Madrid'te Ne Yenir?

Madrid’de Ne Yenir?


İspanyol yemeklerinin zengin içerikleriyle gurmeleri keyiflendirecek Madrid tatili, deneyimlenebilecek birçok yeni lezzet sunuyor. Yılda yaklaşık 50 milyon gezginin ziyaret ettiği şehirde, her zevke hitap eden bir Madrid yeme içme mekânı bulunabiliyor.


İspanyol mutfağında deniz ürünlerinin ağırlığı hissedilse de Madrid sofralarında her besine yer var. İspanya yemeklerinin doyuruculuğu ve mest ediciliği, Madrid şehrinde doruk noktasına ulaşıyor. İspanya’nın başkenti, Avrupa’nın en çok bar ve restorana sahip kentler listesinin ilk sıralarında; Madrid yemek mekânları arasındaki bu tatlı rekabet, gezginlerin en lezzetli tariflerle midelerini şenlendirmelerini sağlıyor.


Madrid’de ne yenir diye merak ediyorsanız sizi Madrid yemek turuna alalım. Madrid şehir merkezi etrafında dönen 4 saatlik lezzet gezisi ile İspanya’nın ünlü yemeklerini deneyimleyebilirsiniz.


İspanya’nın meşhur yemekleri arasında neler var? Birinci sırayı kesinlikle deniz mahsulleri, beyaz et ya da kırmızı etle tercih edeceğiniz bir çeşit pirinç yemeği olan paella alıyor. Kökleri Valencia’ya dayanan bu yemeğe neredeyse Madrid’deki her restoranda rastlamanız mümkün. Madrid kahvaltılarının vazgeçilmez tarifi churros ve yumurta âşıklarının Madrid gezilerinde unutamayacakları bir lezzet olan tortilla, Madrid gezisinde mutlaka tadılmalı.


İspanya’nın keyifli meze geleneği tapas, gezginlerin Madrid seyahatlerinde kalori hesaplamalarına bir süre ara vermelerine neden olacak.


Madrid’de yemek yenecek yerlerin arasından seçim yapmak zor; İspanya’nın geleneksel yemekleriyle mideleri keyiflendirmek ise çok kolay.


DSTAgE


Michelin yıldızını 2015 yılında alan Dstage, Diego Guerrero tarafından işletilen bir yemek kulübü. Moleküler gastronominin ünlü isimlerinden Diego Guerrero’nun mutfağında büyüleyici bir yemek deneyimi yaşayabilir, bir şef adayıysanız kendisinin derslerine katılabilirsiniz.


Dstage’de kişi başı doymanın bedeli 88 ila 118 euro civarında tutuyor (2016).


Dstage ulaşımını 3 numaralı otobüsle sağlayabilirsiniz. Pza. de Santa Barbara durağında inmelisiniz. Metroyu tercih ediyorsanız 4, 5 ve 10 hatları kullanarak Alonso Martinez durağında inmeniz gerekiyor.


Dstage; pazartesiden cumaya saat 13.30-15.00’da öğlen yemeği, 21.00-23.00 arasında akşam yemeği servis ediyor ve rezervasyon gerekiyor.
Adres: Calle de Regueros, 8, 28004 Madrid
Telefon: +34 917 021 586

 

madridte-ne-yenir


El Club Allard


İspanyol yemeklerini, yetenekli aşçıların ellerinden mükemmel sunumlarla denemek isteyen özel konuklara hitap eden El Club Allard; Madrid gezisinde birinci sınıf yeme içme mekânı arayanlar için mükemmel bir seçim.


Madrid’in en çok ödüle sahip restoranlarından El Club Allard’da, doymanın bedeli ortalama 120 euro tutuyor (2016).


Kişisel araçla ulaşımı daha rahat olan El Club Allard’a ayrıca 3, 46, 75, 148 ve C2 numaralı otobüsleri kullanarak gidebilirsiniz; Pza. España-Cta. San Vicente durağında inmelisiniz. 3 ve 10 numaralı metrolar da aynı durağa sahip.


El Club Allard, rezervasyonsuz konuklarını kabul etmiyor.


El Club Allard, salıdan cumartesiye 13.30-15.30 ve 21.00-22.30 saatleri arasında hizmet veriyor.
Adres: Calle Ferraz, 2, 28008 Madrid
Telefon: +34 915 590 939


Everest Tandoori Nepali-Indian


Madrid’de İspanyol mutfağı sizi pek içine çekmediyse ve Hint mutfağını seviyorsanız Everest Tandoori Nepali-Indian restoranı tam size göre.


Her gün 12.00-16.00 ve 20.00-24.00 saatleri arasında hizmet veren Everest Tandoori’de doymanın bedeli kişi başı ortalama 20 euro tutuyor.


Hint restoranına 73 ve N3 numaralı otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz, Ctra. Canillas – Matapozuelos durağında inmelisiniz.
Adres: Calle Pegaso 13, Madrid
Telefon: +34 910 231 428

 

madridte-ne-yenir


Los Montes de Galicia


Akdeniz ve İspanya mutfağı üzerinde yoğunlaşmış menüsüyle konuklarını ağırlayan Los Montes de Galicia’yı her öğün tercih edebilirsiniz.


Olağanüstü İspanyol yemeklerini, özenli sunumlar eşliğinde masalara getirerek konuklarını şımartan Los Montes de Galicia, uygun fiyatlarıyla da dikkat çekiyor; bir kişi 30 euro’ya karnını doyurabiliyor.


Restoran ulaşımını 4, 5 ya da 6 numaralı metroyu kullanarak sağlayabilirsiniz, Diego de Leon durağını kaçırmayın.


Restoran saat 13.30-15.40 arasında öğle yemeği, 21.00-23.00 arasında da akşam yemeği servisi veriyor.
Adres: Calle de Azcona, 46 28028 Madrid
Telefon: +34 913 552 786


Takos al Pastor


Meksika mutfağının lezzetli taco ve quesadillas tariflerini seviyorsanız Madrid’de mideniz bayram edecek.


Saat 13.00’de hizmete başlayan Takos al Pastor’da tako 1, quesadillas ise 2.50 euro (2016).


Takos al Pastor’a 1 ya da 5 numaralı metroyu kullanarak gidebilirsiniz, Gran Via durağında inmeniz gerekiyor. Madrid şehir merkezinde böylesine ucuz ve lezzetli bir öğünü kaçırmamanızı öneriyoruz.
Adres: Calle de la Abada, 2, 28013 Madrid
Telefon: +34 680 247 217

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.