SAYFA BAŞINA DÖN

İzmir Şehir Rehberi

İstanbul ve Ankara’dan sonra Türkiye’nin üçüncü büyük metropolü olan İzmir, dört milyonu geçen nüfusuyla, yatlar ve gemilerle çevrilmiş uzun ve dar bir körfezin başında yer almakta.

Sahil boyunca palmiye, hurma ağaçları ve geniş caddelerin bulunduğu İzmir, bahar ve yaz aylarında ziyaret etmek için harika bir atmosfere sahip. En güzel plajları, serin suları, tarihi altyapısı ve keyifli ilçeleriyle İzmir’e ucuz uçak bileti avantajları ile seyahat etmek için İzmir uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Uygun tarihleri seçip en ucuz İzmir uçuşlarından yerinizi ayırttıktan sonra, mükemmel bir İzmir gezisine hazırsınız demektir.

Seyahatiniz öncesinde İzmir hakkında bilgilenmek istiyorsanız şehir rehberimizi okuyabilirsiniz.   

Ayrıca İzmir Belediyesi’nin resmi web sitesinde, üç boyutlu İzmir şehir rehberi bulunuyor. Buradan İzmir hakkında her detaya ulaşabilirsiniz. http://www.izmir.bel.tr/ucboyutlukentrehberi/562/tr


İzmir’de Ulaşım

Pegasus ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na vardıktan sonra 03:00-23:00 arasında her saat başı Karşıyaka’ya giden ya da buçuklarda Alsancak Efes Otel’e ulaşım sağlayan Havaş’ı kullanabilir, 50 dakika içinde İzmir’e ulaşabilirsiniz. Bunun yerine daha ekonomik bir seyahat isterseniz 200 numaralı otobüs hattı, Mavişehir’e; 202, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’na; 204 numara ise Bornova-metro–otogar istikametini takip ederek şehre ulaşmanızı sağlayacak.

İzmir’de şehir içi ulaşım içinse tüm toplu taşımalarda geçerli olan İzmirim Kart adlı elektronik kart hizmetinden yararlanmakta fayda var. 291’den fazla hatta, kolay ulaşım sağlayan belediye otobüslerinde ilk binişlerde belli bir ücret kesildikten sonra 90 dk. içindeki kaç kere yeni hat kullanırsanız kullanın, herhangi ücret talep edilmiyor.

İzmir metrosu Hatay/Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Hilal, Stadyum, Halkapınar, Sanayi, Bölge, Bornova, Ege Üniversitesi ve Evka-3 olmak üzere toplam 12 istasyonla hizmet veriyor. 06:00-00:00 saatleri arasında 10 dakikada bir geçen metroları yakalamanız mümkün.

Banliyö olarak bilinen 80 km’lik Aliağa-Menderes arasını birbirine bağlayan hattı kullanarak daha yavaş ama uzun mesafelere seyahat imkanınız da var. Tıpkı İstanbul’da olduğu gibi İzmir’de de iki yakayı birbirine bağlayan vapurlar var. Karşıyaka ve Bostanlı ile Konak arasında gidip gelen vapurlar 20 dakikada bir hareket ediyor.

Ayrıca İzmir’de araç kiralama seçeneklerini değerlendirmek isterseniz flypgs.com u tercih edebilirsiniz.

Acil Numaralar

Şehir Kodu: 232

Yangın:  110

Polis : 155

Ambulans :   112

Tel.Arıza : 121

Su Arıza : 185

Elkt. Arıza : 186      

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.