SAYFA BAŞINA DÖN

Kastamonu Alışveriş Rehberi: Kastamonu'dan Ne Hediye Alınır?

Kastamonu’da alışveriş genellikle tarihi caddeler ve çarşılar içerisinde gerçekleşiyor. 1950’lerden bugüne kadar kırdan kente doğru göç arttığı için şehir içinde mağazalar ve çarşıların sayısında artış görülmüş.

kastamonudan ne alınır

 

Kastamonu’dan Ne Hediye Alınır?

Bize soracak olursanız bölgenin en önemli simgelerinden olan Cide sarı yazmasını satın alabilirsiniz. Kendine has özel bir sarı tonuna sahip olan yazmalar çok seviliyor. Bir diğer hediye ise sandık oluyor. Kastamonu’nun büyük bir kısmı orman ve fundalıklar ile kaplı. Bu nedenle ahşap işleri oldukça gelişmiş. Özellikle küçük sandıklar üzerine yapılan işlemeler oldukça güzel.

Kastamonu Alışveriş Durakları

Kastamonu Hanımeller Çarşısı

Kastamonu’da hediyelik eşya arayanların ilk noktası olan Hanımeller Çarşısı, 2013 yılında belediye ve valilik girişimi ile kurulmuş. Kastamonulu kadınların el işi ürünlerini sattıkları çarşı, çeşit çeşit oya ve yazmaya ev sahipliği yapıyor.

 

Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı

Nasrullah Camisi arkasında kalan Münire Medresesi içerisinde yer alan ve 2001 yılında düzenlenen El Sanatları Çarşısı içerisinde 20’den fazla dükkan yer alıyor.

Adres: Hepkebirler Mah. Mehmet Feyzi Efendi Cad. Merkez

 

Kışla Caddesi

Kastamonu’nun merkezi olarak adlandırabileceğimiz Kışla Caddesi, zincir mağazalara ve fast-food restoranlarına ulaşabileceğiniz üstü açık bir AVM’ye benziyor. Ortasından Karaçomak Çayı geçen caddede 100’den fazla dükkan bulunuyor.

 

Kastamonu Bakırcılar Çarşısı

Kastamonu’da bakırcılığın tarihi oldukça eskilere gidiyor. Geçmişte şehir merkezini ziyaret eden seyyahlara göre 1840’lı yıllarda Kastamonulu erkeklerin birçoğu bakır işçiliği ile ilgileniyordu. Belediye tarafından yapılan iyileştirmeler ve restorasyon ile çehresi değişen çarşı, 6 bin metrekareden büyük bir alana sahip.

 

Barutçuoğlu AVM

Kastamonu’da zincir mağazaları ve geniş otoparkı ile öne çıkan Barutçuoğlu AVM, BAVM ismiyle de anılıyor.


Adres: Aktekke Mah. Yalçın Cad. No: 20 Merkez


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.