SAYFA BAŞINA DÖN

Odesa’da Gece Hayatı

“Karadeniz’in incisi” olarak anılan Odesa, gece hayatıyla diğer Ukrayna şehirlerinden daha çok kendini belli ediyor. Çünkü Odesa’da gece hayatı, Karadeniz’in kıyısında bulunan Arcadia bölgesinde yaşanıyor. Ukrayna’nın yazlık şehri olarak kabul edilen Odesa’da özellikle yaz aylarında düzenlenen plaj partileri ve gece kulübü şovları şehri daha çok renklendiriyor.

Odesa oldukça ucuz bir şehir ve bu durum şehrin gece hayatına da yansıyor. Odesa gece kulüplerinde ve Odesa barlarında ortalama bir bütçeyle eğlenmeniz mümkün oluyor. Çoğu gece kulübü damsız giriş yapmanıza da izin veriyor.

Gündüz Odesa’da gezilecek yerleri gezip şehri keşfederken gece saatlerinde Odesa’nın rengarenk gece hayatına dahil olmak istiyorsunuz. Peki, Odesa gece hayatında dikkat edilmesi gereken şeyler neler? Hemen anlatalım: Öncelikle gittiğiniz mekanda cüzdanınıza dikkat etmenizde yarar var. Odesa eğlence mekanlarında hırsızlık gibi olaylar görülebiliyor. Çoğu mekanda kredi kartı geçiyor. Eğer kredi kartı kullanacaksanız kartınızın görüş açınızdan çıkmasına izin vermemelisiniz; kredi kartınızı kopyalayabilirler. Taksi şoförleri sizi anlaşmalı oldukları eğlence mekanlarına götürmek isteyeceklerdir ama unutmamalısınız ki Odesa gecelerinde tanımadığınız kişilere güvenme konusunda temkinli olmanız gerekiyor. Son olarak gece kulübünden çıkıp eve dönmek istediğinizde ıssız sokaklarda yürümemeye ve kavga edilen yerlerden uzak durmaya özen göstermelisiniz.

Odesa’da konuşulan dil Ukraynaca ve Rusça; şehirde İngilizce bilen nüfus oranı oldukça az. Fakat Odesa’nın popüler gece kulüplerine giderseniz bu sorunla karşılaşmıyorsunuz; buralarda İngilizce bilen çalışanlar mevcut.

Eğer Odesa gece hayatının tadına bakmak için sabırsızlanıyorsanız işte, Odesa’nın en ünlü gece kulüpleri:


Ibiza Beach Club

Şehrin en lüks eğlence mekanlarından biri olan Ibiza Beach Club gündüzleri sizi denizle buluştururken günün geç saatlerinde eğlenceli bir gece hayatı deneyimi sunuyor. Belirli günlerde Ukrayna’nın en ünlü şarkıcılarının da sahne aldığı Ibiza Beach Club’ın yemekleri de çok beğeniliyor.

Yaz mevsiminde haftanın her günü 24 saat hizmet veren Ibiza Beach Club’a girişin ücretli olduğunu ama fiyatların gayet uygun olduğunu belirtelim.

Ibiza Beach Club’a gitmek için 5 numaralı tramvaya ya da 5, 13 numaralı troleybüslere binebilirsiniz.

Adres: Central Alley, Arcadia Beach, Odesa

Telefon: +380 48 777 02 05

 


Palladium Night Club
Eğer planınızı Odesa’da kış tatili yapacak şekilde hazırladıysanız Palladium tercih edebileceğiniz en şık mekanlardan biri. Şık dekorasyonu ve konsept partileriyle bilinen Palladium’da yemek servisi bulunuyor.

Palladium haftanın her günü 11.00 ile 06.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Palladium gece kulübüne ulaşmak için oldukça fazla alternatifiniz var. 5, 7, 10, 11 numaralı troleybüslere ya da 127, 129, 175, 185, 208, 210, 242 numaralı dolmuşlara binip Kulykove Pole Durağı’nda inerek Palladium’a ulaşabilirsiniz.

Adres: Italiiskyi Boulevard, 4, Odesa

Telefon: +380 48 728 65 66


Itaka Night Club

Itaka sadece yaz aylarında açık olan bir gece kulübü. Arcadia Beach’te bulunan ve Ukrayna’nın ünlü sanatçılarını ağırlayan bu eğlence mekanı çokça tercih ediliyor. Bölgenin en popüler eğlence noktalarından birinde Odesa’nın tadını çıkarmak isterseniz Itika’ya mutlaka uğramalısınız.

Girişin ücretli olduğu bu mekanda 09.00-21.00 arasında deniz keyfi yapabilir, ardından gecenin geç saatlerinden günün ilk ışıklarına kadar dans edebilirsiniz.

Itaka Night Club’a gitmek için 5 numaralı tramvaya ya da 5, 13 numaralı troleybüslere binebilirsiniz.

Adres: Arcadia Beach, 4, Odesa

Telefon: +380 48 234 91 88


Gambrinus

Daha sakin bir gece hayatı için mekan önerisi istiyorsanız Gambrinus’a ne dersiniz? Hem bar hem restoran olan Gambrinus’un kendine özgü bir havası var ve akşam saatlerinde çalan şarkılarla gönlünüzce dans edebilirsiniz.

Gambrinus’ta gece, diğer mekanlara göre biraz daha erken bitiyor. Bu barı 10.00 ile 00.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Hretska Street Durağı’nda inip ulaşabileceğiniz Gambrinus’a, 68 numaralı otobüs ya da 170 numaralı dolmuşla gidebilirsiniz.

Adres: Derybasivska Street, 31, Odesa

Telefon: +380 48 726 36 57

 

Bono Beach Club
Arcadia Plajı’nın bir diğer önemli mekanı ise Bono Beach Club. Gündüzleri havuzun ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz Bono’da 21.00’den 06.00’ya kadar çalan müzikler eşliğinde dans edebilirsiniz. Fiyat konusunda Ibiza ve Itaka’ya göre daha uygun olan bu gece kulübünde ünlü DJ’ler sahne alıyor.

Arcadia Beach’te bulunan Bono’ya da 5 numaralı tramvayı ya da 5, 13 numaralı troleybüsleri kullanarak gidebilirsiniz.

Adres: North Arcadia Beach, 13, Odesa

Telefon: +380 63 998 01 18


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.