SAYFA BAŞINA DÖN

Paris Alışveriş Durakları

Paris’te Alışveriş


Moda ve sanatın iç içe geçtiği, şehrin her köşesinde satın alınabilecek ilgi çekici ürünlerin bulunduğu Paris; alışveriş yapmayı sevenleri çılgına çevirecek. Paris alışveriş dünyası renkli ve eğlenceli, gezinizin güvenli ve bilgi verici geçmesini istiyorsanız Paris alışveriş turu sizin için ideal olur. Şehrin içinde tek başınıza kaybolmak istiyorsanız kendinize en azından bir Paris alışveriş rehberi edinmenizi ya da Paris’te ucuz alışverişe yardımcı akıllı telefon uygulaması indirmenizi öneriyoruz.


Paris’te alışveriş yapmak için kredi kartlarınızı kullanabilirsiniz. Master ve Visa kartlar neredeyse her yerde geçiyor ama kredi kartınızı yurt dışı harcamalarına açtırmanız gerekiyor.


Gelelim “Paris’ten ne alınır?” sorusunun cevabına. Modanın ve parfümlerin başkentinde ilk bakacağınız yerler kozmetik ve giyim mağazaları olmalı. Ayrıca Paris hediyelik eşya dükkânlarından ev dekoruna küçük mutluluklar katabileceğiniz aksesuarlar satın alabilirsiniz.


Paris’te alışveriş yaparken bilmeniz gereken bir şey var: 175 euro üzeri alışverişlerinizde vergi iadesi alıyorsunuz. “Tax Free” ibaresi bulunan mağazalardan alışveriş yaparken bu miktarın üzerine çıkarsanız faturayı havalimanında “Tax Free Refund” bölümüne götürerek vergi iadenizi alabilirsiniz.


Champs-Elysees (Şanzelize Caddesi)

Paris’in Şanzelize Caddesi, Paris’te alışveriş gezisi yapmak için birinci durak.


Fransa alışveriş dünyasının merkezi Champs-Elysees’te; Louis Vuitton, Hugo Boss, Versace ve Burberry gibi dünyanın en ünlü markalarının mağazaları bulunuyor, üstelik birçoğu “Tax Free” sistemini kullanıyor. Hediyelik eşya alışverişinizi bu caddede yapmanızı önermiyoruz, buradaki dükkânlar biraz pahalı. Aynı ürünleri başka bölgelerde daha uygun fiyatlarla edinebiliyorsunuz.


Şanzelize Caddesi’ne metronun 1, 6, 9 ve 13 hatlarını kullanarak gidebilirsiniz. Charles de Gaulle, George V, Franklin Roosevelt veya Champs-Elysees Clemenceau duraklarından birinde inmeniz gerekiyor.


Bu caddedeki mağazaların çoğu 10.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

 

pariste-alisveris


Boulevard Haussmann

 

Paris alışveriş turunun ikinci durağı Marcel Proust’un bir süre yaşadığı Boulevard Haussmann olmalı. Paris’in ünlü alışveriş merkezleri Galeries Lafayette ve Primtems binalarının bulunduğu cadde, indirim dönemlerinde fazla kalabalık oluyor ama buna değiyor çünkü büyük markaların ürünlerini inanılmaz düşük fiyatlara alabiliyorsunuz.


Galeries Lafayette’nin ışıklandırma sistemi o kadar güzel tasarlanmış ki akşamları kendinizi sanki bir alışveriş sarayına girer gibi hissediyorsunuz. Priemtems’le beraber sokağın manzarasını olağanüstü hale getiriyorlar.


Boulevard Haussmann’a metro ile ulaşabilirsiniz, 7 veya 9 numaralı hattı kullanarak Chaussée d’Antin, Trinite ya da Opera duraklarından birinde inmeniz gerekiyor.


Quartier Latin

 

Quarter Latin günümüzde Paris’in önemli alışveriş rotalarından biri ve hala klasik ruhunu koruyor.


Before Sunset filmini izleyenler Sheakespeare & Co kitapçısına aşinadır, işte o mekân burada. Hemingway ile James Joyce’un yürüdüğü sokaklarda ve Oscar Wilde’ın penceresinden dışarıya baktığı caddelerde adım atmaya hazırsanız metroya binin, ardından St. Michel durağında inin. Otobüsle gitmeyi tercih edecekseniz 21, 24, 27, 38, 47, 63, 67, 82, 84, 85, 86, 87 ve 89 numaralı olanlar Quartier Latin’den geçiyor. RER ile gidecekseniz de Luxembourg durağında inmeniz gerekiyor.


La Vallée Village

Paris outlet alışverişin zirveye ulaştığı yer diyebiliriz, dünya çapındaki dev markaların çoğu Paris çıkışlı. Şimdiye kadar Paris’in popüler ve turizm odaklı mekânlarını inceledik, sıra Parislilerin gizli alışveriş bölgelerinde.


La Vallée Village, ünlü markaların outlet mağazaları ile ucuz butiklerle kaplı ve Paris koşullarına göre en uygun fiyatlarla alışveriş yapabileceğiniz bir bölge. La Vallée Village bölgesine gitmek için RER A hattını kullanarak Val d’Europe durağında inmelisiniz. Eski bir kasaba gibi tasarlanmış La Vallée Village’a gitmek için indiğiniz durağın karşısındaki Val d’Europe alışveriş merkezinin içine girerek ana koridoru takip etmeniz gerekiyor.


Paris Alışveriş Turu


Paris’in alışveriş merkezleri o kadar çok ki hepsinden bahsetmeye kalkarsak alışveriş yapmaya vaktimiz kalmayacak, Parisliler de bunu düşünmüş olacaklar ki pratik bir uygulama geliştirmişler: Paris Shopping Tour.


Bütçenize ve ne tarz bir alışveriş turu yapmak istediğinize bağlı olarak bir paket seçip rezervasyon yaptırırsanız, uzman bir rehber tarafından eğlenceli ve bilgi verici bir Paris turuna çıkabilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.