İngiliz Kahvaltısı: Londra Yemekleri

 

Londra’da Ne Yenir?

 

Dünyanın en kozmopolit şehri Londra’da ne yenir sorusunun cevabı basit: Canınız ne isterse.

İngiliz kahvaltısını duymayan yoktur. Peki, İngiliz kahvaltısında neler var? Kızarmış ekmek, sosis, bacon (bir tür salam), İngiliz fasulyesi, yumurta ve ızgara mantarla doldurulmuş kahvaltı tabağı günün en önemli öğününü oluşturuyor. Bu besleyici tabağın yanında portakal suyu ya da sütlü çay ikram ediliyor.

İngiltere’nin yemekleri daha çok dünya mutfağından tariflerle oluşturulur, İngiliz mutfağı çok da gelişkin sayılmaz. İngiltere’nin meşhur yemeklerini merak ediyorsanız ilk denemeniz gereken şey fish & chips olarak geçen ve her yerde bulunan bir yemek, yani kızarmış balık & patates. Çekici gelmedi mi? İngilizler ne yerler ki başka? Cornish böreği, Colchester istiridyeleri, Yorkshire pudingi, gravy sosla tatlandırılmış rosto et yanında patates ve tereyağıyla kızartılmış karides akşam öğünlerinde sevilerek tüketiliyor.

İngiltere’de yemek fiyatları diğer her şey gibi pahalı, özellikle lezzetli ve özenli bir şeyler tatmak istiyorsanız. Londra’da yemek için ucuz yollu bir şeyler bakınıyorsanız kafelerde ve marketlerde “meal deal” sistemini deneyebilirsiniz. Meal deal mantığında basitçe birkaç tane yemeği; örneğin sandviç, makarna ve bir içeceği 3-5 pound’a alabiliyorsunuz. Ayrıca büyük fast food zincirleri de tüm şehri kaplamış durumda, Londra’da yeme içme masrafını azaltmak istiyorsanız bu yerleri tercih edebilirsiniz.

 

The Five Fields

Avrupa ve İngiliz mutfağının en çağdaş tariflerini tadabileceğiniz The Five Fields, prestijli bir akşam yemeği için bire bir. Tam bir menü için kişi başı ortalama 200-300 TL ödediğiniz mekânda İngiliz asaletiyle hizmet görüyor ve Londra yemeklerinin en lezzetlilerini tadıyorsunuz.

The Five Fields her gün 18.30’da açılıyor ve 22.00’da kapanıyor.

Mekân oldukça popüler olduğu için gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın.
Adres: 8-9 Blacklands Terrace, Londra SW3 2SP
Telefon: +44 20 7838 1082

 

The Ledbury

Londra’nın ünlü yemeklerini yetenekli aşçıların ellerinden tatmak istiyorsanız the Ledbury gitmeniz gereken yer. Özel öğlen yemekleri için önerilen mekân, İngiliz mutfağının en ünlü tariflerini konuklarına eşsiz sunumlar eşliğinde sunuyor. 

The Ledbury’de bir öğünün fiyatı ortalama 170-230 TL tutuyor. Mekân her gün 12.00-14.30 ve 18.00-22.45 saatleri arasında açık.
Adres: 127 Ledbury Road, Londra W11 2AQ
Telefon: +44 (0)20 7792 9090, 0871 4263844

 

londrada-ne-yenir

 

Sushisamba

Londra’nın en yüksek binası Heron Tower’ın en üst katının sunduğu büyüleyici manzara eşliğinde Asya ve Güney Amerika mutfaklarını deneyimleyebileceğiniz Sushisamba, Londra’nın en popüler yeme içme mekânlarından. Sushisamba her gün 11.30-03.00 arası hizmet veriyor. Sushisamba’da kişi başı ortalama 200-300 TL hesap ödüyorsunuz.
Adres: 110 Bishopsgate, Heron Tower, Londra EC2N 4AYTelefon: +44 20 3640 7330

 

Mr Piadina

Akdeniz mutfağının seçkin örneklerini uygun fiyatlarla konuklarına ikram eden Mr. Piadina, pizzalarıyla oldukça meşhur. İtalyan geleneğinden gelen özveriyi yemeklerine yansıtan mekân sahipleri misafirlerini güler yüzle ağırlıyor ve fırsat bulurlarsa sıra dışı hikâyeler anlatıyorlar.

Mr. Piadina her gün 08.00-20.00 arası hizmet veriyor ve mekânda öğün başı 12-24 TL arası hesap ödüyorsunuz.
Adres: Camden Lock Market | 301/302 Chalk farm road, Londra NW1 8AH
Telefon: +44 78 3882 1590

 

E Pellici

Aile tarafından işletilen bu güzel mekânda tıpkı evinizdeymiş gibi rahat edeceksiniz. Fast food türünde yemeklerin olduğu kafede bölgenin en iyi kahveleri yapılıyor, tatmalısınız. Art deco tarzında dekore edilmiş E Pellici, Londra’da uygun fiyatlarla beslenmek isteyenler için ideal bir yer. Kişi başı ortalama 18-30 TL ödüyorsunuz, dışarda kahvaltı yapmak için hem hesaplı hem de şık bir bahane. 

E Pellici 07.00-16.00 saatleri arasında hizmet veriyor.
Adres: 32 Bethnal Green Road, Londra E2 0AG
Telefon: +44 20 7739 4873

 

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.