SAYFA BAŞINA DÖN

Kıbrıs'taki Önemli Kurumlar Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği
Tüm danışmanlık hizmetleriniz için Lefkoşa’da bulunan Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’nden yardım almanız mümkün. Büyükelçilik, pazartesiden cumaya 08:30-13:00 ve 14:00-18:00 saatleri arasında hizmet veriyor.


Adres: Bedrettin Demirel Caddesi, Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Telefon: +90 (392) 600 3100 (10 hat)

Faks: +90 (392) 228 2209

         +90 (392) 228 5118

Web: http://www.mfa.gov.tr/

Mail: lefkosa.konsolosluk@mfa.gov.tr


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Havalimanları
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Ercan Uluslararası Havalimanı (ECN) adında yalnızca bir adet uluslararası havalimanı bulunuyor.


Ercan Uluslararası Havalimanı
Kuzey Kıbrıs’ın tek havalimanı olma özelliğine sahip Ercan Uluslararası Havalimanı, ismini 1974 yılında yapılan Kıbrıs Barış Harekatı'nda hayatını kaybeden Pilot Binbaşı Fehmi Ercan'ın soyadından almakta. Ercan Uluslararası Havalimanı; başkent Lefkoşa'ya 23, Girne'ye 44, Magosa'ya 50 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ercan Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için her iki saatte bir havalimanından kalkan KIBHAS otobüs servislerini kullanabilirsiniz. Ancak otobüslerin otellere giriş yapmadıklarını, yalnızca belirli noktalara kadar giriş yaptıklarını eklemekte fayda var. Şehir merkezine ulaşım için başka alternatifler de mevcut. Bunlardan ilki araç kiralama. Şehir içinde toplu taşıma yaygın olmadığı için yalnızca havalimanı ulaşımı için değil; Kıbrıs tatiliniz boyunca tüm ulaşım ihtiyaçlarınız için de araç kiralama ekonomik bir çözüm olabilir. Son olarak bir diğer alternatifiniz ise taksi transfer hizmetini kullanmak. Ancak bu hizmeti kullanacaksanız, öncesinde sürücüyle mutlaka fiyatta anlaşmanızı tavsiye ederiz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.