Konya Şehir Rehberi

Tasavvuf denildiği zaman ilk akla gelen şehirlerden olan Konya, misafirlerinin duygu dünyasına hitap ediyor. 1200’lü yıllarda Mevlana Celaleddin Rumi’ye kapılarını açan şehir adeta bu isim ile özdeşleşmiş. Fikirleri ile yer kürenin dört bir yanında tanınan Mevlana sayesinde şehir, Türkiye kültür turizminin önemli bir parçası haline geliyor.

konya şehir rehberi

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya, yüz ölçümü olarak Türkiye’nin en büyük şehri. 2 milyonu geçen nüfusu ile de büyük bir metropol olmayı başaran şehir, kır yaşamının devam etmesi nedeniyle de önemli bir sosyoekonomik yapıya sahip. Köyler hem tarım hem de hayvancılık açısından gelişmiş ve bu nedenle karşılaşacağınız yöresel yiyeceklerin önemlice bir kısmı yine şehir içerisinde üretiliyor. Devasa yüz ölçümü, mistik havası ve tadına doyulmaz lezzetleri yakından inceleyebilmek için flypgs.com adresinde yer alan Konya ucuz uçak bileti avantajlarından yararlanabilirsiniz.

 

Konya’da Ulaşım

Pegasus ile 2000 yılında hizmete giren Konya Havalimanı’na ulaştıktan sonra, Konya şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz birkaç yol var. Bunların başında ise haftanın her günü hizmet veren HAVAŞ geliyor. Bir diğer toplu ulaşım yolu ise büyükşehir belediyesinin otobüs hatları oluyor. ATUS denilen sistem ile entegre olan otobüsler, “Konya” uygulaması ile takip edilebiliyor. Havalimanının yakınından ise 44-G kodlu otobüs geçiyor. Diğer seçenekleriniz ise taksi ve rent a car hizmetleri oluyor. Havalimanı içerisinde 26 taksi ve 5 rent a car şirketi bulunuyor. Tabii ki son dakika kiralık araç bulmak her zaman kolay değil. Bu nedenle Pegasus ayrıcalığı ile aracınızı erkenden kiralayabilir ve rezerve ettiğiniz araç ile tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Önemli Telefonlar
Şehir kodu: 332
İl Turizm Müdürlüğü: 0 332 353 40 20
Jandarma İmdat: 156
Nöbetçi Eczaneler: 118
Polis İmdat: 155
Hızır Acil: 112
İtfaiye: 110


×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.