SAYFA BAŞINA DÖN

Paris Gece Hayatı

Paris’te Gece Hayatı


Fransa gece hayatı ülkenin geneline yayılmış olsa da başkent Paris, Fransa gecelerinin en coşkulu yaşandığı bölge: Parisliler eğlenmeyi çok seviyor! Şehrin birçok yerinde gece kulüplerinde sabaha kadar dans gösterileri ve canlı performanslar gerçekleştiriliyor. Sanatın ve aşkın başkenti Paris’te gece maceralarınızı asla unutamayacaksınız.


Paris gece hayatını inceleyecek olursak şehri üç bölgeye ayırabiliriz. Paris’in en ünlü caddesi Şanzelize’de (Champs-Elysees) bölgenin popüler gece kulüpleri ve barları var ama buralarda eğlenmenin karşılığı kabarık hesaplar olarak dönüyor. Bastille bölgesindeki mekânlar daha uygun fiyatlı ve gençler çoğunlukla burayı tercih ediyor. Pigalle bölgesinde ise sıra dışı ve kışkırtıcı dans gösterileri izleyebileceğiniz mekânlar bulunuyor.


Paris gece kulüplerinde hafta sonları yer bulmakta zorlanabilirsiniz, ayrıca birçok mekân için iyi giyinmiş olmanız gerekiyor. Çoğu yer spor ayakkabı, tişört ve kot pantolon gibi giyim tarzlarını kabul etmiyor.


“Paris gecelerinde nereye gidilir?” sorusunun cevabı nasıl bir eğlence beklediğinize bağlı, Paris’te gece yarısı hiç bitmiyor ve her zevke yönelik bir mekân buluyor.


Duc des Lombards


Paris’te caz müziğin müthiş ezgileriyle kaliteli performanslar izlemek ve lezzetli içeceğinizi yudumlamak istiyorsanız adresiniz Duc des Lombards. Buradaki etkinliklerin ücretleri ortalama 23 euro oluyor ve Paris’in en yetenekli yerel caz müzisyenleri sahne alıyor. Mekânda ayrıca yemek de yiyebiliyorsunuz. Duc des Lombards 19.00 ile 23.30 saatleri arasında hizmet veriyor.


Duc des Lombards merkezi bir konumda, oraya hem RER hem de otobüs kullanarak gidebilirsiniz. Hat numarası 67, 69, 70, 75, 76, 58, 81, 21, 72, 74 ve 85 otobüslerin Chatelet durağında inmeniz; RER kullanacaksanız da A,B ve D hatlarını tercih etmeniz gerekiyor.
Adres: 42 rue des Lombards 1st, 75001 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 42 33 22 88


Badaboum


Elektronik müzik türünden popüler ve iyi şarkılarla kendinizi DJ’in ritim duygusuna bırakabileceğiniz Badaboum, Fransa’nın en iyi gece kulüplerinden biri olarak görülüyor. Hafta sonları için özel etkinlikler düzenlenen Badaboum’da ayrıca özel geceler için “Secret Room” uygulaması var.


Badaboum salı, çarşamba ve pazar günleri 19.00-02.00; perşembe, cuma ve cumartesi günleri de 19.00-04.00 saatleri arasında açık.


Badaboum’a metronun 1, 5 ve 8 hattını kullanarak gidebilirsiniz, Bastille durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: 2 bis rue des Taillandiers 75011 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 48 06 50 70

 

paris-gece-hayati


Le Lido


Fransız gecelerinden bahsediyorsak; kabaret bu işin olmazsa olmazı. Fransa’nın en ünlü kabaret mekânı olan Le Lido’da hafta sonları büyüleyici dans gösterileri düzenleniyor. Mükemmel içeceklerin ve lezzetli mezelerin eşliğinde Fransa’nın yetenekli dansçılarını izlemek, Paris tatilinizin unutamayacağınız anlarından biri olacak.


Le Lido’da kıyafete önem veriliyor, günlük kıyafetlerle içeri alınmıyorsunuz. Mekân saat 19.00’da açılıyor ve gösteri saatlerine doğru giriş çok kalabalıklaşıyor. Kuyrukta beklemek istemiyorsanız Le Lido’ya erken gitmenizi öneriyoruz.


Le Lido’ya metronun 1 numaralı hattını kullanarak gidebilirsiniz, George V durağında inmeniz gerekiyor. Otobüs kullanacaksanız da 42, 73, 83 ya da 93 hatlarına binerek Champs-Élysées Clemenceau durağında inmelisiniz.
Adres: 116 Avenue des Champs Elysees, 75008 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 40 76 56 10


Club Raye


Paris gece hayatında muhteşem atmosferiyle büyüleneceğiniz, estetik dekoru karşısında hayretinizi gizleyemeyeceğiniz Club Raye; dünyanın en iyi barlarından biri. Sanatın eğlenceyle buluştuğu mekânda her ayrıntı yaratıcı bir zihin tarafından tasarlanmış, ayrıca Paris’in en yetenekli sanatçıları burada sahne alıyor.


Club Raye pazartesiden çarşambaya 17.00-00.00, perşembeden cumartesiye 17.00-02.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Mekân pazar günleri kapalı oluyor.


Mekâna metronun 3 numaralı hattını kullanarak gidebilirsiniz, Sentier durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: 26 Rue Dussoubs 75002 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 40 13 72 93


Anto’s Paris


Paris gece hayatını hem güvenli hem de eğlenceli bir şekilde yaşamak için Anto’s Paris hizmetini kullanabilirsiniz. Paris’i avcunun içi bilen rehberler eşliğinde popüler mekânlardan gizli kalmış hazinelere kadar tam anlamıyla bir Parisli gibi takılmak istiyorsanız tek yapmanız gereken rezervasyon tarihi belirlemek.

 

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.