SAYFA BAŞINA DÖN

Londra'ya Ne Zaman Gidilir?

Londra’ya Ne Zaman Gitmeli ve Önemli Kurumlar

 

Londra Hava Durumu

Londra uçak biletinizi almadan ve seyahat programınızı yapmadan önce geziniz konforlu geçsin istiyorsanız mutlaka hava durumu tahminlerine göz gezdirmelisiniz. Londra hava durumu her zaman yağmurlu, gri ve puslu olarak bilinse de yaz aylarında Londra güneşli ve güzel günler yaşıyor. 

İngiltere hava durumu, bulunduğu konumu ile ada olmanın etkisiyle çok yağışlı geçer. İngiltere iklimi, ülkenin iç kısımlarına kadar giren deniz etkisiyle şekillenir. Ülke yıl boyunca yağış alır, ılıman ve nemlidir. Hava durumu Londra’da yıllık ortalama 11°C sıcaklığında seyreder; en yüksek sıcaklıklar temmuz ayında (ortalama yaklaşık 18°C), en düşük sıcaklıklar ise ocak ayında (ortalama yaklaşık 5°C) görülür.


T.C. Londra Konsolosluğu


Londra tatilinizde ihtiyacınız olduğu her durumda T.C. Londra Konsolosluğuna başvurabilirsiniz. Konsolosluk cumartesi ve pazarlar hariç her gün 09.00-13.00 saatleri arasında başvurulara açık; İngiltere’nin resmi tatillerinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Kurban ve Ramazan Bayramı’nın ilk günlerinde ise aksi duyurulmadığı sürece kapalı.


T.C. Londra Konsolosluğu’na 9, 10, 19, 22, 52 ve 137 hatlı otobüsleri kullanarak gidebilirsiniz. Metroyu tercih edecekseniz de Piccadilly hattını kullanarak Knightsbridge durağında inmeniz gerekiyor.
Adres : Rutland Lodge Rutland Gardens, Knightsbridge, London SW7 1BW
Telefon : +44 203 608 80 90
Web : http://www.turkishconsulate.org.uk/tr/iletisim.asp

 

londraya-ne-zaman-gidilir


Londra Havalimanları


Londra, yılda ortalama 30 milyon turisti getiren uçakların sürekli inip kalktığı bir şehir. Bu yüzden Londra’da 6 tane havalimanı olduğunu duyunca şaşırmaya gerek yok. Üstelik hava trafiğinin yoğunluğu sebebiyle Londralılar yedinci havalimanını inşa etmeyi ya da Heathrow Havalimanı’nı büyütmeyi düşünüyor.


Türkiye’den kalkan uçaklar Londra’nın üç büyük havalimanına iniş yapıyor: Heathrow, Gatwick ve Stansted.


Pegasus, Stansted Havalimanı’nı üs olarak kullanıyor; İstanbul-Londra uçak biletinizi aldıktan sonra ineceğiniz yer burası.


Stansted Havalimanı


Stansted Havalimanı ve Londra arasında ulaşımı Stansted Express treniyle sağlayabiliyorsunuz, yolculuk yaklaşık 45 dakika sürüyor ve bilet fiyatları ortalama 25 pound. Tren dışında National Express ve Terravision otobüs firmalarıyla da şehre ulaşabiliyorsunuz, yolculuk ortalama 1 saat sürüyor. Bilet fiyatları ortalama 10 pound.


Bu havalimanında tek bir terminal var, uçakların kalkış yaptığı pistler uydu terminaller olarak ana terminale bağlanıyor. Ana terminal ile uydu terminaller arasında tren bağlantıları sayesinde ulaşım sağlanıyor, bazı uydu terminallere ulaşmak 12 dakika sürebiliyor.


Londra’ya Ne Zaman Gitmeli?


Londra tıpkı ülkemiz gibi dört mevsimi yaşayan bir şehir ve her dönemin kendine ait güzellikleri var, o yüzden Londra’ya istediğiniz her an gidebilirsiniz.


Sıcak hava insanıysanız sizin için ideal zamanlar yaz ayları fakat siz gene de olası yağmurlu ve serin havalar için şemsiye ile kalın giysileri yanınıza alın. İlkbahar ve yaz aylarında hava sıcaklıkları 15°C ile 22°C arasında değişiyor.


Sonbaharda Londra en güzel anlarını yaşıyor; kahverenginin grilerle dans ettiği şehir atmosferi, kartpostal tadında fotoğraflar çekmek isteyenlere olağanüstü kareler sunuyor.


Kış mevsiminde Londra sadece Noel döneminde canlanıyor ama yalnızlığı, beyaz sokakları ve soğuk havaları seven biriyseniz Londra uçak biletinizi ocak ve şubat ayları için alabilirsiniz.


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.