Kuveyt'te Gezilecek Görülecek Yerler

Basra Köfrezi’ne yaslanmış, batı kültürü etkisinde bir doğu ülkesi olan Kuveyt, gezilecek yerler konusunda gezginlere modern tesislerin ağırlıkta olduğu bir rota sunuyor. Orta Doğu’nun modern yüzü Kuveyt, 19. yüzyıla kadar küçük bir yerleşim yeri olduğu için bölgede keşfedilecek tarihi yerlerin az olduğu konusunda bir düşünce belirebilir ama Kuveyt’in geleneksel pazarları ve İslam tarihi müzelerinde tarihe tanıklık edilebilir.

kuveyt kuleleri

Kuveyt, aynı zamanda teknolojik gelişimlerin gözlemlenebildiği ilginç müzeleriyle de modern hayatın etkilerini görmek isteyenler için mükemmel bir rota. Kuveyt’de nereler gezilir sorusuna cevap olabilecek bazı önerilerimizi aşağıya listeliyoruz.


Kuwait Towers / Kuveyt Kuleleri

Kuveyt’in eşsiz bir manzaraya sahip bu kuleleri, Kuveyt’e gelen herkesin görmesi gereken yerlerden biri. Kulelerin içinde manzaraya karşı kahve içebilir ya da dönen restoranda yemek yiyebilirsiniz.

Adres: Arabian Gulf Avenue | Sharq District


Tareq Rejab Museum / Tarık Recep İslam Sanatları Müzesi

Son 100 yılın çağdaş İslam eserlerinin sergilendiği Tarık Recep İslam Müzesi, Kuveyt’ten yurt dışına okumak için giden ilk öğrenci, Tarık Recep tarafından kurulmuş. Eşiyle beraber İslam ülkelerini gezerek eserler toplayan Tarık Recep, 1980 yılında bu müzenin açılmasını sağlamış. İslam kaligrafisini ve el işçiliğini sevenler, burayı mutlaka ziyaret etmeli.

Adres: Block 12, Street 5, House 22


Mirror House

Aynalarla dolup taşan bir ev, Mirror House... Samimi ve sıcakkanlı ev sahibinin ev yapımı kekleri ve çaylarını deneyebilir, üst katındaki sanat galerisini gezebilirsiniz. Aynalarla üretilmiş objelerden isterseniz sevdikleriniz için buradan hediyelik eşyalar da alabilirsiniz.

Adres: Street 94 | Block 9, House No 17


Magic Planet Kuwait

The Avenues alışveriş merkezi içindeki oyun alanı olan Magic Planet, çocuklarla keşfe çıkmak için birebir. Magic Planet Kuwait, küçük görünüyor olabilir ama buradaki eğlenceler çok büyük!

Adres: The Avenues Shopping Mall


The Scientific Center / Kuveyt Bilim Merkezi

Büyük bir sahil şeridine sahip olan Kuveyt’teki bu su altı müzesinde görebileceğiniz birçok şey var. Gündüz ya da akşam saatlerinde ziyaret edebileceğiniz deniz kıyısındaki bu müzede sıcak bir şeyler de içebilirsiniz.

Adres: Arabian Gulf Street


Grand Mosque

Kuveyt’te görülmesi gereken yapılardan bir diğeri de Grand Mosque. Bu cami, İslam sanatı eserlerinin incelenebileceği, şehrin en önemli simgelerinden biri.

Adres: Sharq Kuwait City


Kuveyt'te gezilecek yerleri not ettiysen şimdi sıra geldi Kuvet uçak bileti almaya! Hemen biletini yeni yerleri yerinde keşfet!

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.