SAYFA BAŞINA DÖN

Moskova'da Gece Hayatı Nasıl?

Moskova’da Gece Hayatı


Moskova geceleri, eğlence peşinde dünyayı gezenleri bir araya getirirken şehri iş için ziyaret edenlere coşku ve heyecan dolu molalar yaşama şansı veriyor. Ruslar eğlenmeyi biliyor; Moskova gece hayatı, neşeli fotoğraf kareleri ve keyifli anılar bırakıyor geriye.


Moskova gece mekânları daha çok Arbat ve Tverskaya bölgelerinde yoğunlaşsa da geleneksel Rus gecelerini deneyimlemek için daha lokal eğlence yerlerini ziyaret etmek gerekiyor. Rus gece kulüplerinde daha çok elektronik müzik kültürü yaygın; caz ve Rock severlerin gidebilecekleri yerler daha sınırlı. Rus punk kültürüne gelecek olursak, Rus gençleri dünya üzerinde bu akımı devam ettiren en kalabalık gruplardan biri ve “hardcore” takılmak isteyenler için Moskova’da birçok Punk bar bulunuyor.


Moskova gece kulüpleri, dünyadaki diğer bölgelere göre biraz daha pahalı olsalar da ziyaretçileri için pek çok alternatif sunuyorlar. Çoğu mekânda bowling, bilardo ve casino alanları bulunuyor; hatta nadir de olsa içinde kitap satılan bölmelerin olduğu eğlence yerleri de var. Mekân sahipleri, Moskova’da gece hayatı peşindeki insanları sabaha kadar kendi yerlerinde tutmak istedikleri için onlara pek çok seçenek sağlıyor, böylece Moskova barlarında keyifli bir gece geçirmek isteyen gezginler Moskova taksi ücretlerine de maruz kalmamış oluyorlar.


Moskova eğlence mekânları her zevke hitap ediyor, Rusya gece hayatının merkezi Moskova’da insanlar dans pistinde enerjilerini paylaşarak sabaha kadar süren sohbetlerle sosyalleşiyorlar.

 

moskova-gece-hayati


Propaganda


Moskova’nun ünlü gece kulüplerinden Propaganda, Techno ve Funk ağırlıklı müziklerin çalındığı bir mekân. Cumartesi gecelerinde en sıcak anlarını yaşayan Propaganda; Moskova’da dünyaca ünlü DJ performanslarına denk gelebileceğiniz, hafta sonları muhtemelen kapısında biraz bekleyeceğiniz ve eğer şık değilseniz içeri giremeyeceğiniz bir yer.


Cumartesi günleri 01.00’den sonra kulüpte neredeyse adım atacak yer kalmıyor, buranın menüsü biraz pahalı ama saat 23.00’den önce mekânı ziyaret ederseniz daha uygun fiyatlarla karşılanıyorsunuz.


Gündüzleri de kafe olarak hizmet veren Propaganda, lezzetli salatalarıyla ünlü. Saat 12.00’den sonra hizmet veren mekân, müşteri kitlesine göre sabaha kadar açık kalabiliyor.


Propaganda ulaşımını 6 ya da 7 hatlı metro ile sağlayabilirsiniz, Kitay-Gorod (Китай-город) metro durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: Zlatoustinskiy Bolshoy per., 7, Moskova
Telefon: +7 495 624 57 32


Konstructor


Sadece Moskova’nın değil Rusya’nın en iyi gece kulüplerinden diyebileceğimiz Konstructor; 1000 kişi kapasiteli, dönemin popüler DJ’lerinin ve elektronik müzik sanatçılarının performanslarını dinleyerek kalabalıkla beraber dans edebileceğiniz bir mekân.


Konstructor 23.00-06.00 saatleri arasında açık, eğlencenin doruk noktasına çıktığı zamanlar ise hafta sonu 02.00-04.00 aralığı.


Konstructor ulaşımını 1,2 ya da 5 numaralı metro ile gerçekleştirebilirsiniz; Kiyevskaya (Ки́евская) durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: Kutuzovskiy prospekt, 12 str 2, Moskova, 121248
Telefon: +7 499 499 49 85


Forte


Caz müzik hayranıysanız ve Rus caz dünyasını merak ediyorsanız Forte’yi mutlaka görmeniz gerekiyor, Moskova’nın en yetenekli sanatçıları burada sahne alıyor. Gündüz kafe ve restoran şeklinde hizmet veren Forte, akşamları muhteşem sesleriyle ünlü Rus caz sanatçılarını ağırlıyor.


Forte her gün 06.00-24.00 saatleri arasında hizmet veriyor ve oraya 2 numaralı metronun Tverskaya (Тверская) durağında inerek gidebilirsiniz.
Adres: Bolshaya Bronnaya ul., 18, Moskova
Telefon: +7 495 694 08 81

 

moskova-gece-hayati


Krysha Mira


Moskova gece hayatının kalbinin attığı yer Krysha Mira, kendini “dünyanın çatısı” olarak tanımlıyor. Popüler DJ’lerin oluşturduğu ritimlere kendinizi bırakmak ve özel partilerle eğlencenin doruğuna ulaşmak istiyorsanız Krysha Mira’yı mutlaka ziyaret edin.


Kaliteli elektronik müzik sahnesi Krysha Mira’da, ünlü Rus modellere ya da futbolculara rastlayabilirsiniz; yani menüdeki fiyatlar biraz yüksek. Ayrıca içeriye alınmanız için şık giyinmeniz, tek olmamanız ve rezervasyon yaptırmış olmanız gerekiyor.


Krysha Mira ulaşımını 1,4 ve 5 numaralı metro ile gerçekleştirebilirsiniz, Kiyevskaya (Ки́евская) metro durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: Naberezhnaya Tarasa Shevchenko 12/3, 121248 Moskova
Telefon: +7 495 979 5692


Virgins


Moskova’da aradığınız şey güzellikleriyle ünlü Rus kadınlarının yetişkinlere yönelik hazırladığı dans şovlarını izlemekse Virgins Club tam size göre. Her gün 21.00-06.00 saatleri arasında açık olan kulüp; cuma günleri 21.00-07.00, cumartesi günleri ise 22.00-07.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.


Virgins Club ulaşımını 10 numaralı metro ile sağlayabilirsiniz, Krestyanskaya Zastava (Крестьянская застава) durağında inince yürüyerek oraya gidebilirsiniz.
Adres: Marksistskaya St, 34, к. 10, Moskova
Telefon: +7 495 921 22 23


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.