Milano'da Gece Hayatı Nasıl?

Milano’da Gece Hayatı


Modanın başkenti, elit yaşamın merkezi Milano’da geceler uzun ve eğlenceli. Avrupa’nın diğer bölgelerine oranla gece eğlencesine daha çok çıkan Milano insanları, hafta içleri daha hafif sokak partileri düzenlerken hafta sonları gece kulüplerini tıka basa dolduruyorlar.


Yıl içinde birçok defileye ev sahipliği yapan Milano’da, en çılgın partiler bu anlarda düzenleniyor. Milano gece hayatı her zevke hitap ediyor; şehirde caz, elektronik ve rock müzik fanlarının bir araya geldiği barların ve gece kulüplerinin yanı sıra müthiş operaların sergilendiği salonlarda insanlar yetenekli seslerle kulaklarının pasını gideriyorlar.


Milano’da gece mekânları belirli bir bölgede değil, şehrin her köşesine yayılmış vaziyette. İtalyanlar eğlenmeyi biliyor, şehri ziyaret eden gezginler Milano gecelerinde doyasıya eğleniyor.

 

milano-gece-hayati


Milan’da gece eğlencesi erkenden başlıyor, burada yaşayanların “Aperativo” dedikleri bir gelenekleri var. İşe paydos diyen Milanolular, hızlıca aperatif bir şeyler yedikten sonra 21.30’a kadar ferahlatan içeceklerin peşinde Milano barlarını ve kafelerini dolduruyorlar.


Kalabalıkla beraber çılgın ritimler eşliğinde dans ederek pistleri sallamak ya da dekoruyla göz kamaştıran bir restoranda klasik müziğin tadını çıkarmak… Siz nasıl isterseniz.


Milano’da geceler, isteyene kışkırtıcı ve sıcak; isteyene asil ve zarif.


Magazzini Generali


Sabahlara kadar yüksek sesle müzik dinleyip dans etmek istiyorsanız Magazzini Generali beklentilerinize cevap veren Milano gece kulüplerinin başında geliyor. Konserler, DJ setleri ve konsept partilerle coşulan mekân, bir sanayi deposunu andıran tasarımıyla da dikkat çekiyor.


Cuma ve cumartesileri 22.00’den 05.00’e kadar açık olan Magazzini Generali’ye gitmek için 24 numaralı tramvayı kullanabilirsiniz, Via Ripamonti Via Lorenzini durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: Via Pietrasanta, 16 (Zona Ripamonti) 20141 Milano
Telefon: +39 02 539 3948


Tocqueville 13


House Tocqueville 13, house müzik sevenlerin gittiği standart bir gece kulübü değil; şık restoranı, düzenlediği uluslararası konsept partileri, sergileri ve defileleri ile de birçok eğlenceyi bir araya getirerek zevk sahibi gezginlere hitap eden mükemmel bir mekân.


Perşembe-cumartesileri 23.00-05.00, pazar günler ise 21.30-05.00 saatleri arasında açık olan mekân, Garibaldi metro durağından yürüme mesafesinde.
Adres: Via Alexis de Tocqueville, 13, Garibaldi, Milano 20154
Telefon: +39 393 952 7044


Plastic


Gençler arasında oldukça popüler olan Plastic, Milano’daki mega gece kulüplerinden biri. Birçok ünlü DJ’in ve performans sanatçısının yüksek enerjili müzikleri ile dans etmek istiyorsanız Plastic’e mutlaka gidin. Ünlülerle de karşılaşma olasılığınız yüksek.


Via Quaranta Via Gargano durağından geçen 95 ya da V.le Ortles Via Orobia durağından geçen 34 no’lu otobüslerle Plastic’e gidebilirsiniz. Mekân 21:00-05:00 saatleri arasında açık.
Adres: Via Gargano, 15, 20139 Milano, İtalya

 

milano-gece-hayati

 

Alcatraz


Disko, pub, restoran ve konser alanı bulunan Alcatraz, Milano eğlence yaşamının lokomotif mekânlarından biri. Uluslararası üne sahip mekân, daha önce bir sanayi fabrikası olarak kullanılıyormuş.


Alcatraz’da hafta sonları eğlencenin doruğuna ulaşmak için rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Pazartesiden perşembeye 09.30-18.30 saatleri arasında açık olan mekân, hafta sonu 21.00-04.00


Alcatraz’a gitmek için M3 hatlı metroya binip Maciachini istasyonunda inmeniz gerekiyor. Mekân oraya yürüme mesafesinde.
Adres: Via Valtellina, 25
Telefon: +39 02 6901 6352

 

Armani Prive


Armani Otel’e ait Armani Prive, akşam saatlerinde lüks bir restoranken ilerleyen saatlerden sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin doruklara çıktığı bir gece kulübü haline geliyor. Milano’da gece hayatı dendiğinde akla gelen ilk yerlerden biri olan Armani Prive’de fiyatlar ortalamanın üstünde. Ünlülerin de eğlenmeye geldikleri bu mekânda kendinizi istediğiniz kadar şımartmanız serbest.


Çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesileri 23.30-03.00 saatleri arasında açık olan Armani Prive’e Montenapoleone metro durağından geçen M3 hatlı metroyla, Via Manzoni Via Pisoni durağındaki 1 numaralı tramvayla ya da 61 numaralı otobüslerle gidebilirsiniz.
Adres: Via Gastone Pisoni, 20121 Milano, İtalya
Telefon: +39 02 7231 8655

 

milano-gece-hayati


Il Gattopardo Café


Il Gattopardo Café, Milano’daki en ilginç gece kulüplerinden biri. Çünkü burası eskiden bir kiliseymiş. Kilisenin, yani yeni haliyle gece kulübünün ortasındaki ihtişamlı avize, müziğin ritmine göre yukarı-aşağı şekilde hareket edecek şekilde düzenlenmiş durumda.


Pazartesi günleri kapalı olan mekânın diğer günler hizmet verdiği saatler şöyle: Salı, cuma, cumartesileri 18.00-05.00, çarşamba ve pazarları 18.00-01.00, perşembe günleri ise 18.00-03.00 arası. Il Gattopardo Café’ye Via pier della francesca via Lossana durağından geçen 43 ve 57 hatlı otobüslerle gidebilirsiniz.
Adres: Via Piero della Francesca, 47, Sempione, Milano20154
Telefon: 02 3453 7699


La Scala


Dünyanın en ünlü ve gösterişli opera binalarından biri olan La Scala’da operanın yanı sıra klasik müzik konserleri ve balolar da düzenleniyor. 7 Aralık’tan hazirana kadar açık olan operanın yaz sezonu ise ekime kadar devam ediyor. La Scala, temmuz ve ağustosta 6 haftalık bir süre için tatile giriyor.


Bu muhteşem opera salonundaki etkinliklere katılmak için 3 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. La Scala’ya gitmek için Teatro Alla Scala istasyonundan geçen 1 numaralı tramvaya binebilirsiniz.
Adres: Largo Ghiringhelli 1, Piazza Scala, Milan 20121
Telefon: 02 8879 2473/7473Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.