SAYFA BAŞINA DÖN

Kıbrıs'a Ne Zaman Gitmeli?

Kıbrıs Hava Durumu
Hem Türkiye’den hem de dünyanın birçok ülkesinden her yıl binlerce ziyaretçi, taze bir ada havası almak ve adanın doğal güzelliklerini keşfetmek için Kıbrıs’a akın ediyor. Kıbrıs’ın en çok ziyaret alan noktalarından birisi de Lefkoşa.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, yalnızca Lefkoşa’da değil, tüm Kıbrıs genelinde yılın neredeyse her günü oldukça ılık ve temiz bir hava hakim, yıllık ortalama sıcaklık ise 19 derece. Bu nedenle, takvim derdine düşmeden, canınızın istediği herhangi bir dönemde Kıbrıs seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer tatil için bol zamanınız olacaksa, Lefkoşa ile başlayacağınız Kıbrıs tatilinize Kıbrıs’ın sahil şeridinde uzanan şehirlerinde devam edebilirsiniz. Bu plan için en ideal dönem, bahar aylarından başlayarak yaz aylarına dek uzanan geniş bir süreyi kapsıyor. Eğer tatil için çok vaktiniz ve deniz şartınız yoksa, Kıbrıs tatilinizi sonbahar aylarında gerçekleştirerek daha uygun fiyatlarla Kıbrıs uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ancak Lefkoşa’da konaklama için yılın farklı dönemlerinde fiyat farkı bulunmuyor. Bu nedenle fiyatlara göre değil; tatil planınıza yönelik bir planlama yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Temmuz ve ağustos aylarının normalden çok daha sıcak olduğunu da ekleyelim. Sıcaklarla aranız yoksa özellikle gündüz şehir içi gezintileriniz sizi bu tarihlerde zorlayabilir. Kıbrıs’ın tarihi güzelliklerini keşfetmeye hazırsanız, hemen flypgs.com.tr’yi ziyaret edin ve en uygun fiyatlı Kıbrıs uçak biletlerine göz atın!

 

Kıbrıs’a Ne Zaman Gitmeli?
Kıbrıs çoğunlukla yaz tatili dönemleriyle anılsa da, yılın her dönemi gönül rahatlığıyla seyahat edebileceğiniz ve keyifli bir tatil geçirebileceğiniz bir lokasyon. Eğer tatiliniz boyunca sakin ve huzurlu bir atmosfer arayışındaysanız, Kıbrıs seyahatinizi sonbahar aylarında gerçekleştirmenizi öneririz. Yaz sezonu ise Kıbrıs için festival sezonu demek. Yalnızca sanat ve kültür festivalleri değil; yerel lezzetlere yönelik birçok festival de düzenleniyor. İşte bazıları: Uluslararası Gazimağusa Festivali, Kuzey Kıbrıs Uluslararası Müzik Festivali, Uluslararası Bahar Konserleri, Güzelyurt Portakal Festivali, Girne Turizm ve Kültür Festivali, Bellapais Müzik Festivali, Girne Kültür & Sanat Festivali ve Ekim ayındaki Girne Zeytin Festivali.


Yalnızca gece hayatıyla değil; festivalleriyle de yılın her dönemi ziyaretçilerine unutulmaz anlar bahşeden Kıbrıs’ı keşfetmek için hemen flypgs.com.tr’ye göz atın ve en uygun fiyatlı Kıbrıs uçak biletlerini kaçırmayın!

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.