Kıbrıs'a Ne Zaman Gitmeli?

Kıbrıs Hava Durumu
Hem Türkiye’den hem de dünyanın birçok ülkesinden her yıl binlerce ziyaretçi, taze bir ada havası almak ve adanın doğal güzelliklerini keşfetmek için Kıbrıs’a akın ediyor. Kıbrıs’ın en çok ziyaret alan noktalarından birisi de Lefkoşa.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, yalnızca Lefkoşa’da değil, tüm Kıbrıs genelinde yılın neredeyse her günü oldukça ılık ve temiz bir hava hakim, yıllık ortalama sıcaklık ise 19 derece. Bu nedenle, takvim derdine düşmeden, canınızın istediği herhangi bir dönemde Kıbrıs seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer tatil için bol zamanınız olacaksa, Lefkoşa ile başlayacağınız Kıbrıs tatilinize Kıbrıs’ın sahil şeridinde uzanan şehirlerinde devam edebilirsiniz. Bu plan için en ideal dönem, bahar aylarından başlayarak yaz aylarına dek uzanan geniş bir süreyi kapsıyor. Eğer tatil için çok vaktiniz ve deniz şartınız yoksa, Kıbrıs tatilinizi sonbahar aylarında gerçekleştirerek daha uygun fiyatlarla Kıbrıs uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ancak Lefkoşa’da konaklama için yılın farklı dönemlerinde fiyat farkı bulunmuyor. Bu nedenle fiyatlara göre değil; tatil planınıza yönelik bir planlama yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Temmuz ve ağustos aylarının normalden çok daha sıcak olduğunu da ekleyelim. Sıcaklarla aranız yoksa özellikle gündüz şehir içi gezintileriniz sizi bu tarihlerde zorlayabilir. Kıbrıs’ın tarihi güzelliklerini keşfetmeye hazırsanız, hemen flypgs.com.tr’yi ziyaret edin ve en uygun fiyatlı Kıbrıs uçak biletlerine göz atın!

 

Kıbrıs’a Ne Zaman Gitmeli?
Kıbrıs çoğunlukla yaz tatili dönemleriyle anılsa da, yılın her dönemi gönül rahatlığıyla seyahat edebileceğiniz ve keyifli bir tatil geçirebileceğiniz bir lokasyon. Eğer tatiliniz boyunca sakin ve huzurlu bir atmosfer arayışındaysanız, Kıbrıs seyahatinizi sonbahar aylarında gerçekleştirmenizi öneririz. Yaz sezonu ise Kıbrıs için festival sezonu demek. Yalnızca sanat ve kültür festivalleri değil; yerel lezzetlere yönelik birçok festival de düzenleniyor. İşte bazıları: Uluslararası Gazimağusa Festivali, Kuzey Kıbrıs Uluslararası Müzik Festivali, Uluslararası Bahar Konserleri, Güzelyurt Portakal Festivali, Girne Turizm ve Kültür Festivali, Bellapais Müzik Festivali, Girne Kültür & Sanat Festivali ve Ekim ayındaki Girne Zeytin Festivali.


Yalnızca gece hayatıyla değil; festivalleriyle de yılın her dönemi ziyaretçilerine unutulmaz anlar bahşeden Kıbrıs’ı keşfetmek için hemen flypgs.com.tr’ye göz atın ve en uygun fiyatlı Kıbrıs uçak biletlerini kaçırmayın!

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.