SAYFA BAŞINA DÖN

Kuveyt'te Gezilecek Görülecek Yerler

Basra Köfrezi’ne yaslanmış, batı kültürü etkisinde bir doğu ülkesi olan Kuveyt, gezilecek yerler konusunda gezginlere modern tesislerin ağırlıkta olduğu bir rota sunuyor. Orta Doğu’nun modern yüzü Kuveyt, 19. yüzyıla kadar küçük bir yerleşim yeri olduğu için bölgede keşfedilecek tarihi yerlerin az olduğu konusunda bir düşünce belirebilir ama Kuveyt’in geleneksel pazarları ve İslam tarihi müzelerinde tarihe tanıklık edilebilir.

kuveyt kuleleri

Kuveyt, aynı zamanda teknolojik gelişimlerin gözlemlenebildiği ilginç müzeleriyle de modern hayatın etkilerini görmek isteyenler için mükemmel bir rota. Kuveyt’de nereler gezilir sorusuna cevap olabilecek bazı önerilerimizi aşağıya listeliyoruz.


Kuwait Towers / Kuveyt Kuleleri

Kuveyt’in eşsiz bir manzaraya sahip bu kuleleri, Kuveyt’e gelen herkesin görmesi gereken yerlerden biri. Kulelerin içinde manzaraya karşı kahve içebilir ya da dönen restoranda yemek yiyebilirsiniz.

Adres: Arabian Gulf Avenue | Sharq District


Tareq Rejab Museum / Tarık Recep İslam Sanatları Müzesi

Son 100 yılın çağdaş İslam eserlerinin sergilendiği Tarık Recep İslam Müzesi, Kuveyt’ten yurt dışına okumak için giden ilk öğrenci, Tarık Recep tarafından kurulmuş. Eşiyle beraber İslam ülkelerini gezerek eserler toplayan Tarık Recep, 1980 yılında bu müzenin açılmasını sağlamış. İslam kaligrafisini ve el işçiliğini sevenler, burayı mutlaka ziyaret etmeli.

Adres: Block 12, Street 5, House 22


Mirror House

Aynalarla dolup taşan bir ev, Mirror House... Samimi ve sıcakkanlı ev sahibinin ev yapımı kekleri ve çaylarını deneyebilir, üst katındaki sanat galerisini gezebilirsiniz. Aynalarla üretilmiş objelerden isterseniz sevdikleriniz için buradan hediyelik eşyalar da alabilirsiniz.

Adres: Street 94 | Block 9, House No 17


Magic Planet Kuwait

The Avenues alışveriş merkezi içindeki oyun alanı olan Magic Planet, çocuklarla keşfe çıkmak için birebir. Magic Planet Kuwait, küçük görünüyor olabilir ama buradaki eğlenceler çok büyük!

Adres: The Avenues Shopping Mall


The Scientific Center / Kuveyt Bilim Merkezi

Büyük bir sahil şeridine sahip olan Kuveyt’teki bu su altı müzesinde görebileceğiniz birçok şey var. Gündüz ya da akşam saatlerinde ziyaret edebileceğiniz deniz kıyısındaki bu müzede sıcak bir şeyler de içebilirsiniz.

Adres: Arabian Gulf Street


Grand Mosque

Kuveyt’te görülmesi gereken yapılardan bir diğeri de Grand Mosque. Bu cami, İslam sanatı eserlerinin incelenebileceği, şehrin en önemli simgelerinden biri.

Adres: Sharq Kuwait City


Kuveyt'te gezilecek yerleri not ettiysen şimdi sıra geldi Kuvet uçak bileti almaya! Hemen biletini yeni yerleri yerinde keşfet!

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.