Kuveyt Şehir Rehberi

Çöllerin sonunda, deniz kıyısında bir metropol, Kuveyt… Yüksek gelirli ülkelerden biri olan Kuveyt, kendine bağlı dokuz adayla toplamda 17.818 km2 alana yayılmış küçük bir ülke. Daha çok Ufukta bir Kuveyt tatilini düşünüyorsanız ya da buraya iş amaçlı gidiyorsanız Kuveyt şehir rehberimizi okuyarak öncesinde fikir edinebilirsiniz.

Orta Doğu’nun en zengin şehirlerinden biri olan Kuveyt, alışveriş yapmayı sevenler için adeta bir cennet. Şehrin etrafına dağılmış birçok alışveriş merkezinde, düşük vergi sistemi sayesinde özellikle elektronik alışverişi konusunda ekonomik seçenekler bulabilirsiniz. Kuveyt’te ayrıca dünyanın en ünlü global markalarının mağazaları da bulunuyor, yani burada aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.

kuveyt şehir rehberi

Kuveyt’in zenginliğinin kaynağı, ülkenin birçok noktasında bulunan petrol kuyularından geliyor. Kuveyt’i ziyaret eden kadınların başını örtmesi zorunlu değil ama açık giyinmek, denize girmek ve alkol almak gibi yasaklar söz konusu. Ülkeyi ziyaret edecek olan misafirlerin bu tip kurallara dikkat etmesi, seyahatleri süresince rahat etmelerini sağlayacaktır.


Kuveyt Nerede?

Kuveyt, Basra Körfezi kıyısında yer alır ve Arabistan Yarımadası’nın kuzeydoğusunda bulunur. Asya kıtasına bağlı Kuveyt, bir Orta Doğu ülkesi olarak geçer; Suudi Arabistan ve Irak ile komşudur.


Kuveyt’e Nasıl Gidilir?

Kuveyt’e gitmenin en pratik yolu, kendine bir uçak bileti almak. Ekonomik fiyatlarla konforlu bir şekilde uçak isterseniz Pegasus’un Kuveyt uçuşlarından yerini ayırtabilirsiniz. Kuveyt uçak bileti fiyatları konusunda cazip teklifler sunan Pegasus ile Kuveyt’e, İstanbul üzerinden aktarmasız bir şekilde, ortalama 3 saat 35 dakika içinde varabilirsiniz.


Kuveyt’te Ulaşım

Kuveyt toplu taşıma sisteminde otobüsler yaygın olarak kullanılıyor. KPTC isimli, Kuveyt Toplu Taşıma Kurumu tarafından idare edilen bu sistem, dakikliğiyle biliniyor. Kuveyt’te otobüsler vaktinde geliyor ve şehrin her bölgesine ulaşım sağlıyor. Kuveyt şehir içi ulaşımı için taksileri de kullanabilirsiniz. Kuveyt ulaşımı için bir diğer seçeneğiniz de araç kiralamak.


Kuveyt’te Yaşam ve Oraya Gitmeden önce Bilinmesi Gerekenler

  • İslami kurallara göre yaşayan Kuveyt, birçok İslam ülkesine göre daha ılımlı politikalar güder.
  • Kuveyt’te domuz eti ve alkol gibi yasaklanmış maddeleri ülkeye sokmak, ciddi cezalara yol açabilir.
  • Kuveyt’in en renkli zamanları, Ramazan Bayramı gibi dini törenlere denk gelen tarihlerdir.
  • Kuveyt, Türkiye’den vize isteyen bir ülkedir. Vize ilgili işlemleri Kuveyt Başkonsolosluk Web sitesinden temin edebilirsiniz.

 

Önemli Telefonlar

Ülke Kodu: +965

Ambulans: 112

Polis: 112

İtfaiye: 112

Kuveyt Uluslarası Havalimanı: +965 2431 9829

Kuveyt Türk Büyükelçiliği: +965 222 77 400

 

 

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.