa tarafından 1561 yılında inşa ettirilmiş. Tam teçhizatlı bir kervansaray olarak tasarlanan yapı, günümüzde Erzurum’a özgü oltu taşı tespih, yüzük ve gerdanlık gibi hediyelik eşyaların satıldığı otantik bir yer konumunda.

Adres: Menderes Cd. Erzurum Ticaret Lisesi yanı

Kars Bakkaliyesi

Erzurum’un en iyi kahvaltılık yiyeceklerini bulabileceğiniz Kars Bakkaliyesi, doğal baldan organik peynirlere, kavurma ve sucuk gibi et mamullerinden yağ çeşitlerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Adres: Bakırcı Mah. Pelit Cd.

Tel: 0442 235 3534


 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.