Kıbrıs'taki Önemli Kurumlar Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği
Tüm danışmanlık hizmetleriniz için Lefkoşa’da bulunan Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’nden yardım almanız mümkün. Büyükelçilik, pazartesiden cumaya 08:30-13:00 ve 14:00-18:00 saatleri arasında hizmet veriyor.


Adres: Bedrettin Demirel Caddesi, Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Telefon: +90 (392) 600 3100 (10 hat)

Faks: +90 (392) 228 2209

 +90 (392) 228 5118

Web: http://www.mfa.gov.tr/

Mail: lefkosa.konsolosluk@mfa.gov.tr


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Havalimanları
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Ercan Uluslararası Havalimanı (ECN) adında yalnızca bir adet uluslararası havalimanı bulunuyor.


Ercan Uluslararası Havalimanı
Kuzey Kıbrıs’ın tek havalimanı olma özelliğine sahip Ercan Uluslararası Havalimanı, ismini 1974 yılında yapılan Kıbrıs Barış Harekatı'nda hayatını kaybeden Pilot Binbaşı Fehmi Ercan'ın soyadından almakta. Ercan Uluslararası Havalimanı; başkent Lefkoşa'ya 23, Girne'ye 44, Magosa'ya 50 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ercan Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için her iki saatte bir havalimanından kalkan KIBHAS otobüs servislerini kullanabilirsiniz. Ancak otobüslerin otellere giriş yapmadıklarını, yalnızca belirli noktalara kadar giriş yaptıklarını eklemekte fayda var. Şehir merkezine ulaşım için başka alternatifler de mevcut. Bunlardan ilki araç kiralama. Şehir içinde toplu taşıma yaygın olmadığı için yalnızca havalimanı ulaşımı için değil; Kıbrıs tatiliniz boyunca tüm ulaşım ihtiyaçlarınız için de araç kiralama ekonomik bir çözüm olabilir. Son olarak bir diğer alternatifiniz ise taksi transfer hizmetini kullanmak. Ancak bu hizmeti kullanacaksanız, öncesinde sürücüyle mutlaka fiyatta anlaşmanızı tavsiye ederiz.

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.