SAYFA BAŞINA DÖN

Odesa’ya Ne Zaman Gitmeli ve Önemli Kurumlar

Odesa’da Hava Durumu

Odesa’da hava durumu nisan ayından ekim ayının sonuna kadar ideal sıcaklıklarda seyrediyor. Eğer Odesa tatilinizi bu aylarda planlarsanız şehrin meşhur soğuğuyla karşılaşma ihtimaliniz en aza iniyor. Odesa’nın en çok turist ağırladığı aylar ise yaz ayları oluyor. Odesa’da yaz tatili yapmak isteyen gezginler, konaklama ve uçak bileti fiyatlarının maksimuma çıkmasına neden oluyor. Seyahat bütçenizin olumsuz etkilenmemesi için Odesa konaklamasında ve Odesa uçak biletinde erken rezervasyon avantajlarından yararlanmanızı öneririz.

Odesa’da hava sıcaklıklarının en üst seviyeye çıktığı aylar temmuz ve ağustos oluyor. Bu aylarda termometreler en yüksek 26°C, en düşük ise 16°C’yi ölçüyor.

Odesa’da kış aylarında aşırı soğuklar yaşanıyor. Şehrin beyaza büründüğü kış mevsiminde en soğuk ay ise şubat oluyor. Şubat ayında en yüksek sıcaklık 1°C, en düşük sıcaklık ise -4°C oluyor. Çoğu gezgin Odesa’yı ziyaret etmek için kış aylarının ideal zaman olduğunu düşünmese de şehir bu mevsimde muhteşem bir ruha bürünüyor ve Odesa kış manzaralarının tadını çıkarmak isteyenlerin sayısı hiç de az olmuyor.

Hangi mevsimde ziyaret etmek istiyorsanız isteyin, İstanbul-Odesa ucuz uçak bileti Pegasus’ta sizi bekliyor.


T.C. Odesa Konsolosluğu

Odesa seyahatiniz sırasında sormak istediğiniz bir şey olduğunda danışabileceğiniz T.C. Odesa Konsolosluğu’nu hafta içi her gün 09.30 ile 17.30 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Lidersovskiy Boulevard, 3, Odesa

Telefon: +380 48 722 79 11 / +380 48 722 79 39

Faks: +380 48 722 14 78

Web: http://Odesa.bk.mfa.gov.tr/

Mail: consulate.Odesa@mfa.gov.tr


Odesa Havalimanları

Odesa’da bir adet havalimanı bulunuyor ve ismi de Odesa Uluslararası Havalimanı (ODS).


Odesa Uluslararası Havalimanı

Odesa’nın tek havalimanı olan Odesa Uluslararası Havalimanı şehrin 7 kilometre güneybatısında bulunuyor. Yılda 1 milyonu aşkın yolcuyu ağırlayan bu havalimanında kafelerden restoranlara ve ucuz alışveriş yapabileceğiniz free shop’lara kadar pek çok seçenek bulunuyor. Havalimanında çocuklu yolcuların, çocuklarının ihtiyaçlarını giderebilmesi için bir de çocuk odası bulunuyor. Bu odada çocukların oyun oynayabilmesi için alanlar, annelerin mama hazırlayabilmesi için ocak gibi gerekli eşyalar bulunuyor.

Odesa Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için pek çok seçenek bulunuyor. Odesa Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için 129 numaralı otobüse binip CheryomushkiDurağı’nda inebilirsiniz. 117 numaralı minibüse binip şehir merkezinde inmek istediğinizi söylerseniz bu da ulaşımınız için yeterli oluyor.

“Odesa Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl ulaşırım?” sorusunun bir diğer cevabı ise tabii ki taksi. Yalnız Odesa’da taksi ulaşımı, şoförlerin yüksek fiyat vermesi nedeniyle büyük bir sorun. Havalimanı ve şehir merkezi normal şartlar altında 100 UAH tutuyor. Bu fiyattan fazlasını söyleyen olursa ve özel bir ulaşım aracına ihtiyaç duyarsanız UBER araçlarını tercih edebilirsiniz.

Odesa’ya Ne Zaman Gitmeli?

Odesa, yılın hemen hemen her ayında etkinlik ve festivaller düzenlenen bir şehir. “Odesa’ya ne zaman gidilir?” diye soruyorsanız bu etkinlikleri de göz önünde bulundurmanızda yarar; kararınızı vermenizde etkili olabilir.

Her ne kadar 1 Nisan dünya genelinde şaka günü olarak kutlansa da bu günün Odesa festivalleri arasında ayrı bir önemi var. “Laughter Holiday” olarak bilinen 1 Nisan günü bayram gününe dönen Odesa sokaklarında komik kıyafetler giymiş insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Ağustos ayı için “Odesa’nın festival ayı” desek abartmış olmayız. Her yıl 21-24 Ağustos tarihleri arasında Odesa, bağımsızlığını kutluyor. Bu ayda ayrıca Ukrayna Müzik Festivali de gerçekleştiriliyor ve geleneksel müzik şehirle buluşuyor.

Eylül ayında düzenlenen Odesa Jazz Festivali ve Odesa Lightfest de şehrin heyecanla beklenen etkinlikler arasında yer alıyor.

Odesa seyahatinizi, Odesa etkinliklerinin olduğu zamanlara göre planlayabilirsiniz. Ne zaman gitmek isterseniz isteyin Pegasus kampanyalarıyla her zaman yanınızda!

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.