SAYFA BAŞINA DÖN

Erzurum’da Nerede Ne Yenir?

“Erzurum’da ne nerede yenir?” diye düşünmeye başladık. Erzurum’un en iyi restoranlarından bahsetmeden önce Erzurum mutfağı hakkında birkaç şey yazmak iyi olur diye düşündük.

Erzurum cağ kebabı

Erzurum Mutfağı

Erzurum mutfağının en önemli lezzeti, ününü tüm Türkiye’ye de yaymış olan cağ kebabıdır. Şehrin en önemli lezzeti olunca bu yemeği servis eden çok sayıda mekan da bulunuyor. Ancak bunların içinde en ünlülerinden biri Koç Cağ Kebabı. Kongre Caddesi üzerindeki Kongre Binası karşısında yer alan Koç Cağ Kebabı, şehrin yerlisinin de en çok tercih ettiği restoranlardan biri.

Koç Cağ Kebap

Kendini cağ kebabının mucidi olarak tanımlayan Koç Cağ Kebap, Erzurum’un en popüler restoranlarından biri. Burada yenilen cag kebabından sonra asla eskisi gibi olmayacaksınız ve başka yerlerde cağ kebabı yediğiniz zaman, “Bunu yerinde yemek lazım” diyeceksiniz.

Adres: Kazım Karabekir Paşa Mah. Nazik Çarşı Cd. Yakutiye

Tel: 0442 213 4547

Kadayıfçı Muammer Usta

Erzurum’un bir diğer ünlü lezzeti olan kadayıf dolması için de önerilebilecek yerlerden biri Kadayıfçı Muammer Usta. Hem cağ kebabı hem de kadayıf dolması yapan Muammer Usta’da ister sadece kadayıf dolması yemeye gidin, isterseniz cağ kebabı da yiyip üstüne tatlınızı söyleyin. Erzurum’da 3 şubesi olan Muammer Usta’nın Terminal Caddesi’ndeki merkez şubesini deneyebilirsiniz.

Adres: Kazım Karabekir Paşa Mah. Terminal Sk. Yakutiye

Tel: 0442 233 6282

Erzurum Evleri

Eğer şehirde otantik bir ortamda yöresel yemekler tatmak isterseniz Erzurum Evleri doğru bir tercih olacaktır. Burada eski yer sofralarında yemek yiyerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Restoranın denemeniz gereken yemeklerinden bazıları da ekşili yaprak sarma, su böreği ve tandır.

Adres: İbrahim Paşa Mah. Yüzbaşı Reşit Bey Sk. Yakutiye

Tel: 0442 213 8372

Dönerci Hacıbaba

Erzurum’da önerebileceğimiz bir diğer restoran, daha tanıdık bir lezzet arayanların ilgisini çekecek olan Dönerci Hacıbaba. Döner seviyorsanız salata ve közlenmiş biber eşliğinde ikram edilen döneri denemelisiniz. Dönerci Hacıbaba, İsmetpaşa Caddesi’nde İl Emniyet Müdürlüğü’nün tam karşısında bulunuyor.

Adres: Muratpaşa Mah. İsmet Paşa Cd. No: 15, Yakutiye

Tel: 0442 234 4033

 

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.