SAYFA BAŞINA DÖN

İstanbul'da Gece Hayatı ve Mekan Önerileri

İstanbul’da gece hayatı için söylenebilecek tek kelime: Efsanevi!

Beyoğlu, Kadıköy, Beşiktaş ve Ortaköy’ü merkez almak üzere, şehrin dört bir yanına yayılmış İstanbul gece mekanlarında her zevke göre bir eğlence bulunuyor. Güncel müziklerle coşulan İstanbul gece mekanları, Punk ve Rock gruplarının sahne aldığı alternatif yerler, elektronik müziğin kalesi sayılan gece kulüpleri, oryantal eğlenceler sunan egzotik barlar, yanık sesli sanatçıların sahne aldığı türkü barlar…

İstanbul gece hayatında, her renge yer var. İstanbul, boğaza nazır lokantalarıyla olduğu kadar gece hayatı, akşamüstü durakları, konser sahneleriyle de bilinir. Biz de sizin için ufak bir liste yapmak istedik. Hangisini canınız çekerse.

Mutlu saatler!

Happy hour olarak bilinen iş çıkışından akşam yemeğine kadar geçen 18:30–20:30 arasındaki saatlerde, İstanbullular oldukları mahalleye göre şunları yapar...

  • Bebek’tekiler Lucca’da oturup içeceklerini yudumlar, hava daha kasvetliyse Catz’de canlı müzik eşliğinde takılır.
  • Nişantaşı kalabalığı önce Atiye Sokak’taki Hardal’da, ardından Reasürans Pasajı içindeki Touch Down’da bir şeyler içer.
  • Bağdat Caddeliler Bistro 33’te bir şeyler içmek ya da atıştırmak için arkadaşlarıyla buluşur.
  • Tünel’de bulunanlar Leb-i Derya ya da Mikla’nın terasından Boğaz’a karşı keyifli vakit geçirilir.
  • Etiler sakinleri, Big Chefs’te içeceklerini yudumlar.
  • Caddebostan’da koşusunu bitirmiş olanlar Zanzibar’ın yeşil ağaçları arasında hafif bir kokteyl alır.

Müzik vakti!

İstanbul’da canlı müzik dinleyebileceğiniz en iyi mekanları seçtik.  

Karga

İyi müzik dinlemek denince akla ilk gelen mekanlardan biri Karga. Şehrin en yetenekli sanatçıları burada sahne alır, hafta sonları mekan dolup taşar. Her an size ne güzellikler hazırladığından haberdar olmak için programına bakmak gerekir.

Caferağa Mh. Kadıköy Sk. No: 16, Kadıkö y

Tel: 0 216 449 1725

http://www.karga.com.tr/

Arkaoda

Daha alternatif, indie, özgür, evinizin kanepesinde Türk piyasasında yeni çıkan sanatçıları keşfedermişsiniz gibi davranan Arkaoda, İstanbul’da gidilebilecek en iyi gece mekanlarından biri.

Adres: Kadife Sokak No:18, Kadıköy

Tel: 0 216 418 027

http://www.arkaoda.com/

Salon

İKSV (İstanbul Kültür ve Sanat Vakfi)’nin Şişhane’de hayranlık bırakacak kadar güzel binasının alt katındaki bu çok amaçlı Salon’da hafta başı performans, dans, tiyatro gösterimleri; hafta sonu canlı konserler oluyor.

Adres: Sadi Konuralp Caddesi No:5, Şişhane

Tel: 0 212 334 07 00

http://www.saloniksv.com/

Nardis Jazz Club

Caz müziğin duayenleri Zuhal ve Önder Focan tarafından kurulan Nardis, Türk caz gruplarını tanımanız, Sibel Köse, Ayşe Gencer, Cem Aksel gibi iyi müzik insanlarıyla tanışmanız için bir fırsat.

Adres: Kuledibi Sok. No:14 Galata

Tel: 0 212 244 63 27

http://nardisjazz.com/

Kiki

Cihangir’de özellikle oyuncu ve mankenlerin uğrak yeri olan Kiki, arkasındaki bahçesi yüzünden de tercih nedeni.

Adres: Sıraselviler Cad. No: 42 Beyoğlu

Tel: 0 212 243 53 73

http://www.kiki.com.tr/

Pendor Corner

İstanbul’da canlı müzik denilince Beyoğlu’nun ruhunu yaşatan mekanlardan biri olan Pendor Corner, haftanın birçok gününde canlı sahnesinde şehrin şehrin yerel gruplarına yer veriyor. Hafta sonları dolup taşan Pendor Corner’ta eğlencenin özel bir şifresi var: Hönönö. Barmenden isteyin ve eğlenceye hazır olun!

Adres: Hüseyinağa Mh. Yeşilçam Sk. No: 25, Beyoğlu

Tel: 0 212 244 8079 

Sultana’s Dinner and 1001 Nights Show

İstanbul’da oryantal geceler beklentisindeyseniz Sultana’s Dinner and 1001 Nights Show, size istediğinizi verecek. Burasının lüks ve pahalı bir mekan olduğunu da belirtelim.

Adres: İnönü Mh. Cumhuriyet Cd. No: 40, Şişli

http://www.sultanas-nights.com/

Livane Pub

İstanbul’da türkü dinlemek isteyenlerin gittiği yerlerden biri olan Livane Pub, canlı sahnesinde Anadolu nağmelerine yer veriyor. Ezgi’nin Günlüğü ve Birsen Tezer gibi grup/sanatçıları dinleyebileceğiniz mekan, samimi çalışanlarıyla da göz dolduruyor.

Adres: Osmanağa Mh. Osmancık Sk. No: 11, Kadıköy

Tel: 0 216 414 4096

Bunun dışında, eğlenmek niyetiyle yola çıkmışsanız Şişhane’de Baylo; Galatasaray’da Pixie; Cihangir’de Minimüzikhol, Kadıköy’de Barlar Sokağı olarak bilinen Kadife Sokak; Boğaz hattı boyunca Album’un başı çektiği pek çok gece kulübü sabaha kadar açık. Türkçe pop dinlemek isteyenler için de son önerimizi buraya koyuyoruz: 45’lik.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.