Kastamonu’da Nerede Ne Yenir?

Kastamonu’daki restoranların önemli bir kısmı şehir merkezi yakınlarında bulunuyor. Genellikle haftanın 7 günü açık olan restoranlar olsa bile Anadolu’nun diğer şehirlerinde olduğu gibi pazar günleri kapalı olan restoranlar az olsa da mevcut. Bunlar dışında Ilgaz ve Küre gibi milli parklar ile köylerin çevresinde çok sayıda restoran bulunuyor. Ancak bu restoranlar, şehir merkezinde bulunan restoranlara göre daha az rağbet görüyor.

Kastamonu restoranları

Kastamonu Mutfağı

Kastamonu mutfağı denilince ilk olarak akla et geliyor. Ilgaz gibi el değmemiş alanlar üzerinde kekik yiyerek büyütülen hayvanlardan elde edilen etler, gerçekten çok lezzetli. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştirilen bölgenin ilk akla gelen lezzeti ise döner.

İstanbul, Ankara ve İzmir’den farklı olarak kıyma kullanılmadan döner hazırlanıyor ve bu nedenle yaprak yerine parça etli bir döner ortaya çıkıyor.

Etten gelen bir başka lezzet ise Kastamonu pastırması oluyor. Genellikle pastırma denildiği zaman ilk olarak akla Kayseri geliyor, ama Kastamonu pastırması da oldukça meşhur. Kastamonulu pastırmacılar öncelikle eti kaya tuzunda bekletiyor daha sonra rüzgar ve güneş altında kurutuyor.

 

Tabakoğlu Pastırma

1880 yılından beri hizmet veren Tabakoğlu ailesi tarafından işletilen dükkan, pastırma ve sucuk konusunda uzmanlığı ile biliniyor. Türkiye’nin birçok yerinden misafirleri olan pastırmacıda çemenli ve çemensiz şeklinde iki farklı pastırma bulunuyor. Pide için çemensiz pastırmadan almanız ve yaklaşık 50 metre aşağıda bulunan pideciye gitmenizi öneririz.

Adres: Hepkebirler Mah. Mahkemealtı Sok, Merkez

Telefon: 0 366 214 89 79

 

Naila Döner

1940’lı yıllardan beri dönercilik yapan ailenin işlettiği Naila Döner, Kastamonu’nun meşhur et dönerinin yenebileceği en iyi adresler arasında gösteriliyor. Kuzu ve dana etinin karışımı ile elde edilen döner oldukça lezzetli.

Adres: Hepkebirler Mah. Mehmet Feyzi Efendi Cad. No: 4, Merkez

 

Münire Sultan Sofrası

Tarihi Münire Sultan Medresesi içerisinde yer alan Münire Sultan Sofrası, Kastamonu’nun yöresel lezzetlerini sunuyor. Birçok Karadeniz kentinden farklı olarak kıyı kesimlerinden uzak bir merkeze sahip olması nedeniyle Kastamonu’da daha çok et yemekleri tercih ediliyor. Bu nedenle de Münire Sultan Sofrası’nın iddialı olduğu konu da et yemekleri oluyor.

Adres: Hepkebirler Mah. Mehmet Feyzi Efendi Cad. Münire Medresesi Girişi, Merkez

Telefon: 0 366 214 96 66

 

Kurşunluhan

Tarihi Kurşunluhan, restorasyon ile otel haline getirilmiş. Otel içerisinde Kastamonu ve Türk mutfağının eşsiz lezzetleri sunuluyor. Gece geç saatlere kadar açık kalan restoranın sunduğu yöresel lezzetler ve deniz mahsulleri çok seviliyor.


Adres: Hepkebirler Mah. Kurşunluhan Hotel, Merkez
Telefon: 0 366 214 27 37


Çilekli Restoran
1994 yılından bu yana ızgara ile yemekler hazırlayan restoran oldukça seviliyor. Kastamonu Sanayi Sitesi’ne oldukça yakın olan Çilekli Restoran içerisinde aynı anda 300 kişi yemek yiyebiliyor.


Adres: Kuzeykent Mah. Miralay Halitbey Cad, No:14, Merkez

Telefon: 0 366 214 97 89

Yöresel lezzetler ağzını sulandırdıysa hemen Kastamonu uçak biletini al ve hepsini yerinde dene. Kesinlikle pişman olmayacaksın.

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.