SAYFA BAŞINA DÖN

Kastamonu Şehir Rehberi

21. yüzyıl gibi teknolojinin yükselişi ile zamanın adeta su gibi akıp gittiği bir çağda adeta sakinliği ile günlerin yavaş geçtiği Kastamonu, doğayla kucaklaşmak ve kafa dinlemek isteyenler için biçilmiş kaftan. Bakir koyları, şarkılara konu olan Ilgaz Dağı, neredeyse her köşesinde yer alan yeşil alanları ve lezzetli yemekleriyle bilinen Kastamonu’ya gitmek için Kastamonu ucuz uçak bileti almak için Pegasus’u takip edebilirsiniz.

Kastamonu kalesi

Hititler, Bizans, Candaroğulları ve Osmanlı gibi farklı devletlerin egemenliği altına giren Kastamonu, tarihsel miras bakımından oldukça zengin şehirler arasında gösteriliyor. Ayrıca Kastamonuluların Kurtuluş Savaşı sırasında gösterdikleri fedakarlıklar dolayısıyla şehir, birçok anıtsal esere de ev sahipliği yapıyor. Şehir içerisinde çok sayıda tarihi cami ve ören yeri bulunuyor.

Kastamonu’ya Ulaşım

1994 yılında inşaatı tamamlanan Kastamonu Havalimanı’na Pegasus ile ulaştıktan sonra Kastamonu şehir merkezi, 18 kilometre uzağınızda kalıyor. Çeşitli ulaşım yöntemleri olsa bile en hızlı ve rahat yol araç kiralamak. Şehir dağınık bir yapıya sahip olduğu ve gezilecek yerlere ulaşım için çok fazla ücret ödemeniz gerekebileceği için araç kiralamak oldukça avantajlı. Pegasus üzerinden araç kiralayabileceğinizi unutmayın. Bu şekilde avantajlı fiyatlar ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise Pegasus’un sunduğu yolcu servisleri oluyor. Ancak tarihi ve doğal merkezleri ziyaret etmek isteyenler için araç kiralamanın şart olduğunu tekrar belirtelim.

Kastamonu Önemli Telefonlar
Ülke Kodu: +90
Şehir Kodu: 366
Ambulans: 112
Polis: 155
İtfaiye: 110
Kastamonu Havalimanı (KFS): 0 366 220 02 54


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.