Kastamonu Alışveriş Rehberi: Kastamonu'dan Ne Hediye Alınır?

Kastamonu’da alışveriş genellikle tarihi caddeler ve çarşılar içerisinde gerçekleşiyor. 1950’lerden bugüne kadar kırdan kente doğru göç arttığı için şehir içinde mağazalar ve çarşıların sayısında artış görülmüş.

kastamonudan ne alınır

 

Kastamonu’dan Ne Hediye Alınır?

Bize soracak olursanız bölgenin en önemli simgelerinden olan Cide sarı yazmasını satın alabilirsiniz. Kendine has özel bir sarı tonuna sahip olan yazmalar çok seviliyor. Bir diğer hediye ise sandık oluyor. Kastamonu’nun büyük bir kısmı orman ve fundalıklar ile kaplı. Bu nedenle ahşap işleri oldukça gelişmiş. Özellikle küçük sandıklar üzerine yapılan işlemeler oldukça güzel.

Kastamonu Alışveriş Durakları

Kastamonu Hanımeller Çarşısı

Kastamonu’da hediyelik eşya arayanların ilk noktası olan Hanımeller Çarşısı, 2013 yılında belediye ve valilik girişimi ile kurulmuş. Kastamonulu kadınların el işi ürünlerini sattıkları çarşı, çeşit çeşit oya ve yazmaya ev sahipliği yapıyor.

 

Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı

Nasrullah Camisi arkasında kalan Münire Medresesi içerisinde yer alan ve 2001 yılında düzenlenen El Sanatları Çarşısı içerisinde 20’den fazla dükkan yer alıyor.

Adres: Hepkebirler Mah. Mehmet Feyzi Efendi Cad. Merkez

 

Kışla Caddesi

Kastamonu’nun merkezi olarak adlandırabileceğimiz Kışla Caddesi, zincir mağazalara ve fast-food restoranlarına ulaşabileceğiniz üstü açık bir AVM’ye benziyor. Ortasından Karaçomak Çayı geçen caddede 100’den fazla dükkan bulunuyor.

 

Kastamonu Bakırcılar Çarşısı

Kastamonu’da bakırcılığın tarihi oldukça eskilere gidiyor. Geçmişte şehir merkezini ziyaret eden seyyahlara göre 1840’lı yıllarda Kastamonulu erkeklerin birçoğu bakır işçiliği ile ilgileniyordu. Belediye tarafından yapılan iyileştirmeler ve restorasyon ile çehresi değişen çarşı, 6 bin metrekareden büyük bir alana sahip.

 

Barutçuoğlu AVM

Kastamonu’da zincir mağazaları ve geniş otoparkı ile öne çıkan Barutçuoğlu AVM, BAVM ismiyle de anılıyor.


Adres: Aktekke Mah. Yalçın Cad. No: 20 Merkez


×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.