• TR

Odessa’da Alışveriş

Bir liman kenti olan ve Ukrayna’nın ticaret ve endüstri bakımından gelişmiş şehirleri arası yer alan Odessa için tam bir alışveriş cenneti desek abartmış olmayız. Odessa pazarları, Odessa alışveriş merkezleri, birbirinden güzel mağazalara ev sahipliği yapan caddeleri bu şehirde sizi bekliyor!

Odessa ucuz bir şehir. Bu nedenle Odessa’da alışveriş de çoğu Avrupa şehrine oranla oldukça ucuz. Giyecekten hediyelik eşyaya, gıda ürünlerinden sanatsal çalışmalara kadar pek çok şeyi Odessa’da ucuza alabilirsiniz. Ukrayna’nın en büyük pazarlarından bazılarının Odessa’da bulunması da şehirde mükemmel bir alışveriş deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Peki, Odessa’dan ne alınır? Odessa’da el yapımı ürünler oldukça popüler. Kupa, küçük sandıklar, el yapımı takılar Odessa’dan alabileceğiniz şeylerden sadece bazıları. Eğer daha yerel bir ürün arayışındaysanız matruşkalar, Odessa’da hediyelik eşya dendiğinde akıllara ilk gelenlerden biri.

Odessa’da nerede alışveriş yapılır, Odessa’da nereden ne alınır? İşte Odessa alışveriş rehberi:


Deribasovskaya Street

Odessa’nın kalbi olarak anılan Deribasovskaya Street’te her bütçeye uyum sağlayabilecek mağazalar sıra sıra dizilmiş durumda. Dünyaca ünlü markalara da yerel butiklere de ev sahipliği yapan Deribasovskaya Street, şehrin en havalı caddelerinden biri. Odessa’da alışveriş yapılacak yerler listenizde kesinlikle olması gereken bu caddede sokak sanatçılarının gerçekleştirdikleri performanslar da gününüze keyif katacak detaylardan biri oluyor.

Alışveriş yapmak istemiyorsanız bile güzel bir akşamüstü yürüyüşü için mükemmel bir seçenek olan Deribasovskaya Caddesi’nde bulunan kafelerin lezzetli kahvelerini içmek için 137, 145 ve 220A numaralı dolmuşlara binip ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Dolmuştan inmeniz gereken durak ise Deribasovskaya Street.


Arcadia

Odessa’nın sahil kesiminde yer alan bölgelerinden olan Arcadia, gezmek için olduğu kadar alıveriş için de oldukça güzel bir seçenek. Küçük butiklerin, dünyaca ünlü mağazaların bulunduğu bu bölgede, alışverişin ardından güzel bir restoranda ya da kafede zaman geçirebilirsiniz.

Arcadia’ya ulaşmak için 5 numaralı tramvaya, 5, 13 numaralı troleybüslere ya da 115, 129, 168, 198 numaralı dolmuşlara binip sahil yoluna yakın bir yerde inebilirsiniz.


Privoz Market

Sovyetler Birliği zamanından kalma en büyük pazarlardan biri olan Privoz’da balıktan sebzeye kadar pek çok besini bulabiliyorsunuz. Odessa’da görülmesi gereken yerler arasında yer alan Privoz Market, gıda bakımından oldukça zengin. Sevdiklerinize bitki çayları gibi hediyelik şeyler alabileceğiniz bu marketten hiçbir şey almasanız bile burada gezip Privoz’un atmosferini solumanızı öneririz.

Privoz Market, haftanın her günü 07.00 ve 19.00 arasında hizmet veriyor.

Markete ulaşabilmek için 3, 10 ya da 11 numaralı tramvaylara binip Rryvoz Rynok Durağı’nda inebilirsiniz. Tramvaylarda durak adları Latin alfabesiyle yazılı olmadığı için akıllı telefonunuzdan haritaları açıp markete en yakın durakta inebilirsiniz.

Adres: Pryvozna Street, 14, Odessa


Riviera Shopping City

Odessa’nın en büyük alışveriş merkezi olan Riviera, şehir merkezinin biraz dışında ama gittiğinize değiyor. İçerisinde kafelerden restoranlara, bowling alanından go karting’e pek çok alan bulunan Riviera Shopping City, aynı zamanda Odessa’da eğlenilebilecek yerlerden biri olma özelliğine de sahip.

18T, 67, 68 numaralı otobüslerle ya da 121 numaralı dolmuşla ulaşabileceğiniz alışveriş merkezini her gün 10.00 ile 22.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Pivdenna Road, 101a, Odessa

Telefon: +380 48 702 51 50


Wheel of History

Küçücük bir dükkan olan Wheel of History’de hediyelik eşya bakımından birçok alternatifle karşılaşıyorsunuz. Şehrin ruhunu taşıyan birbirinden hoş biblolardan, kâselerden, çerçevelerden ya da kıyafetlerden istediğinizi alıp Odessa seyahatinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Wheel of History’e ulaşım için 137 veya 145 numaralı dolmuşları kullanabilir ve Hretska Street Durağı’nda inebilirsiniz.

Adres: Yakaterininskaya, 23, Odessa

Telefon: +380 48 701 22 01


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.