SAYFA BAŞINA DÖN

Konya Alışveriş Rehberi: Konya'dan Ne Hadiye Alınır?

Anadolu Selçuklu Devletine uzun yıllar başkentlik yapan Konya, Türklerin Anadolu’ya geldiği günden bu yana en önemli ticaret merkezlerinden biri olarak öne çıkıyor. Yaklaşık olarak 900 yıldır Türklerin yaşadığı Konya, çeşitli tarihi alışveriş mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Tabii ki bunun dışında günümüz alışveriş kültürünün önemli bir parçası olan AVM’ler de bulunuyor.

Konya alışveriş rehberi


Kadınlar Pazarı

Geçmişte köylerde yaşayan kadınların bahçe ya da bostanlarında yetiştirdikleri ürünleri getirip sattığı bir merkez olan Kadınlar Pazarı, tarihi mekanında yüzlerce satıcısıyla hayatına devam ediyor. Özellikle yerel peynirler ve taze sebzeler burada bulabileceğiniz en önemli ürünler. Konya’nın özel olarak hazırlanan tulum peyniri meşhur. Kadınlar Pazarı’ndan İstanbul ya da Ankara’da satılan tulum peynirlerinin yarı fiyatına, kaliteli tulum peyniri alabilirsiniz. Melike Hatun Çarşısı olarak bilinen Kadınlar Pazarı’na ulaşmak için 106-A, 124-A ve 36-B gibi birçok otobüsü kullanabilirsiniz. Neredeyse şehirdeki tüm otobüsler bu bölgeden geçiyor.

Adres: Akçeşme Mah. Mengüc Cad. No:2 42020 Karatay/Konya


Bedesten Çarşısı

Bedesten, “kumaş ve mücevher satılan kapalı çarşı” demek ama Konya’da bulunan ve Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen bedestenin üstü açık. Oldukça büyük bir alana yayılmış olan bedesten, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilmiş. Neredeyse her bütçeye uygun bir şeylerin bulunduğu bedesten, açık bir alışveriş merkezine benziyor. Bu tarihi merkez içerisinde ayakkabıdan  mücevhere kadar neredeyse her şey bulunuyor. 105-A gibi birçok farklı otobüs ile “Şeraffettin-Eski Garaj” durağına ulaştıktan sonra inmeniz ve Tevfikiye Caddesi yönünde kısa bir yürüyüş yapmanız gerekiyor.

Adres: Şükran Mah. Fıçıcılar Sok. No:12 42040 Meram/Konya


Kent Plaza AVM

Konya’nın en büyük AVM’leri arasında olan Kent Plaza, çocukların eğlenebileceği parkı ve zincir mağazaları ile biliniyor. Kent Plaza AVM’nin oldukça geniş bir otoparkı bulunuyor. Bu nedenle kiralık araç ile gidebilirsiniz. AVM’ye tramvay ile de ulaşılabiliyor. Aydınlıkevler tramvay durağının karşısında yer alan AVM, haftanın 7 günü açık.

Adres: Bedir Mah. Ataseven Cad. No: 2 42300 Selçuklu/Konya


Kulesite AVM

Konyalıların hafta sonlarında tercih ettiği bir başka AVM olan Kulesite, üst katlarından benzersiz bir Konya manzarası sunuyor. Konya’nın bir dönem en büyük AVM’leri arasında yer alması nedeniyle oldukça sevilen Kulesite, yüze yakın mağazaya ev sahipliği yapıyor.

Adres: Ferit Paşa Mah. Kule Cad. No:8 Nalçacı 42060 Selçuklu/Konya


Novada Outlet

Dünya markalarına ev sahipliği yapan Novada Outlet AVM, hesaplı bir alışveriş için ideal merkezlerden biri olarak gösteriliyor. Geniş bir otopark alanına sahip olması ise avantajlarından bir diğeri diyebiliriz. Novada Outlet, labirent gibi dizayn edilen AVM’lerden farklı olarak kolay gezilebilen bir yapıya sahip. 18-A, 58-A ve 80-A gibi otobüsler ile ulaşılabiliyor.

Adres: Sancak Mah. Veysel Karani Cad. No:6 42250 Selçuklu/Konya


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.