Kastamonu Şehir Rehberi

21. yüzyıl gibi teknolojinin yükselişi ile zamanın adeta su gibi akıp gittiği bir çağda adeta sakinliği ile günlerin yavaş geçtiği Kastamonu, doğayla kucaklaşmak ve kafa dinlemek isteyenler için biçilmiş kaftan. Bakir koyları, şarkılara konu olan Ilgaz Dağı, neredeyse her köşesinde yer alan yeşil alanları ve lezzetli yemekleriyle bilinen Kastamonu’ya gitmek için Kastamonu ucuz uçak bileti almak için Pegasus’u takip edebilirsiniz.

Kastamonu kalesi

Hititler, Bizans, Candaroğulları ve Osmanlı gibi farklı devletlerin egemenliği altına giren Kastamonu, tarihsel miras bakımından oldukça zengin şehirler arasında gösteriliyor. Ayrıca Kastamonuluların Kurtuluş Savaşı sırasında gösterdikleri fedakarlıklar dolayısıyla şehir, birçok anıtsal esere de ev sahipliği yapıyor. Şehir içerisinde çok sayıda tarihi cami ve ören yeri bulunuyor.

Kastamonu’ya Ulaşım

1994 yılında inşaatı tamamlanan Kastamonu Havalimanı’na Pegasus ile ulaştıktan sonra Kastamonu şehir merkezi, 18 kilometre uzağınızda kalıyor. Çeşitli ulaşım yöntemleri olsa bile en hızlı ve rahat yol araç kiralamak. Şehir dağınık bir yapıya sahip olduğu ve gezilecek yerlere ulaşım için çok fazla ücret ödemeniz gerekebileceği için araç kiralamak oldukça avantajlı. Pegasus üzerinden araç kiralayabileceğinizi unutmayın. Bu şekilde avantajlı fiyatlar ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise Pegasus’un sunduğu yolcu servisleri oluyor. Ancak tarihi ve doğal merkezleri ziyaret etmek isteyenler için araç kiralamanın şart olduğunu tekrar belirtelim.

Kastamonu Önemli Telefonlar
Ülke Kodu: +90
Şehir Kodu: 366
Ambulans: 112
Polis: 155
İtfaiye: 110
Kastamonu Havalimanı (KFS): 0 366 220 02 54


×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.