SAYFA BAŞINA DÖN

Londra Alışveriş Durakları

Londra’da Alışveriş


İngiltere’nin başkenti Londra’yı dünyanın alışveriş merkezi olarak kabul edebilirsiniz. Londra’da alışveriş için görülmesi gereken o kadar çok yer var ki bir liste hazırlamak gerçekten zor. Dünyanın her yerinden sadece alışveriş maksatlı Londra turları düzenlendiğini biliyorsanız bu gerçeğin farkındasınızdır zaten.


İstanbul-Londra uçak biletinizi aldınız ve geziniz bir Londra alışveriş turu olmadığı için sınırlı zamanınız var ve döndüğünüzde “Nasıl olur da Londra’da oraya gitmezsin?” sorusuyla karşılaşmak istemiyorsunuz. O zaman karşınızda alışveriş konusunda Londra’da gezilmesi gereken yerler:


Oxford Caddesi


Oxford Caddesi, tüm gezginler için Londra’da alışveriş turunun ilk durağı. Westminster’da bulunan bu caddede 500’den fazla mağaza bulunuyor ve Londra’nın en merkezi konumu olarak görülüyor. Dünyanın en büyük Nike mağazası, ünlü markaların şubeleri, küçük kafeler, kitapçılar ve müzik dükkânları… Burada dikkatli olmalısınız, bir anda tüm paranızı alışveriş çılgınlığıyla bitirebilirsiniz!


Oxford Caddesi’nde mağazalar 19.00’dan sonra kapanıyor.


Caddeye otobüs ve metro kullanarak ulaşabilirsiniz; 3, 6, 8, 10, 12, 13, 15, 23, 25, 53, 73, 88, 94, 98, 113, 137, 139 & 159 numaralı otobüsler Oxford Caddesi’nden geçiyor.


Regend ve Bond Caddesi


Oxford Caddesi’nden geçiş yapabileceğiniz bu alanlarda daha çok mücevher ve moda dünyasının dev markalarının mağazaları bulunuyor.

 

londra-alisveris


Borough Market


Mutfağa önem verenler ve damak tadına sahip gurmeler için Londra’da görülmesi gereken yerlerden ilki, kesinlikle Borough Market. Observer tarafından Büyük Britanya’nın en iyi pazarı olarak seçilen Borough’ta; sebze, meyve, şarküteri, deniz ürünleri, peynir çeşitleri, lokum ve hatta Türk çayı bulabiliyorsunuz.


Ünlü çarşı, pazar günleri hariç her gün 10.00’da; cumartesi günleri ise 08.00’de açılıyor ve 17.00’de kapanıyor.


Borough Market’e otobüs, metro ve tren vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Otobüsle gidecekseniz 43, 141, 149 ve 521 numaralı olanlara binerek London Bridge ya da Borough High Street duraklarında inmeniz gerekiyor. Tren kullanırsanız da London Bridge durağını kaçırmayın.


Covent Garden


Londra seyahatinizde alışveriş deneyimini sanatla harmanlamak istiyorsanız Covent Garden sizin için doğru seçim. Sokak müzisyenleri ve pantomim sanatçıları eşliğinde hediyelik eşya dükkânlarını gezmek oldukça keyifli; ayrıca burada düzenli olarak operalar, konserler ve sergiler düzenliyor. Dönemin en “hip” dergilerini merak ediyorsanız Magma isimli mağazaya mutlaka bir göz atın.


Covent Garden hafta içleri 10.00-20.00, cumartesi günleri ise 09.00-20.00 saatleri arasında açık. Pazar günleri de 12.00 civarında açılıp 18.00’de kapanıyor.


Covent Garden’a metro kullanarak ulaşacaksanız Piccadilly hattına binip Covent Garden durağında inmeniz gerekiyor.


Otobüsle gitmeyi düşünüyorsanız RV1 hattı direkt olarak Covent Garden’a gidiyor; 9, 13, 15, 23, 139 ve 153 numaralı hatlar da oraya yakın konumlarda duruyorlar.


Harrods


Londra alışveriş merkezlerinin en ünlüsü Harrods, alışveriş amacıyla değil de daha çok gezi amacıyla gidilmesi gereken bir yer. Burada fiyatlar aşırı pahalı ama Charles Henry Harrod tarafından 1834 yılında tasarlanan bina gerçekten de büyüleyici.


Harrods her gün 10.00-21.00 saatleri arasında açık, pazar günleri ise çalışma saatleri 11.30-18.30 olarak değişiyor.


Metro kullanacaksanız Piccadilly hattına binip Knightbridge durağında inmeniz; otobüsü tercih edecekseniz de 9, 10, 14, 19, 22, 52, 74, 137, 414, 452, C1 numaralı olanlarına binmeniz gerekiyor.


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.